html oblikovanje

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
angie55
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 19. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a angie55 » 17. Dec. 2009 17:15

zanimam se za to...
vedno bolj...
zanima me če se kdo tu spozna na to, in če zna
oblikovati internetne strani.
Če bi lahko kdo povedal, kateri program je lažji(java script, ...), kateri se
pri nas po firmah največ uporabja za tovrstno oblikovanje...
Predvsem me pa zanima, je to rez težko se naučiti??
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 17. Dec. 2009 17:18

Na partisu in mojblinku imaš kar nekaj PDF-jev z vodiči, kako se to počne.

Osnove niso težke. Probaj, pa boš videla.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
angie55
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 19. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a angie55 » 17. Dec. 2009 18:30

uau hvala:-)
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 18. Dec. 2009 13:38

javascript ni program
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 18. Dec. 2009 14:53

Prvo mores ugotovit ce hoces oblikovat (photoshop) ali izdelovat (dreamwiever).
Potem si mores razjasnit pojme. Java script ni program ampak je programski jezik, kot tudi html, php, flash, itd. Poguglaj malo.. (upam da obvladas anglescino, ker drugace se je tvoja programerska pot ze zakljuca). Podlaga za vse te "jezike" je c++ in je tudi najlazje zacet z njim - sicer ni za splet z njim se izdelujejo npr. racunovoki programi.
Hja in ko si enkrat tu je treba vlozit se ogromno dela..:)

Hm, po firmah se uporablja vse, definitivno pa mores prvo obvladat html in php, ter delo z bazami (MySql).. potem pa se nadgrajuje..

Tezko.. hja.. ce mislis da bos en mesec sedela zraven po 2uri na dan in potem dobila službo kot programerka je to precej nerealno..

Predpogoj je tko al tko obvladanje angleščine, SAE (v Ljubljani) pa ponuja neke vrste študij spletnega programiranja.. Čeprav je predzanje že skoraj obvezno..
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 18. Dec. 2009 15:55

No ja no, saj ji ni treba začeti s C++ imo. Jaz bi rekla, da si poglej, kaj te zanima, potem si pa izberi, kateri jezik bi rada znala, pač v skladu s tem, kar bi počela. Html je osnova in je zelo simpl, ampak ne pričakuj nekih čudežev od njega. Lahko pa pričakuješ frustracije, ko boš po kodi iskala, kje si pozabila vtaknit kak /, da ti zdaj nič ne dela :D

Aja, pa ni treba 'obvladat' angleščine, underdogy, ne pretiravaj. Moraš imeti pa več kot osnove, to pa.
Every rose has its thorn
TechMan
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 29. 9. 2009
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a TechMan » 18. Dec. 2009 19:58

Jaz tudi svetujem najprej dobro poznavanje html-ja. Glede teh tehnologij ni ravno obvezno php maš še recimo na izbiro jsp in asp.net. Če bi pa rada delala zelo fancy strani, kjer vse skače bliska in rotira v vse možne smeri pa flash al pa silverlight. Ja pa fajn poznat kero bazo oziroma vredu je met mal osnov sql-a. Če bi rada delala na keri firmi se pač malo pozanimaj s čim delajo al jih pa kontaktiraj po mailu saj informatiki smo itak vsi vredi :) pa če maš željo delat v tem ti bodo pomagali pa usmerjali.
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 19. Dec. 2009 0:57

*SunFlower* napisal/-a:No ja no, saj ji ni treba začeti s C++ imo. Jaz bi rekla, da si poglej, kaj te zanima, potem si pa izberi, kateri jezik bi rada znala, pač v skladu s tem, kar bi počela. Html je osnova in je zelo simpl, ampak ne pričakuj nekih čudežev od njega. Lahko pa pričakuješ frustracije, ko boš po kodi iskala, kje si pozabila vtaknit kak /, da ti zdaj nič ne dela :D

Aja, pa ni treba 'obvladat' angleščine, underdogy, ne pretiravaj. Moraš imeti pa več kot osnove, to pa.


Jao, kaj to je oni "glej me,glej me jaz sem tud pametna" post?
Zdaj kak se lotit je pač odvisno od posameznika - ali hoče razumet kaj počne ali pač hoče nekaj povprečnega nardit in to je to.

Hm, ni treba obvladat angleščine? Go with the facts:
1.podlaga za pogramske jezike je angleščina
2.v slovenščini ni literature, dobro je, ampak to je večinoma zastarelo in si ne zasluzi naziva literatura ampak pofl poslovenjenih izrazov

polek tega je več kot osnove zlo blizu obvladanju
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 19. Dec. 2009 1:55

Ma ja, samo ti si stvar predstavila, kot da moraš biti najmanj anglist, še raje pa native speaker. Če pa ti misliš, da je 'več kot osnove zelo blizu obvladanju', potem pa te moram razočarat, da o angleščini nimaš pojma. Srednješolski nivo angleščine še zdaleč ni obvladanje jezika, je pa dovolj, da se lahko začneš učiti programskih jezikov.

Pa ne štekam, se delam pametno s tem ko te popravljam glede angleščine? Ker si ziher ti diplomirana anglistka ( z nickom underdogy :D ) in delaš kot oblikovalka spletnih strani, tako da si avtoriteta na tem področju in ti res nihče nič ne more rečt?

Edit: popravila spol, vidla da si punca.
Every rose has its thorn
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 19. Dec. 2009 10:32

Te morem razočarat, nisem ne anglistka in ne programerka, ampak o obojem pa vem kr precej.
In ne srednješolska angleščina ni dovolj za predelovanje angleške strokovne literature. žal.

Hm, kaj je narobe z mojim nickom? A en g manjka?! a res?? jao, probaj s slovarjem.
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 19. Dec. 2009 13:36

Jao, pa saj ni nihče govoril o ang. strokovni literaturi. Za začetke (php, html) je srednješolska angleščina povsem dovolj, za to pa tudi ne potrebuješ neke hardcore literature. Potem pa tudi že sproti pobereš toliko, da gre.
Pa če smo odkriti, bi tudi tvojemu prvotnemu argumentu šlo nasprotovati. Kako pa folk na faksu brez dodatnih ur angleščine lahko predeluje strokovno literaturo, če ima samo srednješolski nivo? Kako potem obstajajo srednje šole, kjer imajo računalništvo in se učijo programskih jezikov, če pa učenci ne znajo dosti angleško?

Pa ja, en g manjka, vsaj če poskušaš biti pomanjševalnica fraze 'underdog'. Če pa hočeš biti podteliček-brez-mame, potem je pa vse lepo in prav, razen da pač nick nima posebnega smisla (ne bi rekla, da bi bil pun, ampak glede na to, da 'underdogy' pač ni obstoječa fraza, še to ni) in da vsi mislijo (kot sem jaz tudi še vedno prepričana), da si samo narobe črkovala underdoggy.
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 19. Dec. 2009 14:52

underdogy napisal/-a:Hm, ni treba obvladat angleščine? Go with the facts:
1.podlaga za pogramske jezike je angleščina

To pa prvic slisim. Ce pa tukaj stejes if ... else, ADD, etc. - pa res, bi tezko rekla, da to zahteva kakrsnokoli znanje anglescine sploh. Osnovno znanje in razumevanje anglescine je vec kot dovolj. Poleg tega nima nobena tehnicna fakulteta vec kot pol leta neke brezvezne anglescine - kako torej lahko predelujejo literaturo v anglescini? In a kitajski programerji po tvoje vsi obvladajo anglescino?

Html pa ni noben programski jezik.

underdogy napisal/-a:Podlaga za vse te "jezike" je c++ in je tudi najlazje zacet z njim

Podlaga za kere jezike ze? In zakaj je najlazje zacet s C++?
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 19. Dec. 2009 17:19

*SunFlower* napisal/-a:Jao, pa saj ni nihče govoril o ang. strokovni literaturi. Za začetke (php, html) je srednješolska angleščina povsem dovolj, za to pa tudi ne potrebuješ neke hardcore literature. Potem pa tudi že sproti pobereš toliko, da gre.
Pa če smo odkriti, bi tudi tvojemu prvotnemu argumentu šlo nasprotovati. Kako pa folk na faksu brez dodatnih ur angleščine lahko predeluje strokovno literaturo, če ima samo srednješolski nivo? Kako potem obstajajo srednje šole, kjer imajo računalništvo in se učijo programskih jezikov, če pa učenci ne znajo dosti angleško?


Kako razumejo na faksu? Jah ce sklepam po svojih sosolcih tezko.. Iscejo koga ki prevaja ali pa napol razumejo snov.
Glede na to, da sem hodla na racunalnisko solo je 4 ali 5 ur angleščine na teden, ki se začne v 2. letniku barvat strokovno. Polek tega se tam naučiš pol-uporabne osnove programiranja. Za html in php res ne rabiš dost, če misliš delat neke bedne strani za 200e, če se pa misliš zaposlit kot programer pa ti niti približno ni dovol.

Kepka - saj se lahko naučiš tudi kitajsko, vrejtno je ogromno literature:D

No na kratko sem hotla samo povedat, da je bistveno lažje če dejansko obvladaš jezik, najbrž se drugače tud da ampak kolk dodatnega dela je treba vložit, da sam ugotavljaš stvari ki so že lepo razložene pa hja..
If, else, add - to je čist osnovno, nevem ko sem nazadnje to uporabljala sem bla v 2. letniku srednje šole in se mučla s Pascalom. Sicer kaj dost več ne rabiš, ampak je pa spet lažje če veš kaj pišeš.
No, priznam c je res duhomorna nekreativna pisdarija, in sem se zmotla.. html+php je čist ok za začetek. Pač tak gre v srednji šoli: motorola, pascal, c, obenem pa html, php in js. Preden prideš do js si se že zatrdno odločil da greš na družboslovni faks.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 19. Dec. 2009 18:20

underdogy: v sredni soli te pac zgleda niso kej dost naucil. in c ni cist isto kot c++, ne? Ja, pr programiranju je fajn ja, da ves kaj pises ... kdo bi si mislu ;)

Sam ne sirt nekih neresnic ...
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 19. Dec. 2009 19:13

Pisda si pametna. No v cem pa je tak velika razlika me c in c++?

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov