Wikipedia

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali podpiras delovanje Wikipedije?

Da, donirala sem (bom) in prispevam vsebino
1
17%
Da, prispevam vsebino
2
33%
Da, donirala sem (bom)
0
Brez glasov
Da, ampak samo kot uporabnik
3
50%
Ne
0
Brez glasov
Skupaj glasov : 6

Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 22. Nov. 2009 23:04

Kolikokrat jo uporabite? Navajate kot vir za seminarske in domace naloge? Na splosno kaj menite o tem internetnem fenomenu?

In ker trenutno pobirajo donacije - a ste pripravljene donirat denar? Ali ste ze donirale? Zakaj ja, zakaj ne? Vec o tem: http://wikimediafoundation.org/wiki/Support_Wikipedia/en.

Ste mogoce prijavljene, kdaj popravite kak clanek al pa kej napisete, uploadate slike?
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 22. Nov. 2009 23:19

nop. ne mislim donirati, ker viki redko uporabljam kot vir informacij o čem drugem kot o vsakodnevnih zadevah (npr koliko albumov je izdala skupina cure in kako se točno kliče njihov lead singer).

na kraj pameti mi ne pade, da bi jo kjerkoli navajala kot vir, jo pa včasih uporabim kot vir, ki me potem pripelje do kakega bolj relevantnega vira.

bom preživela, tudi če jo ukinejo. mam fetiš na knjižnice in brskanje med knjižnimi policami, tako da zaenkrat ni strahu, da bi trpela pomanjkanje informacij zaradi plačljivosti vikija.

(prispevat svoje znanje sem nekoč hotla, ampak se je s postopkom registracije nekaj zalomilo in sem potem užaljeno : češ, ali naredite registracijo za debile ali pa si ne zaslužite mojega dragocenega znanja' opustila svojo namero)
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 22. Nov. 2009 23:32

floribunda napisal/-a:bom preživela, tudi če jo ukinejo. mam fetiš na knjižnice in brskanje med knjižnimi policami, tako da zaenkrat ni strahu, da bi trpela pomanjkanje informacij zaradi plačljivosti vikija.


Jaz pa nimam casa, da bi vse iskala v knjigah :D No za racunalnistvo je itak vecino tako, da je v casu, ko pride k nam v knjiznice ze zastarela literatura (seveda odvisno). Se za potovanja na wikipediji gledam slike :lach: in potem kupujem Lonely planete.

Sicer pa mislim, da bi taka storitev morala ostat brezplacna - pa ne zaradi mene, ampak se vseh drugih. Pri knjigi placas papir in ne vsebine, kaj bi potem v primeru wikipedije? Znanje bi moralo bit vsem prosto dostopno.

floribunda napisal/-a:(prispevat svoje znanje sem nekoč hotla, ampak se je s postopkom registracije nekaj zalomilo in sem potem užaljeno : češ, ali naredite registracijo za debile ali pa si ne zaslužite mojega dragocenega znanja' opustila svojo namero)

:lach: Poskusi se kdaj, ziher bi lah kej pripomogla.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 22. Nov. 2009 23:40

Če bi kdaj to dejansko hotela napisat kot vir literature, bi me najbrž profesor križal in sežgal pred referatom ( :D ). Če ni drugega vira si potem preberem, da mi je pač stvar bolj jasna, včasih se tam najde kakšna fajn povezava.

Darujem ne, zdi se mi, da bi moralo ostati brezplačno ker je ravno to glavna fora tega. Umrla brez nje tudi ne bi, bi pa včasih mi manjkalo pogledat, kdo je zmagal v drugi sezoni Project runway in podobne brezvezarije :)
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 23. Nov. 2009 0:02

kepka napisal/-a:
Sicer pa mislim, da bi taka storitev morala ostat brezplacna - pa ne zaradi mene, ampak se vseh drugih. Pri knjigi placas papir in ne vsebine, kaj bi potem v primeru wikipedije? Znanje bi moralo bit vsem prosto dostopno.



definitivno. kratkomalo bi se mi plačevanje vikija zdel čisti absurd, glede na to, da je celotna baza grajena s pomočjo uporabnikov.
ravno tako, kot bi absurd bil plačevanje fejsbuka in podobnih socialnih omrežij.
(že za last.fm jim malo zamerim, čeprav tam obstaja problem plačevanja avtorskih pravic, ki jih nekdo pač mora plačat).
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 23. Nov. 2009 1:10

Wikipedio redno uporabljam - sposobna sem ure preždeti gor in samo slediti linkom, tako da imam glavo polno raznih informacij o neumestnih zadevah, pa fajn mi je, da če te kaj zanima, lahko vse takoj pogledaš in se o stvari informiraš. Slovenske ne uporabljam, ker je žal veliko preslaba, angleška je pa več kot na nivoju. In ja, včasih jo uporabim za kake osnovne informacije, ampak potem navedem originalni vir (s konca članka na wiki).

Plačevanje bi bilo pa brezveze. Kot rečeno, zgrajena je s prostovoljnimi prispevki uporabnikov. Bi pa mnogo, mnogo lažje preživela brez facebooka in temu podobnih, kot pa Wikipedie.
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
Tejax
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 131
Na forumu od: 29. 4. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Tejax » 23. Nov. 2009 13:09

floribunda napisal/-a:(prispevat svoje znanje sem nekoč hotla, ampak se je s postopkom registracije nekaj zalomilo in sem potem užaljeno : češ, ali naredite registracijo za debile ali pa si ne zaslužite mojega dragocenega znanja' opustila svojo namero)


Probleme z registracijo sem nekoč imela tudi jaz, tako da na koncu ni nastalo nič iz tega. Je ne uporabljam, še manj pa prispevam, kar sem na začetku želela.

Na splošno pa lahko rečem, da če sem wikipedio uporabila 2-3x v življenju, sem veliko rekla. Zato mi je v bistvu vseeno, če se ukine in prav tako ne mislim ničesar donirati.
Se bi mi pa zdelo veliko pravičneje do uporabnikov, da bi ostala brezplačna, saj je ustvarjena iz njihovih prostovoljnih prispevkov!
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 23. Nov. 2009 23:55

Se pridružujem mnenju, da bi morala ostat brezplačna.

Jo pa uporabljam dosti, ja; tako za brezvezarije kot za kakšne bolj specifične zadeve oz. za nadaljne iskanje (ker ima finofajn na dnu zbranih dost drugih virov o iskani zadevi).

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov