Računalnik in zvočniki

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 26. Jul. 2009 16:56

Imam računalnik. Sedaj sem kupila tudi zvočnike (posebej). Kako napravo usposobim, da bo zvok deloval. Prosim za navodila. Hvala!
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 26. Jul. 2009 20:36

Vtakneš zadaj v vtičnico(zelene barve), vtakneš še v štrom, vklopiš in mora delat. Če zvoka ni, na kompjutru odpreš sound manager in povečaš jakost oz. odkljukaš kljukico pri Mute. Če zvoka še vedno ni, rabiš še gonilnike za mrežno(ponavadi ni treba ker jih XP-ji oz. Vista avtomatsko namestijo). Če imaš večkanalni(prostorski) zvok, moraš vsak kabel vtaknit vsak vtikaš v svojo vtičnico-ne moreš falit ker je ponavadi vse po barvah. Sicer imaš pa najbrž zvočnikov tudi navodila...

Če hočeš pošlušat muziko medtem, ko sediš pred računalnikom priporočam raje slušalke(kvalitetne, ne tiste od iPod-a in podobnega sranja)...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 26. Jul. 2009 21:29

Vtičnice so mi že jasne. Samo zadeva dela ne. Kako zadevo nastavit v računalniku?
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 26. Jul. 2009 21:53

Najprej pojdi v sound manager, tm zdraven ure imaš ikonco(en zvočnik), klikni tam in poglej, da nimaš na mute al pa do konca potiho. Če imaš vse naglas(ne do fula!! tud zvočnikov ne!) pol rabiš najbrž driverje za zvočno kartico. Kaj pa če priklopiš bilokatere slušalke tud ne dela?
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
Klea_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 85
Na forumu od: 24. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Klea_ » 26. Jul. 2009 21:57

Poiščeš cd od zvočne kartice oz. matične plošče (v primeru, da imaš integrirano zvočno) in instaliraš audio driver.
Če slučajno veš, katero zvočno (matično) imaš, lahko driverje downloadaš z uradne strani proizvajalca.
niina94
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 27. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a niina94 » 31. Jan. 2014 10:51

Pozdravljeni!

Vidim, da je ta tema že stara, ampak vseeno upam, da mi bo kdo pomagal. Včeraj sem dobila novi računalnik in sicer hp pivilion. Vse super razen tega da na začetku noče in noče predvajati glasbe (pokaže obvestilo, kot da je v datoteki napaka) in ne predvaja zvoka na yt, video pa se normalno predvaja. Včeraj sem ga samo na novo zagnala pa je vse delalo, danes pa sem ga zagnala že 3 krat pa še vedno noče delati tako kot bi moral. Mislim, da so vse nastavitve za zvok pravilno nastavljene, tako da res nevem več kaj naj naredim.
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 31. Jan. 2014 16:25

Neki te fejst jeb* zgleda, ker brskalnik uporabljaš?Kateri predvajalnik za zvok uporabljaš?Kateri windows imaš?(predvidevam, da 8), ti je kdo kake driverje nalagal alpa programe?Si dobila že prednameščen sistem gor?

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov