Widgeti? Jih uporabljate?

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali uporabljate Widgete?

da
9
33%
ne
3
11%
sem že uporabljal/a pa mi ni všeč
0
Brez glasov
kaj je to widget
13
48%
uporabljam nivea avenia widget
2
7%
Skupaj glasov : 27

Suzieq
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 4. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Suzieq » 05. Jun. 2009 14:54

To temo sem odprla, ker me zanima koliko se dejansko poslužujete widgetov. Če sklepam po sebi, menim, da sploh ne veste točno kaj to je?

Jaz sem preizkusila Nivea Avenia widget, ki mi je čisto slučajno prišel pod roko, in sem si ga inštalirala. Moram reči, da je zadeva super. Pri roki imam koledar, uro, aktualne dogodke, vreme... skratka 1A.

widget si lahko inštalirate na tem naslovu http://www.nivea.si/imported_specials/show/15817?deeplink_path=avenia&deeplink_id=8037&

Super je tudi to ker so zraven vsa navodila kako in kaj in še to v slovenščini.


Kar pa se tiče ankete.... bomo še malo počakali.... da vidim prvi odziv... torej analiza sledi.

:D
Včerajšnji dan je zgodovina, jutrišnji je skrivnost, današnji je darilo:)
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 05. Jun. 2009 15:05

Ne uporabljam... Škoda placa na namizju.... :D
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 05. Jun. 2009 20:00

Ne, mam na iGoogle povezave, k jih rabim (vreme, pošta, novice, strip)..ura je pa itak desno spodaj zmer, ne rabim neki extra :D
Slika
Tale chat na levi je nova fora, nisem še zgruntala kako odstranit (no ja, nisem še probavala niti)..
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 05. Jun. 2009 21:06

Močno sumim, da je tole prikrita reklama za Nivea widget sceno, ampak vseeno,...

Uporabljam OSX, ki ima možnost milijona widgetov na dashboardu, pa me stvar niti ne gane prav preveč.
2 stvari se mi zdita uporabni, prva je widget, ki kaže trenutne vremenske razmere v Ljubljani (da vem, če rabim dežnik za na faks), druga so pa post-it listki, na katere si pišem svoje obveznosti in jih potem veselo brišem dol, ko so opravljene.

Vse ostalo, od raznih Konfucijevih citatov, do seznama svetovnih prestolnic, so pa navaden kič, ki je zabaven natančno prvih 7 sekund, potem ti pa samo gužvo dela.
Suzieq
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 4. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Suzieq » 06. Jun. 2009 16:54

purple_rain napisal/-a:Ne, mam na iGoogle povezave, k jih rabim (vreme, pošta, novice, strip)..ura je pa itak desno spodaj zmer, ne rabim neki extra.


Aha kul, no jz pa tega iGoogla ne maram...no tko je....nisem se navadla nanj. Itak pa morš vsako stvar najprej nekaj časa uporabljat, da se jo dejansko navadiš in potem vidiš če ti je kul. Zaenkrat men tale nov widget kr ustreza....sm našla še nove funkcije :) :wink:
Včerajšnji dan je zgodovina, jutrišnji je skrivnost, današnji je darilo:)
Smile1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 4. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Smile1 » 11. Jun. 2009 18:36

Sem probal kakšna je uporabnost v praksi tele zadevšne. Naložil sem si za moškega widget in mi pride kr prav, sploh beležka, koledar, dogodki in vreme.
Malo sem se lovil na začetku pri inštalacij potem pa sem naložil aplikacijo in to na FB in na namizje laptopa.
Sploh na FB se mi zdi cool :D in uporabno :lol:
_borovnička_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 28. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a _borovnička_ » 11. Jun. 2009 21:21

tud js uporabljam tale widget..mi je ušeč! čeprav beležke tam ne rabim..mam tud Rainlendar na namizju in mam tam zabeležene potrebne reči, mi je pa dobr zarad vremena, pa kakega lušnega nasveta :) je pa res ja, da se mormo usake nove zadeve navadit... zaenkrat mi je super..tud na FB... :razz:
Smile1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 4. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Smile1 » 13. Jun. 2009 12:07

Ma meni je všeč ker si lahko naredim planer in na internetu v službi oz. kjer maš povezavo čekiraš tedenske obveznosti privat in službeno; rojstni dnevi; nastaviš si npr. za vreme kraj kamor odhajaš npr. na dopust, izlet itd., da veš kaj te čaka tam,prihajajoče dogodke si nastaviš: koncerti... ; ni mi treba pisati listkov kaj in kako. Sploh te listke k izgubljam.
_borovnička_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 28. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a _borovnička_ » 18. Jun. 2009 21:22

ja,ne govor o teh listkih...k jih je naenkrat miljon... :D
men je sicr res najbolš na fb, tam ob vseh zadevah ki jih pregledam,pokukam še na niveo..da mi polepša dan s kakšnim pozitivnim namigom oz. nasvetom :razz:

ej,a na namizju vam dela widget???men neki šteka tam.. :?
Suzieq
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 4. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Suzieq » 28. Sep. 2009 19:55

Upsi, na tole sm pa čisto pozabla, no pa nč zato. Bolje pozno kot nikoli:D , sj po rezultatih na odgovorih vidite kakšna je situacija poznawanja Widgetov.

Glede na to da smo mel na faksu en kup takih in podobnih analiz mi tud tele ne bo odveč napisat.

No ja vzorec ni bil glih velik 11ljudi, moram priznat, da sem pričakovala boljši odziv, no pa vseeno lahko sklepamo po tem kar imamo in posplošimo da recimo uporabnike foruma cosmopolitan.

Naredila sem graf, ki ga najdete na spodnji povezavi:
Graf

BTW prosila bi koga, da mi pove, kako lahko sliko vstavim direktno sem noter v moj post, ker img ukaz mi ne deluje:/ al pa ga ne znam pravilno uporabit

Torej uporabniki foruma Cosmopolitan glede na zbrane rezultate večinoma ne vedo kaj je to Widget 46%. 9% uporabnikov ve, kaj je to Widget, vendar jih ne uporabljajo. Vzrokov zato je lahko več, verjetno pa so zadovoljni s stanjem pri upravljanju s svojim računalnikom in se jim zdi najbolje brez dodatnih aplikacij. Slabih izkušenj torej, da bi widget nekoč uporabljali, sedaj pa ga ne več pa uporabniki nimajo, ker so bili očitno z njim zadovoljni.
27% uporabnikov uporablja različne widgete, ki jim pomagajo pri vsakodnevnih opravilih na računalniku. Zanimivo, pa je da kar 18% uporabnikov uporablja Nivea avenia Widget, kar pa je verjetno posledica, da sem jim ga jaz priporočila na začetku :), na katerega sem pač naletela pri odkrivanju različnih dodatkov. BTW uporabljam ga še vedno:)

Torej na splošno lahko rečemo da je odstotek ljudi, ki widgete uporabljajo in tistih, ki sploh ne vedo kaj to je dokaj enak.
Včerajšnji dan je zgodovina, jutrišnji je skrivnost, današnji je darilo:)
Smile1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 4. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Smile1 » 29. Sep. 2009 14:02

Jaz ga uporabljam tja pa sem.
Raziskava: vzorec je majhen in so rezultati težko relevantni. Poskusi še enkrat čez eno leto z večjim vzorcem, bodo rezultati bolj pristni, verjetno pa bo takrat tudi več ljudi več vedelo za widget.

P.S.
Kako se slika da nimam pojma. Jaz ponavadi dam tako da kliknem na img in pobarvam še prej povezavo na sliko. Tu pa ne gre. Morda kdo drug ve.
Suzieq
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 4. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Suzieq » 03. Okt. 2009 10:13

Ja sj sem rekla da je vzorec pač majhen... ampak raste... iz 11 na 14 ljudi :) Prosim čim več ljudi, da izpolnejo zgornjo anketo, če že ne napišejo ničesar v tole debato :). Bom čez en mesec ali kaj takega ponovno naredila analizo.

Sicer pa Smile jz pa kr redno uporbljam widget, ker sem se ga enostavno navadla, zdj pa se obetajo še neke novosti... še posebej horoskop mi je cool :D
Včerajšnji dan je zgodovina, jutrišnji je skrivnost, današnji je darilo:)
Smile1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 4. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Smile1 » 03. Okt. 2009 12:44

Aha in ti je bolje sedaj ali prej?
Jaz sem vmes zamenjal računalnik. Zdaj pred kratkim pa sem si na novo ga naložil tale widget. Pa da vidimo če je res kaj boljši kot prejšnji sploh v luči novitet ki jih prinaša.
tukajle sem si ga naložil

A na FB je tudi še skupina?
Suzieq
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 4. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Suzieq » 07. Okt. 2009 20:57

Ja jz si nisem nč na novo nalagala, mi je avtomatsko posodobil zadevo:) Itak da je bolš če je več stvari gor, še posebi horoskop mi je pa sploh kul, ker drugače ga sploh ne gledam ampak če je pa glih pri roki je pa super. Na FB pa že ful dolg nism bla nč tko da čaki bom pogledala...ja obstaja v serch vpiši nivea widget pa boš dobu skupino. Sam kokr sm opazla se bl mal dogaja.
Včerajšnji dan je zgodovina, jutrišnji je skrivnost, današnji je darilo:)
Smile1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 4. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Smile1 » 08. Okt. 2009 9:16

http://www.facebook.com/search/?q=tina+petelin&init=quick#/group.php?gid=112406254277
Tale bo najbrž prava stran. Ima pa že več kot 400 članov, kar niti ni tako malo. Ja debata je res bolj švoh, je pa zato kar nekaj lepih slik in reklamnih filmčkov gor naloženih.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov