starši & internet

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 08. Okt. 2008 12:25

no, sm vidla da ste v temi Priznam, da .. ene pisale da znajo vaše mame uporabljat internet/msn .... pa me zanima še kako je pri drugih ;)

kako se vaši starši kej spoznajo na uporabo interneta (ali računalnika na sploh?) .. kaj pa stari starši? :D

pri meni gre mami kdaj pa kdaj pogledat novice na internet al pa pregleda mejle ... fotr je pa bolj v tem ... ubistvu smo meli internet že ene 10 let nazaj, lih zradi fotra :D ... pa msn zna tudi uporabljat, jap - ga je mel še pred mano :D pa razne forume, skype itd. tudi obvlada :D (ubistvu je tip računalniški frik :D)

nonotu smo pa ene dve leti nazaj odstopli naš star računalnik in mu zrihtali internet .. ga ma pa bolj za novice in pošto .. ampak za čez 70 let starega človeka je to kr kul :D
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
*skokica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 411
Na forumu od: 1. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *skokica* » 08. Okt. 2008 12:27

Moja mami je bila totalni anti talent, pa se je morala počasi zaradi šihta vsega naučit. Še vedno je sicer začetnik, zna pa delati v Wordu, printati ... :lol:

Oči pa sem pa tja kdaj uporablja internet.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 08. Okt. 2008 13:41

Znata poslati in pogledati mail. Ali pa pobrskati za kakim podatkom na Googlu. To je pa tudi vse.
(no, saj še jaz nisem veliko boljša :D )
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
andrejav88
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 29. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a andrejav88 » 08. Okt. 2008 13:57

Hm pri nas je tko, mami pojma nima, sicer sem ji že enkrat mal kazala kak pa kaj, sam pač je tud pretirano ne zanima to.Ati pa kr že obvlala do, v bistvo se je mogu sam naučit, da lahk zdaj dela normalno v službi.
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 08. Okt. 2008 15:51

Moja dva še računalnik prižgat ne znata. :D Kaj šele kaj drugega. V bistvu ju nikol ni interisiralo to niti tega ne potrebujeta.
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 08. Okt. 2008 16:23

Moja mami itak nonstop na netu preglejuje recepte, včasih čveka na msn, maili ji recimo grejo od rok. Pa vsak dan se nauči kaj novega, večino tega potem tudi pozabi :razz:
Ko bom velika, bom Lara Croft.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 08. Okt. 2008 16:41

moj fotr je dokaj kompetenten za delo z računalnikom, brskanje po netu ipd.
moja mati pa....obvlada tisto malo kar rabi za službo, interneta se izogiba ko hudič križa. pred kakim letom se je končno naučila pregledovat in uporabljat svoje mejle, čeprav ji priponke še vedno delajo težave. bolj kot, da ne zna, se mi zdi da sploh noče, niti se naučit niti znanja uporabljat.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 08. Okt. 2008 16:58

Moj foter obvlada računalnik in internet in razne programe, dosti tud za službo rabi al pa kaj tud sam popravlja računalnike če se kaj zalomi. Mami je pa bolj tak, tud v službi ga redno uporablja... tak da se kr znajde če jo kaj zanima poišče informacije na netu (google pa to), mail pregleda, MS Office uporabla. Stari starši pa heh, itak noben nima računalnika :)
Zadnjič spremenil kikyca, dne 02. Nov. 2011 2:13, skupaj popravljeno 1 krat.
Yada, yada, yada...
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 08. Okt. 2008 17:08

moj ata gre na en forum mal brat, sodelovat ne zna.., pa obvezno visi na avtooglasniku :D Mail nevem če kj gleda :lol:

mama pa zna sm računalnik ugasnit pa glasnost zmanjšat.
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 08. Okt. 2008 17:14

Moja dva mata oba take službe da sta po cele dneva za računalnikom.Tko da se kr dobro spoznata na te stvari.
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
*sanja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 617
Na forumu od: 2. 1. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *sanja* » 08. Okt. 2008 18:37

Mami zna delati s programi, ki jih uporablja v službi, torej Excel, Word... Zna pošiljati in pregledovati maile, včasih tudi kaj poišče (google)...
Ati zna kaj poiskati na internetu, a ker to dela zelo redko, mu je treba kaj pomagati. Zna tudi poiskati komade na e-muli.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 08. Okt. 2008 19:41

Oba znata delat tiste osnovne stvari (word, printat, maile gledat, na internetu kaj), nista pa neka 'genija' na tem področju :)
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 08. Okt. 2008 20:22

Huh, ene dve let nazaj si je moj fotko omislu svojga laptopa (u službi ma tajnice, doma je biu komp zgolj u moji lasti). In seveda zahaklu mene, da mu objasnm tisto, kar sledi po on/off knofu. Se prau - use. In je bla jeba :D .

Tko, za primer, odtipka u en iskalnik neko golf palco in čaka ... in čaka ... in pride men težit, da zakaj ne dela net, grem pogledat, kliknem enter in odpre se stran ... Jaaa, pa nisi mi povedala, da morm še kej prtisnt pol ... Ah.

Dons zna točn in samo tok, da lahko preverja svoje golf portale, čekira za parcele in hiše, če se mu je uspel ufurat u svet mejlou, pa ne vem. Najbrž ne :P .

Mami pa ne tipka sploh.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 08. Okt. 2008 21:30

Moja mat je totalni antitalent, kar se tiče računalnika. Sicer zna delat v Wordu in v enem programu, ki ga rabi za šiht, na netu pa zna prit samo do strani kulinarika. :D
Fotr je mau (poudarek na 'mau') bolj napreden, kar se tega tiče - zna uporabljat mejl, guglat, predvsem se največ časa zadržuje na ebayu. :)
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
°°°ČeŠnYa°°°
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 423
Na forumu od: 23. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a °°°ČeŠnYa°°° » 09. Okt. 2008 9:55

naša muti tud pojma nima :)

učasih k ji je dolgčas mi pride težit kaj gledam, pa da bi ona tud in da naj jo naučim :lach:

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov