Apple MacBook

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sekhmet
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 358
Na forumu od: 12. 2. 2008
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a Sekhmet » 30. Maj. 2008 18:53

Upam, da še ni te teme in če že je, me prosim lepo ne linčat :wink:

Jst bi svojga starga HP-jčka (nad katerim sem skrajno razočarana) zamenjala z novim Apple MacBook13, white, 2.4GHZ 2G/160GB/ LEOPARD in me zanima, če ima kdo od vas izkušnje s temi računalniki v splošnem, glede operacijskega sistema, kolk zapletov bom mela s pretvarjanjem, programi, če se vseeno da nalagat fotke direktno iz fotoaparata...

Pač sem totalni laik na tem področju in me zato, tudi tako obravnavajte :P želela bi pa čimveč informacij, predvsem stvari, na katere naj računam, prednosti in slabosti...

No, to bi bilo to...Hvala :D
Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat!
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 30. Maj. 2008 19:32

A dej, dej, kda nisi mogla mene osebno zahaklat, ne pa da tle neki sprašuješ :D ...

No, boš dubla mal kmečke in laične predstavitve.

Mam beuga tamauga japčka, fantu doužna še štir obroke, zadeva me še ni pustila na cedilu, me je pa na začetku dvakrat (!) grdo presenetla :< .

Prvič mi je čez noč zradirala use (z začetno nevednostjo daljši cajt nastajajoče) albume u iPhoto, zakaj, mi noben ni znou povedat, tko da ni preostal drucga, kt da se še enkrat mal poigram in zložim fotkice nazaj (so pa ostale use u backup-u, tko da se ni za bat, da bi zginle trajno). Drugič, lih tko čez noč, so neznano kam (nobenga backup-a, k bi olajšu situacijo) zginle use pesmi iTunes-a.

Drgač pa zadeva funkcionira.
Men je najpomembnejš to, da ne morem fasat nobenih virusou in ostalih bakterij :D , na splošno so stvari so narjene in funkcionirajo res na simpl, brez dougih, zapletenih postopkou (nalaganje fotk je direktno, na izi urejaš mape).
Določenih zadeu sicer še smer nism pogruntala (se pa tut nism baš neki trudla s sprašvanjem naokol), ampak me to pr delu ne ovira.
Se je pa treba navadt na Pages, Numbers pa Keynote (ampak gre hit), na bl bedno verzijo msn-ja (heh), pa na to, da je treba na netu iskat programe posebi za mac-a, kr ostalo pač ne štima (če nimaš še windows-ou inštaliranih gor).

Js sm tut en mali laik in na začetku sm res kšno stvar preklela, ampak bl zarad mojga pomankljiuga poznavanja sistemou in programou na sploh, ne zarad kompleksnosti le-teh, dons se pa sploh ne spomnem več, kako funkcionira navadn pc. :wink:

Js svojga japčka ne dam.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 31. Maj. 2008 11:25

Glede slik in ostale multimedije: Apple je car na tem področju, tako da brez skrbi, nobenih problemov z nalaganjem slik in podobnega! Boljše kot na winsih.
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 01. Jun. 2008 15:29

Če kupuješ zadevo, se splača premisliti o MacBook Air. Ravno sem ga občudovala, ker je res nenormalno lep in tako tanek, da me je strah, da ga ne bi slučajno prelomila. :cool:

je pa cena seveda malo višja od starega macbooka

http://www.apple.com/macbookair/
Uporabniški avatar
pcpodpora
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 3. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a pcpodpora » 04. Jun. 2008 13:40

V kolikor se odločaš za Apple je kar se tiče fotogrfije dobra izbira. Predvsem je vprašanje za kaj ga še uporabljaš, morda bi bilo dobro da napišeš. Kar se tiče MacBook Air ti ga odsvetujem, saj je ob tem, da je zelo lep tudi zelo nefunkcionalen (nima ethernet vhoda - mrežna kartica - ampak le brezžično mrežno kartico, nima optičnega pogona - cd/dvd), vprašljivo pa je tudi razmerje cena/kakovost.

lp
Uporabniški avatar
Sekhmet
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 358
Na forumu od: 12. 2. 2008
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a Sekhmet » 07. Jun. 2008 12:43

Oooj...mal motenj, zato tolk časa nič ;)

Men tale air nekak že na videz ne potegne, raje upravljam z malce bolj konkretnimi zadevami :P

Mela bi ga predvsem za fax, pač slajde, skripte in podobno, za kake fotke gor naložt, včasih kak filmček pogledat, odšpilat kake karte na mesec ali pač neki poljubno neumnega, pa za srfanje, blebetanje po msnju, tralala.

Od računalnika prčakujem, da se mi dokaj hitro prižge, da mi ga ni treba vsakič k zaspi resetirat, da dela hitro, da mi je všeč za pogledat (ja, pač sem plehka), da ni tko obavten, da bi mi ga blo nerodno na kakem erportu na kolena dt, da ima tipkovnico, ki me ne spravlja ob živce, da dela tiho, da ima lepo sliko. No in to je po večini to. Aja pa še to, da ne fašem virusov kr vsepoprek mi diši.

Neki omenjajo, da ohišje poka? Ve kdo kaj o tem? Kako je s servisom? Kje bi ga blo najbolje kupit? Ali je zaslon 13,3 kej moteč? Men trenutno zelo diši majhen zaslon, ker so mi te 15,4 čist prevelki, kaj pa po pol leta, letu?

Alohi, sej bi te že zahaklala, mam polno novic pa žal zlo mal dostopa do netka, tko da, bomo nadoknedle, takoj k te kje ulovim :D
Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat!
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 08. Jun. 2008 11:08

pcpodpora napisal/-a:Kar se tiče MacBook Air ti ga odsvetujem, saj je ob tem, da je zelo lep tudi zelo nefunkcionalen (nima ethernet vhoda - mrežna kartica - ampak le brezžično mrežno kartico, nima optičnega pogona - cd/dvd)


"žično" mrežno povezavo sem nazadnje uporabljala kar nekaj let nazaj. Sploh pri prenosnikih mislim da je nepotrebna. CD-jev pa tudi ne uporabljam že dolgo dolgo :) jaz bom, ko bom, kupila kar air, ker je zelo sexy.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 09. Jun. 2008 16:20

js samo ne razumem zakaj ste prpravljene tok keša odbit za meka, če rabite računalnik za po netu brskat, za faks (kar itak ni fajn, ker pač sistemi med sabo niso kompatibilni, windowse gor nalagat je pa tak nonsense) in za podobne neumnosti. povprečna uporaba računalnika pač. če se pa dobi dosti drugih računalnikov, ki ravno tako niso grdi na pogled (ker pač dajo tudi druge firme dandanes na dizajn)....pri meku definitivno preplačaš dizajn.

se ga pa splača kje drugje kupit, ker so pri nas občutno dražji kot npr. v italiji in avstriji.
pa 13 incni ekrani so baje bolj hvalezni, ker ga je lazje naokoli prenasat.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 09. Jun. 2008 17:11

Aloha napisal/-a:Men je najpomembnejš to, da ne morem fasat nobenih virusou in ostalih bakterij :D
Slucajno beres revije o racunalniski varnosti, da ves o tem povedat? Ker to kar si rekla ni res.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
Sekhmet
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 358
Na forumu od: 12. 2. 2008
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a Sekhmet » 09. Jun. 2008 17:35

floribunda napisal/-a:js samo ne razumem zakaj ste prpravljene tok keša odbit za meka, če rabite računalnik za po netu brskat, za faks (kar itak ni fajn, ker pač sistemi med sabo niso kompatibilni, windowse gor nalagat je pa tak nonsense) in za podobne neumnosti. povprečna uporaba računalnika pač. če se pa dobi dosti drugih računalnikov, ki ravno tako niso grdi na pogled (ker pač dajo tudi druge firme dandanes na dizajn)....pri meku definitivno preplačaš dizajn.

se ga pa splača kje drugje kupit, ker so pri nas občutno dražji kot npr. v italiji in avstriji.
pa 13 incni ekrani so baje bolj hvalezni, ker ga je lazje naokoli prenasat.


Zato, ker je bil moj trenutni HP glih tolk vredn, k tale jabolčna pita (pardon 50 € manj) in mam skos probleme z njim pa ker že glih lahko zbiram, da dobim kupnino nazaj in je že itak ta keš bil namenjen za to in se mi zdi bedno zdej ga delno porabt za npr. kofete.

Druga izbira po dizajnu zame je Sony vaio pa smo spet na cca isti cehi :?

Še kšna opazka zrd cene al pa namena nakupa al pa česarkol al lahko kdo dejansko napiše 5 stavkov, ki bodo ustrezali temi in mi mal pomagal pri odločitvi?
Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat!
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 09. Jun. 2008 18:27

Ce imas denar, si ga kupi, seveda. 13.3 zaslon je tecen, ce delas veliko oz. ce nimas se dodatnega monitorja. Po daljsem casu je lahko res motece.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 09. Jun. 2008 21:23

Mahagonij napisal/-a:
Aloha napisal/-a:Men je najpomembnejš to, da ne morem fasat nobenih virusou in ostalih bakterij :D
Slucajno beres revije o racunalniski varnosti, da ves o tem povedat? Ker to kar si rekla ni res.


Ne, jih ne berem.
Se pa zanašam na ljudi, k so u tem fohu in majo mac-a že lep cajt. To mi zadošča.

Prej sm mela res hjuđ monitor, ampak sm se na na manjšga brez problema navadla. Men ni niti najmanj moteče.

Sekmhmet, draga, ko priziblješ na drink, ti prnesem svojga japčka, pa se poigrački, boš vidla, luštna zadeva (in ne, ne samo na videz :!: ).
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
BLUBABY
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 19. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a BLUBABY » 10. Jun. 2008 8:58

Sekhmet; jz mam Air-a in niti prbližn ni res, da je krhek al pa da imaš občutek, da se bo zlomu ti v rokah..Te ful preseneti, da k ga držiš v roki imaš občutek, da je dost težji&masivnejši kot je v resnici..Je pa res, da je skor boljš met najboljšga macbooka kukr pa najslabšga air-a..Čist odvisn al bo to tvoj edini al samo nadomestni računalnik..

Drugač pa jz sm ga kupila v ZDA, se je kr splačal..imajo pa na FMC tud vse Apple na zalogi, edino cena je kr visoka..na Hrvaškem je še dražji! Se pa splača it v M-store v Gradec, kjer so tud zastopniki za Apple in pride cenejši kot v Sloveniji, s tem da lahko naročiš tam slovensko tipkovnico če želiš ipd.

Glede pretvarjanja ne boš mela nikakršnih težav (vsaj jz jih nimam), če ne maraš leoparda še zmer lohk windowse paralelno gor furaš, pa itk imaš zdej office paket za mac, tko da ni problemov..Edina težava k sm jo mela jaz je blo, da sm mogla npr. za tiskalnik pa za kakšno dodatno opremo zmerej driverje na netu iskat, ker jih za Mac-a nism dobila priložene zravn..

Drugač pa welcome to the club We like Apple :D
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 15. Jun. 2008 20:33

Včeraj sem si v živo ogledovala Macbook Air. Tako luštnega prenosnika pa res še nisem videla. Edino cena 1700 € je malo pretirana.

Tisti, ki se sprašujete zakaj je folk pripravljen odšteti toliko denarcev za maca pa očitno pozabljate, da so njihovi prenosniki praktično edini na trgu, ki so res sexy.
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 19. Jun. 2008 17:17

buubbika napisal/-a:In kaj menite o tem prenosniku (če že lih sprašujem tok..)?
Roza varianta izgleda dobro, pa še dosti ceneje je od mac-ov, ampak osebno sem pripravljena plačati več za jabolko. :cool:

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov