Prehrana po športni aktivnosti

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 02. Feb. 2013 18:09

Ojlaa!
Mene pa zanima kaj jeste potem, ko nehate telovadit?
Jaz namreč včasih po telovadbi enostavno postanem tako lačna, da pojem skor vse kar mi pod roke pride. Tega pa sicer nebi rada, ker nočem telovadit zato da bi pol dobila še več nazaj kot pa porabim. Dobrodošli so tudi kakšni enostavni recepti. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Little fairy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 201
Na forumu od: 6. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Little fairy » 03. Feb. 2013 10:18

Najbolje, da po vsakem treningu spiješ kakšen proteinski napitek-whey. Ima ogromno B in malo OH. Če imaš res intenziven trening, pojej še banano. Tako boš neki časa sita do naslednjega obroka.

Če športaš med zajtrkom in kosilom, pojej za kosilo obrok iz B, OH, M (npr. kos piščanca, kuhano oz. pečeno zelenjavo, riž in ogromno solate z žlico olivca). Če športaš zvečer, pa večerjaj npr. ribo, kuhano ali pečeno zelenjavo in solato.

Če si vegi, pač živalske B nadomestiš z rastlinskimi.

Taki obroki so zelo hitro pripravljeni, enostavni, kamot lahka eksperimentiraš z začimbami :)
"Sanje vsakomur od nas dovolijo, da smo tiho in varno nori vsako noč svojega življenja"
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 03. Feb. 2013 12:49

če športaš zvečer in nisi vegi, je najbolje kakšno pusto meso ali ribe.

Če si vegi pa veliko solate po možnosti z jajcem, pusta skuta z raznimi oreščki.

vsekakor pa nič OH zvečer, to je osnovno pravilo. Pa čimveč beljakovin.

Glede začimb pa ti svetujem ravno nasprotno, manj je več. Bolj kot puščaš hrano 'naravno' bolje je.

Za testenine in ostale OH pa je glavno pravilo, da jih ješ za kosilo oz. pred treningom, če že. So stroga prepoved za zvečer.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 03. Feb. 2013 21:57

Mja sj kriza je, ker je to zvečer. Če bi blo zjutraj bi blo še ok. Scena je pa ta, da si ne morm skuhat vsega kar bi hotla npr. da bi vsak dan jedla ribe (kar se pa nebi branla, ker jih mam zlo rada) zakaj ne, je pa miljon razlogov. :?
Tu es dans toutes mes pensées.*
brutalfit
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 16. 3. 2013
Kraj: LJUBLJANA

Neprebrana objavaNapisal/-a brutalfit » 16. Mar. 2013 13:40

Izbrisana reklama.
BrutalFIT, za vas in vaše telo! Z nami do vašega cilja!

http://www.facebook.com/groups/brutalfit/
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 16. Mar. 2013 17:20

Pol ure po športu (športam večinoma pozno popoldne) jaz spijem doma narejen proteinski šejk s sojinim ali riževim mlekom, četudi nisem lačna. Če ne ješ nič, si narediš več škode kot koristi. Al pa jem špinačo z jajcem, lososa in neko zelenjavo (ponavad tisto zmrznjeno, ki je res hitro fertik, kakšen kitajski miks, brokoli, mešana zelenjava) - priprava ti vzame 15 minutk dela.
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 16. Mar. 2013 17:39

Po športanju obvezno spijem whey.
Uporabniški avatar
Trolla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 11. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Trolla » 18. Mar. 2013 15:29

Jaz vedno spijem proteinski shake + nekaj zraven (npr. banana, smoothie, testenine, krompir - odvisno, od aktivnosti (največ OH po kakem daljšem teku, manj po dvigovanju uteži))
lolita4
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 24. 8. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a lolita4 » 30. Sep. 2014 20:32

Živjo!

Rada bi zažela s proteini po vadbi pa nimam ravno veliko znanja o tem, katere so dobi. A mi lahk katera kej priporoča,. Edini pogoj je slovensko poreklo.
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 01. Okt. 2014 18:16

Ko sem se začela ukvarjati s športom, sem kar veliko brskala o športni prehrani in spraševala naokoli, tako da proteinov slovenskega porekla ni, saj pri nas ni proizvodnje za to. Imaš slovenske blagovne znamke, za katere pakirajo beljakovine v tujini. Nekateri sicer imajo napisano, da so slovenske beljakovine, vendar je to zavajanje, saj jih le pakirajo v Sloveniji, saj kot rečeno slovenske tovarne za to ni. Mislim, da sta nasploh v Evropi le 2 firmi, ki proizvajata sirotkine beljakovine, nato jih različne firme mešajo v svoje formule, oziroma formule po naročilu različnih blagovnih znamk.

Drugače je za po trenignu pomembno, da so 100% Whey in da imajo čim višji odstotek beljakovin. Lahko te zavede cena, potem pa vidiš, da imajo vmešan kolagen ali grah ali... in da je odstotek tam nekje 70, 80%.

Sama jih po zgornjih merilih kupujem tu, saj imajo 80% beljakovin, so 100% whey, okus mi je všeč. Je pa to slovenska firma, za katere delajo beljakovine na Nizozemskem.
pišček
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 19. 11. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a pišček » 19. Nov. 2014 10:45

Po treningu je dobro zaužuiti obrok z veliko ogljikovimi hidrati, beljakovinami in zdravimi maščobami. Če dobro treniraš se ne boj dobro jesti, saj ti bo dalo energije za naprej.
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 21. Nov. 2014 16:03

Po treningu se ne je maščob, tudi zdravih ne.

Maščobe upočasnjujejo prebavo. Med treningom človek porabi glikogenske zaloge in utrudi mišice, zato je zelo pomembno čim prej nahraniti svoje telo - da zapolniš glikogen in pospešiš regeneracijo mišic. Z maščobo vse to blazno upočasniš, zato po treningu nikakor ne maščobe. Najboljša je kombinacija hitrih ogljikovih hidratov in sirotkinih beljakovin, saj se le-te najhitreje absorbirajo in vsebujejo velik delež esencialnih aminokislin.
Ne pomaga dober trening, če potem ne nahraniš primerno svojega telesa.

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov