Program za vadbo

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Eući*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 477
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Eući* » 05. Maj. 2012 13:14

Pozdravljeni ! :)

Kot vidim je tukaj kar nekaj takih, ki se zavedajo pomena zdravega telesa in pridno skrbijo za svojo fizično pripravljenost. Moram se malo pohvalit, da sem tudi jaz v zadnjem času bolj pridna in več telovadim, zato sem se tudi spomnila, da bi lahko imeli temo v kateri bi vsak napisal svoj program vadbe, pač kako poteka trening :D . Tako bi tudi drugi lahko npr. dobili ideje, sploh tisti, ki jim organiziranost ni lih močno področje npr. meni :)

Saj vem, da obstajajo razni športni forumi, ampak lahhko imamo tudi tuki kakšno takšno temo .

:mukkies: :sport: :wtg:
Optimist: Person who travels on nothing from nowhere to happiness. :)
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 05. Maj. 2012 14:18

moji treningi:
1× na teden plavanje: samo skočim v vodo in plavam kravel, prsno in včasih kako dolžino hrbtno.
2× na teden belly dance: najprej se ogrejemo s splošnimi vajami, nato še ponovimo plesne elemente, plešemo koreografije in se na koncu raztegnemo
2× na teden ples ob drogu: na začetku tečemo, delamo počepe, raztegujemo glavo in trup.Nato raztegujemo noge in delamo trebušnjake, "sklece" in podobne stvari. Sledi učenje plesnih elementov ali koreografija. Na koncu se kakih 15 minut raztegujemo.

Zdaj bom pa 2× na teden še hodila na telovadbo, ampak še ne vem kako bo zgledalo :D
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 05. Maj. 2012 14:25

en dober program:
1. greš v trgovino
2. kupiš tekaške copate
3. si jih obuješ in greš tečt

Tretjo točko ponoviš večkrat, prvi dve pa samo po kakih 100tih ali več ponovitvah tretje točke. Zanesljivo in dokazano efektiven program.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 07. Maj. 2012 6:37

Nimam lih programa, ker izbiram športe glede na vreme in letni čas.

Pomlad, poletje, jesen: vsak dan cca. 30 km kolesarjenja v hrib in nazaj/vsaj 11 km teka

Pozimi: vsaj 11 km teka/1,5h orbitreka/1-1,5 h fitnesa

Ko mam pa čas pa še kj druzga oz. več km.
Uporabniški avatar
Eući*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 477
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Eući* » 22. Maj. 2012 10:48

js večinoma delam vaje za noge in zadnjico, torej okoli 100 počepov-pravih dnevno, izpadne korale, hoja po stopnicah, rolanje...počasi, počasi pa zbiram voljo za laufanje :) moram pa se usmert še na ostale predele, predvsm trebuh, ojačat roke, prsne mišice, hrbet..ufff....no polet mi pa velik pomaga plavanje :)

dejte pisat kej :D tok telovadk/cev pa skor nobenga odziva ^^
Optimist: Person who travels on nothing from nowhere to happiness. :)
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 22. Maj. 2012 10:53

če ima katera ljubljančanka ali ljubljančan željo po telovadbi je 2× na teden v Iliriji pri tivoliju surffit telovadba. Zagotovljeno se jo boš še par dni po tem spominjal :P
Meni je ful všeč :)

Zgleda pa tkole nekak:
* 20 minut ogrevanja
* 15 minut teka (jst in tek ne greva preveč skupaj, tko da že po 5 minutah hodim :D )
* dobre pol ure vaj za moč: za hrbet, roke, noge... delajo se razne vrste zanimivh trebušnjakov, sklec, neki čudni poskoki, izpadni koraki...
* ful dobro raztegovanje
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 22. Maj. 2012 12:21

Jst to ful težko napišem, ker tok variera iz dneva v dan. Ampak recimo...

Enkrat na tedn ponavadi morm počivat - prejšn tedn je pršu en tek umes na moj off dan in me je čist sesul po 10ih dneh. Drgač pa načeloma: 4x-5x na tedn intenzivnejša vodena vadba/uteži, ostale dni tek po hribovitem terenu (kdr sm bl lena 8, drgač pa tm do 15km). 2x na tedn mam dvojni trening - zjutri uteži, popoldne kardio (vodena vadba/tek) ali obratno.
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 30. Maj. 2012 19:29

6 krat na teden naredim pilates po 1 uro - tisto osnovo, pol pa še dodajam 30 minutne workoute za posamezne mišice (vsak dan kaj drugega - vaje menjavam, ker se hitro začnem dolgočasiti) + 5 dni v tednu naredim zraven še 20 min kolebnice ali cca. 40 min teka (odvisno od vremena)

Poleti, ko imam več časa, raje grem namesto reka za 2 uri na kolo (50 km).

Ne hodim v fitnes ali skupinsko vadbo, ker imam rada mir.
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 04. Jun. 2012 20:25

Vodena vadba je pogosto na sporedu, občasno na kolo ali pa tek, nogomet. Po dolgem, res dolgem času, spet šahiram.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 13. Mar. 2013 23:22

1h teka na dan ALI 1x insanity asylum (1 & 2)
1h sprehoda s psom
1h vaj za rit

občasno fitnes (1h40min workouta, skupaj 2h30)
+ joga po novem, odvisno kolko pač traja workout

za kaj več pa ni časa, to mi znese itak skor vedno, razn primeru, da ne hodim cel dan po mestu in pojem glih eno jabolko :roll:
brutalfit
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 16. 3. 2013
Kraj: LJUBLJANA

Neprebrana objavaNapisal/-a brutalfit » 16. Mar. 2013 13:15

Izbrisana reklama.
BrutalFIT, za vas in vaše telo! Z nami do vašega cilja!

http://www.facebook.com/groups/brutalfit/
partygirl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 28. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a partygirl » 26. Mar. 2013 16:41

http://www.youtube.com/watch?v=vwXzXpmwFG4 Vsak dan tole, pa držim se programa DM-teka
Uporabniški avatar
Eući*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 477
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Eući* » 28. Mar. 2013 19:15

lepo, da je tema s5 oživela :D

no pri meni pa je zdaj malo bolj načrtovano, tako, da približno dvakrat na teden grem v fitnes, enkrat tedensko plavam, nekaj vaj predvsem počepe, izpadne korake pa delam doma :) tolažim pa se tudi s tem, da ko bo s5 toplo in lepo vreme, da ga bom res izkoristila za rolanje, tek, skakanje s kolebnico, daljše sprehode v naravi, po ravnem in bolj hribovitem, kolesarjenje ipd.

Koliko od vas se pripravlja kej na DM-ov tek ? :D Jaz razmišljam, da bi se prijavila...
Optimist: Person who travels on nothing from nowhere to happiness. :)
partygirl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 28. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a partygirl » 28. Mar. 2013 20:06

Tud jst čakam na lepše vreme :)

Jst nameravam na DM-tek, sam zadnje čase se mi ne da preveč, čeprav se naj bi držala tistih priprav.

Drgač pa že nekajčasa načrtujem da bi s fantom začela v fitnes, pa nekaj volje primankuje.
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 28. Mar. 2013 20:19

^^ Mal se "prsil", najtežje je začet :) Ko se bodo začel kazat prvi rezultati, pa z motivacijo sploh ne bo več problema :wink:
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov