Plastenke za vodo

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 14. Avg. 2009 18:47

Odprla sem novo temo, ker me zanima kakšne izkušnje imate s plastenkami/steklenicami/bidoni za vodo. Torej, tema je splošna, vendar mene konkretno zanima Nalgene.

Razmišljam o nakupu bidonov nalgene, ker spijem premalo tekočine. Ponavadi v službi pijem iz pol literskih plastenk. Ko to spijem ponavadi v isto plastenko točim vodo še kak dan ali dva, potem jo zavržem, ker ima čuden vonj.

Moj namen ni delati reklame, ampak me samo in zgolj zanimajo vaše izkušnje in mnenja o teh steklenicah. Seveda so tudi drugi predlogi dobrodošli.

Videla sem, da jo ima moja inštruktorica aerobike in je z njo zadovoljna. Sam ona ima tisto s širokim grlom in kot vidim, ne pije prav iz luknjice na vrhu pokrovčka, ampak pokrovček odvije. Zakaj, a se iz tistega ne da piti kot iz bidona?
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 16. Avg. 2009 11:07

Hmm, mogoče bom sedaj izjemno butasto izpadla, ampak a niso te plastenke oz. bidoni vsi enaki? Sicer se nikoli nisem ukvarjala s tem, ampak važno je samo to, koliko vode drži. Če ga je ne nameavaš uporabljati za šport, potem je pa tako ali tako vseeno kakšne oblike je, saj te ne bo motila, če samo stoji na mizi. :) Kupiš najcenejšo, ki je dovolj velika in to je to. Tako ali tako moraš s praškom oprat tudi bidon, ker drugače isto zasmrdi kot navadna plastenka. Ne razumem v čem je problem. :)
Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 23. Avg. 2009 9:07

ni nobenga problema... mene sam zanima če ma katera s tem izkušnje pa kolk se kej obnesejo, pa tko... kolk so kej praktične.... drgač jo mislim imet pa tud za šport
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 23. Avg. 2009 12:43

jst si jo bom z ebaya naročila. In to tako, da bo uporabna za vse priložnosti, ker mam dost da ves čas te neumne flaše od radenske s sabo vlačim povsod kamor grem...

Drugače bi na tem mestu vprašala kaj ve pijete čez dan? ustekleničeno vodo? Vodo iz pipe? Kaj drugega?

Ker 2 litra tekočine ni malo...Jaz ves čas pijem radensko in se sprašujem kako zdravo je to v resnici.

glede flaš pa, najboljša znamka za bidone je tale:

http://sporting-goods.shop.ebay.com/Spo ... 86.c0.m282

lepe so, zelo.
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 23. Avg. 2009 13:08

Glede Radenske je moj sorodnik slišal od zdravnice, da ni fajn tega preveč spit, ker ima preveč mineralov in se to potem v telesu nabira ali nekaj takega. Ker je on tega čisto preveč spil. Kozarec ali dva na dan je pa pomoje fajn.

Js pijem vodo iz pipe, mogoče kdaj vodo z okusom ali pa jabolčni sok z veliko vodo (zelo razredčen).
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 23. Avg. 2009 13:52

Sicer ne športam, pa vseeno: za na delo si 1x do 2x na teden kupim novo flaško(plastenko) vode (ker pač ni fino eno predolgo uporabljat; moram si nabavit stekleno), zjutraj doma napolnim, v službi imamo pa tiste velike balone vode (prijazn od njih :)) in to pijem. Sicer je Zala, tako da bi bilo vseeno, če bi si tud tam točila vodo iz pipe, ampak je vsaj prijetno ohlajena.
Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 23. Avg. 2009 14:02

jst radensko pijem samo v kombinaciji z vinom... špricar :D
drugač pa največ pijem navadno vodo iz pipe. občasno v službi ustekleničeno vodo... ko pa športam si pa v vodo zmešam kakšne športne napitke... tolk, za hidracijo med vadbo
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 25. Avg. 2009 7:04

Jaz si bom šla v Mullerja kupit eno flaško. Imajo take punčkaste, lepe. :D
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 25. Avg. 2009 10:39

Ah, jaz si pa vodo za treninge oz. športanje kar točim v prazne flaške. Nekajkrat uporabim, nato pa vržem v smeti in točim v novo :) Pač ko spijem npr. Costello, nato hranim flaško, saj jo še nekajkrat napolnim ^^
Uporabniški avatar
Larchiiie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 153
Na forumu od: 27. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Larchiiie » 28. Avg. 2009 20:40

V Millerju jih je polno sicer majo pa na črpalkah Jano 1L tako mal nekak bolj manjšo pa široko plastenko. To mam jst za kdaj kr za doma al pa za sprehod. Ma pa tist 'tulček' tko gor in je res praktično. :D
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 30. Avg. 2009 15:38

Jaz sem pa dobila bidon za tek na nekih nagradnih igrah; tako da je reklamni- z napisom simobil. :wink:
Pa se dobro obnese; že ful dolg ga imam, pa še vedno normalno funkcionira. :wink:


Drugače se mi pa zdi da imajo v dm-u in mulerju take plastenke s pritrjenim pokrovčkom; če veste kak mislim :D . Tiste se mi zdijo tudi zelo praktične, in sem jih uporabljala preden sem dobila ta bidon.: )
pistacija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 9. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a pistacija » 09. Sep. 2009 10:27

Če se ne motim govoriš o bidonih Sigg?

pred kratkim sem si eno nabavila in res so ful fajn - zelo praktiče, pa še stajliš zgledajo :cool:
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 10. Sep. 2009 9:05

ja, jaz sem jo tud že dobila.

Hvala E-bay :D
žab'ca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 23. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a žab'ca » 25. Sep. 2009 13:01

Js tut kamorkol grem si obvezno vzamem s sabo plastenko z vodo.. ampak zadne čase sm prebrala že kr neki člankov o tem kok so te plastenke nevarne... tko da si bom mogla tud js umislt en bidončk :D
no če si hoče še katera prebrat:

http://vizita.si/clanek/novice/nikar-ne ... stenk.html
živeti in se ne obremenjevati z drugimi!
Uporabniški avatar
pink ribbon
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 11. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a pink ribbon » 29. Sep. 2011 15:51

Zanima me kako se obnesejo steklenice za vodo znamk Aladdin, Bistra voda in Tupperware.

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov