Za koga navijate in zakaj?

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 09. Jun. 2008 21:19

Se kdaj vprašate, zakaj navijate za nekega športnika ali reprezentanco? Ker vam je všeč po zunanjosti? Ker vam je všeč njegova (njena) igra? Ker vam je simpatičen narod ali država? Ker enako navija vaša družina ali vaš partner?

Jaz navijam v prvi vrsti za slovenske športnike in slovensko reprezentanco. Tu pač ni potrebna neka posebna razlaga. Narodna zavest, občutek pripadnosti, blabla.
Od ostalih pa so moje simpatije velikokrat na strani šibkejšega. Rada imam presenečenja.
Pri reprezentancah so določene države, ki so mi simpatične (Rusija, Portugalska, skandinavske države, afriške reprezentance na svetovnih nogometnih prvenstvih ...) in nekatere, ki jih ne maram (Italija, ZDA, Hrvaška, ...). Nekaj so predsodki, priznam, nekaj pa negativne osebne izkušnje s pripadniki teh narodov. Hrvaške ne maram predvsem v ekipnih športih, medtem ko mi je recimo Blanka Vlašić simpatična in ji vedno privoščim uspeh.
Edini primer, ko sem navijala za ZDA je bilo na svetovnem nogometnem prvenstvu, ko so igrali proti Italiji :wink: Ker so bili očitno šibkejši ...

Še najbolj od vseh športov spremljam tenis. Pri moških navijam za Federerja, pri ženskah pa za Dementjevo in Rusinje nasploh, pa seveda za naše. Če ne igra nobeden od "mojih", pa so moje simpatije spet na strani šibkejšega.
Federer mi je všeč kot oseba - kolikor ga poznam iz intervjujev, všeč mi je njegova igra in tudi zdaj, ko ni več tako perfekten in superioren, mu ostajam zvesta.
Do Rusije imam poseben odnos zaradi umetnosti ... najprej sem Slovenka, na drugem mestu Slovanka in potem Evropejka. Priznavam pojem "slovanske duše" ... Dementjeva mi je pa od ruskih igralk najbolj simpatična kot oseba.

Pri klubskih športih nimam nekih preferenc niti ne sledim ligaškim tekmam. V otroštvu sem navijala za Crveno zvezdo v nogometu, ker je zanjo navijala moja osnovnošolska simpatija. :D

Težko je racionalizirati, zakaj smo čustveno vpleteni v šport ... pa vseeno poskusite. :)
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 09. Jun. 2008 21:54

Navijam za tiste, ki sem jih vzljubil kot majhen fantek :D .
Nogomet- Nemčija...tudi Argentina in Francija sta mi uredu.
Torej reprezentance , ki so vladale sredi osemdesetih.
Košarka - Litva
Zato, ker so leta in leta prinašali medalje tiranski SZ, jim privoščim ,da tudi za svojo ponovno samostojno državo osvajajo lovorike. Pa genialna generacija; Sabonis, Kurtinaitis, Marčulionis, Homičius.
Moto športi - Finska
Talenti ni kej.
Zimski športi - Finska....Finke so simpatične, hokejisti nimajo sreče, pa jim še tolk bol privoščim.
Tenis - Edberg...pol veste, da me že dolgo ne zanima, so bili pa epski dvoboji z Beckerjem, Lendlom...in za nekoga si moral bit, on jer bil uglajen, fer...
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 09. Jun. 2008 22:04

fuuul dobra tema :wink:

tudi jaz navijam za tiste, ki so v otroštvu name naredili največji vtis

pri nogometu navijam za Nemčijo in Brazilijo, ker so zanju navijali moji starejši bratranci, ko smo skupaj gledali tekme
med klubi navijam Za Manchester United in Real Madrid (odkar ni več dream teama ne več) iz istega razloga in za Barcelono, ker mi je "simpatična" kot ekipa

pri tenisu, ki ga tudi zelo rada spremljam navijam za Ano Ivanovič in Novaka Đokovića, ker sta mlada, nadobudna in Srba (ker niso ravno športna velesila, tukaj pa jim res uspeva) in Nadala, ker mi je ful faca

pri rokometu in nasploh v športih, kjer se pojavljamo, navijam za Slovence, ker so naši :D

pri ostalih športih ki jih občasno spremljam navadno navijam za športnika ali ekipo ki mi je simpatična ali pa prihaja iz države ki mi je všeč
Houd de wereld tegen
Uporabniški avatar
the big red machine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: gozd

Neprebrana objavaNapisal/-a the big red machine » 09. Jun. 2008 23:03

Super tema, vsaka čast avtorici :D

Jst sm strasten navijač, predvsem nogometni, ampak še zdaleč to ne pomeni da se omejujem samo na ta šport, samo zato ker mi je dalče najboljši, najzanimivejši, najatraktivnejši,...
Sm zvest navijač, Hit-a Gorice za katere navijam v držabvnem prvenstvu, ker so pač moj klub (kot pravi Goričan ne morem navijat za drug klub) in ker na njihove tekme hodim že od male šole dalje. Medtem ko še zdaleč ne prebavljam Olimpije, v vseh športih. Kar se reprezentance tiče torej ni treba veliko govort, zaveden in ponosen Slovenec, ki je ponosen na svojo državno reprezentanco, na to kar je dosegla, verjamem da bo dosegla še marsikaj ker potenciala nam ne manjka. Ne maram pa Hrvatov in Angležev (tako klubov kot reprezentance).V svetovnem merilu mi je simpatična reprezentanca Nizozemske ker je utemeljitelica totalnega nogometa, goji napadalen, hiter nogomet s poudarkom na tehniki. Na klubskem nivoju je poleg Gorice v mojem srcu še AC Milan (ljubezen na prvi pogled), predvsem zaradi Marca Van Bastna, mojega edinega idola z otroštva nasploh (poleg očeta), zaradi njega sm tudi začel trenirat fuzbal, ker sm občudoval njegovo eleganco u igri in njegov občutek za gol. Kmalu pa sm se poglobil u zgodovino Milana in ugotovil da je to več kot navaden klub, zato moje srce pripada njemu za vedno (še ob postelji je velika Milanova zastava :P ). To je ensotavno najboljši klub vseh časov, imel je najboljšo ekipo vseh časov (v začetku 90-ih) in težko se bo našla katera ki ji bo kos po kvaliteti in uspehih. Absolutno ap ne maram Juventusa, Interja, Rome, Liverpoola, Manchestra, Real Madrida in Barcelone.
Drugače pa spremljam vsa ostala prvenstva in navijam za naše (košarka, rokomet, hokej,...) v ostalih športih pa simpatiziram z določenimi športniki. Nasploh so mi pri teh športih všeč Ruske oz bivše Sovietske ekipe.
Zadnjič spremenil the big red machine, dne 09. Jun. 2008 23:24, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 09. Jun. 2008 23:18

the big red machine: dej reči mi, da navijaš za Gorico tudi v košarki :) A sploh veš, da obstaja?... :wink:

Glede navijanja... Že od mičkinga sm pri nogometu navijala za Brazilijo, ker me je tko naučil tata in ostali sorodniki, ki so zvesto spremljali tekme (in js seveda zravn). Zdej (ko sm že velliiikaa) pa nimam nekakšnega nogometnega favorita. Js tekmo gledam zaradi igre in ne zaradi reprezentac. In gledam jo zaradi akcij in golov, in ne zaradi igralcev (ki povrhu sploh niso tako vaaaau, kukr pravite :D ).
Glede nogometnih klubov pa navijam za Juventus (ker me je nad njim navdušil moj tip). Zaradi tega se pa vedno "kregam" s sošolci, ker so oni čisti Milanisti al pa Interisti (al ako se že reče)...

Glede košarke, navijam za Gorico (še posebi zdej, ker je prišla v 1. ligo!!), to pa zato, ker veliko njihovih igralcev poznam in se ful dobro razumemo med sabo. Pa še na njihovih tekmah vedno pišem zapisnik.
Glede evropskih klubov...Nimam nekega favorita, ker spet (kot pri nogometu) me zanima bolj igra in zabijanja in asistence in zakon akcije...In fer plej...
Glede košarkarskih reprezentanc pa tko. Pred nekaj leti sm navijala za Srbijo (in Črno goro takrat alias Jugoslavija), ker me je za to navdušil moj tata. Zdej pa tudi oni niso več tisto, kar so bili. So pa zato Slovenci vse boljši (vse pohvale!!). Upam, da se uvrstijo na OI!

Rokomet...Pivovarna Laško je bil vedno moj najboljši klub, ker smo v OŠ vedno skupaj s sošolci gledali njihove tekme in navijali. In pa seveda navijam za slovensko reprezentanco, ki jo na EP, ki je blo v Sloveniji, s sošolci nism smela zamudit.
Uporabniški avatar
the big red machine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: gozd

Neprebrana objavaNapisal/-a the big red machine » 09. Jun. 2008 23:28

@MilkyWay: Ja itak da vem da obstaja košarkarski klub Gorica (sej so pršli v 1.ligo :D ). Samo ne navijam za njih, ker mi košarka ni tako blizu da bi (razen za reprezentanco) navijal za koga. Jim pa želim vse najboljše.
Uporabniški avatar
Lane
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 220
Na forumu od: 22. 9. 2004
Kraj: Rio

Neprebrana objavaNapisal/-a Lane » 10. Jun. 2008 9:45

Nogomet: Portugalska, Španija; klubi: Real Madrid, Man. United, Crvena zvezda (to so vse klubi za katere je moj oče in sem nekako to podedovala, odkar vem in odkar hodim na tekme navijam za omenjene).
Košarka: Slovenija in Srbija (itak za naše in seveda tudi za naše brate)
Formula 1: Kimi Raikkonen
Moto GP: Valentino Rossi
Hokej: Olimpija in Kanada
Tenis: Rafael Nadal
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 10. Jun. 2008 10:53

Jst ubistvu prej nikoli nisem bila neka navijačica za kakšen šport.Potem se mi je pa začel odpirat.
Najprej me je ena kolegica, katera je dobila karte, zvlekla na nogometno tekmo na Bežigrajski stadion, Slovenija-Luksemburg mislim da je bila tekma.
In ker sva bile med dragonsi in vso tisto vzdušje... :hearts: Čist me je potegnil notr in sem začela spremljat vse reprezentančne tekme, prijateljske tekme, treninge v šiški ...edino kar je bilo kontra, da nisem šla v tujino.nekako sem bla premlada in mogoče so tud upala nisem it s celim konvojem ponorelih dragonsov.Za bežigradom sem bila pa na vsaki sleherni tekmi od leta 2001.Doživela vseh od smeha, veselja, joka in žalosti in razočaranja.nikoli ne bom pozabila Pršotovega gola in konec konec veselja za nadljano prvenstvo ( :evil: ).
zakaj vse to?ubistvu en vem, potegnilo me je noter, kot sam občutek in vzdušje na stadionu, kot sama igra in določeni sexi igralci :D se še dobro spomnim, kako mi je sapo jemalo ko sem ga s Cimirotičem in kolegico pila v dvanajstki po tekmi. :D skratka vse skupaj je bilo enkratno doživetje, polna sem lepih in najlepših spominov..samo škoda da se je pravljica končala..zdaj čakam na stadion in upanje, da se reprezentanca pobere.Samo tale Kek... :?
kar se tiče svetovnega fuzbala...sem enostavno najbolj najbolj proti Hrvatom.pa njih ne maram, da si joj.nicem nacionalist in tukej nima to nobene veze..Samo pač tist gol, nikoli ne bo šel v pozabo.
Drugače pa so moji favoriti Brazilija, ker enostavno maš kej videt na tekmi (sam očitno zmeri manj) , Francija, čeprav bi tudi oni lahko dali več od sebe in Srbija, sploh ker je pomlajena in prenovljena reprezentanca in se trudijo.Oni so približno tako kot mi, samo da se mi zdi, da se pri njih bolj čuti da igrajo s srcem.
Liga prvakov.....Absolutno Barcelona :respekt: nekoč tudi real, ampak potem vsi tisti zvedzniki notr in vsa beckhammanija...in logično, propad..
Ostalo pa nevem, ko smučajo naši vedno navijam, čeprav očitno vedno zaman.Od tujih smučarjev mi je pa cel car Bode Miller, ma on je zakon!
naše smučarke so tudi bolj tko..Ok Ana Drev nekej leze naprej, Mazejeva leze in pada pa leze in pada...Ampak vseeno stiskam pesti.Za tuje pa za Anjo Pearson, ker je res dobra.
Skakalci..O moj benkovič je šel (:žalostensmajli:) , tko da za njega ne morem več navijat, sem pa skos, od prvega dne ko je stopil v reprezentanco.Za naše itak, čeprav bolj privoščim uspeh kakšnemu drugemu kot Peterki.O tujih pa Janne Ahonen (Finska),Thomas Morgenstern (Avstrija).
pri rokometu itak spet reprezentanca+Gorenje in Celje.če pa skupaj igrata pa Celje.
Košarke ne gledam, razen kakšno tekmo olimpije.ravno tako je pri hokeju, čeprav letos sem kar gledala večino tekem.
Potem pa če ujamem še kje kakšno umetno drsanje, ker mi je kar zanimivo, sam nobenga ne poznam.tenis mi je živ dolgčas.
Aja formula....Definitivno Kimmi in Ferarri.
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 10. Jun. 2008 10:55

Kako sm lahko pozabla na naše gimnastičarje in na naše plavalce? Hvala Bogu, da imamo njih, ker vedno dosežejo tisto najboljše... In se mi zdi, da so oni še edina svetla točka v slovenskih reprezentancah (doro...razen košarkarji :D )
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 10. Jun. 2008 12:36

kr.ena napisal/-a:Se kdaj vprašate, zakaj navijate za nekega športnika ali reprezentanco? Ker vam je všeč po zunanjosti? Ker vam je všeč njegova (njena) igra? Ker vam je simpatičen narod ali država? Ker enako navija vaša družina ali vaš partner?


hehe :D

Nikoli se nisem spraševala zakaj...mogoče bi se pa mogla zdaj :D hmm običajno začnem jaz noret po bajti in navdušim še vse ostale - kar se glede fuzbala tiče, če smo ze pr tem :D Normalno, najprej je Slovenija in slovenske reprezentance, pol pa pac...kar mi je bolj simpatično - narod in sporobnosti tekmovalcev :D

F1 ne gledam, ampak na zacetku pac vedno recem: "A bo Hamilton?" :)
Moto GP gleda fant, meni je to dosadno, mi je pa kul oni iz Avstralije :D
Fuzbal: Viiiooooleeeeee :lach: (sej ne, mi je konc koncev vseeno), euro 08 pa Španija, Portuglaska :)
Tenis: ne spremljam
Košarka: nekoč strastni fan Uniona Olimpije (so me skoraj iz družbe izločli, ker sem navijala za Lublano) :D
Rokomet: sploh ne vem kdo špila...preveč grob šport (kr slisim kosti pokat)
Plavanje: Isakovič :)
Gimnastika: emmmmm :) pojma niam
Smučanje: ne gledam vec, odkar ni Koširja
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
SSarchy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 720
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SSarchy » 10. Jun. 2008 12:55

Od Slovenskih športnikov in športnic zame zmaga Katarina Srebotnik, ki že vrsto let dokazuje, da se s pridnim delom daleč pride. Res je faca in želim ji še veliko zmag in napredovanja po WTA lestvici..
Ostali Slovenski športniki, ki si zaslužijo vso čast in spoštovanje, so: Petkovšek, Mankoč, Pegan, Isakovičeva in Majdičeva.
V tekmah skupinskih športov pri Slovencih ne uživam kaj preveč, ker večinoma pušimo.. Zato rada pogledam fuzbal Evropskega ali Svetovnega prvenstva, kjer si lahko ogledam najboljše igralce (in njihovo igro) na svetu. Pozimi rada pogledam kakšne skoke, drsanje, potem se pa moje 'navdušenje' nad športom počasi zaključi. Škoda, da ni prenosov raznih plesnih tekmovanj, le ta bi namreč vedno spremljala, ker obožujem umetnost plesa.
Zemlja je velika učiteljica tistim, ki ji znajo prisluhniti. Življenje se tu ne bo končalo, ne glede na to, kaj počne človeštvo. Zemlja bo ostala. Le človeštvo se bo vrnilo v nič, od koder je prišlo, razen če ne bomo spremenili svojih navad!
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 10. Jun. 2008 16:12

Resnično navijala sm sam u cajtih, k sm tut sama trenirala, takrat seveda za plavalce našga kluba, kasnej za slovesnke plavalce na splošno.

Zdej si ob prilki pogledam določene športe,
u prvi vrsti plavanje (evropska, svetovna, OI), mi pa ni več tok zanimiu, kr je zmer več podmladka, k je u mojem cajtu še z rokaučki mahu, usake tok me ob pogledu na štartne kamne (še vedno) kr mal zvije :D ..., ušeč mi je tut veslanje (bi z veseljem bla veslačica, pa še klub bi mela čist bliz), ostalo so pa več al mnj contesti x3m športou, te gledam zmer z dlakami u luftu, kjerkol in kadarkol zagledam na teveju kšn sneg, valove, rampe, obstanem in bouščim :D (na fitnesu, u lokalu, na obisku, ...), učas sm dost hodila po domačih sešnih :) .
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 10. Jun. 2008 16:14

kr.ena napisal/-a:najprej sem Slovenka, na drugem mestu Slovanka in potem Evropejka. Priznavam pojem "slovanske duše" ...


Evo, enako. Nekaterim državam sicer dajem prednost, recimo Španiji in Portugalski, ker sta mi državi simpatični...

Če nimam nekega absolutnega favorita včasih navijam za državo, ki je bliže Sloveniji
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 10. Jun. 2008 16:37

Js gledam malo sportov.
Edino kar gledam je tenis, in takrat navijam za Federerja, zato ker dobro igra (no razn ko je igral z Nadalom me je razocaral), je simpaticen in malo skrivnosten ima pa tudi zelo lep nasmeh. :oops:

Drugace pa ko sem primorana gledat kaksn sport ponavadi navijam za naše (če igrajo) sicer pa malokdaj gledam sport.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 10. Jun. 2008 20:46

Zvoncica napisal/-a:
kr.ena napisal/-a:najprej sem Slovenka, na drugem mestu Slovanka in potem Evropejka. Priznavam pojem "slovanske duše" ...


Evo, enako. Nekaterim državam sicer dajem prednost, recimo Španiji in Portugalski, ker sta mi državi simpatični...

Če nimam nekega absolutnega favorita včasih navijam za državo, ki je bliže Sloveniji

Zanimivo je, da ta moja logika "slovanske duše" odpove pri Poljakih, Hrvatih, Čehih, Slovakih ... Velja edino za Ruse. Pa deloma za Bolgare. Nimam pojma, zakaj.

Za Portugalsko sem prvič navijala enkrat davno na nekem fuzbal prvenstvu, ker mi je bil en igralec lušten (ne, ni bil Ronaldo; ta se takrat še rodil ni po moje :wink: ). In simpatija je ostala.
Danes ta razlog ne funkcionira več. Pač sem prerasla puberteto in tile mladiči, ki so danes svetovno znani športniki me res ne privlačijo kot moški.

Mi je pa zanimiva ena teorija, ki sem jo nekje prebrala ... sama veliko raje spremljam ženske športnice kot moške. Ker mi je bližja identifikacija s športnicami kot občudovanje športnikov. (glede na to, da sem hetero, seveda)
Kot ženska se pa seveda ne morem strinjati s psihoanalitičnimi teorijami športa. (če ste kaj brali Vodeba in njegove razlage športa skozi Ojdipov kompleks in zavidanje penisa in podobne freudovske razlage)
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov