Smučanje vs bordanje vs ...

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 10. Jan. 2008 12:02

Torej take teme še nisem zasledil na forumu zato jo jaz načenjam... :P

Katero zvrst vijuganja po zasneženih strminah prakticirate? Je to smučanje? Se vam bolj dopade bordanje? Morda kaj tretjega? Koliko časa se že ukvarjate s tem? Poškodbe ki ste jih utrpeli?

Malo se razpišite...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 10. Jan. 2008 12:06

Sankanje :P
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 10. Jan. 2008 12:09

Js smučam že od malega. Sem hvaležna staršem, da smo bli aktivni na tem področju. To sezono se še žal nisem. Grem pa s fantom in bratom februarja na Kope v eno od hišk.

Težjih poškodb še nisem imela, razen odrgnin, modric.

Js prakticiram carving, kolkr se da. Moj brat zna svetovno carvat...js bi tut tk rada. Premalo se nagnem, kr me je strah, da bom odletela.

Ja, letos bo še treba smuške fajn povoskat, pa robove zbrusit. Hvalabogu nam to vse oči nardi, da ne rabimo nosit smučk na servis.

Drgač se pa rada po snegu spustim tudi z lopatko. S fantom sma se za novo leto 2007 spustila po mariborskem Pohorju (od Belvija do Snežnega stadijona).
Uporabniški avatar
the big red machine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: gozd

Neprebrana objavaNapisal/-a the big red machine » 10. Jan. 2008 12:11

če se je že treba spravit na sneg (brrr :D ) potem izberem sankanje (gas dol po strmini in potem znajdi se :P) in kepanje! Bordanje mi je totalno brezvezno, smučanje pa me ni nikoli mikalo in ga spremljam samo po tv.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 10. Jan. 2008 12:13

gregalina napisal/-a:Js smučam že od malega. Sem hvaležna staršem, da smo bli aktivni na tem področju. To sezono se še žal nisem. Grem pa s fantom in bratom februarja na Kope v eno od hišk.

Težjih poškodb še nisem imela, razen odrgnin, modric.

Js prakticiram carving, kolkr se da. Moj brat zna svetovno carvat...js bi tut tk rada. Premalo se nagnem, kr me je strah, da bom odletela.

Ja, letos bo še treba smuške fajn povoskat, pa robove zbrusit. Hvalabogu nam to vse oči nardi, da ne rabimo nosit smučk na servis.

Drgač se pa rada po snegu spustim tudi z lopatko. S fantom sma se za novo leto 2007 spustila po mariborskem Pohorju (od Belvija do Snežnega stadijona).


Z lopatko? Misliš tistim plastičnim sranjem, ko ga daš samo pod rit in gasa? Samo enkrat sem se spustil, in sem imel celo rit v modricah tako da še 1 teden nism mogu normalno sedet.... :twisted: :evil:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 10. Jan. 2008 12:41

jst tud smučkam :) Sicer sem pa slab smučar.Smučam res k stara mama, sploh se nočem navadt boljš, to pa zato ker grem čist počasi ker me je strah hitrosti.no, ampak mi je čist všeč tko kot je.Tud smučk si ne kupujem, ampak podedujem skor vsako leto nove od bratranca, ker jih on menja kot spodnje gate, tko da mam ful dobro opremo, ampak smučam pa za en drek :D
Načeloma tud moji padci niso boleči, ubistvu redkokdaj odletim.Če že, se večkrat sama vržem če vidm da mi ne bo zneslo ovinka speljat :D
Sem pa ful ful previdna.vedno gledam okol, vedno pazim na otroke, nikoli nism še bla v situaciji da bi se lahko v koga zabila/zaletela.Tud ne pijem ko smučam, ne nič.
Mi gredo pa na živce razni smučarji in bordarji, k misljo da so sami na smučišču :roll: Na smučišču je za pričakvat tako dobre kot slabe smučarje, otroke, babice in nismo vsi superfajn, da se kar znamo umikat.In na k***c mi gre, da se redkokter pametnjakovič tega zaveda.Sploh na Kaninu, kjer so že tko ozke proge in dost strme je velik domačinov iz Bovca, k zares misljo da so na smčišu sami in res največ nesreč ki bi se lahko zgodile in največ padcov zarad drugih, en mi je celo čez smučke zapeljal, se mi je dogodilo ravno tam gor.in zato tja ne grem več.
Mislm, da je treba spoštovati smučarski režim in razumeti da nas je pač več vrst ljudi na smučišču.In tud kšni bordarji bi lahko razumeli, da se pač na ovinku NE LEŽI na sred smučišča!!Takih je na krvavcu polno.
da ne govorim o totalno nalitih ljudeh, ki se najprej nalivajo na "plaži", pol gredo pa smučat in delajo pizdarije.se mi zdi, da je premal nadzora na smučišču in zato tud tolk nesreč.
Ravno prejšnji tedn se je poškodval moj sodelavc, ker je en ekstremni smučar zapeljal čist do njega, mu nasu ves sneg v glavo in ker nč ni vidu je zapeljaj iz rpge in v eno šavje in fasu dvojni odprti zlom roke.Itak ga niso najdl unga več :roll:
prov vsakič se mi manj toži po smučanju, ravno zarad takih budal.
netline
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 10. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a netline » 10. Jan. 2008 12:45

Bordam. Najbolj mi sede kvaliteten pršič, ki ga lahko posrfaš.
Uporabniški avatar
*_nincy_*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 690
Na forumu od: 7. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *_nincy_* » 10. Jan. 2008 12:51

Od mejhnega smučam par let nazaj začela tudi bordati.

Tako da prakticiram oboje!

Poškodbe hvala bogu (aleluja) ni jih bilo! :wink:
najprej imej sebe rad in potem te bodo imeli tudi drugi
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 10. Jan. 2008 12:54

Do 14. leta sem smučala, zdej pa bordam. Še vedno mi ne gre dobro desni ovinek in mi verjetno tudi nikoli ne bo šel brez problema. :roll: Razmišljala sem, da bom letos 1x šla spet mal probat smučat in če mi bo šlo smučanje boljše, adiiijooo bordanje. :D Poškodbe? Hm.. Zadnjič sem padla ko sem šla dol s sedežnice, bord mi je vleklo v eno stran, koleno v drugo. Posledice so bile 2 dni zelo otečeno koleno, pa bolečine še danes. :?
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 10. Jan. 2008 12:57

Jst sm pa že ene parkrat meu kr čudne situacije, obakrat v Cerknem... Enkrat sem se ustavil ob robu smučišča in mi en tip z vso brzino zapele čez smučke. Smučke mam pa 152cm dolge, tako da si lahko predstavljate kako blizu mene je šel. Enkrat je pa en priletel vame čisto na vrhu smučišča tam ko je še tista ravnina. Jst pač normalno smučam dol, kr naenkrat en stari z desne strani vame... Jst pogrnem po tleh, un se pa veselo pele naprej...čez enih 10m se tip ustavi, se obrne mi reče "ej sorry ne..." in se pele naprej...mislim svašta... :evil:

Kultura na smučiščih je pri nas resnično v kurcu... :evil:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 10. Jan. 2008 13:03

McLarnovc napisal/-a:Kultura na smučiščih je pri nas resnično v kurcu... :evil:


sej o tem sm tud jst govorila.Mislm nevem, nebi rekla če bi šlo za neki nenevarnega, ampak padec pri smučanju je lahko zlo nevaren in se lohk fejst polomiš, če ne še kej hujšega.Mislm nevem folk enostavno ne razume, da je treba spoštovat vse skupaj, vsa pravila, gledat na druge.
tko je mojo mami en v mladosti zbil in kreten odpeljal naprej, na msučišču pa skor nč folka.Ona huje poškodovana in so jo najdl šele po dvjstih minutah :roll: Mislm, če si že tak kreten da ne znaš furat in da koga zbiješ, potem tud nekak probi pomagat al pa poklicat koga. :roll:
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 10. Jan. 2008 13:05

^^ Mene je tega kar strah, da me bo kdo od zadaj zbil :eek: ... In predno zavijem z bordom, skos gledam nazaj. Čist sem panična zarad tega. Pa mi vsi pravjo, da mi je lahko vseeno in da moram pazit samo na tiste pred mano, ampak mene je kar groza ko pomislim da bo kdo priletu vame. :?
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 10. Jan. 2008 13:07

jst bolj pazim na tiste za mano, ker oni so nevarni zame.Jst že vem da za tiste pred mano nisem.Ponavad tud počakam ob strani proge, če vidm da se kšna velika gruča pametnih smučarjev bliža, pa jih spustim anprej, pol grem pa šele jst, ker folk itak očitno boli k***c. :roll:
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 10. Jan. 2008 13:10

Smuuuuuuulaaaaaaaaaaaaaam!
Hiiiiiiiiiiiiiiiitroooooooooooooooooooo!!!!
Pa se zavedam, da je tud folk okoli mene. Tako da kakšne nesreče še nisem imela, znam vse situacije rešiti. Če padem sama pač padem, ampak takrat nihče ne nastrada. Sem pa enkrat (ko sem bila prvič po poškodbi nazaj na smučeh) smučala zlo previdno pa počasi in me je takrat podrl en norc...Ki se je še zgovarjal, da sem se samo ustrašla, ker je šel preblizu in sem zato sama padla. Smo mu zaprli usta, ko je zvedel, da sem učiteljica smučanja in da znam smučati!
Poškodbo pa sem fasala na bordu.Nikolli več bordat!
Uporabniški avatar
lolika69
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 24. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolika69 » 10. Jan. 2008 13:13

Js sm letos pršla do točke ko ne znam ne smučat ne bordat. Pomoje se z lopato pa sankam znam še spustit po hribu :D .Tko da sm se letos odločla, da se naučim bordat. Sam sm pa tud rekla, da na smučišče prej ne bom šla dokler res ne bom znala bordat, ker se mi zdi da preveč ogrožam druge ljudi. Sej se bojim tud za svojo varnost, sam nebi jz rada zarad svojga neznanja povzročla kake nesreče. Zato pa zdej komi čakam snegec in da bom lahka na hribu za hišo prakticirala bordanje.
THE ONLY ROOL ISDON''T BE BORING.DRESSCUTEWHEREVER YOU GO.LIFE IS TO SHORT TOBLENDIN.

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov