Pretres krščanstva - našli Jezusove ostanke

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Nincha II
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 88
Na forumu od: 16. 11. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nincha II » 27. Feb. 2007 20:22

Ameriška revija Time trdi, da so našli novo odkritje, ki bi lahko zamajalo temelje krščanske vere, mogoče celo bolj kot je to uspelo Dan Brownu v Da Vincijevi šifri.

Našli naj bi okrog deset kamnitih sarkofagov, ki so se skrivali v neki jami. Jamo naj bi odkrili pred 27 leti v Jeruzalemu neki gradbinci, ko so kopali temelje za novo zgradbo. Danes pa jim je končno ratalo razvozlat imena nekaterih sarkofagov, med katerimi naj bi bilo tudi ime Jezusa.

Gre se za to, da naj bi našli posmrtne ostanke in grob Kristusa, Marije Magdalene in njunega sina. Svoje trditve nameravajo podkrepiti z arheološkimi dokazi, preučevanjem Biblije ter najsodobnejšimi metodami analize DNK.

Klik

Torej kaj si mislite o tem? Je sploh možno dokazat, da gre res za Jezusove ostanke in koliko sploh verjamete v to odkritje? Se vam zdi možno, da gre res za največje odkritje v zgodovini krščanstva? Ali pa ste mnenja, da gre le za zaroto, s katero želijo zavajat ljudi?
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 27. Feb. 2007 20:49

jaz sem vedno mislila, da je jezus odšel v indijo :D

drugač pa ... jezus je vedno učil o ljubezni in to je temelj vere, ki se je izoblikovala v krščansko.
bi rekla, da so razno razni papeži in duhovniki že zdavnaj zamajali temelj vere, katero bi naj predstavljali.

bi pa bilo zanimivo videt reakcijo papeža, ko bi mu povedali, da je marija magdalena bila ena apostolov s katero je jezus spočel otroka :D
Uporabniški avatar
Dagi
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 754
Na forumu od: 1. 8. 2006
Kraj: ...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dagi » 28. Feb. 2007 7:26

Men se zdi da bodo to spodbijal do zadnjega in da bo na koncu tko al tko pršlo vn da to ni res... Sej ne more bit... pa ne zarad mene in ker js tko mislm pač pa zato ker je cerkev kot taka čist preveč močna pa bogata institucija da bi dovolila, da bi njene temelje na tak način zrahlal... Ovčič je čist preveč na svetu... :wink:
Bi blo pa zanimivo ja... sej konc koncev Jezus, če je že obstajal, je mel tud svoje potrebe... :wink:
Always look on the bright side of life!
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 28. Feb. 2007 8:04

:lol: :lol: :lol: tole bo še zanimiv
sicr so pa že znanstveniki rekl d po vsej verjetnosti to ni to, k je blo v tistem času v jeruzalemu vlik ludi s takimi imeni. sicr pa je jezus pa ostala familija izhajajo iz galileje, ostanki so bli pa v jeruzalemu, kr ne gre glih skupi

sicr pa morm četrtga na discoveriju ta dokumentarc pogledat; bom kej novga zvedla :evil:
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 28. Feb. 2007 8:45

Jaz tega ne verjamem-že od nekdaj ne verjamem sploh v obstoj Jezusa itd. Če pa že ...se mi pa različica Dana Browna zid bolj dobra :D
Is sex dirty? Only if it’s done right.
petelin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 17. 5. 2005
Kraj: Odvisno od števila sončnih peg

Neprebrana objavaNapisal/-a petelin » 28. Feb. 2007 9:40

ja, in zato, ker cameron (absolutna arheološka avtoriteta) trdi, da je to grobnica jezusa kristusa, je to avtomatsko res. sploh, ker s svojim filmom ne želi nič zaslužiti, sploh ne na račun majhne skupine, ki se ji reče kristjani.

še en link, malo bolj obširen, v angleščini.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/6397373.stm
Ich suche dich hinter dem Licht
Wo bist du
So allein will ich nicht sein
Wo bist du
Ich such dich unter jedem Stein
Wo bist du
Uporabniški avatar
choco.cat
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1119
Na forumu od: 14. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a choco.cat » 28. Feb. 2007 11:19

Zanimivo, čeprav nevem, kako so lahko tako prepričani.
I laugh at gilded butterflies.
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 28. Feb. 2007 11:32

In s čim naj bi primerjali vzorce DNK??? :?
Uporabniški avatar
sinička
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 8. 4. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a sinička » 28. Feb. 2007 13:08

mogoče iz kozarcev iz zadnje večerje? :lol:
kai
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 28. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kai » 28. Feb. 2007 13:26

Hihi men bi blo to naravnost supr. Kakšni fajti bi se začel glede vere joooj kok uživam v temu :)

Za moje pojme je blo glede Evangelija po Judi premal govorjenja in kreganja. Je Cerkev hitr podkupla prave ljudi. Sm bla kr mal žalostna.

:jump:
bounce around kai like bunniez
Uporabniški avatar
choco.cat
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1119
Na forumu od: 14. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a choco.cat » 28. Feb. 2007 13:27

Frenkie napisal/-a:In s čim naj bi primerjali vzorce DNK??? :?
Ja sej to lih mene zmoti, kakšen DNA? :D
I laugh at gilded butterflies.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 01. Mar. 2007 14:31

choco.cat napisal/-a:
Frenkie napisal/-a:In s čim naj bi primerjali vzorce DNK??? :?
Ja sej to lih mene zmoti, kakšen DNA? :D

Verjetno bodo med seboj primerjali in ugotavljali v kakšnih sorodstvenih vezeh so bli tile človečki.
Da bi dokazali točno identiteto pa jaz tudi dvomim.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
Shannon
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 15. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Shannon » 04. Mar. 2007 0:43

RKC bo seveda zelo hitro poskrbela, da bodo to odkritje (pa naj bo kaj na njem ali ne) spravili v kak prašen arhiv. Itak se valjajo v novcu, dovolj ga imajo za enormne podkupnine za žrtve pedofilije, ga bodo imeli pa še za to področje. Itak že 2000 let nategujejo ljudi, krepko so tudi podaljšali srednji vek, izredno uspešni so v pranju možganov, zakaj torej ne bi poskrbeli še za eno tako odkritje. Ovčice pa itak naivno verjamejo vsemu, kar pride iz pržnice. In pošiljajo otroke k verouku, kjer mora potem kaka punčka ali fantek še malo v zakristijo na poseben pouk ...
Uporabniški avatar
ushergirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 4. 10. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ushergirl » 04. Mar. 2007 1:17

Ne verjamem v tole. Sploh kako dokazati da so ostanki res njegovi? DNA? Ne razumem. :?
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 04. Mar. 2007 1:29

ah ta cerkev je bulšit..samo nategujejo folk, podolgem in počez...
Najprej čegremo gledat od začetka...
Ok jeusa so izdal, so ga zabil na križ in položili v jamo...čez nekej časa je izginil...vnebovhod??dvomim...sklepam namreč iz tega stališča, da se čudeži seveda dogajajo..pa vendar je ponavadi tako da če se zgodi eden, se tudi tadrugi...in v dvatisočsedmih letih takega čudeža ni bilo več...
skratka..to je zame prva zlagancija...
kot adam in eva...ljudstva ziher nista onadva razvila in zihr ni bog rožic posadu...zakaj danes bog ne utrga nekomu rebra in iz njega nredi človeka? :roll:
kdo je rekel da jezus ni mogel biti poreočen, da ni mogel zbežati iz jame, da ni imel otrok, da sploh ni bil za tisto kar ga proglaša cerkev?
zadnjič sem na enem od programov (al je bil national geographic, discovery al pa reality) gledala en dokumentarec, katerega zgodba se mi je zdela še najbolj zanesljiva in možna...
jezus naj bi tiste noči pobegnil, mislim da v indijo (nevem točno kam) in naj bi tam potem preživel preostanek življenja...delali so tudi en preizkus,katerega rezultat je bil, da je jezus kljub zabijanju na križ in tepežu z bičem, čist lepo preživel...in naj bi bil pokopan v indiji in naj bi se vedelo v kterem grobu...ampak tle se mi čudno zdi, zakaj ga ne izkopljejo glede na tako zgodovinsko bitje kot je bil?
skratka..jst ne verjamem cerkvi nič..v glavi imam svoje zgodbe, svoje predstave o tem, verujem v tisto kar se meni zdi da je bilo in ne v tisto kar požrešna cerkev pravi....
če se še obregnem malo ob cerkev...zadnjič je mami prašala, kako to da cerkve zapirajo...mar ni cerkev nek vernikov dom z nonstop odprtimi vrati in se lahko kadarkoli zateče vanjo?a ni bog rekel, da je tudi sovražnika treba ljubiti?se pravi če se bojijo lopovov, so sami tukaj nekej prekršili....
potem še to, da revežem vernikom, katerih vera je zelo globoka, še pobirajo pri mašah in !pogrebih! denar... :roll: pa tolk gozdov, pa tolk bogastva in vsega in oni še tiste tri fičnke poberejo ljudem..ja sej ne rabiš dat, ampak če ne boš dal, te bo cela maša grdo gledala...
in pogreb jim plačaš preveč, pa ti še med pogrebno mašo tist kol z mošnjičkom moli pred obraz... :roll: men se zdi to absurdno!
in mislm da je to tudi daleč od tega, kar je kao jezus učil svoje ljudi....nevem če jih je učil, da pobirajo denar naivnim in revnim...

jst upam, da resnica krščanske vere pride končno enkrat na dan in da cerkvi odvzamejo pravice, ker to kar pa zdej počne je pa živ obup :roll:

se opravičujem če sem koga užalila...moj post je letel na cerkev kot ustanovo in kot "zavod" in ne na samo vero..

edit*: gledena to da cerkev služi na račun ljudi, jo lahko poimenujemo kar podjetje...največje slovensko podjetje ki se ukvarja z nažalost legalno korupcijo...

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov