Ali bo Amerika napadla Iran

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kaj mislite ali bo Amerika v naslednjih mesecih res napadla Iran?

DA
21
60%
NE
9
26%
Nevem
5
14%
Skupaj glasov : 35

Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 10. Mar. 2006 23:26

Iran odpira naftno borzo v kateri bodo nafto prodajali v Eurih. Odprta bo 20.3.2006. Ali bo to preveč zamajalo amreško gospodarstvo in ali bo posledica tega, da bodo američani napadli Iran z vsemi silami???

Skor upala bi stavit, da bodo sedaj američani našli povod za napad na Iran v naslednjih dveh mesecih.

Po vsej verjetnosti bojo "izjavili", da se v Iranu pod sedmim kamnom na levi skriva Osama... :)

Dejstvo je tud, da je Amerika najbolj osovražen narod na svetu, njena zastava na velikem delu sveta predstavlja nasilje in vojno. Če bo Amerika res napadla Iran se bo to še precej povečalo.

Amerika ima res napačen pristop obvladovanja svetovne politike.

The Real Reasons Why Iran is the Next Target
Zadnjič spremenil Frenkie, dne 07. Sep. 2006 12:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 10. Mar. 2006 23:44

Sorry, ampak Američani in njihova '''''''demokracija''''''... :roll:

Men grejo skor vsi po vrst kar na bruhanje s svojim oboževanjem Amerike in vsega ameriškega in s svojo zavestjo, da so bolš od ostalih... Kok majo možgane vsi oprane, da res ni... No ja, sej ni čudno, k jih je 3/4 verskih fanatikov, sam h sreč so v drug konc nagnjeni k uni tam dol... :roll:

Tok da maš tukaj oboževanje Amerike. :lol:
Busha ne bi komentirala, k je pa tok nesposoben in prav neumen zgleda. :D Pa vsakič k ga poslušaš isto nabija in se trapasto smeje. :D

Sam sranje, k majo tok moči...
Sam baje, da se npr. Kitajska tok razvija, da bo čez npr. 30 let ful močnejš od njih. Sej ne vem, al je to dobro al slabo. :)

Upam, da jim ne bo uspel zanetit še ene svetovne vojne...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 11. Mar. 2006 2:33

ameriko bom jst enkrat naopadla............ :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil:
L_E_P_I
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 25. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a L_E_P_I » 11. Mar. 2006 8:55

Frenkie napisal/-a:
Dejstvo je tud, da je Amerika najbolj osovražen narod na svetu, njena zastava na velikem delu sveta predstavlja nasilje in vojno. Če bo Amerika res napadla Iran se bo to še precej povečalo.

Amerika ima res napačen pristop obvladovanja svetovne politike.


"Evropejci" nimamo nobene pravice srati Američanom po glavi. V zadnjih 100 letih so nas najmanj trikrat vlekli iz lastnega dreka.
In tudi njihovi "kiksi" v Vietnamu,Iraku in Afganistanu so nič v primerjavi s kupom Evropskega gnoja iz katerega so zrastli dika evropske kulture Adolf, Đugašvili, Radovan in ostali mesarji.

Današnja Afrika kot sinonim za bedo, bolezen in smrt je vrhunski proizvod evropske kulture, solidarnosti, strpnosti in sploh razsvetljenosti evropskega človeka.

In kdo bi lahko vodil svetovno politiko. Lepi Toni ? Napihnjeni Chirac ? Mogoče Merklova ? To danes voli Evropa. Če pogledamo širše. Je to mogoče KGB-jevec Putin, ali kdo od Kitajskih komunističnih liderjev? Sem koga pozabil? Butros Butros-Gali ? Ne, možakar ima probleme s korupcijo in z vodenjem lastne hiše.

Bush je trenutno najboljša izbira med slabimi. Najbolje, da počakamo na naslednje Ameriške volitve (Hillary Clinton ???)

Iran, kateremu vladajo verski fanatiki, ki grozijo z popolnim uničenjem Izraela in sveti vojni proti zahodu; ni država kateri bi lahko dovolili posedovanje jedrskega orožja. Američani so to mogoče sposobni preprečiti. Evropa pa bi se v svoji stari maniri zganila šele, ko bi se nad evropskimi prestolnicami dvigavale "atomske gobe".
There`s no way like the American way.
Cherub
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 15. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Cherub » 11. Mar. 2006 10:07

I`m loving this. :D

Proti:

1. Bilo bi nepraktično, potratno denarja in sile napasti Iran, v krajši časovni razmejitvi. Dejstvo je, da morajo posvetiti ogromno sredstev in fizičnega napora, da drzijo rastoči odpor v Iraku v "checku", poleg tega pa se soočajo z preambulo v drzavljansko vojno (v Iraku kajpak). Logično bi bilo, da bi prej sanirali, oz. normalizirali stanje v eni okupirani drzavi.
2. Glede njihovega sistema za novačenje novih "gruntov" imajo velik problem. Dejstvo je, da zanimanje za profesionalno vojaško sluzenje močno upada, in so postavili za vpis ze smešno nizke pogoje. Morda jim celo uspe. Prej bi morali v tek spustiti in realizirati, eno konkretno in močno idejo za rekrutiranje.
3. Mednarodna podpora (če bi jih brigala:>) za novo vojno, bi bila neobstoječa. Razen, če bodo res odločni indici, da Iran deluje zoper mednarodne norme.
4. Vojna v Iraku jih je koštala do 20-50x kot so pričakovali na začetku

Applebitecc - globoko, globoko dihaj :P

Po drugi strani se je izkazalo, da je vojna profitabilen posel, navkljub temu, da zgleda drugače. Na dolgi rok pa ziher.

In ja, vojna je upravičena samo z surovo močjo. Če določene evropske drzve, ne bi bile šibke in pomehkuzene, bi še kar kontrolirale največje imperije na svetu.
Pa kot je talep rekel. :P

Temu bi dejal samo to, da se Evropa valja v birokratskem dreku, ki ga je sama ustvarjala. Ideja, da deluje miroljubno izhaja samo iz dejstva, da nima vojaške iniciative in moči, jo pa zamenjuje z gospodarskimi posegi, v drugih delih sveta. Torej, nič novega.

Da bojo določene deklice razumele - Amerika je kul. :biggthumpup: :D
Uporabniški avatar
*tenisačica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 591
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Celje(na žalost)

Neprebrana objavaNapisal/-a *tenisačica* » 11. Mar. 2006 11:07

*purple bitch* napisal/-a:ameriko bom jst enkrat naopadla............ :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil:


sej ni kriva Amerika, ampak njena vlada...njih bi pa kr v plinsko celico vrgla. Drugače bodo pa 99% napadli Iran
“The only gossip I'm interested in is things from the Weekly World News - 'Woman's bra bursts, 11 injured'. That kind of thing.” ~ Johnny Depp
olivia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: Bela Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a olivia » 11. Mar. 2006 14:21

soglašam s Cherubom...

Amerika bi pomojem rada napadla Iran ampak ga ne bo, ker ima že preveč odprih front, ki so terjale preveč denarja, trajajo dlje kot so mislili, primankuje jim vojaške sile itd...
Če utrne se ti solza, naj ne sproži je trpljenje, to naj bo le solza sreče, ki prinaša jo življenje!
Uporabniški avatar
*Elle*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 628
Na forumu od: 27. 2. 2006
Kraj: *Big Apple*

Neprebrana objavaNapisal/-a *Elle* » 11. Mar. 2006 14:27

Amerika je drgač čist ql država, sam če nebi blo tega Busha, k hoče vse rešit z napadi...:fight: k je tok glup človk da si sploh ne morš mislt... :stupid:
Nije mjesečina to što sja u noči, to su tvoje oči, pune ljubavi! R.I.P. - In Memoriam
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 11. Mar. 2006 16:40

Jaz ne verjamem, da nas Iran kakorkoli ogroža. In če ne drugega, je skrajno nenačelno, da Amerika določa, kdo ne sme imeti jedrskega orožja- verjetno nihče, razen njih. Jaz sem seveda za to, da ga nima nobeden, tudi Amerika ne :D

Sicer pa- pri Iraku še danes ni nihče dokazal, da je imel orožje za množično uničevanje. Vzroki za napad so drugje. In Amerika tudi ni pridna mamica, ki varuje svoje otročiče v Evropi pred iranskim napadom (če že imajo kaj jedrski bombi podobnega, najbrž ni tako dolgega dosega, da bi bila dejansko Amerika ogrožena)
L_E_P_I
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 25. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a L_E_P_I » 11. Mar. 2006 17:14

kr.ena napisal/-a: ...je skrajno nenačelno, da Amerika določa, kdo ne sme imeti jedrskega orožja- verjetno nihče, razen njih. Jaz sem seveda za to, da ga nima nobeden, tudi Amerika ne :D
(če že imajo kaj jedrski bombi podobnega, najbrž ni tako dolgega dosega, da bi bila dejansko Amerika ogrožena)


Raje vidim, da z jedrskim orožjem razpolagata recimo le dve državi,ki ga zaradi ravnotežja strahu ne uporabita; kot pa da z njim razpolaga vsak verski blaznež, ki ima na voljo milijon dolarjev in ga bo zanesljivo uporabil, ker verjame, da bo sovražnika poslal v pekel sebe pa v raj.

Atomska bomba, ki so jo vrgli na Hirošimo("Fat men") je tehtala 4500 kg, sodobno spraviš v malo večji kovček in jo brez problema preneseš na katerikoli kraj na zemeljski obli. Razen tega pa Severna Koreja prodaja tehnologijo raket srednjega dosega, s katerimi je mogoče iz Irana doseči velik del Evrope.
There`s no way like the American way.
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 13. Mar. 2006 7:42

Američani kot mentaliteta naroda so poden, pa sorry... :P
Kok vam gre v nos, če se en ne strinja z vami v čemurkoli. :P :D

Nobena zgodovinska pričevanja me pa ne bodo prepričala, da so cool in da majo pravico delat to in to zarad tega, ker so prej bli pa svetovni policaji in čist fajn 'fantje'. Narobe pri vsem tem je pa, da se folk ful prevečkrat opira na zgodovino in ne vem kaj še vse, kar zame je zgodovina ena stvar iz katere bi se moral naučit in živet v sedanjosti, kjer se da zadeve popravt. :wink:
Pa nisem rekla, da smo Evropejci popolni al pa kej, daleč od tega... Sam komentirala sem Američane, mamo drugač za vsakega kakšno kritiko, a ne? :D
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 13. Mar. 2006 9:58

Applebitecc napisal/-a:Američani kot mentaliteta naroda so poden, pa sorry... :P

Jaz se strinjam.

kr.ena napisal/-a:...je skrajno nenačelno, da Amerika določa, kdo ne sme imeti jedrskega orožja- verjetno nihče, razen njih

Točno tako. Oni lahko. :roll:

Sicer pa tud jaz mislim, da ne bodo napadli Irana, ker kot je že ena rekla, imajo preveč odprtih front in kopičenje sovražnikov ne bi blo glih dobro.
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 13. Mar. 2006 16:01

po mojm bojo napadl ja, zakaj pa ne če je vmes nafta? če so irak bojo tud iran. sam zanima me kakšn bo njihov izgovor. v ktermu primeru pa ne bojo napadl? v tem da jih bo Osama prehitel in napadel on. sam upam da bo Osama napadu kako belo hišo al pa kako tako hišo, ne pa tko k WTC kjer je blo večina nedolžnih ljudi.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
L_E_P_I
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 25. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a L_E_P_I » 13. Mar. 2006 18:04

Applebitecc napisal/-a:Američani kot mentaliteta naroda so poden, pa sorry... :P

........zame je zgodovina ena stvar iz katere bi se moral naučit in živet v sedanjosti, kjer se da zadeve popravt. :wink:
:D


Če so Američani poden, potem je Evropa pod tem podnom; recimo v kleti ali bolje rečeno na dnu grezne jame. :P In, ni ti potrebno daleč v zgodovino (le dobrih 10 let nazaj, v čas razpada bivše Jugoslavije), da ugotoviš, da se Evropa iz zgodovine ni naučila prav nič. Ni bila sposobna niti preprečiti, niti zaustaviti mesarskega klanja takorekoč v srcu Evrope. In spet jo je pred lastnim propadom reševal "striček Sam". Še dobro, da Američani trdno stojijo na svojem PODNU, kdo bi nas sicer vedno znova reševal iz lastnega dreka.

P.S. : Avtorici teme se opravičujem za "offtopic".
There`s no way like the American way.
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 14. Mar. 2006 7:25

Ej Lepi, če so ti pa tok carji Američani in ti je tukaj tok groza, se pa tja presel. :P
Jaz sem govorila o mentaliteti kot o tem, kakšen je folk in ne o tem, kaj delajo na svetovni sceni. O tem, kako se obnašajo in kakšne vrednote majo, itd. :wink:

Spet pa povdarjam, da me ne boš prepričal, kok so cool, s kritiziranjem Evropem, ker to dvoje nima popolnoma nobene veze. Govorimo o Ameriki in ni je treba zagovarjat s tem, kok smo/so vsi drugi hujši. :P
Ker s tem nobenga po moje ne prepričaš, da je kar zdaj delajo cool.

Pa jaz se tut opravičujem za OT, ne bom več. :D :wink:

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov