Evro - €

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ker bo EVRO bo:

Lažje plačevanje, ker nebo treba več menjati denarja
33
19%
Bolj bomo zmedeni glede cen (ali je cenejše ali dražje)
82
46%
Totaln polom je tale evro. Rajši imam SIT
62
35%
Skupaj glasov : 177

Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 03. Feb. 2006 9:18

No kaj mislite na to, da se drugo leto SIT zamenja z EVROM :?:

Evro
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
Yanc
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 184
Na forumu od: 18. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Yanc » 03. Feb. 2006 9:38

Nič kaj dobrega..ampak to zato kr smo pač na tolarje navajeni :) pa če bodo še cene zaokroževali bojo samo malo poskočle :)
Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 03. Feb. 2006 9:53

Hm, dobro al slabo, pa sej nima veze. V vsakem primeru ga dobimo... :?
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 03. Feb. 2006 9:56

Ja ampak zanima me še to. Računanje kolk je tok pa tok evrov kolk hje to SIT blo????

No jst nevem, če bom sploh znala računat ane. :oops:

No naprimer v Dm-u sem zasledila takole označevanje cen --->Primerek označevanja cen
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 03. Feb. 2006 10:07

Jaz sem čist proti, men je to čist mim noooo, jst bi mela tolarčke :cry:
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
Yanc
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 184
Na forumu od: 18. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Yanc » 03. Feb. 2006 10:16

Ja mi smo meli zadnjic v sluzbi ful problem..kr smo bli na izgubi zaradi preracunave. Pri malih zneskih se ne pozna pri velikih pa se...naprimer 0,5 Sit je 0.000.. pa se nekaj evrov, naši programi to zaokrožijo na nič in potem je pol tolara nič evrov. Šlo pa se je za ponavaljanje in šetevanje in potem je prišel znesek na nekaj tisoč tolarjev ampak evrov pa je še vedno blo nič :?
Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 03. Feb. 2006 10:17

LARIKA napisal/-a:Jaz sem čist proti, men je to čist mim noooo, jst bi mela tolarčke :cry:


Men tud ni všeč.. :(
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 03. Feb. 2006 11:15

Mimi_M napisal/-a:
LARIKA napisal/-a:Jaz sem čist proti, men je to čist mim noooo, jst bi mela tolarčke :cry:


Men tud ni všeč.. :(


Jah na žalost je res, da bomo zgubl naše tolarčke ... :? Ampak sej nimamo kej € dobimo če hočmo al ne :wink: Ampak sej sčasoma se bomo navadli in tut tisto preračunavanje, ki ga omenjate ne bo več v igri. Zdej na začetku bomo sigurno mal kalkulirali ... jaa kok bi blo pa tole v tolarjih?, ampak pol pa itak tuki bojo samo € tko da ... treba se bo navadit :wink:
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
Uporabniški avatar
*melby*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *melby* » 03. Feb. 2006 11:36

Mene euri ne bojo nč motil ... mal smotan bo na začetku, ko bo treba mal preračunavat, ampak bo pa tolk boljš ker, ko boš šel v tujino kej nabavlat ne bo treba menjat in takoj boš mel filing kolk drago/poceni je neka stvar.
* ~ ne oziraj se za drugimi, bodi originalen ~ *
Uporabniški avatar
Anchi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 224
Na forumu od: 19. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Anchi » 03. Feb. 2006 12:20

No no...če bi bli Slovenčki takole patriotski vsaj še za kakšne druge stvari. :roll:

Meni je pa v bistvu glede tega vseeno. Super, imeli bomo evre, ne bo več treba menjat...

Mam pa občutek, da bojo to še zelo velike komplikacije, ker itak moramo za vsako stvar komplicirat. Bakice se bojo mele o čemu za pogovarjat, narod se bo pa razburjal. Juhej. To je edina temna plat menjave valut. Da se bomo imeli spet priložnost skregat sami med sabo. Že kar vidim scenarij... :roll:
Zapisuj rane v pesek in srečo v kamen. (anonimo)
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 03. Feb. 2006 15:41

nimam čist nč doberga menja o evru. Sam je*at ga, se bo treba navadt, da bomo zdej vsak kovanček pobral in jih ne bomo okol puščal kot tolarčke.

Na začetku bo mal zakomplicirano ja, ko bomo še vedno vse preračunaval v tolarje pa to, sam se bomo tud te valute navadl, tako kot smo se tolarja.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
Catharine
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 19. 9. 2005
Kraj: Planet Earth

Neprebrana objavaNapisal/-a Catharine » 03. Feb. 2006 15:46

mogla bom denarnico zamenjat, ker bo zdej še več kovančkov :roll:
Uporabniški avatar
bad_girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 992
Na forumu od: 3. 9. 2004
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a bad_girl » 03. Feb. 2006 17:02

Joj mene kr mal panika, ker kokr sebe poznam mi nau nč jasn na začetku...nobenga občutka za denar, pomoje bom cel let u minusu :D Pa teli kovanci so mi največja beda...že zdej jih ne maram, ampak odkar so za 10, 20, 50 SIT sm se jih vsaj mal navadla šparat oz. da ne pustim vedno na blagajni.

Dolgoročno mislim pa da bo uredu, ker bomo usklajeni z Evropo. Sam da naujo kakšne kozlarije naredli te naši ekonomisti, bančniki in politika :roll:
_______________________________________
Strawberries cherries and an angel's kiss in spring, my summer wine is really made from all these things...
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 03. Feb. 2006 20:20

ni mi všeč, ker tolarji/marke/lire/šilingi - to je del naroda ... narodne identitete ... euro je tok neoseben denar ... in to mi ni všeč ... žou mi je za lire, ker so Italijani ob prehodu iz lir v eure cene spreminjali tako, da so liri vzeli zadnje 3 nule in tako so se npr čevlji podražili iz 32.000 lir na 32€, kar pomeni 2x vrednost izdelka ... in euro ni prinesel nič dobrega ne italiji, nemčiji ne franciji ... in naši finančniki mislijo, da bo nam kaj več? še v večjem gospodarskem "dreku" bomo ... ampak sami smo izbrali EU, Nato, vlado, predsednika ... zdej pa lahko slavimo/grajamo, naše mnenje je tko en **** vredno ...
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 04. Feb. 2006 10:23

Mene pa zanima ali mislite, da se bolj splača prihranke že sedaj zamenjati za Evre, ali potem ko bodo (baje) postavili nek fiksen menjalniški tečaj.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov