Smrtna kazen

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ste za uvedbo smrtne kazni za najhujše zločine?

Da
104
59%
Ne
73
41%
Skupaj glasov : 177

Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 21. Jan. 2006 22:29

Da vas malo zamorim... :)
Odprava smrtne kazni se v Evropi nekako šteje kot civilizacijska pridobitev in je že skoraj samoumevna. Po nekaterih raziskavah pa je v večini držav zahodne Evrope večina naklonjena ponovni uvedbi - za res hude zločine.
Tudi veliko liberalnih posameznikov spremeni mišljenje, če osebno doživi posledice zločina (svojci žrtev terorističnih napadov, starši kruto umorjenega otroka...)
Kaj mislite?
Uporabniški avatar
Jela
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 360
Na forumu od: 2. 8. 2005
Kraj: Bla Bla

Neprebrana objavaNapisal/-a Jela » 21. Jan. 2006 22:37

Ne, noben si ne zasluž take smrti pa če je naredu karkol.
Uporabniški avatar
*melby*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *melby* » 21. Jan. 2006 22:43

Sofia se čist strinjam s tabo, nej trpijo :twisted:
Sam kriza je, če koga po krivem obtožjo...
* ~ ne oziraj se za drugimi, bodi originalen ~ *
Uporabniški avatar
*ange|*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 438
Na forumu od: 16. 8. 2005
Kraj: Tam nekje =)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ange|* » 21. Jan. 2006 22:44

sofia83 napisal/-a:Jaz sem v vsakem primeru proti smrtni kazni, ampak ne zato, ker se mi ne bi zdelo humano, al pa karkol, sam zdi se mi preveč lahka rešitev za morilca. Sploh pa električni stol ni več v uporabi in so te injekcije, s katerimi jim zagotovijo bolj nebolečo in hitro smrt, zelo drage. Tega si pa take zveri ne zaslužjo. Kar me bolj moti, je, da so zapori vse bolj ena deluxe zadeva, s kabelsko, internetom, knjižnicami in ne vem, čim še, kar je resna žalitev za vse državljane, ki spoštujejo zakon. Jst bi te golazni fino dala v ene stroge delavske kampe, kjer bi do konca življenja trdo delal. Kar se pa tiče napak pri ugotavljanju krivde, so te zanemarljive, ampak ajde, še en razlog proti smrtni kazni ...


Se strinjam...razn s tem, da sem jaz definitivno za smrtno kazen, ker si golazn (ki posiljuje deklice, ubija ljudi itd...) ne zasluži živet, sploh pa, ker jim večinoma po npr: 20 letih itak znižajo kazen ...pa še kje na prosto pridejo... :evil:
S tem, da bi jaz uvedla-ne inekcije, ampak mu/ji bi delala to, kar je on svojim žrtvam (oko za oko, zob za zob :twisted: ). To bi mogl tut v Sloveniji uvest, če pa ne to, pa vsaj mal bol stroge kazni...ne pa da se en psihič tukaj sprehaja po našem mestu, pa je zaklal& razkosal svojo punco & še 4 (al nevem kolk) v Srbiji... jaz bi ga za jajca obesla...on je biu pa 1-2 leti v zaporu.... to je katastrofa!
Nema me vise u tvom krevetu na to nisi racunao i da si konacno u srcu mom mesto izgubio...
Uporabniški avatar
girlie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 924
Na forumu od: 17. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a girlie » 21. Jan. 2006 22:44

Jst sem proti tej uvedbi, ker se mi tudi zdi uporaba injekcije čist prelahka smrt za take zločince :? Kar nej lepo gnijejo tam v zaporu in razmišljajo, kaj so naredil :x Sam res, pri nas takih zločincev ni tok velik in majo zapori že skor vse, kar vidiš v normalnem stanovanju :D
Let the good times roll.
Uporabniški avatar
girlie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 924
Na forumu od: 17. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a girlie » 21. Jan. 2006 22:51

*ange|* napisal/-a:S tem, da bi jaz uvedla-ne inekcije, ampak mu/ji bi delala to, kar je on svojim žrtvam (oko za oko, zob za zob :twisted: ). To bi mogl tut v Sloveniji uvest, če pa ne to, pa vsaj mal bol stroge kazni...ne pa da se en psihič tukaj sprehaja po našem mestu, pa je zaklal& razkosal svojo punco & še 4 (al nevem kolk) v Srbiji... jaz bi ga za jajca obesla...on je biu pa 1-2 leti v zaporu.... to je katastrofa!

Ja sej to je problem :? Dajo mu injekcijo pa lepo zaspi pa ga ni več. Lih zato sem proti tej uvedbi, ker jst bi takemu človeku tud kej tazga delala ( :D ), oni mu pa lepo dajo injekcijo, ane :roll:
Let the good times roll.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 21. Jan. 2006 22:52

Jaz sem tudi proti smrtni kazni- iz čisto filozofskega stališča- če smo sprejeli kot civilizacijsko normo, da se ubijati ne sme, velja to za vse. Pri sistemu zob za zob- če usmrtimo nekoga zato, ker je ubijal, se s tem spustimo na isti nivo- postanemo morilci.
Se pa strinjam, da so danes zapori čisti kaos- če ne drugega, bi vsak moral v zaporu delat, da bi odslužil stroške, ki jih ima država z njim. Ne pa da tam par ur delajo, potem pa to dobijo še plačano.

Za nekatere zločince pa bi vsekakor morala obstajati dosmrtna kazen- z možnostjo pomilostitve.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 21. Jan. 2006 23:13

Ne gre se zato, da nastaviš drugo lice....
Kaznovanje ljudi, ki se prekršijo proti zakonom ima v splošnem tri funkcije:
- kazen za storjeni zločin
- prevzgoja
- zavarovati ostale ljudi pred nevarnimi posamezniki

Prevzgoja je bolj ali manj bulshit, z redkimi izjemami.
Kazen- tu lahko hitro prideš do logike zob za zob, oko za oko...
Zame je najbolj bistvena zadnja postavka- preprečiti takemu človeku, da bi še kdaj kaj takega naredil in s tem zaščititi ljudi. To pa dosežeš z dosmrtno ječo ali zaprtim oddelkom psihiatrije. Ker po mojem, priznam da morda naivnem in idealističnem mišljenju, so taki ljudje (a la 50kratni morilec, ki si ga omenila) bolni. Ne verjamem v hudobijo kot tako, človek, ki je zmožen ubiti ali mučiti drugega človeka, je zame psihični bolnik. Ker pa moramo zavarovati druge ljudi pred njim, ga je treba pač zapreti na varno. Za zmeraj, ker ne verjamem, da lahko psihiatrija kaj naredi, mogoče z lobotomijo in dobiš potem rastlinico ali pa še bolj norega in agresivnega človeka.
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 21. Jan. 2006 23:16

sem proti. Ce ze nasa Ustava to prepoveduje, pa naj je ne spreminjajo spet :D v vsakem primeru pa ni eticno...
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 21. Jan. 2006 23:24

Lahko da je s pravnega vidika to osnovna funkcija zapora. Zame osebno je tako, kot sem napisala.
Od kršenja zakona naj bi te odvračale prirojene in privzgojene norme...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 21. Jan. 2006 23:31

Saj pravim: NAJ BI odvračale norme. Tisti, ki jih pa nimajo- oziroma jih prekršijo, pa ne morejo v tej družbi živeti, zato jih spravimo za rešetke...
Uporabniški avatar
l
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 70
Na forumu od: 16. 12. 2004
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a l » 21. Jan. 2006 23:44

no, jaz sem sicer glasovala ZA, ampak če premislim...res prelahek način kaznovanja je to. se strinjam:kar je zločinec storil svoji žrtvi, se mu nej dvakratno povrne!!! :twisted:
Uporabniški avatar
pupica20
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 13. 5. 2005
Kraj: maribor,postojna,tržič

Neprebrana objavaNapisal/-a pupica20 » 22. Jan. 2006 0:20

men se zdi smrtna kazen za ful hude zločine,kot je recimo kak premišljen umor,čist premala kazen za te ljudi! taki ljudje morjo trpet. js bi jih mučla do smrti.
Ne moremi storiti velikih dejanj. Le mala z veliko ljubezni.
.:fiona:.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 153
Na forumu od: 12. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a .:fiona:. » 22. Jan. 2006 1:05

jaz sem tut proti temu. iz humanih razlogov pa iz čist logičnih razlogov. če nekoga posadijo na električni stol in umre... newem, enostavno ne zdi se mi pametna rešitev... po moje je bolše če ma dosmrtno kazen, je lepo v zaporu in ma čas razmišlat kaj je nardil.. pa tut če ne, koga briga... smrtna kazen je nekak enostaven način.. in treba je tut gledat na tiste, ki so obsojeni po krivici, kr jaz verjamem da takih ni malo. dosmrtna ječa bi bla nekak prava kazen torej.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 22. Jan. 2006 1:26

pupica20 napisal/-a:men se zdi smrtna kazen za ful hude zločine,kot je recimo kak premišljen umor,čist premala kazen za te ljudi! taki ljudje morjo trpet. js bi jih mučla do smrti.


Hm, če kaj, se na tem forumu učim tolerance. Ampak sem vseeno zgrožena. Ko sem odprla temo nekako nisem verjela, da bo kak glas za smrtno kazen... kaj šele taka izjava.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov