Kaj bi v Sloveniji spremenili?

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

INKA_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 19. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a INKA_ » 16. Jan. 2006 16:10

Slovenija je že nekaj časa članica EU, a kljub temu nas ostali narodi ne znajo postaviti na zemljevid Evrope, kaj šele sveta. Res je, da smo majhni, vendar se s tem ne bi smeli kar sprijazniti.

Kaj bi bilo potrebno storiti v Sloveniji, da bi postala prepoznavna;
končno zamenjati zastavo ali začeti vceplajti patriotizem že v vrtcih?

Kaj bi spremenili, da bi bili življenje tu lepše in lažje (dali vsem študentom štipendije, mladim družinam stanovanja...)?
maycha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 78
Na forumu od: 16. 1. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a maycha » 16. Jan. 2006 16:26

Ok, zasledila sem dve različni vprašanji, kaj narediti za prepoznavnost naše države in kaj spremeniti znotraj države, da bo naše življenje lepše.

Slovenija se trudi za prepoznavnost, na žalost pa nas svet vse preveč zamenjuje za Slovaško ali katero drugo bližnjo državo. Poanta je, da smo majhna država, imamo preveč podobno zastavo, premalo delamo na turizmu in ne iztržimo vse kar je mogoče.
Za informacijo, nekateri osnovnošolci v Avstriji sploh ne vedo, da smo njihovi sosedje.

Znotraj države pa se itak uvajajo različne reforme, ki bodo marsikaj spremenile. Poanta je v tem, da so si že sami doktorji znanosti in strokovnjaki na različnih področjih v nasprotju. Kako naj nekdo, ki nima takšnega pregleda nad celotnim dogajanjem komentira kaj narediti, da bi bilo boljše za vse nas?
Ok, lahko rečem kaj bi nam študentom bolj ugajalo, vendar bi nekomu drugemu naredili krivico ipd.
Oooh, you've got to let your body move to the music...
Oooh, you've got to just let your body go with the flow...
Oooh, you've got to vogue
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 16. Jan. 2006 16:49

Kaj nardit za prpoznavnost države: Ne vem če bi to kaj vplivalo na to, samo se mi zdi, da se full premalo cenimo in lezemo v rit vsem tujcem, pripravljeni smo zanemariti in pozabiti svoj jezik, običaje,...

Mogoče bi bil že dober začetek, če bi se začeli bol ceniti in se predstavljati v svetu takšni kot smo, naša zastava je naša zastava, to bi morali bolje predstavljati, ne pa je zamenjati, nasploh si zmislt kaj svojga, ne pa sam posnemat druge, ker to je edino kar počnemo, povsod, na tv programih, pri praznikih, hrani, slabo, slabo.

Kar se pa znotraj države tiče bi pa jaz predvsem zvišala in poostrila kazni za prestopnike in povečala nadzor izvajanja oz. spoštovanja zakonov in podobno. Se mi zdi, da je to še največji problem v naši državi.

Kar se pa stanovanj in tega tiče, nisem strokovnjak, samo se mi zdi, da so povsod po svetu v prestolnicah stanovanja draga, ne samo pri nas, ven iz Ljubljane se pa da že kar nekaj dobit, ne mormo zdej pričakovat, da bo vse naredila država, nekaj si mora pač človek tud sam zaslužiti in ustvariti.
pa pa
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 16. Jan. 2006 17:40

kaj narediti za vecjo prepoznavnost nase drzave...

nic.

neprepoznavnost je znak ignorance in splosne nerazgledanosti tujca in to je njegov problem, ne moj. tudi meni ne bi bilo potrebno vedeti geografskega polozaja burkine fasso ter najosnovnejsih informacij, lahko bi jo zamenjeval z npr. cadom, ampak sem se vsaj toliko informiral, da ravno nisem popoln bebec.

ce pa vas moti da en domorodec iz kamcatke ne ve, da slovenija sploh obstaja, je pa to zelooooo vas problem...

kar se pa boljse kvalitete zivljenja v nasi drzavi tice... nikoli ne bomo vsi zadovoljni, pac, snadji se, je rekel tito! :D
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 16. Jan. 2006 17:47

več denarja bi se moglo vlagat v športnike in razne ekstremiste ala Robič, Strel, Stanovnik,... ker so sigurno daleč najboljši promotorji naše države.
el bou
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 4. 7. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a el bou » 16. Jan. 2006 17:49

no men se pa strel in podobni zdijo cist mim... pa to je izivanje usode... nevem no... jz nism zato, se mi zdi dost bolano...

sm pa zato da se nameni vec denarja za sportnike... da se brezposelnost mal uredi... ma nevem...
did i dissapoint u - or leave a bad taste in ur mouth...
Uporabniški avatar
armandoxxx
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 93
Na forumu od: 3. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a armandoxxx » 16. Jan. 2006 17:52

kaj bi spremenil v sloveniji !?!?

mentaliteto slovencev !

LP
Armando
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 16. Jan. 2006 17:58

Se strinjam z Jochijem. Na živce mi gre to jamranje nad neprepoznavnostjo Slovenije. Če jaz ne vem, kje je recimo Kolumbija, bom vzela zemljevid in si pogledala, pa malo me bo sram, ker sem pozabila nekaj, kar spada v splošno izobrazbo. Če pa na Eurosportu narišejo Kranjsko goro nekam med Češko in Poljsko, pa naj bo njih sram.
To je problem bednega izobraževalnega sistema; pa saj bo pri nas tudi kmalu tako. Preberite v današnjem delu komentar o prenovi gimnazij na strani 12 :wink:
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 16. Jan. 2006 19:39

tud vatikan je majhna država... pa je kljub temu zelo razpoznaven ;)

... ni velikost tista,ki določa razpoznavnost... ampak dejanja.


in kaj manjka v sloveniji?
- malo več odprtosti do soljudi (ne samo do turistov)
- več pozitivizma
- več temperamenta
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 16. Jan. 2006 20:05

sofia83 napisal/-a: v kvalitetno izobrazbo, ker v tem je naš pravi potencial (pa kakšen Strel, pa kakšni ekstremisti :? :roll:)


alora, Strel je car, kaj je s tabo :D ubistvu Robič je car men :)

kvalitetna izobrazba je naš potencial?? haha, malo nas je, maloo... nič ne pomeni naša izobrazba v svetu. Je pa res, da bi usaj tiste k kej pomenijo, lahko zadržali, s pravim denarjem seveda :)

še vedno nas najbol promovirajo v svetu naši športniki in js vsekakor bi njim namenu kej več denarja....
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 17. Jan. 2006 1:05

dokler pr nas ne bodo uredil tist kar je treba uredit (zakone, zdravstvo, brezposelnost,.....itd itd) mi dol visi al smo znani kot slovenic al pa kot slovaki
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 17. Jan. 2006 1:36

opium napisal/-a:
sofia83 napisal/-a: v kvalitetno izobrazbo, ker v tem je naš pravi potencial (pa kakšen Strel, pa kakšni ekstremisti :? :roll:)


alora, Strel je car, kaj je s tabo :D ubistvu Robič je car men :)

kvalitetna izobrazba je naš potencial?? haha, malo nas je, maloo... nič ne pomeni naša izobrazba v svetu. Je pa res, da bi usaj tiste k kej pomenijo, lahko zadržali, s pravim denarjem seveda :)

še vedno nas najbol promovirajo v svetu naši športniki in js vsekakor bi njim namenu kej več denarja....


Ma kva bo Strel??? Papek... krokodil ga bo enkrat popapu, mogoče bo tkrt Slovenija prepoznana? :P

MAL BOM OT: Ma k da bi spet posluši tiste bedarije o novem stadiono ..itak, iger pa je folk hepi, tut če strada, sam da je Ačimović naš pa da en Božič še vedno keš vleče. WTF is robič, če ne vem kdo je pol že ni dost za razpoznavnost naredu.

Jz se nič ne čudim, če je to razmišljanje slovencev, da jih vprašaš, kaj bi slovenija morala narest, pa bluzijo o strelu. Ko preberem take, pol se en čudim, da vsi k so mel kej v glavi, v kešu, al pa v jajcih, so že zdavnaj šli ven. Zakaj? Ja zato, kje maš pa perspektivo tu? V novem stadionu, če pa rabiš stanovanje al pa obsevalnik pa ni keša. Več keša za športnike? Ma če daš frediju milerju keš boš več naredu za slovenijo....

Tko da, jz čis podpiram da se folk znajde. Gremo raj tja, ker bomo mel ustrezne pogoje, kjer nas bodo ustrezno tretiral in nagradil. Ker dokler bo v Slo tako razmišljanje, do tkrt bo folk ven hodu. In do tkrt, nej bo tko k je.
Tko nekak...
Uporabniški avatar
skrivnostna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 12. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a skrivnostna » 17. Jan. 2006 6:32

tko na priblizno ne vem kaj se v politiki godi..sam vem pa da bi šolo spremenila pa da resm otrokom pou njihovga življenja ,...tistim k pridejo za mano :?
all day i dream about sex-adidas
Uporabniški avatar
sweet_kitty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 485
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sweet_kitty » 17. Jan. 2006 10:37

Spremenila bi splošen odnos ljudi do skoraj vsega. I really don't like to live here.
Ni moj trip v svetu sanj-
Moj trip je lajf!
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 17. Jan. 2006 13:39

nic :D mislim, da smo veliko bolj prepoznavni kot prej :wink: gre nam na bolje I guess... :wink:
I love SISLEY& RW

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov