Ženske kvote

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ste za ženske kvote?

Da
10
71%
Ne
4
29%
Skupaj glasov : 14

Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 06. Jan. 2006 0:07

Podpirate uvedbo ženskih kvot na volitvah? Zakaj?

Mogoče se bo kdo začudil, če bere moje poste, ampak jaz sem proti. Argumentirala bom pa ob kakšni primernejši uri :)
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 06. Jan. 2006 8:53

Dej prosim mal razlož še tole... :D
_anna_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 1. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a _anna_ » 06. Jan. 2006 10:48

Prehodna določba v zakonski noveli predvideva, da bo na prvih rednih lokalnih volitvah leta 2006 po uvedbi novele obvezna 20-odstotna zastopanost obeh spolov na kandidatnih listah za volitve v občinske svete, na lokalnih volitvah leta 2010 30-odstotna, 40-odstotno "žensko kvoto" pa bi uveljavili šele leta 2014.

ful dobr razpisana tema :!:
kr.ena, zakaj si proti?
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 06. Jan. 2006 10:55

Sam res... Zakaj bi blo pa s tem kaj narobe? :gruebel:
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 06. Jan. 2006 18:02

Hm, mislim, da to ni pravi način za povečanje vloge žensk v politiki. Ker je že v osnovi diskriminatoren, čeprav eni temu rečejo pozitivno diskriminatoren. Spol je pač ena od stvari, po katerih se razlikujemo in če vse skupaj karikiram, bi lahko uvedli tudi kvote za homoseksualce, Rome ali ljudi s sladkorno na primer.
Pa moti me argumentacija, da bi večje število žensk v politiki izboljšalo stanje na področjih sociale, družinske politike itd. Stanje se bo izboljšalo, ko bodo moški politiki dojeli, da so to stvari, ki se prekleto tudi njih tičejo! V vseh intervjujih z našimi političarkami, pa tudi umetnicami, znanstvenicami,... je na sporedu vprašanje, kako združujejo poklicno in družinsko življenje. Je kdo kdaj vprašal Pahorja, kako kaj njegov sin, medtem ko on cele tedne skače po Bruslju?
Malo sem zašla. V glavnem, verjamem, da ima ambiciozna ženska pri nas dovolj možnosti, da uspe v politiki. Vprašanje je le, ali to hoče.


Še tole- strinjam se s tistimi, ki se ne udeležujejo na primer festivala Mesto žensk. Umetnost je umetnost, dobra ali slaba ne glede na spol avtorja. In če je prvi kriterij sprejetja na festival, da si ženska, potem je to v osnovi zgrešeno...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 06. Jan. 2006 18:43

Sem predvsem za strokovnost v politiki. Izraz možačasta ženska mi ne pove dosti. Ampak če te prav razumem...potem sem jaz za "poženščene moške". Kot na Norveškem, kjer so na volitvah nastopali moški, ki so koristili porodniški dopust- in tudi zmagali seveda. Ker je tam očitno vrednota, da združuješ družino in kariero, ne pa da je družina neki moteči dejavnik. In tam je dejansko vseeno, katerega spola si na volitvah. Važno, da si sposoben in da imaš neke etične vrednote.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 06. Jan. 2006 19:01

sofia83 napisal/-a: Ker to je dokazano, da ne razmišljamo in delujemo na enak način in namesto, da standardiziramo neko obnašanje (torej: Kakšen naj bi bil politik? Odločen, nepopustljiv, agresiven, glasen, brezkompromisen ... Moške lastnosti. Marsikatere ženske, ki bi osvežile celo dogajanje, pa so nesprejemljive.), bi morali ceniti te razlike in jih izkoristiti.



Meni naštete lastnosti niso tipično moške... poznam dosti žensk, ki so take- in jih ne imenujem možače, ampak odločne, nepopustljive....itd ženske.
Prav s tem se ne strinjam, da bi ženske "osvežile" dogajanje v politiki, vnesle več čustev, razumevanja in blabla. Vsi imamo razum. In čustva. Samo nekako velja, da so v politiki nekatere lastnosti bolj zaželene.
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 06. Jan. 2006 19:18

Men je tole neumnost. S pozitivno diskriminacijo v tem primeru čis enostavno še bolj etikitiramo ženske. Kot da bi bila ženska v parlamentu, umetnosti, kjerkoli že ogrožena vrsta. Fak, to bi mogu folk v glav porihtat, sj majo v Bosni k je izrazito patriarhalna država nevemkolkokrat večje število žensk v parlamentu kot pri nas :?
Tko nekak...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 06. Jan. 2006 19:21

To, metron. Sem hotela to povedat, ampak jaz vedno nekaj zakompliciram... :wink:
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 06. Jan. 2006 19:35

Pozitivna diskriminacija je potrebna le v primeru, ko je folk res bogi. Invalidi, recimo, vendar ne da se jih še bolj stigmatizira, vendar da majo ugodnosti.
Tko nekak...
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 07. Jan. 2006 8:32

Jest sem tut mnenja, da bi blo več žensk v politiki v primeru, da bi si želele tam bit. Tok da ne gre za nekakšno diskriminacijo, sam za to, da ženskam večinoma taka kariera ne diši. :D
Bi blo pa zanimivo vedet kok žensk študira politologijo. Povejte mal tisti s FDV, če veste. :D
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 07. Jan. 2006 10:20

men je u bistvu vseen, zaenkrat sem mnenja da nas itak vsi okol prnašajo, al so ženske al pa moški,
se mi pa ne zdi potrebna, ker mislim, da imajo ženske približno enake možnosti v politiki kot moški
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 07. Jan. 2006 12:08

Applebitecc napisal/-a:Bi blo pa zanimivo vedet kok žensk študira politologijo.


Večina je žensk.
Tko nekak...
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 07. Jan. 2006 20:27

metron napisal/-a:
Applebitecc napisal/-a:Bi blo pa zanimivo vedet kok žensk študira politologijo.


Večina je žensk.

kam pa se pol porazgubi ta masa žensk ?
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 07. Jan. 2006 21:57

politiki....vsaj pri nas...skrbijo za svojo rit...vsi so isti...mi je vseeno, ali me okoli prinasa moski ali zenska...

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov