Če bi svet vodile ženske!

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

ČE BI SVET VODILE ŽENSKE BI BIL:

Glasovanje se je zaključilo dne 23. Okt. 2005 14:48

BOLJŠI
21
84%
SLABŠI
4
16%
Skupaj glasov : 25

Uporabniški avatar
Diana25
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 22. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Diana25 » 20. Okt. 2005 14:48

Se sprašujete kdaj, kako bi zgledal svet če bi ga vodile ženske.

slabši, boljši ali le drugačen?
“Veličina ni v tem, da nikoli ne padeš, temveč, da se po padcu vedno pobereš.”
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 20. Okt. 2005 14:59

Ne morem glasovat, ker sta samo dve opciji. Po moje se ne bi nič bistveno spremenilo. Vsi smo ljudje in tisti, ki imajo ambicije v politiki imajo čisto določene lastnosti ne glede na spol.
tjaska
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 12. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tjaska » 20. Okt. 2005 15:01

to vprašanje je pa čudno... kot da imajo vse ženske iste lastnosti. če bi svet vodile ženske? zakaj bi ga sploh morale oz. hotele voditi ženske?
First to Know

Tres tres chic.
Uporabniški avatar
Diana25
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 22. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Diana25 » 20. Okt. 2005 15:05

kr.ena napisal/-a:Ne morem glasovat, ker sta samo dve opciji. Po moje se ne bi nič bistveno spremenilo. Vsi smo ljudje in tisti, ki imajo ambicije v politiki imajo čisto določene lastnosti ne glede na spol.



ble bi tri opcije pa ne vem kako se to naredi. ker mi tretjo ki jo napišem enostavno izbriše.
“Veličina ni v tem, da nikoli ne padeš, temveč, da se po padcu vedno pobereš.”
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 20. Okt. 2005 15:09

...
Zadnjič spremenil kr.ena, dne 03. Jan. 2009 16:09, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Diana25
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 22. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Diana25 » 20. Okt. 2005 15:10

tjaska napisal/-a:to vprašanje je pa čudno... kot da imajo vse ženske iste lastnosti. če bi svet vodile ženske? zakaj bi ga sploh morale oz. hotele voditi ženske?


nisi razumela mojega vprašanja.
če realno pogledamo, so moški bolj uspešni.
predsednik države je moškega spola, najbolj uspešni doktoriji so moškega spola, najboljši vojaki so moškega spola (če izuzamemo ivano orleansko :) ), najboljši znanstveniki so moškega spola.
razumeš.
zanima me. kakšen bi bil svet, če bi ženskam bilo dovoljeno v preteklosti vse kar je bilo moškim. bi bile potem ženske tiste najboljše?
kakšna bi bila država če bi ji vladala ženska... in podobno..

zmotu pa me je tvoj zadnji stavek: "zakaj bi ga sploh morale oz.hotele voditi ženske?"
jaz menim, da imamo pravico tudi me prevzeti vodilna mesta pa naj bo to v podjetju, državi ali kjer koli drugje.
zakaj bi si želele? zato ker smo sposobne, in ker si zaslužimo več možnosti kot jih dobimo.

takšno je moje mnenje.
in če bi bila sposobna in bi imela možnost voditi svet: bi ga vodila.
“Veličina ni v tem, da nikoli ne padeš, temveč, da se po padcu vedno pobereš.”
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 20. Okt. 2005 15:16

Če bi bilo ženskam skozi zgodovino dovoljeno isto kot moškim... dvomim, da bi bil svet kaj drugačen. Samo nataliteta bi bila manjša in mogoče bi do danes že izumrli, ker bi se ženske ukvarjale še z drugimi stvarmi poleg družine.
Danes pa verjamem, da imam enake možnosti, lahko postanem tudi predsednica države, ampak meni osebno ni do tega.
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 20. Okt. 2005 15:45

jst mislm da ne bi bil ne boljši ne slabši. Bi bil verjetno podoben današnjemu, le z malo manj folka, ker bi se ženske več posvečale svoji funkciji kot družinskemu življenju. Edino če bi bile naloge moškega in ženske obrnjene, da bi moški vodili gospodinjstvo,....
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
*Lejča*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 6. 10. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lejča* » 20. Okt. 2005 17:54

Ženske še niso imele priložnosti izboljšati svet, ker jim moški to enostavno niso pustili, jest mislm da, če bi ženske vodile svet, bi bil boljši, če že ne druzga, bi blo usaj manj vojn.
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 20. Okt. 2005 18:03

ja ja kot na miss sveta : Poskusila bi nahraniti lacne, naredila bi mir na zemlji, koncala bi vse vojne,...
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
***PINKYCA***
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 627
Na forumu od: 3. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a ***PINKYCA*** » 20. Okt. 2005 18:06

po moje bi bil boljši! :D
Uporabniški avatar
*Lejča*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 6. 10. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lejča* » 20. Okt. 2005 18:25

marateja napisal/-a:ja ja kot na miss sveta : Poskusila bi nahraniti lacne, naredila bi mir na zemlji, koncala bi vse vojne,...

Take ženske k jih vidš tm na tv ekranu so sam za okras :roll:
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 20. Okt. 2005 21:03

Slabši ...saj ste hotele enakopravnost...pa še vedno niste zadovoljne! :D
Mislim...potem bi vodile svet in vam spet ne bi bilo prav... :roll:
Sploh je pa itak reklo,da za vsakim uspešnim moškim stoji še uspešnejša ženska...itak smo realno gledano vaše lutke (samo pomislite kdo nosi hlače v bajti? :wink: )...svet že vodite ženske samo,da se tega še ne zavedate v bistvu.

Moški,pa itak vse delajo...delamo zaradi vas...meni je vseeno tudi če nič nimam...važno,da me ne zebe,pa da imam kaj za v usta dati...ampak moram družinico in vas zadovoljiti fizično in psihično...zato se moški tako angažiramo in trudimo povsod...vedno imate polno novih zamisli kaj vse potrebujete novega ...saj nimate nič za obleči in obuti(čeprav komaj vrata od omare zaprete...vedno se najde kaj novega za kupiti...pralni stroj je star...novo pohištvo...nove zavese...nove obleke...tisto vam ni všeč...ono vam ni všeč...itd.)

Za koga mislite,da smo naredili pomivalni stroj,pa pralni stroj,pa ne vem kaj še vse?Mislili smo,da za vas...ampak vsakdanja praksa kaže,da smo naredili za nas same :D ...in to se iz dneva v dan bolj vidi :lol:

Phuuu...razmislite o malo o tem ,kar sem povedal...pa če se boste poglobile boste videle,da se v teh besedah skriva kar nekaj resnice...
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 20. Okt. 2005 21:28

...
Zadnjič spremenil kr.ena, dne 03. Jan. 2009 16:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
CommandykA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 3. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a CommandykA » 20. Okt. 2005 21:39

*Lejča* napisal/-a:
marateja napisal/-a:ja ja kot na miss sveta : Poskusila bi nahraniti lacne, naredila bi mir na zemlji, koncala bi vse vojne,...

Take ženske k jih vidš tm na tv ekranu so sam za okras :roll:


no shit lejca :cry: zaj pa v jok pa na drevo....

am svet ki bi ga vodle zenske? tezka je ker se to ni in se vrjetno tut ne bo zgodilo...pomoje bi bil podobn samo vec zenskih fint bi blo kar pa meni nebi blo ravno po godu...mi je ql tak kot je...naj garajo moski zenske bomo se pa dalje na manikuro pa k frizeru hodle :D
Riba plava in rdeca.Bil je bled in bohinj.Srbela ga je peta in sesta.Znal je brat in sestra.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron