Protesti

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 29. Nov. 2012 18:43

Mariborski protest ali t.i. "druga mariborska vstaja" je torej povzročil vse splošno "gotofstvo" naših politikov :D
Greste na protest jutri? :) Mnenje o protestiranju z rožicami/granitnimi kockami?

Jz mislm, da tole jutri zna bit precej obsežno..Je za pričakovat vsaj 4k ljudi pomojem. Problem pa vidm v razdeljeni Sloveniji, ti protesti, ki prihajajo majo enoten samo en del - gotof si- kdo je pa gotov pa še vedno ostaja na polu levega in desnega..To zna povzročit backfire, ker bomo na koncu še manj enotni, kot že smo. Fb je preplavljen s spletnimi stranmi, par tisoč všečkov proti jakoviču, nekaj tisoč proti janši, pa proti ostalim.. Skratka proti vsem smo, vseeno pa nism prepričana da mamo skupni imenovalec. Kdo bo vladajočo vlado, če ljudstvo doseže padec te, zamenjal? Kaj je alternativa?

Vsekakor upam, da to jutri ne bo protest, ki bi povzročal poškodbe ali buhndej še kej hujšega.. :/
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 29. Nov. 2012 20:51

mislim da je folk precej enoten, da so proti vladajoči eliti. tako levi kot desni. oboji so krivi, da smo tam kjer smo. treba je vzpostavit red, ki temelji na transparentnosti. potem je težje krast, izvajat korupcijo in nepotizem.

začasna rešitev je pomoje tehnična vlada, potem pa se bo delalo na tem komu se bo zaupal kateri položaj. res je, da je v slo cel kup nujno potrebnih reform za sprejet. ampak včasih je treba naredit dva koraka nazaj in počistit svinjarijo izpod preprog, da se bo potem lahko korakalo dalje. in zdaj se mi zdi eden takih trenutkov. jaz pač ne mislim doma čakat da se najde nek svež obraz, medtem pa postajam izgubljena generacija zaradi vsega sranja, ki se dogaja pri nas v zadnjih 20 letih.

edit: sem razmišlaja, meni je všeč dr. cerar. njega bi podprla če bi kandidiral :)
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 30. Nov. 2012 21:00

Močno obsojam huliganstvo in spravljanje na policaje, ampak odziv policajev v Mariboru je bil neprimeren, če uporabim najmilejšo besedo. Tud ti nasilneži danes so vsi za pometat v zapor, ker izkoriščajo proteste, da lahko izvajajo nasilje in to je vsakega obsojanja vredno!

Kar se pa tiče politike, bi pa moral letet popolnoma vsak, ki je do zdaj deloval v parlamentu, ker prinesel je točno tako sranje kot ga imamo zdaj, zgodit se pa more točno to kar se je v Islandiji! Verjetno veste o čem govorim, ker se veliko šera po facebooku ta islandska revolucija.

Ti protesti so slabi samo zato, ker na plano prilezejo huligani, so pa začetek ene vlke revolucije v Sloveniji za katero sem mnenja, da lahko prinese ogromne spremembe in boljše življenje za nas vse! SAMO ZAJEBAT NE SMEMO!
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 30. Nov. 2012 23:28

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 8:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 01. Dec. 2012 6:52

če je človek bedak, mu nobena revolucija in sprememba oblasti ne bo pomagala. vsak je svoje sreče kovač, danes nihče ničesar več ne da, vsak se mora sam znajti.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 01. Dec. 2012 10:27

^to je deloma res.

ampak pri nas se dopušča svašta stvari. so normalne. se zgodijo. folk pa naJ. že 20 let.

fuj no
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 01. Dec. 2012 14:20

ja jochie, samo vseeno. na vodilnih mestih v državi je skoraj isti folk od osamosvojitve naprej. tukaj je še vedno postkomunistična politika in da se to zamenja malo traja. besede transparentno mislim da nisem slišala še nikoli iz ust starega folka. naš premier je človek, ki ima samo bedno diplomo iz fdvja in zna govorit. lol. itak vsi vemo da se denar ne porablja niti približno na optimalen način. sicer na protestih nisem bila, ker sem vedla da bodo nasilni.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 01. Dec. 2012 14:56

pomembno je, da izkažemo svoje nezadovoljstvo s trenutno politiko.
na ljubljanskih protestih je bila nasilna zgolj peščica posebnežev s šusom pri geografiji in zgodovini (=neonacisti). drugače se je dalo čisto lepo mirno stat in protestirat. sicer je prvo nasilje zgodilo šele po 3h urah protestov. sama sem po tem proteste zapustila, večina frendov je ostala in fasala solzilec v oči. preživeli so, nobenemu ni blo hujšega.

protestirat ne pomeni nujno stat v prvi bojni vrsti. lahko čisto mirno protestirate in se distancirate od nasilja.

policija je delovala korektno (razen prvega navala robocopov, ki je vprašljiv). pomojem je samo vprašanje časa, kdaj bodo zamenjali vrste.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 01. Dec. 2012 15:13

Rollin #3 napisal/-a:ja jochie, samo vseeno. na vodilnih mestih v državi je skoraj isti folk od osamosvojitve naprej.


tudi jaz se ne strinjam z vsem sranjem, ki se dogaja, pa vendarle:

1. vsak državljan, starejši od 18 let ima pravico kandidirati na volitvah ter biti izvoljen. mislim, da je še kakšen pogoj kar se nekaznovanosti tiče...
2. Ljudi, ki so na oblasti, smo izvolili mi.

torej pljuvamo v lastno skledo. Kako narediti konec? Kdo so ljudje, ki bi bili sposobni voditi Slovenijo? Kako bodo prepričali volivce?

Pa še tole: imena huliganov in kriminalcev javno objaviti! Pa upam, da je kdo od njih orng dobil po hrbtu!
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 01. Dec. 2012 15:19

če ni trenutno vidne alternative še ne pomeni, da je treba trpet svinjarije ki se dogajajo na oblasti. že 20 let. folk itak hoče menjat celo politično elito in imet sveže obraze. sej se bodo pojavili. do takrat pa tehnična vlada pa uvest transparentnost. da se vidi kam gre denar. kdo po vezah kadruje. itd.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 01. Dec. 2012 17:24

“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 01. Dec. 2012 17:42

ljudje so siti vsega in vladajoča elita se temu posmehuje.

twit PRja SDSa je čudovit primer tega: ''Iz zanesljivih virov blizu policije smo izvedeli, da je že več kot 10.000 ljudi - v Cityparku in Atlantisu!''

kako si lahko ljudje dovolijo take izjave, je meni totalno nerazumljivo. če nimaš nič pametnega za povedat, bodi raje tiho.

glede tega, da smo sami volili to kar imamo. ni res, nismo volili janše.
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 01. Dec. 2012 22:13

Slovenija ima po volji državljanov proporcionalen volilni sistem. To pomeni, da tista stranka, ki dobi največ glasov, ne sestavlja nujno koalicije.

Prosim nehajmo s floskulami, da ljudstvo ni volilo Janše. Ni Janša kriv, da Janković ni bil sposoben zlobirat koalicije. Kot relativni zmagovalec je imel možnost.
Uporabniški avatar
schjora
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 17. 11. 2012
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a schjora » 01. Dec. 2012 22:34

Jochie napisal/-a: ...
1. vsak državljan, starejši od 18 let ima pravico kandidirati na volitvah ter biti izvoljen. mislim, da je še kakšen pogoj kar se nekaznovanosti tiče...
2. Ljudi, ki so na oblasti, smo izvolili mi.
...


Dej povej mi, kam pride en normalen človek brez vez, ki kandidira na volitvah? V parlament ni prišel še nihče.

Drugače pa, trenutno stanje je posledica vseh dvajsetih let, ko ste/smo gledali iste obraze. Ni to samo od zadnjih volitev dalje.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 01. Dec. 2012 22:42

volivni sistem je takšen kakršen je, volimo pa mi, volivni upravičenci, ki nimamo vez.

naredi stranko, naredi program, zberi ljudi okrog sebe, kandidiraj in če boš prepričljiva, boš prišla v parlament.

kakšne veze pa ima janez janša pri zadnjem kmetu iz zgornje luknje (ali pa pahor ali pa jankovič), da je ta kmet glasoval zanj?

tako da ne govori neumnosti...razen, če si mislila da prideš na volivno listo velikih strank....tega ne vem...

ampak prihodnost je v nečem novem, tako da imaš vso pravico in možnosti....samo dobra moraš biti! :wink:

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov