Arbitražni sporazum

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kako boš glasoval/-a na referendumu glede arbitražnega sporazuma?

Glasovanje se je zaključilo dne 27. Maj. 2010 22:10

Glasoval/-a bom za arbitražni sporazum.
9
43%
Glasoval/-a bom proti arbitražnemu sporazumu.
7
33%
Sploh se ne bom udeležil/-a referenduma.
5
24%
Skupaj glasov : 21

Pucca20
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 25. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Pucca20 » 20. Maj. 2010 22:10

Upam, da teme še ni. Sem bolj nova tu.

Glede na to, da je trenutno pereče vprašanje arbitražnega sporazuma s hravško, me zanima vaše mnenje. Kako boste glasovali na referendumu? Kakšno je vaše mnenje? Ste ZA ali PROTI?

Osebno podpiram arbitražni sporazum, saj se spor glede morja vleče že preveč dolgo. Stvari je treba čim prej urediti, tako da je potem prostor za reševanje ostalih stvari.
Dokler vsi enako razmišljamo, sploh nihče ne razmišlja.
Pucca20
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 25. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Pucca20 » 20. Maj. 2010 22:19

Dodajam še nekaj zanimivih izjav o arbitražnem sporazumu.

"Postali bomo hlapci Zagreba, v kolikor že nismo hlapci Bruslja."
Zmago Jelinčič Plemeniti na soočenju na TV Slovenija o tem, kaj prinaša arbitražni sporazum, 17.5.2010

"Kaj je kdo komu obljubil, ni na ravni politike, ampak na ravni povabila na kavo." Poslanka opozicijske Hrvaške narodne stranke Vesna Pusić o arbitražnem sporazumu, 13.5.2010

Pahor: "Hrvaška je potisnjena v kot."
Janša: "Hrvaška je dosegla vse."
Predsednik vlade Borut Pahor in predsednik SDS Janez Janša na soočenju o arbitražnem sporazumu na TV Slovenija v oddaji Polemika, 10.5.2010

"S tem sporazumom nimamo kaj izgubiti, ker ta hip nič nimamo."
Borut Pahor na javni tribuni v Kopru, 10.5.2010

"Če se dva mejaša o meji ne moreta sporazumeti, se sporazumeta ali pa gresta na sodišče."
Bojko Bučar, predsednik LDS-ovega odbora za zunanjo politiko in mednarodne zadeve

"Vsak kmet ve, da če se s sosedom ne uspe sporazumeti za mejo, mora poklicati sodišče ali nekoga, ki bo odločal o njegovem sporu."
Božo Dimnik, predsednik Društva slovensko-hrvaškega prijateljstva, za MMC, 16.5.2010

"Slabše kolaboracije ne more biti, kot da pustimo stvari take, kot so."
Borut Pahor, 10.5.2010
Dokler vsi enako razmišljamo, sploh nihče ne razmišlja.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 20. Maj. 2010 22:20

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 22:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 20. Maj. 2010 22:26

Za.

Dejansko nimamo kaj izgubit + pravna dejstva ne govorijo ravno v prid slovenskim ambicijam po stiku z odprtim morjem + Hrvati precej bolj spretno vodijo zunanjo politiko, zadnji čas za arbitražo.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 21. Maj. 2010 7:54

Absolutno sem za. Ker se mi zdi dober, ker so argumenti prepričljivi in ker so argumenti po mojem mnenju proti nejasni in nimajo dobre osnove.

Bi pa želela, da se tema lepo razvije, upam, da smo vsi sposobni kulturne argumentacije.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 21. Maj. 2010 7:56

Ne bom se udeležila referenduma in nimam opredeljenega mnenja o arbitražnem sporazumu, ker se mi ne da poglabljat v to.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 21. Maj. 2010 8:16

jullia_ napisal/-a:Za.

Dejansko nimamo kaj izgubit + pravna dejstva ne govorijo ravno v prid slovenskim ambicijam po stiku z odprtim morjem + Hrvati precej bolj spretno vodijo zunanjo politiko, zadnji čas za arbitražo.


Podpis.
+ se mi zdi da slabše kot je zdaj ne more bit + je čas, da se to že končno uredi.
+ na živce mi gre da tisti, ki so proti, ne ponudijo nobene alternative ampak samo kritizirajo
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 21. Maj. 2010 8:26

Jaz sem se zaradi narave dela res poglobila v te stvari in dejasnko se bom tokrat odločila na podlagi študije argumentov.

Ampak ne zamerim pa tistim, ki nasedajo nasprotni strani, ker se veliko ljudem zdi to 'pretežka materija', da bi se vanjo poglobili ali vsaj prebrali sporazum (ki je, mimogrede, res kratek in razumljiv).

Zamerim pa tistim, ki so bodo odločali zgolj in samo na podlagi politične opcije, brez da bi sploh vedeli, o čem odločajo. Ta zadeva je dorasla namreč preko več mandatarjev, da bi jo zdaj pripisovali zgolj Pahorju in bili proti njej, če si proti njemu.
Uporabniški avatar
not_me
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 18. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a not_me » 21. Maj. 2010 8:58

ZA!
in skrajni čas da se to vprašanje prične reševat. tisti ki nasprotujejo, v veliki meri zavajajo z argumenti, ki so neutemeljeni, neresnični in škodujejo celotnemu narodu in prihodnosti Slovenije, nasedajo jim pa ljudje, ki zelo malo ali skoraj nič ne vedo o sporazumu, prav tako ne znajo ponuditi boljše rešitve.
Upam da se bodo ljudje odločili v prid sporazumu, drugače v prihodnje ne vidim nič dobrega za našo državo..
Pucca20
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 25. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Pucca20 » 21. Maj. 2010 11:36

Moti me da se bo veliko ljudi po mojem odločilo glasovat proti, samo zato ker ne marajo Pahorja. Ampak morali bi se zavedat, da tu se ne gre zaradi Pahorja, ampak da se zadeva reši.
Dokler vsi enako razmišljamo, sploh nihče ne razmišlja.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 21. Maj. 2010 13:17

Jaz se referenduma na žalost ne bom mogla udeležit, ker sem takrat v tujini. Drugače pa sem ZA. Mislim, da je že čas tud da se te zadeve rešijo.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 21. Maj. 2010 13:19

Tudi, če si v tujini ni panike. Pa pojdi na predčasno glasovanje, lahko pa glasuješ tudi po pošti ali na DKP. Samo do 22. moraš to sporočiti državni volilni komisiji. Če greš pa na predčasno glasovanje imaš pa možnost 1.-3. junija. :)
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 21. Maj. 2010 13:27

^Na predčasno tud ne bom mogla, ker me že takrat ne bo v Sloveniji.
Yada, yada, yada...
dodoman
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 21. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dodoman » 21. Maj. 2010 17:21

babe nakladate o argumentih, ampak niti enega nimate same, zakaj bi volile za..

dejstvo je, da arbitražni sporazum ŠKODUJE sloveniji, in zanj glasujejo zgolj ovce, ki slepo verjamejo trenutni vladi in delajo v škodo Slovenije.

itaq vsi tisti, ki glasujete ZA sploh nevete pol kurca zakaj točno se gre.

preberte si kdaj zgodovino slovenije in ne samo mutiti bedarije, ki jih sliišite od gospodarjev..hlapci.


to da se zgolj reši to sranje ni noben argument, še manj pa zdrava pamet.

hrvatje se nam dobesedno smejejo zaradi takih hlapcev kot ste.
dodoman
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 21. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dodoman » 21. Maj. 2010 17:24

UG84 napisal/-a:Absolutno sem za. Ker se mi zdi dober, ker so argumenti prepričljivi in ker so argumenti po mojem mnenju proti nejasni in nimajo dobre osnove.

Bi pa želela, da se tema lepo razvije, upam, da smo vsi sposobni kulturne argumentacije.



in kateri so tej argumenti?

da slišim.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov