Demonstracije 19.5.2010

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
PlayBoy-GirL
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 158
Na forumu od: 27. 2. 2009
Kraj: In The Middle Of Your Heart

Neprebrana objavaNapisal/-a PlayBoy-GirL » 20. Maj. 2010 6:13

Kaj menite o ravnanju na demostracijah dijakov in študentov?
Se je kdo udeležil?
Kakšno je vaše mnenje? In kaj pravite,se bodo razmere,glede na sredino dogajanje,kaj izboljšale?
:)
* LOVE is LOVE. I LOVE my LOVE. My LOVE is you. So I LOVE you. * <33
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 20. Maj. 2010 7:56

Slika
(s)mej se
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 20. Maj. 2010 7:59

:lol: :lol: :lol:

Se mi je zdel, da bo namen večine takšen...
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 20. Maj. 2010 8:14

Mislim, da so s tem dijaki in študentje izkazali samo svojo neresnost in nagnjenost do nasilja.
Nasilje in vandalizem nista načina za doseganje ciljev.
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 20. Maj. 2010 8:21

So starši bili ponosni na svoje otroke, ko so jih včeraj gledali pri vseh poročilih.

Tisti, ki delajo zato ker rabijo denar, so včeraj delali. Večina ki je včeraj protestirala, sploh ne ve kaj je vsebina novega zakona.

Pa še to taki intelektualci pa ne vejo kje je vlada in kje državni zbor.
Zadnjič spremenil piškotek*, dne 20. Maj. 2010 11:49, skupaj popravljeno 2 krat.
(s)mej se
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 20. Maj. 2010 8:57

ana27 napisal/-a:Mislim, da so s tem dijaki in študentje izkazali samo svojo neresnost in nagnjenost do nasilja.
Nasilje in vandalizem nista načina za doseganje ciljev.

Večina protestnikov je bila dijakov.

Menim, da otroci ne bi smeli biti pouka prosti, saj bi se tako zmanjšal delež takšnih, kot so na zgornji sliki in bi se demonstracij verjetneje oglasili tisti, ki dejansko vedo, zakaj so bile organizirane.

Problem je, da so te demonstracije bile potrebne. Ta zakon ima sicer par dobrih izhodišč, vendar mu zaradi nekaj dobrih točk ne moremo spregledat nekaterih zelo škodljivih določb. Vsaj pri takšni makjavelistični vladi ne.

Ena izmed boljših idej je seveda bila ukinitev študentskih servisov.

Ker pa je zadevo vzel v roke ŠOS in ŠOU, pa mamo zdaj to, kar so hteli - dreku focn.
Zdaj je izpadlo, kot da študentom ŠS in vse te kurčeve organizacije s štromajerjem in šobo na čelu ful pomenijo in da oni nevem kaj vse naredijo za nas.
In izpadli smo kot največji idioti.

Eno je, če bi razbili parlament dejansko iz upiranja, ne pa kot posledica alkohola :roll:

Kar hočem povedat je to: nič nimam proti burnim demonstracijam, to je pač najbolj izrazit način, s katerim lahko množica pokaže voditeljem, da so prestopli vse meje.

Ampak če se grejo burne demonstracije, bi moral vsak udeleženec sam vedet, zakaj je tam, kaj piše v predlogu in kaj hoče dosečt. Predvsem pa je grdo to, da so se s temi dejanji okoristili (na račun renomeja študentov) ti mladi bodoči politiki in njihove "so called" študentske organizacije.

Edit: aja, sama se demonstracij nisem udeležila.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 20. Maj. 2010 9:00

Preveč dobro se še spomnim Črne srede par let nazaj. Itak se nam kot dijakom ni kaj preveč sanjalo zakaj se gre, večini je bilo važno to, da jim ni treba bit pri pouku in da bojo na razpolago velike količine alkohola. Jst sem se demonstracij udeležila bolj radovednosti kot kaj drugega (priznam, tudi sama pri 16 nisem vedela zakaj se pravzaprav gre vse skupaj). Vse kar sem videla so bili pa pijani mladoletniki in pretepi. Nekaj podobnega sem pričakovala tudi od današnjih demonstracij, zato mi niti na pamet ni prišlo, da bi se pridružila hordi nalitih srednješolcev, ki niti ne vejo kaj se pravzaprav dogaja ..

Za moje pojme je bila daleč največja napaka pri vsem skupaj, da se je opravičilo izostanek od pouka dijakom, ki so danes prišli "protestirat". 99% jih je itak to opravičilo izkoristilo samo za prost dan, zakaj protestirajo nimajo pojma. Če te opcije ne bi ponudili, bi vsi tej otroci včeraj lepo sedeli v šolskih klopeh, na demonstracije bi pa prišli tisti, ki vejo za kaj se gre. Res da bi bilo protestnikov dosti manj (ker bi to bili večinoma amo študentje), ampak si upam skoraj stoodstotno trdit, da tudi do takih izgredov ne bi prišlo. Očitno se je izkazalo, da je tudi tukaj pomembna kvaliteta in ne kvantiteta.
Zadnjič spremenil Libido., dne 20. Maj. 2010 20:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 20. Maj. 2010 9:06

^^to sm pa nekje že prebrala :)
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 20. Maj. 2010 9:12

ja, si :)
Zadnjič spremenil Libido., dne 20. Maj. 2010 20:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Let's swim to the moon .....
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 20. Maj. 2010 9:18

Rezultat tega protesta bo, da nobena vlada več ne bo jemala dijaških in študentskih organizacij kot legitimnih partnerjev za pogovore.V prihodnosti pogajanj na relaciji politika-dijaki/študentje ne bo več, oblasti bodo sprejemale zakone, kot se jim bo pač zazdelo.

Zakon o malem delu bo seveda sprejet.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 20. Maj. 2010 9:21

Mislim, da bi veliko bolj zanimiva bila debata o malem delu, kot pa o demonstracijah :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 20. Maj. 2010 9:22

positive vibration napisal/-a:
Problem je, da so te demonstracije bile potrebne. Ta zakon ima sicer par dobrih izhodišč, vendar mu zaradi nekaj dobrih točk ne moremo spregledat nekaterih zelo škodljivih določb. Vsaj pri takšni makjavelistični vladi ne.


Nisem nič rekla, da niso bile potrebne, ampak ne na takšen način.

Čeprav se niti ne čudim, da hočejo ukiniti študentsko delo.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 20. Maj. 2010 10:15

piškotek* napisal/-a:So starši bili ponosni na svoje otroke, ko so jih včeraj gledali pri vseh poročilih.
Isto sem jz pomislila ob gledanju poročil :lach:
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 20. Maj. 2010 10:24

Džeki napisal/-a:Rezultat tega protesta bo, da nobena vlada več ne bo jemala dijaških in študentskih organizacij kot legitimnih partnerjev za pogovore.V prihodnosti pogajanj na relaciji politika-dijaki/študentje ne bo več, oblasti bodo sprejemale zakone, kot se jim bo pač zazdelo.

Zakon o malem delu bo seveda sprejet.


Podpis.
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 20. Maj. 2010 11:27

Mene je celo ena obtožila, da imam polno rit, ker ne podpiram demonstracij. Kr neki no. Zdej mislijo, da so na demonstracije pršli tisti, ki nimajo denarja. Kao. Itak jih je pa večina prišla zato, ker se jih da tako na hitro zmanipulirat in zbobnat skupaj. In kar je edino prav, organizatorji morajo biti odgovorni. Tako kot so zmeraj, morajo biti tudi v tem primeru, čeprav mogoče niso podpirali nasilja. Se mi pa zdi, da je vseeno kdo bo poplačal škodo, ker bo šla tako ali drugače iz istega žepa. Večina sploh ne ve zakaj se gre, pač gremo skupaj proti vladi, ker je to kul in ker bo cela pijanšna. Plakati so bili taki, da te glava boli. In to naj bi bili intelektualci prihodnosti. Zahtevajo dostojanstvo. Kako? S takim načinom dostojanstva ne moreš dosečt. Nisi ne moreš dosečt, da bi te kdo jemal resno, če pa še sam nisi.
In tisti, ki študirajo v polno, na polni delovni čas, verjetno tudi študirajo bolj malo. Sploh, ko bo bolonjec in bodo marsikatera predavanja obvezna, me zanima kako bo šlo to skupaj. Seveda je luštno pavzirati in delati preko študenta, vleči status kolikor dolgo je mogoče zaradi neštetih ugodnosti, ki pa to po mnenje določenih študentov niso. Zakaj je potem tako luštno biti študent, če pa jim vlada krati pravice? Sama končujem študij v roku, 4 leta študija in eno leto absolventa. Dobivala sem štipendijo, vem, mogoče sem ena tistih srečnic, ki jo je dobila, pa vendar, nimam polne riti. Vseeno pa nisem toliko delala, ker bi potem verjetno še vedno ponavljala kakšen letnik. Tako pa sem šla študirat zato, da bom doštudirala, pa čeprav sem morala šteti vsak evro, ki sem ga zapravila.
Jaz sem za več štipendij in za manj dela.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov