2010 - evropsko leto boja proti revščini in socialni ...

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
little.miss.trouble
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 15. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a little.miss.trouble » 15. Feb. 2010 16:29

več glav več ve in več glav skupaj da več idej in različnih mnenj :wink:

leto 2010 je evropsko leto boja proti revščini in socialni izključenosti.

zanima me, kako bi v ta boj pritegnili tudi mlade in katere so vrednote, ki jih moramo nujno prenesti?

moj primer:
mlade bi vključili v ta boj tako, da bi jih bolj osvestili, npr. z letaki, oglasi ... , z različnimi zbiralnimi akcijami; prenesti pa bi morali vrednote kot so pripravljenost pomagati sočloveku, strpnost


vabim vas da se razpišete, poveste svoje mnenje :schreiben: če se boste razpisali v anglešlinil še toliko bolje :wink:
I`m a good girl. I do everything a bad girl does but I do it good.
Uporabniški avatar
janeva
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 13. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a janeva » 06. Apr. 2010 19:55

Ja, jaz se zavedam revščine pri nas...kolikor vem je pri nas 12,8% ljudi revnih in ta procent se viša :?

Ni mi všeč, da zaradi tega, ker je ta procent nižji kot povprečni v Evropi, revščini ne posvečamo dovolj pozornosti in jo ne obravnavamo kot problem. V resnici pa bi ravno mi, ki imamo dovolj nizek procent teh ljudi, tega lažje znižali. Nihče ne bi smel živeti v revščini!

Ampak mi, mladi, ne vem kako naj čim več prispevamo k reševanju revščine. Ker mislim da dobrodelnost in razne akcije v tej smeri niso dolgoročna rešitev. Mislim da je ključna politika :roll:
Pa tudi pomanjkanje znanja o tem...več bi lahko naredili glede ozaveščanja ljudi o revščini.
modrobela
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 15. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a modrobela » 06. Maj. 2010 11:46

Mislim, da bi bilo potrebno osvestiti politike, ker so oni bolj krivi za to kot pa mladi.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 06. Maj. 2010 14:14

little.miss.trouble napisal/-a: če se boste razpisali v anglešlinil še toliko bolje :wink:


it vuld bi beter, if ju wrajt jur ingliš houmwork baj jurself! :wink:
Uporabniški avatar
little.miss.trouble
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 15. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a little.miss.trouble » 08. Maj. 2010 14:01

ni bla naloga ... v parlament smo šli malo razglabljat :D vedno se zdi zanimivo čut še druge predloge ;)
I`m a good girl. I do everything a bad girl does but I do it good.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 09. Maj. 2010 22:49

janeva napisal/-a: V resnici pa bi ravno mi, ki imamo dovolj nizek procent teh ljudi, tega lažje znižali.
Ne razumem tega sklepa.
janeva napisal/-a: Nihče ne bi smel živeti v revščini!
Lepa misel, ampak hudo nerealna. Nekateri ljudje nikoli ne bodo nerevni, ker slabo ravnajo z denarjem.
janeva napisal/-a:Pa tudi pomanjkanje znanja o tem...več bi lahko naredili glede ozaveščanja ljudi o revščini.
Kaksen je pa smisel tega ozavescanja v revscini? Recimo, da to naredimo, in sedaj se vsak clovek v Sloveniji zaveda problema ljudi, ki zivijo v revscini. V tej tocki ljudje niso nic manj revni. Kaj pa storimo potem?
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 10. Maj. 2010 7:57

Mahagonij napisal/-a:
janeva napisal/-a: Nihče ne bi smel živeti v revščini!
Lepa misel, ampak hudo nerealna. Nekateri ljudje nikoli ne bodo nerevni, ker slabo ravnajo z denarjem.

F*cking true.

Jaz pa sem včeraj razmišljala o nečem drugem. Mediji nam kao tupijo, da lezemo vn iz recesijskega sranja. Meni osebno se pa zdi, da je v resnici samo to, da se je folk pač navadu živet z manj dnarja. Isto so se firme navadle na manj dela. V resnici se nič ni spremenilo, samo folk se je navadu in prilagodil novi situaciji, kar mediji širijo kot izboljšanje stanja.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
PlayBoy-GirL
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 158
Na forumu od: 27. 2. 2009
Kraj: In The Middle Of Your Heart

Neprebrana objavaNapisal/-a PlayBoy-GirL » 10. Maj. 2010 15:57

modrobela napisal/-a:Mislim, da bi bilo potrebno osvestiti politike, ker so oni bolj krivi za to kot pa mladi.


Ja res je.Ampak tudi oni ŠE KAKO DOBRO VEDO kaj se dogaja v naši državi-revščina in to..
Mislim,da mladi resnično težko kaj pripomoremo k tem,da bi zmanjšali revščino v državi,saj namreč še sami zase "nimamo dovolj denarja".
Najbolš,da nam še študentsko delo ukinejo,pa bodo pomagali usem!!Pametnjakoviči!! :evil: :x
* LOVE is LOVE. I LOVE my LOVE. My LOVE is you. So I LOVE you. * <33
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 10. Maj. 2010 16:14

^^ In kakšno rešitev predlagaš da uvedejo politiki?

V bistvu vse, kar je Mahagonij rekel :wink:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
PlayBoy-GirL
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 158
Na forumu od: 27. 2. 2009
Kraj: In The Middle Of Your Heart

Neprebrana objavaNapisal/-a PlayBoy-GirL » 11. Maj. 2010 14:47

Ne vem. :D
Saj so itak najbol pametni in izobraženi,bodo že kaj pogruntali. :P :lol:

Sigurno kako boljšo rešitev imajo kot jaz,ki je namreč nimam,kot sem že dejala. :)
* LOVE is LOVE. I LOVE my LOVE. My LOVE is you. So I LOVE you. * <33
Uporabniški avatar
janeva
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 13. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a janeva » 12. Maj. 2010 14:49

Mahagonij napisal/-a:
janeva napisal/-a: V resnici pa bi ravno mi, ki imamo dovolj nizek procent teh ljudi, tega lažje znižali.
Ne razumem tega sklepa.

Glej, naša država ima majnši procent revnih ljud, kot npr. Albanija. Kdo torej lahko naredi več v smeri zniževanja tega procenta? Mi ali Albanci?
Mahagonij napisal/-a:
janeva napisal/-a: Nihče ne bi smel živeti v revščini!
Lepa misel, ampak hudo nerealna. Nekateri ljudje nikoli ne bodo nerevni, ker slabo ravnajo z denarjem.

Se ne strinjam. Jaz pa mislim, da je to lahko realnost. Z dobro socialno politiko, ne bi bilo nikogar, ki bi živel v hudi revščini...seveda bo vedno nekdo v družbi manj finančno močen kot drugi...razlike bodo vedno, ampak ni treba da bi kdorkoli živel v takšni revščini, da ne bi imel za jesti. Tisti, ki ne znajo ravnati z denarjem, bi še vedno morali imeti za jesti. Takim je treba pomagati.
Mahagonij napisal/-a:
janeva napisal/-a: Pa tudi pomanjkanje znanja o tem...več bi lahko naredili glede ozaveščanja ljudi o revščini.
Kaksen je pa smisel tega ozavescanja v revscini? Recimo, da to naredimo, in sedaj se vsak clovek v Sloveniji zaveda problema ljudi, ki zivijo v revscini. V tej tocki ljudje niso nic manj revni. Kaj pa storimo potem?

Aha. Ti nič. Ok, nekateri bodo rekli, da se itak ne da nič nardit pa da je vse brezveze, drugi bodo podprli nekatere rešitve, pomagali pri uresničevanju itd. in tretji bodo predlagali nove rešitve. Zakaj vsi obsojate stvar na konec? Ravno zaradi takih izjav se ne da naredit ničesar. Malo več domišljije, kreativnosti in upanja pa je takoj boljše.
Uporabniški avatar
little.miss.trouble
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 15. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a little.miss.trouble » 12. Maj. 2010 15:54

meni je na primer všeč politika skandinavskih držav. tam lepo poskrbijo za svoje državljane .. zakaj ne bi tudi pri nas. seveda ne bi bilo lahko. mogli bi se trudit. vsak dan. vsak malo ... počasi pa skupaj bi nam uspelo... dokler pa je tistim ki imajo vsega dovolj vseeno in mislijo da se jih revščina ne tiče in dokler je veliko pesimistov bomo bolj težko kam prišli ... na tem področju bi morali kaj spremenit
I`m a good girl. I do everything a bad girl does but I do it good.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 12. Maj. 2010 17:07

Obstaja ena bistvena razlika med nami in Skandinavci. Živimo na različnih polotokih. Balkanska mentaliteta, da je največji car tisti, ki uspe najbolj nategnit državo (z lažnim samohranilstvom, vlečenjem statusa študenta, delom na črno,...) nas kot družbo hendikepira, ker je popolnoma jasno, da ogromen delež sredstev poberejo grebatorji, ki do njih v resnici sploh niso upravičeni.
Ideal socialne države je prispevanje po zmožnostih in črpanje po potrebah. Ne pa iskanje lukenj in nategovanje države.


Sicer se pa ne strinjam s tabo, ker nisem kakšna huda zagovornica paternalistične politike. Zakaj bi morala država futrat ljudi, ki se zapufajo ali na lizing vzamejo neko hudo makino, potem pa celo leto zelje in krompir otepajo?
Uporabniški avatar
janeva
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 13. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a janeva » 13. Maj. 2010 0:04

Največji procent revnih predstavljajo ljudje, ki so stari nad 65 let in živijo sami ter enostarševske družine z vsaj enim otrokom.

Pri starejših je velik problem, da se sploh ne zavedajo svoje revščine in da niti ne uveljavljajo svojih pravic do socialnih prispevkov. To so predvsem tisti, ki živijo na podeželju in so manj izobraženi. Ti ljudje mislim da res potrebujejo pomoč. Ne predstavljam si hujše jeseni življenja, kot živeti sam, star in reven.
Pri enostarševskih družinah pa tud ne vidim, zakaj si ne zaslužijo pomoči. Res da eni hlinijo samohranilstvo, da tako boljše pridejo skozi, ampak ali to pomeni, da si od teh enopstarševskih družin, nihče ne zasluži pomoči?
Mogoče potrebujemo le boljše sisteme socialne politike in socialnih prispevkov.

In tisti, ki se nekak znajdejo in dobijo od države kakšen evro več, niso popolnoma nič krivi za revščino drugih! Jaz jim pravzaprav privoščim to iznajdljivost...kaj pa vsi direktorji, manadžerji, razni politiki, ki dobijo take odpravnine da te glava peče...tam se vrtijo milijarde, ne pa tu, kjer kdo tu pa tam potegne kakšnih 100€ več al pa kak kedit več.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Maj. 2010 7:59

janeva napisal/-a: Jaz jim pravzaprav privoščim to iznajdljivost...


A pa se ti zavedaš, da ti ljudje kradejo? In to ne neki abstraktni državi ali Pahorju osebno, ampak točno tem revnim ljudem, ki jih omenjaš nekaj vrstic višje.
Če je za otroške dodatke namenjenega X denarja, to pomeni, da ga lahko dobi neko določeno število družin. Če se cel kup ljudi odloči za goljufijo in neupravičeno kasirajo visoke OD, to avtomatično pomeni, da bodo uboge enostarševske družine, ki se ti tako smilijo, ostale brez.
Ne pa računat na to, da bo država kar v nedogled delila sredstva (ne prispevke, kot si ti napisala, socialni prispevki so tisto, kar držaljani vplačujemo v blagajno, ne tisto, kar črpamo ven), ker se na tak način lahko že kar jutri postavimo zraven Grčije.

Ravno zaradi iznajdljivosti določenih posameznikov bodo nekateri vedno reveži. Ne moreš hkrati občudovat tega in jokat nad pomanjkanjem sociale.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov