Kako povečati varnost v prometu?

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ancica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ancica » 23. Maj. 2005 11:52

Živjo punce! Bi vas prosila za pomoč, ker delam eno anketo, tako da s predlogi kar na plan! LP
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 23. Maj. 2005 12:01

Hmmm...
To, da lahko imajo 16 letniki izpit, bi jaz kar ukinila. Pol bi dala zakon, tako kot je za motorje, ko gre moč motorja na določena leta (mislim, da ne rabim razlagat zakaj), ljubljančane bi mogli v avto šoli poučiti, zakaj se uporabljajo smerokazi, nasplošno mestne voznike seznaniti z vožnjo izven mesta, da se bojo na ožjih cestah vozili po svoji strani in nehali sekati ovinkov...
...sicer pa mislim, da ni rešitve. razen da si nabavim en tank in rušim spredaj, zadaj, levo in desno!
Uporabniški avatar
Anchi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 224
Na forumu od: 19. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Anchi » 23. Maj. 2005 12:15

Jaz osebno bi močno močno opozarjala na varnostno razdaljo, ker je narod še kar vztrajno ne upošteva. :motz: Sovražim to, ko se mi nekdo zalepi na rit in sem 100% prepričana, da bi bilo vsaj 50% manj nesreč, če bi upoštevali varnostno razdaljo.
Pa definitivno bi nalepla oz. postavila več teh tabel RADAR KONTROLA, ker so zelo učinkovite. Pa tud če na tistem mestu ni radarja.
Zapisuj rane v pesek in srečo v kamen. (anonimo)
Uporabniški avatar
CommandykA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 3. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a CommandykA » 23. Maj. 2005 12:28

hum z obema predlogoma se kr stirnjam...pa po moje bi tak na vsake 2,3 leta mogli eno obnovitev cestno prometnih predpisov uvest, ki bi trajala recimo ene par urc...pa kak test voznje se naret...pa kar se mi zdi najbol pomembno...vozniki 70+ nimajo vec kaj iskat na cesti! kr ko pogledam mamino teto ki je nekaj prek 80 pa kaj dela po cesti pa kake nesrece je mela v zadnjem letu...god help her...al pa ji naj cimprej nekdo voznisko vstran vzame!
Riba plava in rdeca.Bil je bled in bohinj.Srbela ga je peta in sesta.Znal je brat in sestra.
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 23. Maj. 2005 13:53

Kar se mene tiče bi pobrala izpit pol tovornjakarjem, večkratnim prekrškarjem, tistim, ki vozijo pod vplivom alkohola,...In jim ga seveda nikoli več nebi dovolila delat!
pa pa
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 23. Maj. 2005 14:04

Pomojem ministrsvo za promet veliko preveč dela na tem, da bi čimpolj dvignili kazni, kot pa, da bi naredili še kaj drugega. To glede 16 let pa se mi zdi fajn, ker more itak dolgo vozit samo v spremstvu izkušenega voznika in tako tudi sam dobi več izkušenj kot pa v 30ih urah šolče vožnje z inštruktorjem, ki se jim gre samo za to, da denar poberejo.
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 23. Maj. 2005 14:21

Bageera, lohk pa tud drugače pogledaš. V LJ je lažje vozit, ker so sami semaforji. Pol pa grejo iz LJ, pa mislijo, da je tud na cesti skozi vas dvopasovnica in te zrine iz ceste.

Krfjolca, če se 16 letnik uči vožnje od npr.22 letnika je tud dober rezultat verjetno.

Moje mnenje je, da nekateri so res slabi vozniki in jim nič ne bo pomagalo, da bo boljše.
Ancica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ancica » 23. Maj. 2005 14:56

Bageera napisal/-a:men se pa zdi, da bi mogl bit avto šole samo v LJ in MB, ker drugje je tok mal križišč in se jih lahko vse napamet naučiš, ko pa prideš do križišča, ki ga ne poznaš je pa karambol. Ker opažam, da je v LJ folk v povprečju nardi izpit v 40-45 urah, drugje-ok za mb ne vem, drugje pa ga nardijo v 20 urah pa še to je velik. Pol pa lj zna vozt Ce, Kr pa ne.
just my humble opinion.


Ja samo problem je, ker se ta hude nesreče ne dogajajo v centrih mest (so sicer seveda izjeme, ampak jih je v primerjavi z ostalimi bistveno manj), ampak predvsem na regionalnih cestah.
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 23. Maj. 2005 15:02

Emina napisal/-a:Bageera, lohk pa tud drugače pogledaš. V LJ je lažje vozit, ker so sami semaforji. Pol pa grejo iz LJ, pa mislijo, da je tud na cesti skozi vas dvopasovnica in te zrine iz ceste.

Krfjolca, če se 16 letnik uči vožnje od npr.22 letnika je tud dober rezultat verjetno.

Moje mnenje je, da nekateri so res slabi vozniki in jim nič ne bo pomagalo, da bo boljše.



Mism, da lohk 16-letnik voz v spremstvu nekoga ki ma 7 let izpit. Kar ne pomeni, da je nujno zrel za na cesto, sam mal bolš od 22-letnika je že.

Ljudje bi mogl pr seb pošlihtat, dokler pa ne bojo, pa najbrž nau nič pomagal. Američani majo kar se tega tiče bol pošlihtan. Zarad prekrška te aretirajo, ko si pa enkrat aretiran si pa celo življenje zaznamovan. Pa vsi bol razmišljajo kaj na cesti počnejo.

Sam ker folk ne dojame bistva, bistvo ni ne plačat kazni, ampak vozit tako da je za tebe in ostale varno. Najhujši so lokalni vozniki, ki cesto "poznajo".
pa pa
Uporabniški avatar
matea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 12. 9. 2004
Kraj: PrImOrSkA

Neprebrana objavaNapisal/-a matea » 23. Maj. 2005 18:26

ah ni pomoči..

upam da bodo hmal izumli leteče avtomobile.
Uporabniški avatar
yahve
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a yahve » 23. Maj. 2005 18:45

Kako izboljšat varnost: moje mnenje, dokler bo vozilo upravljal človek, potem je zelo težko na tem področju kaj narediti. Tudi z novim zakonom se ni kaj bistveno spremenilo (mrtvih je praktično enako število kot pretekla leta...), kljub bistveno višjim kaznim. Sej se lahko greš neko osveščanje ljudi pa kulturo vožnje ipd. samo nek odstotek ljudi bo še vedno vozil brezglavo. Varnost se bo verjetno izboljšala, ko bo prišlo do nekih inteligentnih vozil, ki bodo računalniško krmiljena (vendar do tega bo še nekaj vode preteklo...). Sem pa za to, da bi morali uvest nek obvezen tečaj (npr. vsake 3 leta)... bi pač imel nekaj ur z inštruktorjem, da ti ponovno osveži znanje...vidim namreč, da starejši ljudje ne znajo voziti v krožnem (pa pol ti trobjo, da že 35 let ima izpit, pa nobene nesreče...)...

Emina napisal/-a:Hmmm...
... ljubljančane bi mogli v avto šoli poučiti, zakaj se uporabljajo smerokazi, nasplošno mestne voznike seznaniti z vožnjo izven mesta, da se bojo na ožjih cestah vozili po svoji strani in nehali sekati ovinkov...

Mal posplošuješ... spet pluvajmo po ljubljančanih, kot je navada pri nas... dejmo potem še napisat, kje so rekorderji v pihanju alkotesterja (pa kot vemo, je alkohol glavni krivec za nesreče s smrtnimi izzidi...)...
:roll:
Ancica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ancica » 23. Maj. 2005 18:59

yahve napisal/-a:..vidim namreč, da starejši ljudje ne znajo voziti v krožnem (pa pol ti trobjo, da že 35 let ima izpit, pa nobene nesreče...)...


Zarad takih butalcev mi pa kr kri zavre - naredijo prekršek, čez polno črto zavijajo desno ... jest pa po ta pravem pasu, po njegovo sem ga očitno izsilila in pol on tm men trob pa se po glav tolče, češ "Baba neumna, ne znaš vozt!" :wall:
Čeprav največ slabih izkušenj mam pa s kakimi ženskami, 25+let, so najbolj srborite in tečne, pa stalno neki mahajo z rokami pa trobjo - GROZA! Z njimi se res ne bi hotla zaplest v kako nesrečo, ker bi me še pretepla po moje. Obljubim, da ne bom nikol taka :)
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 23. Maj. 2005 19:11

Poleg vsega kar ste povedal bi jz uvedel še neki nejbolj smiselnga, pa nevem, zakva se še noben tega ni zmislu (verjetn zarad $). Enostavno bi dal ful policajev v civilne avte, pa nej se vozijo po lokalnih in regionalnih cestah in gledajo kako folk izsiljuje, prehiteva v škarje, vozi 150 po lokalnih cestah ipd. Ne pa da se jim gre za kvoto, in pol plčamam kazn k grem namesto 50 okol 60 - mislm :evil:
Tko nekak...
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 23. Maj. 2005 19:22

Ti povem, da je policajev že zdaj premalo, tako, da najbrž je to kar velik problem. Bi blo ok, sam kaj tacga zrealizirat...
pa pa
Uporabniški avatar
yahve
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a yahve » 23. Maj. 2005 19:24

metron napisal/-a:Enostavno bi dal ful policajev v civilne avte, pa nej se vozijo po lokalnih in regionalnih cestah in gledajo kako folk izsiljuje, prehiteva v škarje, vozi 150 po lokalnih cestah ipd. Ne pa da se jim gre za kvoto, in pol plčamam kazn k grem namesto 50 okol 60 - mislm :evil:


Jih bi rabil preveč, da bi pokril vsaj dobršen del območja... sej majo nekaj civilnih avtomobilov, pa še predno koga ujamejo, je že obvestilo na vseh radijskih postajah... Je pa res, mene so tut ujel ob 3h zjutraj, ko sem po prazni cesti vozil 70 namesto 50... poleg tega so zadnjič meril z radarjem v coni 30km/h (kljub temu da so ležeči policaji...), kar se mi zdi tudi malo butasto... :roll:

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov