vojska

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_sMEjKa_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 5. 8. 2007
Kraj: štajerska...

Neprebrana objavaNapisal/-a _sMEjKa_ » 09. Sep. 2009 20:09

Upam da še ni te teme, v nasprotnem se opravičujem za ponovno odprtje...

Zanima me kakšnjo je vaše mnenje o tem, ali bi šli delat v vojsko ali ne in zakaj?
Hvala za vaše odgovore... :)
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 10. Sep. 2009 9:47

Dokler bdo plače v vojski tako nizke, do takrat bodo kar naprej iskali kader, ki pa ga ne bodo dobili...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 10. Sep. 2009 10:01

^plače v vojski so nizke, ker so v javnem sektorju plače glede na višino izobrazbe. v vojsko pa lahko prideš prktično brez izobrazbe (prej je bila 4 letan šola).
drugače se pa da fino zaslužiti na potnih stroških, ker recimo delajo iz prekmurja v ljubljani...

meni se zdi drugače to fajn služba za nekoga, ki ima poklicno šolo, pa nebi rad malte mešal ali drugače fizično delal.
ker kakor slišim od znancev/kolegov, se v vojski ne dela praktično nič oz. igrajo računalniške igrice (polek jutranje telovadbe in straž).

drugače je seveda, če greš na misijo kam dol v Afganistan ali Kosovo. seveda so potem plače neprimerno večje.
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 10. Sep. 2009 11:20

mnenje o vojski- enkrat sem nekomu rekla, da je to zame legalno sproščanje nasilja in še vedno mislim tako :? :? Tisti, ko jih poznam, so vsi nasilni, živčni, takoj za pretep ... :? Torej normalni ljudje ne grejo v vojsko. Ali moraš tko "posebno" razmišljat ali pač rabiš nekaj, kjer lahko spustiš zavore, najverjetneje zaradi slabih razmer v družini.. ker poznam primere.Slišimo tudi za primere posilstev s strani ameriške vojske. Tko da... žalostne zgodbe so zadaj ali pa bolane ideje.

Pač nikoli ne bom podpirala poklicnega učenja za ubijanje ljudi.. Je pa res, da se ljudje verjetno tako počutijo bolj varne, ker tisti, ki se za to niso odločili nimajo nič s tem. :roll:
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 10. Sep. 2009 14:44

marypa napisal/-a:mnenje o vojski- enkrat sem nekomu rekla, da je to zame legalno sproščanje nasilja in še vedno mislim tako :? :? Tisti, ko jih poznam, so vsi nasilni, živčni, takoj za pretep ... :? Torej normalni ljudje ne grejo v vojsko. Ali moraš tko "posebno" razmišljat ali pač rabiš nekaj, kjer lahko spustiš zavore, najverjetneje zaradi slabih razmer v družini.. ker poznam primere.Slišimo tudi za primere posilstev s strani ameriške vojske. Tko da... žalostne zgodbe so zadaj ali pa bolane ideje.

Pač nikoli ne bom podpirala poklicnega učenja za ubijanje ljudi.. Je pa res, da se ljudje verjetno tako počutijo bolj varne, ker tisti, ki se za to niso odločili nimajo nič s tem. :roll:


Sprejemam tvoje mnenje, vendar mi nekaj ne da miru in ti moram odgovorit.

Jaz poznam nekaj vojakov in ti povem, da nihče od njih ni zabit, še manj pa nasilen. Osebno ti lahko povem za vojaka, ki zna 3 tuje jezike(nemško, francosko, angleško) in je zelo pameten. Bil je že na 2 misijah v afganistanu in mi je znal lepo opisat, kaj se tam dogaja. Vsak dan se dogajajo dobre stvari, ampak lahko je ocenjevat situacijo iz naslonjača. Pametuje lahko vsak, ne pomaga pa vsak ljudem ki so potrebni pomoči in živijo v izredno slabih življenskih razmerah. Me prav zanima, koliko ti in mi vsi ostali naredimo dobrega za soljudi, ki so potrebni pomoči. Ti vojaki namreč vsak dan pomagajo ljudem. Na podlagi nekaj primerov, ne smemo soditi vseh vojakov, ki v enem dnevu naredijo več dobrega za sočloveka, kot večina nas ostalih v celem življenju.

Ta moj znanec je tudi sam bil ranjen v Afganistanu in sicer bila je avto-bomba, pa vendar je po okrevanju spet šel nazaj. Na vprašanje, zakaj gre nazaj, mi je odgovoril:''This is my job, thats why i became a soldier.''
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 10. Sep. 2009 20:48

marypa napisal/-a:mnenje o vojski- enkrat sem nekomu rekla, da je to zame legalno sproščanje nasilja in še vedno mislim tako :? :? Tisti, ko jih poznam, so vsi nasilni, živčni, takoj za pretep ... :? Torej normalni ljudje ne grejo v vojsko. Ali moraš tko "posebno" razmišljat ali pač rabiš nekaj, kjer lahko spustiš zavore, najverjetneje zaradi slabih razmer v družini.. ker poznam primere.Slišimo tudi za primere posilstev s strani ameriške vojske. Tko da... žalostne zgodbe so zadaj ali pa bolane ideje.

Pač nikoli ne bom podpirala poklicnega učenja za ubijanje ljudi.. Je pa res, da se ljudje verjetno tako počutijo bolj varne, ker tisti, ki se za to niso odločili nimajo nič s tem. :roll:


Vsak je lahko pameten ko je mir. Če bi se pa kdaj kaj na Balkanu blizu nas kaj zgodilo me pa zanima, če bi bila potem bolj naklonjena tem ''nenormalnim ljudem''. Mešat slovensko z ameriško vojsko je pa metanje hrušk in jabolk v isto skledo. Mož je v vojski, verjemi da poznam stvari in kar si napisala o teh ljudeh je milo rečeno zelo poniževalno.

Če si bolj paficistično usmerjena s tem ni nič narobe, nasprotno, pohvalno. Ampak govoriti o poklicnem in legalnem ubijanju? - to je stvar politike, ne vojske. Sicer pa sanjati o svetu brez vojske, oprosti, toliko realizma pa upam, da vsi premoremo - tega ne bomo v celoti nikoli dosegli. Če pa v oddaljeni prihodnosti bomo, pa toliko bolje.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 11. Sep. 2009 9:27

Najbrz je precej odvisno od tega, KAJ delas v vojski. Saj ne rabijo samo "nenormalnih" obsedencev z orozjem, rabijo tudi pilote, tajnice, ... in kuharje.

Sama se v vojski ne bi nikoli zaposlila zaradi osebnih prepričanj.

UG84: ce "bi se pa kdaj kaj na Balkanu blizu nas kaj zgodilo" nam nasa vojska ne bi kaj dosti koristila. Roko na srce, tistih 25 letal (med drugim je mislim da je od tega cca 15 Zlinov za solanje (http://en.wikipedia.org/wiki/Zl%C3%ADn_Z_42), 15 helikopterjev in 2 colnicka ...

Opravicevanje vojske s tem da "mogoce nas bo pa kdo nekoc napadu" je absurd. Od nekdaj je in bo ostal, kot pravis, sveta brez orozja pac ne bomo nikoli dosegli in vedno bo nekdo zaradi katerega bomo lahko "za obrambo" kopicili bojno opremo.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 11. Sep. 2009 19:22

marypa napisal/-a:mnenje o vojski- enkrat sem nekomu rekla, da je to zame legalno sproščanje nasilja

1. Kaj hudica sploh pomeni fraza "sproscanje nasilja"? Ta fraza nima nobenega pomena.
2. Dvomim da lahko vojaki kaj dost zapolnijo delavnik z nasiljem v casu miru. Tko da je argument, da folk hodi v vojsko, da bo nasilen rahlo neumen, saj tega tam ni na dnevnem redu.
kepka napisal/-a:UG84: ce "bi se pa kdaj kaj na Balkanu blizu nas kaj zgodilo" nam nasa vojska ne bi kaj dosti koristila. Roko na srce, tistih 25 letal (med drugim je mislim da je od tega cca 15 Zlinov za solanje (http://en.wikipedia.org/wiki/Zl%C3%ADn_Z_42), 15 helikopterjev in 2 colnicka ...
Torej ubistvu priznavas, da je vojaska moc izjemnega pomena za narod.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 12. Sep. 2009 13:27

Mahagonij napisal/-a:
kepka napisal/-a:UG84: ce "bi se pa kdaj kaj na Balkanu blizu nas kaj zgodilo" nam nasa vojska ne bi kaj dosti koristila. Roko na srce, tistih 25 letal (med drugim je mislim da je od tega cca 15 Zlinov za solanje (http://en.wikipedia.org/wiki/Zl%C3%ADn_Z_42), 15 helikopterjev in 2 colnicka ...
Torej ubistvu priznavas, da je vojaska moc izjemnega pomena za narod.

Sanja se mi ne, kako si prisel do takega sklepa ampak ugibam, da se nisi naredil verjetnosti in statistike? Kombinatorike? Ahjej.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 12. Sep. 2009 15:09

Mene pa nekaj drugega zanima v smeri o vojski in sicer: zadnjič smo se nekaj pogovarjali okrog tega in je kolega rekel, da lahko greš v vojsko na mislim da 6-tedensko (ali pa 4, nisem ziher) usposabljanje, potem pa se 'zaposliš' pri njih, v bistvu si v pripravljenosti, če slučajno pride do vojne, ampak v tem času ne delaš praktično nič, dobiš pa menda 100eur na mesec. Ali to drži? Meni se to zdi zelo čudno no, da za nič dela dobiš plačano, glede na to da pri nam ni neka blazno velika možnost, da pride do vojne, pa še glede na to, da on ne bi bil vojak, ampak bi delal nekaj pri računalnikih - kaj točno, ne vem.
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 12. Sep. 2009 17:16

Tamarra* napisal/-a:Mene pa nekaj drugega zanima v smeri o vojski in sicer: zadnjič smo se nekaj pogovarjali okrog tega in je kolega rekel, da lahko greš v vojsko na mislim da 6-tedensko (ali pa 4, nisem ziher) usposabljanje, potem pa se 'zaposliš' pri njih, v bistvu si v pripravljenosti, če slučajno pride do vojne, ampak v tem času ne delaš praktično nič, dobiš pa menda 100eur na mesec. Ali to drži? Meni se to zdi zelo čudno no, da za nič dela dobiš plačano, glede na to da pri nam ni neka blazno velika možnost, da pride do vojne, pa še glede na to, da on ne bi bil vojak, ampak bi delal nekaj pri računalnikih - kaj točno, ne vem.


Verjetno je imel v mislih vojaka rezervista. Pa to, da delaš na računalnikih sploh ni zagotovljeno. Ti nimaš ravno veliko besede pri tem kam te vojska da. Če ima srednjo računalniško šolo potem ima sicer možnost, da dela nekaj v tej smeri, vendar to ni nič zagotovljeno.

Možnost da pride do vojne pa je enaka kot vedno do sedaj v zgodovini človeštva. Leta 1910 tudi ni bila velika možnost za WWI, pa je vojna potem bila čez 4 leta. Tako pač je, vojne so bile in vojno bodo tudi v prihodnosti. Poglej si zemljevid evrope v začetku 20 stol. in na koncu 20 stol. Vse se spreminja in mir ni nikoli zagotovljen, sploh pa ne sedaj. Možnost za vojno je danes pravzaprav zelo velika.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 12. Sep. 2009 19:14

^^ v bistvu ma že kr faks narejen, tudi službo ma, to bi pač naj bil 'dodaten vir zaslužka'.

Za svetovno vojno ne rečem, so možnosti, govorim o tem da bi Slovenija prišla v vojno z eno drugo državo. Res je, da s hrvati nismo v najboljših odnosih, ma za vojno tudi še ni, z drugimi državami pa tudi nimamo nekih konfliktov :)
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 13. Sep. 2009 21:43

@/\/\4t3j js pač ne poznam ok vojakov… in saj pravim moraš imet neko svojo filozofijo ali pa bit enostavno nagnjen k nasilju.
UG84 napisal/-a:Vsak je lahko pameten ko je mir. Če bi se pa kdaj kaj na Balkanu blizu nas kaj zgodilo me pa zanima, če bi bila potem bolj naklonjena tem ''nenormalnim ljudem''.

Ok ženska. Če se je treba branit, se ne da v miru zmenit, ker pač ena od strani barbarsko ni za to, potem normalno, da pride do vojne in je kao neizogibna. Tle pač nimam js kot posameznica vpliva kajne.

Mahagonij napisal/-a:
marypa napisal/-a:mnenje o vojski- enkrat sem nekomu rekla, da je to zame legalno sproščanje nasilja

1. Kaj hudica sploh pomeni fraza "sproscanje nasilja"? Ta fraza nima nobenega pomena.
2. Dvomim da lahko vojaki kaj dost zapolnijo delavnik z nasiljem v casu miru. Tko da je argument, da folk hodi v vojsko, da bo nasilen rahlo neumen, saj tega tam ni na dnevnem redu.

1. Ja ok zadovoljevanje potrebe po nasilnem vedenju;) isto a ni:)
2. Eden mi je pravil, da je veliko takih, ki radi izzivajo, ker bi se radi pretepali in nekateri varujejo kolege, da jih drug kolega ne pretolče oz. razmišlja o uporabi orožja :eek: , ker mu ni simpatičen. Tam je koncentracija nasilnežev pač večja kot npr. v državi na splošno
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 14. Sep. 2009 7:23

marypa napisal/-a:@/\/\4t3j js pač ne poznam ok vojakov… in saj pravim moraš imet neko svojo filozofijo ali pa bit enostavno nagnjen k nasilju.


Tole je definitivno najbolj neumna izjava v tej temi do zdaj. Kako lahko sploh živi tako omejen folk na temu svetu..... :roll: :roll: :roll:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 14. Sep. 2009 10:09

Nikoli ne bi šla v vojsko, kaj šele vojno. Se strinjam, da so slovenski vojaki večinoma bolj nasilne sorte, al so pa pač ful nacionalisti. Mi je pa kr neki, da hočjo kupt vojake z visokimi štipendijami, to delajo v ZDA, pa imajo zato toliko vojakov, ker gre tja veliko revnih fantov, ki se nimajo kje zaposliti.

Itak sem pa proti ideji vojske, razen za peacekeeping zadeve v npr. Darfurju.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov