Lunar embassy

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 13. Avg. 2009 17:38

Citiram iz revije 7 Dni:

"Začelo se je davnega leta 1967, ko so v Združenih narodih sprejeli sporazum o vesolju, v katerem piše, da si nobena država ne more prisvojiti Lune ali kateregakoli drugega vesoljskega objekta. A ključna beseda v dokumentu je bila država.
Leta 1980 je namreč Dennis Hope razposlal vsem državam podpisnicam sporazuma dokument, v katerem sebe razglaša kot lastnika vseh planetov in satelitov v našem osončju in jih sprašuje, če imajo kaj proti. Nihče se ni javil, tudi pripomb ni imel nihče, zato je po nekaj letih ustanovil agencijo Lunar Embassy in začel s prodajo (20 dolarjev za 1 ameriški hektar - 4046 kvadratnih metrov).
Svoje parcele na Luni so si že rezervirali Tom Cruise, George W. Bush, Roman Abramovič, Harrison Ford, Hope pa je med tem že zaslužil 10 milijonov dolarjev. Pa naj še kdo reče, da se neumne ideje ne splačajo..."

Moje mnenje - ena največjih bedarij, za katero sem slišala v zadnjem času.. Sploh pa se mi zdi taka neumnost ravno prava za ljudi, kot so Cruise, Bush in Abramovič....

Pa mnenje ostalih?
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 14. Avg. 2009 16:32

Ideja sploh ni neumna, neumni so tisti, ki so si kupili parcelo. :D Hope je bil pameten, zakaj pa ne bi bajno zaslužil, če lahko. :)
LaHauteCouture
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 2. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a LaHauteCouture » 14. Avg. 2009 18:04

Potem sem pa tudi jaz neumna :alien: na parcelo sem že postavila vilo z bazenom, jutri pa še psa gor peljem, da mi jo bo pazil :runningdog:
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 15. Avg. 2009 12:34

lorelaj napisal/-a:Ideja sploh ni neumna, neumni so tisti, ki so si kupili parcelo. :D Hope je bil pameten, zakaj pa ne bi bajno zaslužil, če lahko. :)



Sej tak sem mislila ja - za tiste ki so to šli kupovat.
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 15. Avg. 2009 13:11

http://www.globalstarregistry.com/index.asp?SID=0&CID=0

tole je ena podobna zadeva...

meni se tudi nakup ne zdi napačen, namreč če kupiš in podariš, je to eno lepo darilo, sicer brez koristi, ampak tako nevsakdanje, da bi se obdarovancu že zaradi tega orosile oči... ti dogodki pa nimajo cene, zato se mi zdi, da je takšen nakup vreden "metanja denarja"...

me pa zanima, kdo stoji za tem globalstarregistry, če je to legalno ali je nategancija...

aja, nisem se (še) poslužil katere izmed teh opcij nakupa...
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 15. Avg. 2009 13:21

Itak da je nategancija. Vse skupaj niti ni logično - ne moreš si ti prisvojit nečesa takšnega, kot so vsi planeti. Države pa mu niso odgovorile, ker so mislile, da se je norca delal..vsaj jaz bi tako mislila, če bi me nekdo kaj takega vprašal...
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 15. Avg. 2009 13:26

zakaj nategancija? človek je našel luknjo v zakonu, jo izkoristil, registriral podjetje, itd, itd....

če bi bilo vse skupaj nategancija, bi bil v zaporu, ne pa milijonar...

mislim, vse skupaj je absurdno, ampak zakaj ne? :D
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 15. Avg. 2009 15:15

Jochie napisal/-a:zakaj nategancija? človek je našel luknjo v zakonu, jo izkoristil, registriral podjetje, itd, itd....

če bi bilo vse skupaj nategancija, bi bil v zaporu, ne pa milijonar...

mislim, vse skupaj je absurdno, ampak zakaj ne? :D


Misliš, da bi neki osebi države priznale, da je neki del lune njegov, če bi že prišlo do tega da bi se države resno začelke s tem ukvarjat? Nebi rekla...
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
Smeška.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 22. 9. 2008
Kraj: KP - LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Smeška. » 21. Avg. 2009 21:28

sej tisti sporazum menda ni ratificiran od vseh držav.. bom preverla.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 25. Avg. 2009 20:57

Jochie napisal/-a:me pa zanima, kdo stoji za tem globalstarregistry, če je to legalno ali je nategancija...


http://www.iau.org/public_press/themes/buying_star_names/

http://www.iau.org/public_press/themes/naming/
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 25. Avg. 2009 22:46

kepka, ti si zlata....

ampak trenutno sem v takšnem agregatnem stanju, da te prosim, da mi v parih stavkih poveš, kaj pravijo, ker niti slučajno se mi ne da zdajle brati in razmišljati.... :P
Janez5
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 9. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Janez5 » 26. Avg. 2009 5:16

Although several pennants of the Soviet Union were scattered by Luna 2 in 1959 and by later landing missions, and U.S. flags have been symbolically planted on the Moon, no nation currently claims ownership of any part of the Moon's surface. Russia and the U.S. are party to the Outer Space Treaty, which places the Moon under the same jurisdiction as international waters (res communis). This treaty also restricts the use of the Moon to peaceful purposes, explicitly banning military installations and weapons of mass destruction (including nuclear weapons).[85]

A second treaty, the Moon Treaty, was proposed to restrict the exploitation of the Moon's resources by any single nation, but it has not been signed by any of the space-faring nations. Several individuals have made claims to the Moon in whole or in part, although none of these are generally considered credible.[86]
Uporabniški avatar
Ksenija Zupanc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Rimske Toplice

Neprebrana objavaNapisal/-a Ksenija Zupanc » 31. Mar. 2010 22:24

Takšnih in drugačnih lukenj v zakonu je veliko in ljudje jih s pridom izkoriščajo. Po mojem mnenju se takih zakonov, ki bi bili popolni ne da določiti. vendo bo nekdo našel neko luknjo v zakonu in nihče mu nič ne bo mogel.

To se je vedno dogajalo in se vedno bo.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov