Konec 2.sv.vojne

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tanja__
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 115
Na forumu od: 10. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Tanja__ » 09. Maj. 2005 16:32

9.maj 45------ 9. maj 05.

Bi kakšno rekli o koncu vojne v Evropi?
Kakšno stališče imate do tega? Kaj menite o koncentracijksih taboriščih... :?:
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 09. Maj. 2005 17:13

Jah, konc jo je blo pred 60 leti. V opomin, da nikoli več. To pa je tudi vse, saj imam filing, da bo tale tema eno veliko ideološko kreganje ratala...
Tko nekak...
Uporabniški avatar
smotkica_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 561
Na forumu od: 11. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkica_ » 09. Maj. 2005 17:36

ja no odnos gotovo ni dober, sem pa tudi jaz slišala, da tista taborišča res grozno zgledajo in, da vsakemu pride do srca. sam bi šla isto rada gledati, ker me full zaima kuko je bilo to, ampak sedaj, mi je kar malček nelagodno... :roll:
Uporabniški avatar
*missy*
Kršitelj/ica 1. stopnje
Prispevkov: 87
Na forumu od: 10. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *missy* » 09. Maj. 2005 17:59

mene tudi zanimajo ta taborišča
pa upam, da mi nebo treba nikoli doživet kakšne vojne, ker bi se po moje kar sama pospravla :? preden me kdo drug
bolje ljubiti in izgubiti, kot nikoli ljubiti


me to you
Uporabniški avatar
SIEENA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1437
Na forumu od: 18. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a SIEENA » 09. Maj. 2005 18:16

Moj pradedek je tm umru, k so ga pra*** zastrupili s hrano :cry:
Drgač smo pa dons poslušal himno u šoli :)
This too shall pass.
Uporabniški avatar
girl007
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 30. 7. 2004
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a girl007 » 09. Maj. 2005 18:20

Upam samo da se kaj takega nikoli več neponovi, ker je bilo zelo kruto. :cry:
LJUBEZEN je tista gonilna sila, ki dela dan drugačen in življenje lepše, ljubezen je nekaj skrivnostnega, lepega in nerazložljivega.
Uporabniški avatar
šečeru
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 23. 9. 2004
Kraj: Peščena plaža pod vročim soncem

Neprebrana objavaNapisal/-a šečeru » 09. Maj. 2005 18:42

to samo povem da upam da ne bojo enkrat praznovali konec 3. svetovne vojne, da je bila to zadnja!
Pomesaj ove noci crnu i zlatnu,
po mojoj koži slikaj kao po platnu,
diraj me usnama po telu i vratu,
pa onda stavi me u ram.
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 09. Maj. 2005 19:00

ja mojga pradedka so domobranci ubili tako, da so ga privezali na voz in ga do smrti vlekli za sabo ... nihče ne ve, kje je pokopan ...
v isti vojni sta v hrvaški istri umrla moj pradedek in njegova sinova ... ubili so jih italijani ... stara sta bila 18 in 20 let ... dedek je ostal živ le zaradi tega, ker ga je mati skrila ...
zdele gledam dokumentarc v hitlerju in njegovi gardi, ki je biu v dnevniku in je grozno kaki ljudje so bli to ...
ne vem, sam mislim, da bi si mogel vsak ogledati dachau oz kako drugo taborišče v opomin na grozote ...
grozno ... mi gre pa tole z domobranci, kar zdej delajo, že počas na živce ... človek, ki stopi na sovražnikovo stran NI heroj ...
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 09. Maj. 2005 19:14

bejbika napisal/-a:ja mojga pradedka so domobranci ubili tako, da so ga privezali na voz in ga do smrti vlekli za sabo ... nihče ne ve, kje je pokopan ...

:eek: :eek: :eek: :(
Drugace pa me vse kar je povezano z 1. in 2. svetovno nenormalno zanima. In ker studiram zgodovino, upam, da si bom nekoc podrobneje ogledala taborisca od znotraj.. moja velika zelja.. ker kar se je tam dogajalo, si ne more noben izmed nas niti predstavljati.. se najhuje pa je.. da je to bilo samo generacijo ali dve nazaj...:(
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
monicque
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 55
Na forumu od: 5. 5. 2005
Kraj: tam kjer je moj srčk

Neprebrana objavaNapisal/-a monicque » 09. Maj. 2005 19:47

Sama sem veliko preučevala drugo svetovno vojno. Vem kake grde stvari so se izvajale, ampak men že dolg roji po glavi ena stvar. Ne gre mi v račun kako je lahko nek navaden človek, ki ni niti za ped podoben arijcu (pa nočem nobenga žalt) prepričal folk da so mu verjel in izvajal take grozote?

PS: če koga zanima branje na to temo mu priporočam avtorja Hansa Kirsta.

lp
Ancica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ancica » 09. Maj. 2005 20:15

Jaz bi pa rada, da 2. svetovna vojna res konča. Eno je spominanje na dogodke, katerih dejstvo je, da SO spremenili zgodovino, drugo pa pogrevanje in iskanje krivcev za zločine toliko časa po vojni. Da dam samo en primer: fant je doma bolj iz vasi in tam se še zmeraj delijo na domobrance in partizane in to po toliko letih!! :stupid:
Po mojem mnenju bi morali vsi teli častni borci in pa seveda vsi ostali uporabit svoje izkušnje in energijo za preprečevanje morebitne 3.svetovne vojne, ki bolj ogroža svet, kot pa vojna iz polpretekle zgodovine!
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 09. Maj. 2005 22:07

Moje dedek se je bojeval na strani Rdeče armade....bil je eden tistih, ki so prišli 9.5 v Berlin....tko da mi je kr v ponos da sm njegova vnukinja. Ne glede na to, kakšn režim je bil v SZ so rusi utrpeli ogromno škodo in da si ne bodo Američani kej preveč zaslug jemal so le rusi premagal nemce....
Drgač pa sm srečna, da je vsega tega blo konc 60 let nazaj in da nam ni blo treba tega dožvet in za naprej upam, da da bo to le spomin na človeški idiotizem in da do česa hujšega ne bo prišlo....
Uporabniški avatar
yahve
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a yahve » 09. Maj. 2005 22:53

No moj pradedek je tudi umrl v taborišču, izdan je bil s strani domobrancev, ker so bili njegovi sinovi pač aktivni v nob.... jaz sem si ogledal auschwitz I in birkenau... in ko si tam, te šele dejansko pretrese... Glede vojne pa tako, domobrance vsekakor obsojam... Glede partizanov je pa tako, kumunisti so že od vsega začetka imeli namen prevzeti oblast po vojni..trenutno berem knjigo angele vode (pred in med vojno je bila komunistka in članica kp) - skriti spomini... dejansko pravi, da so komunisti rabili domobrance, če se ne bi organizirali sami...bi jih organizirali komunisti. Spoštujem vse tiste partizane, ki so odšli v gozdove z namenom branit svojo državo... je pa žal dejstvo, da je imelo vodstvo of svoje namene, katere je po vojni žal tudi uresničilo...

kathy napisal/-a:Moje dedek se je bojeval na strani Rdeče armade....bil je eden tistih, ki so prišli 9.5 v Berlin....tko da mi je kr v ponos da sm njegova vnukinja. Ne glede na to, kakšn režim je bil v SZ so rusi utrpeli ogromno škodo in da si ne bodo Američani kej preveč zaslug jemal so le rusi premagal nemce....

Vso spoštovanje do dedka...samo ne moreš pa ravno reči, da so le rusi premagali nemce... nemci so vedeli, da se pripravlja izkrcanje na obali normandije (čeprav so bili prepričani da se bodo izkrcali bolj vzhodno, če se ne motim) in je velik del njihovih sil bil tam nameščen. Vprašanje, kako bi se obrnil tok vojne, če le tega ne bi bilo in bi vse sile usmerili proti SZ. Res je, da so rusi utrpeli največ izgub (tudi zaradi načina bojevanja rdeče armade), pa kljub temu ni zanemariti tisoče mrtvih američanov ob izkrcanju na omaha beach...
strela
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 22. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a strela » 09. Maj. 2005 23:14

Tudi Američani bi utrpeli precej večje izgube če bi se morali boriti s tremi armadami ki so skupaj štele okrog 5 milijonov vojakov kot so se morali Rusi. Vseeno vsa čast ameriškim vojakom ki so se borili proti nacizmu.
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 10. Maj. 2005 8:40

Ja, svaka čast in slava Američanom...oni so najbolši!Rešili so nas v 2 svetovni in tudi zdaj nas peljejo na previlna pota življenja....

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov