Podpiranje slovenskih proizvodov

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 15. Jan. 2009 11:41

Upam da podobne teme še ni bilo...

V glavnem zanima me, ali kaj gledate na to oz. ali raje kupujete slovenske proizvode in tako podpirate naše gospodarstvo ali vam je vseeno? K tej temi me je zbodu članek o propadu še ene slovenske firme, tokrat konfekcijske (Beti), ki sicer izdeluje prov kvalitetne in lepe zadeve. Pa ok, sej kapiram da je pač gospodarska kriza itd., ampak naša konfekcijska in tud prehrambena industrija je že od prej globok v sranju, nam pa po štacunah ponujajo samo eno uvoženo sranje. Prov razpizdi me, da je zdej že skor vsaka cunja k jo kupš made in faking china. Prov sovražm kupvat stvari teh gnilih nagraužnih kitajcev, k bohve kašne strupe pa svinarijo uporablajo.

Torej kakšna je vaša praksa in mnenje?
The secret of success is consistency of purpose.
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 15. Jan. 2009 11:52

Jaz to počnem že od nekdaj, domače je najbolše :razz:
No, seveda nimam vseh stvari Slovenskih, je pa večina kupljenega, ustvarjeno v Sloveniji.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 15. Jan. 2009 11:53

ne.
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 02. Dec. 2010 19:33, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 15. Jan. 2009 12:11

~NIA~ napisal/-a:moje mnjenje je da bi slovnske firme mogoče morale delat manj kvalitetne stvari pa zato cenejše. al nevem..

Računica se ne izide. Sicer nisem baš neki ekonomist, pa vseeno... Slovenske firme ne morejo konkurirat v poceni, ker se take zadeve izdelujejo na Kitajskem, kjer ljudje delajo za manjše pare. Mi lahko ciljamo na kvaliteto in prepoznavnost znamke, zaradi česar lahko postavimo višje cene. Cene pa morajo biti toliko visoke, če želimo imeti proizvodnjo doma (tudi draga delovna sila), sicer jo lahko selimo 'na Kitajsko' ali pa zapremo podjetje.
Ok dovolj. :D

Jaz nisem ful zavedna glede tega ... Hrano kupujem pač tisto kar mi je dobro, pa če je to potem Gorenjkina čokolada ali Lindt. Ne gledam da bi kupovala samo slovenske ali samo tuje proizvode.
Glede oblek pa slovenskih izdelkov skorajda ne kupujem. Mura je predraga in ni moj stil (mogoče čez nekaj let, če bog da), Beti mi je sicer všeč in imam od tam nekaj spodnjega perila, Lisco sem tudi nekaj časa podpirala zdaj pa mi že nekaj časa ni všeč ... Tudi obutve slovenske ne kupujem.
Ja, na grmado z mano, sem sokriva za propad dela slovenskega gospodarstva.
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 15. Jan. 2009 12:30

Že dolgo razmišljam o tem. In če se le da, podpiram naše gospodarstvo.

Hrano kupujem izključno slovensko. Tudi pri sadju in zelenjavi pogledam na poreklo in kupujem kar je našega sezonskega. Palomin wc papir mogoče ni najboljši ali najcenejši, je pa naš.
Pri oblačilih zavijem vedno v Polzelo, še vedno kupujem Beti ali Liscino perilo, balerinke imam od Peka in Alpine. Afrodita ima odlične izdelke za nego kože in se je držim. Čistila pa tudi uporabljam naša. Luna je prav odlična. Da odlične kakovosti Gorenja niti ne komentiram (in vsakemu, ki vpraša, zatežim naj ne gleda sranja od Candy in podobnih)
Tankam na Petrolu. Dam 50 € raje nam, kot tujcem.

Na dopust pa s tipom že od samega začetka hodiva po Slo. Ker je lepa, razgibana, še vedno nisva vidla vsega in je konc koncev lepo, da še na dopustu nardiš nekaj za dobro širše skupnosti.

Sem pa nehala kupovat sadje in zelenjavo v trgovskih centrih. Ugotovila sem, da je sredi sezone na prodajnih policah uvoženo blago. Konkretno: mercator je septembra prodajal grozdje iz Venezuele. Kot, da niso naši kmetje v tistem trenutku meli grozdja za prodajo. Ne samo, da je to slabo za naše gospodarstvo, ampak je slabo za zdravje (prevoženi km zagotovo ne koristijo sadežu), kot za ekologijo (spet transport)

Že z malimi dejanji lahko pomagami gospodarstvu. ;)
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 15. Jan. 2009 13:28

~NIA~: jao. A nisi ti med bolj nacionalisticnimi tukaj? :lach:

Se strinjam s trapo, tudi sama ravnam podobno.

Razen, kar se tice dopusta; me vedno odvlece se kam, saj sem mnenja, da je fino da clovek vidi se kaj izven meja svoje lastne drzavice in spozna tuje kulture. Cetudi je res, da je meni najljubsi ter najlepsi kraj v Sloveniji. Prav tako tudi najljubse mesto.

Ter cevljev ne kupujem slovenskih, saj bulerjev menda se ne delajo pri nas. :D

Kar se tice pa sadja pa lahko v Mercatorju zasledite tudi jaboljka iz Kitajske. Ja, res - Kitajske. Ker pri nas ne rasejo ali je pa prevoz drag, ocitno.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 15. Jan. 2009 14:40

no jst hrano kupujem skorajda izključno slovensko... izjema je edin kšno bl eksotično sadje (banane, ananas, pomaranče) k ta kokr vem še ne rase pr nas (vsaj ne za serijsko proizvodnjo)...

me je pa zanč tud razpizdl, k sm u Mercatorju hotla kupt en običen česn, k raste skor povsod po svet (tud pr ns clo čudo božje)... in ves česn k so ga mel je biu made in china :roll: ... mislm se človk res upraša, kdo se zdej tle dela norca... sej ok, kšne stvari resda sred zime glih ne uspevajo pr nas in jih zarad mene lohk uvažajo iz kšnih bl mediteranskih držav... ampak ne pa česn (al pa japka) in nikakor ne z une zagiftane kitajske :willnicht: ... prov alergična sm že na te kurčeve kitajce ker so ceu svet že preplavl z njihovimi proizvodi... pa briga me če so najbl pocen delovna sila... jst raj mal več plačam pa kupm našo stvar sam izbiro nej nam dajo... ne pa da nas posiljujejo s temi usranimi kitajci :evil:
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 15. Jan. 2009 14:45

^^ Ko sem kitajski česen zagledala, sem raje kupla Droginega posušenega (začimbo). :D
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 15. Jan. 2009 15:14

^ upam da ni bil tud tist kitajski :wink: ... sej ne da te hočm strašit sam ne vem če droga tud s kšne kitajske ne uvaža kej :?
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 15. Jan. 2009 15:18

Sem tudi sama pomislila na to. In ugotovila, da česen rabim. Lahko kupim svežega kitajskega ali suhega z dvomljivim poreklom. Ker nisem potrebovala nujno svežega, sem raje vzela suhega in dala našim vsaj za posredovanje.

Žal je tako, ja, da kupiš izdelek slovenskega proizvajalca in uporabljaš nekaj, kar ni bilo proizvedeno pri nas. Alpsko mleko je lep primer tega. Pa še kup druge hrane. :?
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
SSarchy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 720
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SSarchy » 15. Jan. 2009 15:31

micamaca napisal/-a: Prov razpizdi me, da je zdej že skor vsaka cunja k jo kupš made in faking china. Prov sovražm kupvat stvari teh gnilih nagraužnih kitajcev, k bohve kašne strupe pa svinarijo uporablajo.

O tem bi pa lahko odprli temo, ker jaz jih isto ne prebavljam.. :angry:
Zelo malo slovesnkih izdelkov kupujem, vsaj kar se tiče oblačil, obutve, kozmetike..
Drugače je pri hrani - slovensko meso, testenine, mlečne izdelke, vino, sokove ipd.. :!:
Zemlja je velika učiteljica tistim, ki ji znajo prisluhniti. Življenje se tu ne bo končalo, ne glede na to, kaj počne človeštvo. Zemlja bo ostala. Le človeštvo se bo vrnilo v nič, od koder je prišlo, razen če ne bomo spremenili svojih navad!
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 15. Jan. 2009 15:38

Sam na žalost večina slovenskih izdelkov ni narejena s slovenskimi sestavinami. Tak da kupim, kar imam najraje, neglede na poreklo. Večino hrane imamo tako ali tako doma (vsaj vem, da je slovenskega porekla).

Oblačila so pa predraga za moj okus.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 15. Jan. 2009 22:31

ddd
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 02. Dec. 2010 19:33, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 16. Jan. 2009 0:14

no jst gledam predvsem na meso, da je naše, da me slučajno nebi kšne nore krave al kej podobnega presenetile.nevem, naše meso mi je jabolj sigurno.
Ostalo pa je tako, da gledam na cenejše proizvode.Največ špecerije nakupimo v interšparu in tam izberemo cenejše stvari.Recimo če mam pet vrst cukra pa je eden 2 eura, najcenejši pa 60 centou, bom tanajcenejšega uzela.Cukr kot cukr.In enako s podobnimi izdelki.
tudi mleko, kupim šparovo, ker mi majo usa mleka enak okus in se mi zdi neumno dajat za mlek pomurskih mlekarn skor en euro več kot za ostale.
Slovensko al pa ne, sistem nas je prisil v to da se gleda kaj je cenejše.
Oblačila pa sploh ne kupujem slovenska, ker v raznih Murah, liscah ni nč zame, kar pa je (kšn spodje perilo) pje pa tu mač drago.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 16. Jan. 2009 10:51

Pri oblačilih sem zvesta predvsem Lisci - dobri modeli, lep izgled in odlična kvaliteta. Občasno kupim kaj od Beti, če mi je všeč - pač si lahko privoščim dati malo več za pižamo, ki mi je res lepa.
Vseh ostalih oblačil in obutve žal ne najdem pri slovenskih proizvajalcih. Nič ni moj stil. Pa sem pripravljena plačati več (dokaz je Desigual :wink: ).

Glede hrane kupujem slovensko, kjer se le da. Čokolešnik mi bodo žal ukinili (Droga-Kolinska je prodala blagovno znamko, ker se menda ne splača :? ), sokove pijem izključno Fructalove, ... Imam pa nekaj svojih priljubljenih reči, ki se jim ne odpovem: Nutella (in to po možnosti kupljena v Italiji, ker je boljša kot v naših trgovinah), piškoti Mulino Bianco, pašta Barilla, Actimel.

Pa še to: perem in pomivam z Luno. :D Ker je slovenska blagovna znamka in ker je edina na tem področju, ki nima debilnih oglasov.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov