Parlamentarne volitve 2008

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 23. Avg. 2008 3:15

Se ni te teme? Cudno. Ce je ze, bo bejbika to lepo zbrisala.

Tako, volitve so pred vrati. Pred 4 letom je SDS obljubljala ogromno, naredila veliko manj in sedaj se bo njihov cas iztekel, tik tak tik tak...

Na dan volitev imamo drzavljani moc in moznost, da stvari spremenimo, na bolje ali slabse, tega neve nihce! To je edini dan od 1460ih dni, ko lahko kaj naredimo za NASO drzavo, ostalih 1459 dni pa smo le molzne "krave".
Predno boste volili, 3x premislte za koga.

Jaz za sebe lahko recem, da za SDS NEBOM volil.

Zanima me vas pogled na volitve in stanje v drzavi, ste zadovoljni ali niste. In, ce ste ali niste, zakaj je temu tako?

Žive naj vsi narodi
ki hrepene dočakat' dan,
da koder sonce hodi,
prepir iz sveta bo pregnan,
da rojak
prost bo vsak,
ne vrag, le sosed bo mejak!
Gone
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 23. Avg. 2008 7:52

jaz bom volil za prijatelja, ki kandidira za poslanca... :D
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 23. Avg. 2008 9:13

Jst pa SD, v upanju na to da bo (končno) levica mau prišla gor
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 23. Avg. 2008 10:36

Mah nevem težka odločitev itak so vsi isti...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 23. Avg. 2008 13:31

Michael napisal/-a:Pred 4 letom je SDS obljubljala ogromno, naredila veliko manj in sedaj se bo njihov cas iztekel, tik tak tik tak...



pri LDS je bilo kaj drugače?
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 23. Avg. 2008 13:46

Niti ne! Zato pa je naslednji mandat dobila SDS ane, d00h :)
Gone
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 23. Avg. 2008 13:53

Jst vem, da za SDS ne bom volila, ker so v zadnjih štirih letih nardil k***c od ovce, se prav, čist nč. Itak, glede na predvolilne ankete, spet kaže, da bodo spet zmagal in bo Janša še naprej lahko lagal. Bedno.

Upam, da ne bo tko, kot kažejo tele ankete.

Volila bom pa vrjetn za NSI, če za koga. Sej vem, da nimajo šans, ampak dobr.
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 23. Avg. 2008 14:00

vem za koga 100 % NE bom volila : NSi in SDS.

Nagibam se k LDS, SNS ali Zares...
I love SISLEY& RW
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 23. Avg. 2008 15:02

Michael napisal/-a:Niti ne! Zato pa je naslednji mandat dobila SDS ane, d00h :)
Actually...naslednji mandat je dobila spet LDS in naslednjega spet LDS. Kako je mogoce da se trikrat izvoli ista stranka? Zato ker so mediji vecinoma levi. Ocitno drzi formula: vladanje z nasprotovanjem medijev = 1 mandat, vladanje s podporo medijev = 3 mandati.

Jaz bom sicer spet volil SDS. Ta mandat bi lahko bil boljsi, ceprav ni bil niti priblizno tako slab, kot se ljudje razburjajo. Vlada se lahko pohvali z marsikatero pozitivno statistiko(naprimer brezposelnost je upadla v casu mandata, in podobne). Na negativni strani jim ni uspelo izvesti vseh obljubljenih reform. Tle jim jst mal pogledam skozi prste, ker so imeli samo rahlo vecino, torej je vsaka reforma potrebovala vse glasove koalicije, ker je opozicija apriorno proti vsakemu predlogu. Kar je seveda potem ratala silna kuhinja v koaliciji sami, ko je vsaka stranka sabotirala reforme na glasovanju, ce je le-ta zategnila pas njihovi volilni bazi(SLS kmetje, DeSUS upokojenska reforma).
Vsec so mi tudi drugi projekti. Spremembe v birokratskih poslih, da so upravne enote zdej tut v soboto odprte, da mi ni treba izpolnjevat davcne napovedi in take stvari. Pa to da so zategnil mal to socialo. Jaz kot pavzer, bi lahko, tko kot en moj frend, pred dvema letoma vlekel podporo za nezaposlene, zdej so pa zaostril kriterije in ni vec tko easy, in to mi je vsec. No in se ena stvar k mi je vsec je, da so policaji se mal bolj kot v prejsnjih vladah spoprijeli z gospodarskim kriminalom. Skoda pa da njihova zagretost ne obrodi sadov, ker potem ovadba obstane v sodnih mlinih(o sodnikih in njihovi (ne)sposobnosti raje ne bi). Se tistega edinega dokoncno obsojenega je drnovsek pomilostil. :x

Ena stvar, ki me je zelo motila je enacenje vlade z SDS ali pa kar z Janso. Hm ljudje pozabljajo da so ministri iz razlicnih strank. Jaz imam predvsem negativno mnenje o Bajuku, ki se mi zdi neprimeren za financnega ministra. Se ena vladna stranka, ki je ne maram je DeSUS.

Kar se tice opozicijskih strank...nimam veliko iluzij, SD bo zmagala, vprasanje je samo kako mocno. Pahor ze zagotavlja, da ne bo velike koalicije z SDS, tako upam da bo njegova prednost minimalna, da bo mocna opozicija. Namrec, komaj cakam da bo on dozivel svoj ognjeni krst. :D Kmalu bo spoznal, da govorit o tem kaj je narobe je precej lazje, kot pa dejansko vladanje in zongliranje z interesi koalicijskih partnerjev.

Edino kar me moti pri zmagi SD je pa to, da bo spet Tone Rop minister. Ta clovek je slab politik in zanic minister. Nekdo iz LDS je nekoc komentiral, da je to da je bil Tone Rop premier svojevrsten cudez.

SNS ne bi volil, bom pa reku, da mi je vsec pri Jelincicu, da zna glasovat tako kot misli da bo najbolje. Ceprav je v opoziciji zna glasovati tudi za predloge vlade, ce misli, da so dobri, kar je nekaj, cesar velike opozicijske stranke niso zmozne.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 23. Avg. 2008 15:06

jagodka85 napisal/-a:Jst vem, da za SDS ne bom volila, ker so v zadnjih štirih letih nardil k***c od ovce, se prav, čist nč. Itak, glede na predvolilne ankete, spet kaže, da bodo spet zmagal in bo Janša še naprej lahko lagal. Bedno.
Lagal? Lagal kako?
Naj te opozorim, da so NSi, ki jih mislis volit, tudi del sedanje vlade, torej so bili udelezeni pri delanju k**ca od ovce.

Si tipicen primer tega da folk enaci vlada = SDS.

Tammy_De napisal/-a:Jst pa SD, v upanju na to da bo (končno) levica mau prišla gor
"koncno levica mau prisla gor"? Kaksne barve je nebo na tvojem planetu? Zakaj majo taki ljudje sploh volilno pravico?
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 23. Avg. 2008 15:23

Na volitve grem, če bom le v Sloveniji, s stanjem v Sloveniji pa nisem zadovoljna. Na ekonomijo, gospodarstvo in vse te floskule v stilu 'gospodarska rast' in 'inflacija' priznam, da se ne spoznam dovolj dobro, da bi številke, statistike in druge kazalce kakorkoli komentirala, čeprav so to glavne teme, ki se jih spretni politični vodje trenutno lotevajo - pač vejo, da 3/4 prebivalstva o tem nima pojma in je z njimi lahko opravljati. Nezadovoljna sem z 'mentlano' klimo Slovenije, ki se je s pojavom Janše in ostalih desno usmerjenih strank prevesila v srednji vek. Ne prenesem vmešavanja Cerkve v politiko, nisem za nazadnjaške ideje, cenzuro v medijih, uvedbo nevidnih 'tajkunov' in vsesplošno preseravanje taglavnih.

Koga bom volila na volitvah še ne vem, ker čakam na predvolilna soočenja. Zaenkrat so mi všeč ideje stranke Zares in dejstvo, da je med njimi kar nekaj pisateljev, kar mi daje občutek, da gre za ljudi, ki jim ni le do mastnih zaslužkov v parlamentu, a dejansko kulturno rast slovenskega naroda. Poudarjam - daje mi zgolj občutek, da je tako, seveda ne gre pozabiti, da so lahko vsi iste p*, a počakajmo ...
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 23. Avg. 2008 15:27

To je beseda MsN! Moje mislenje je precej podobno tvojemu, upam, da nas je takih cim vec :wink:
Gone
Uporabniški avatar
linkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 595
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a linkica » 23. Avg. 2008 20:03

kaj naj recem...

jaz bi najraje sla na volitve... narisala svojo crtico, napisala zraven: 'DRUGO' - ____________________- in na to crtico napisala: ZA NOBENEGA, KER STE VSI LAZNIVCI IN KRADETE...

ne verjamem nobenmu... folk k pa sanja kk je JANSA in SDS super se mi pa smili... take ljudi je fajn nategnat z golazem in pikniki... take jaz ne volim in hvala lepa za NIC. :!:
Uporabniški avatar
miteq
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 596
Na forumu od: 28. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miteq » 23. Avg. 2008 21:24

sAdie napisal/-a:Nagibam se k LDS, SNS ali Zares...


Ti imaš eno čudno politično filozofijo, če mešaš levico in desnico.

Ah, ljudje božji, brez načel ste. Labilneži. Ne opredelite se niti ali ste levi ali desni. :roll: :twisted:
Cosmopolitánka -e ž (á) naivna in tečna ženska; kokoš : kako je tečna - ta je prava cosmopolitanka; ti si rojena cosmopolitanka, ni ti pomoči; kako je lahko takšna cosmopolitanka dobila tako super moža?

Vir: SSKJ
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 23. Avg. 2008 22:25

^ kaj pa če smo usred? ;D

jst sicer tud še nimam prov velik pojma koga volt, ker se mi zdijo vsi glih... pokvarjeni (če pa kdo po kakšnem neverjetnem slučaju še ni, bo pa to kmal po izvolitvi postal)... vem sicer za koga 200% nam volila in to je SDS (Janša & Rupel sta mi odurna, nč manj Grims &co.)...

sicer se tradicionalno bl nagibam k levici kt desnici, čeprov po zadnjih volitvah mi je čist ustrezal da je blo mal spremembe... ki pa se po moji oceni nit pod razno ni izkazala (izjema je uvedba vinjet)... tko da letos bo treba še mal spremlat medije in se odločt na podlagi videnega oz. slišanega če drgač nau šlo
Zadnjič spremenil micamaca, dne 23. Avg. 2008 22:28, skupaj popravljeno 1 krat.
The secret of success is consistency of purpose.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron