Preséči rasizem

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 10. Maj. 2008 17:09

Tukaj bi podali svoje ideje, kako bi se zoprstavili rasizmu.

Moje mnenje je, da se s hudo silo boriti se proti temu nikakor ne splača ("vojna rodi vojno"; "kdor se s silo bori proti rasizmu, kliče izkušnjo z rasizmom"; "nasilje rodi nasilje"), bi se pa splačalo ljudi osveščati o predsodkih in diskriminaciji, in to preko lastnih primerov, ne le tistih pobranih iz zgodovinskih bukev in sveta daleč od nas. Korenina rasizma je v človeku.

Tammy_De napisal/-a:V prvi vrsti ga ne razumem. Rada bi razumela, zakaj se nekaterim ljudem zdi drugačna rasa manjvredna, ampak mi ne gre. To da ga nikakor ne odobrfavam je druga stvar. Razumevanje mi še gre do Magellana ali Diaza, ko so prvič pripluli v Afriko in vidli nekaj, kar še nikoli niso ter mislili da to niso ljudje. Ampak to je pa to. Naprej ne gre.



Poskusi izhajati iz ljubezni in strahu.
Neumen človek bo preziral specifičnega sočloveka, imel predsodke in bil do njega diskriminatoren, če se bo bal. Bal se bo, ker je njegova stopnja zavesti (preberi v celoti in boš po mojem dobila odgovor na svoje vprašanje) nizka, in kavzalno konsekvenčno ne bo premogel dovolj kvalitetne ljubezni. Česa se bo bal, pa lahko tukaj razpravljamo na dolgo in široko. Pozor. Pripravljeni. Zdaj! Kako premagati to?

Da bi razumela rasizem, razdeli problem na podprobleme. Najprej moraš razumeti predsodke. O tem je kar nekaj napisanega v temi Predsodki se pokažejo preko provokacije.

Predsodek: negativen, odklonilen odnos do koga ali česa, neodvisen od izkustva.

Predsodki so, kar se mene tiče, neumnost, oziroma še več - posledica mentalne motnje. Pravzaprav ne. Predsodki so včasih nujno potrebni, ko si ustvarjamo določeno mnenje in nas nekako varujejo pred neznanim. Torej so predsodki posledica nevednosti. Ampak ko se ozaveš, da predsodek imaš, in ko je ta predsodek predsodek o človeku, si nor, če ne težiš k temu, da bi se ga otresel. Takole razmišljam tale trenutek.

Od predsodka do rasizma niti ni tako daleč, le prave razmere morajo nastati. Misliš, da so bili nacisti v 2. SV bistveno neumnejši od nas sedaj? Ne bi rekel, le prave družbene razmere so ustvarili, pa je prec prišlo do klanja.

Zato pa jaz delujem v tej smeri, da bi predsodke iztrebil. Eno mojih prvih računalniških gesel je bilo brezpredsodkov.
Človeka s predsodki do ljudi jemljem kot potencialnega rasista. Če bi v šolah in družinah resno obravnavali odpravljanje predsodkov, moralno, socialno in čustveno zrelost, bi bilo manj sovražno nastrojene napetosti v družbi, pa manj škodljivih izgredov.
Zadnjič spremenil Boris, dne 10. Maj. 2008 17:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
~Papillon~
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 370
Na forumu od: 27. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a ~Papillon~ » 10. Maj. 2008 17:16

Boris napisal/-a:Poskusi izhajati iz ljubezni in straha.


strahu by the way

sicer pa... rasizem je zame taka široka tema, da bi se o njej dal ogromno razpravljat, ampak je preveč kočljiva, da bi se upala spustit v neko zagreto debato o tem..

Se pa DO NEKE MERE strinjam s tabo :D
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 10. Maj. 2008 17:38

Zadnjič spremenil Boris, dne 10. Maj. 2008 17:52, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 10. Maj. 2008 17:41

Boris napisal/-a:Če bi v šolah in družinah resno obravnavali odpravljanje predsodkov, moralno, socialno in čustveno zrelost, bi bilo manj sovražno nastrojene napetosti v družbi, pa manj škodljivih izgredov.

Enako razmišljam tudi jaz.

Problem je miselnosti (sodobnega) človeka, ki svojo okolico presoja iz svojega stališča. Gre se za to, da smo preveč narcistično usmerjeni, kar pomeni, da je za nas resnično samo tisto, kar obstaja v nas samih, zunanji svet pa je resničen le toliko, kolikor je za nas koristen ali nas ogroža. Nasprotje narcizmu bi bila objektivnost. In prav objektivnost je po mojem mnenju najbolj pomembna pri odpravi predsodkov in s tem (v tem primeru) rasizma.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 10. Maj. 2008 17:44

Zadnjič spremenil Boris, dne 10. Maj. 2008 17:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 10. Maj. 2008 17:44

Razumeti rasizem

No, zaenkrat je kar dovolj snovi, če bi kdo rad resnejšo razpravo, sicer pa na dan s svojimi preprostejšimi idejami. Do sedaj smo si lahko prebrali kaj je, kako nastane, zakaj pride do njega, kakšne so lahko negativne posledice (morda je kdo zasledil tudi kakšno dobro)...

Kako bi naredili, da bi iz korenine rasizma raje zraslo kaj lepega? Pustimo rasizmu korenino, naj bo, ne bodimo še mi rasistični. Potrebno je le poskrbeti, da iz nje ne zraste rasistično drevo.
Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 10. Maj. 2008 19:45

Eden izmed takih filmov, ki lepo prikazuje rasizem je tudi American Histroy x (1998), ki je meni osebno eden izmed boljših filmov, pa se mi zdi da je zlo realno prikazana celotna zgodba, skratka meni fenomenalen film.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 10. Maj. 2008 21:07

Hmmm...ok...rasizem izhaja iz nevednosti in strahu verjetno.
Že otroci v vrtcu se nekako šalijo iz ljudi ki izstopajo od večine. Oni se mi zdi na začetku da zaradi nagajivosti ali kaj jaz vem česa.

Že rasizem izhaja iz besede rasa...bela rasa, rumena rasa, črna rasa, itd.
Tudi plemena so bila neke vrste rasistična...rasizem lahko najdemo vsepovsod po svetu.
Neke vrste rasizem je že pripadanje neki subkulturi ali določeni skupini recimo...eni so rejverji, eni punkerji, eni rockerji, eni so katoličani eni muslimani, eni Štajerci eni žabarji, eni čefurji, eni šiptarji, eni bosanci, eni so dragonsi drugi viole, eni so šiškarji eni fužinarji...skratka zadeva je veliko bolj zažrta v nas kakor si sploh lahko mislimo.
Že samo preko slojev se ljudje ločujejo...eni so bogati eni revni eni srednji sloj...že tu nastajajo razlike...
Da ne govorimo o ocenah v šoli...eni so piflarji eni bluzerji s cveki...skratka polno nekih razlik med vsemi...to je misija nemogoče...konec koncu je celo človeštvo zraslo preko tega in že od začetka tako deluje...to je pač v družbi med ljudmi...
Poleg tega vedno bijemo bitke proti drogi, bitko proti alkoholu, bitko proti zlu, bitko proti boleznim, itd.
Skratka človeštvo sestoji iz bitk, razhajanj, razlik, itd.
V bistvu celo vsi ki hodijo v šolo želijo nekaj postati...biti nekaj na tem svetu...morda izstopati ali najti neko vlogo v tej družbi in prispevati v njej...že s tem se vzpodbuja neke vrste rasizem in razna omejena in tekmovalna razmišljanja...
Že sama različnost med dvema povzroča neko plemensko pripadnost.
Že s tem ko imamo dve različni podjetji oblačil, avtobilska znamka, že samo to da imamo nekateri modre ali pa rjave oči, ali pa blond in črne lase...svet je sestavljen iz različnih stvari in smo si tudi mi različni in tega se ne da izkoreniniti...tako je in bo bilo vedno!
Človeštvo je uničevalna rasa...to se kaže že preko zgodovine in sega vse v sedanjost...človeštvo je zajedalska rasa in kot taka deluje...čeprav smo si bratje in sestre...in čeprav smo vsi otroci zemlje, tako živali kot rastline kot ljudje...se ljudje tega ne zavedamo in smo drug drugemu sovražnik...zlo je zažrto v družbo, strah je zažrt v družbo...
Lahko seveda filozofiramo in skušamo nekaj spremeniti...toda ko pogledam kje smo trenutno ugotovim da ne samo da nismo niti na prvo stopnico stopili proti cilju...ampak gremo vsak dan eno stopnico nižje in smo že v 10 kleti...globoko na dnu :lach:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 10. Maj. 2008 22:51

Neke vrste rasizem je že pripadanje neki subkulturi ali določeni skupini recimo...eni so rejverji, eni punkerji, eni rockerji, eni so katoličani eni muslimani, eni Štajerci eni žabarji, eni čefurji, eni šiptarji, eni bosanci, eni so dragonsi drugi viole, eni so šiškarji eni fužinarji...skratka zadeva je veliko bolj zažrta v nas kakor si sploh lahko mislimo.


to je nacionalizem, ne rasizem. Dejmo ohranit temo o rasizmu, ker bomo drugače odplul na use možne strani.

To kar jaz ne razumem je čisti rasizem, ki je mišljen o ljudeh, ki mislijo, da je človek z drugo raso kot je on sam manjvreden, itd. Ne vem kako lahko povežeš ljudi z več al manj melanina z načinom kako razmišljajo oz. z možgani.

Kar se presodkov in strahu tiče se samo delno strinjam, ker ni isto a bo mene mau v želodcu stisnilo ko letim v ameriko in vidim arabca na letalu al da nasplošno o njih slabo mislim.
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 11. Maj. 2008 9:22

Tammy_De napisal/-a:
Neke vrste rasizem je že pripadanje neki subkulturi ali določeni skupini recimo...eni so rejverji, eni punkerji, eni rockerji, eni so katoličani eni muslimani, eni Štajerci eni žabarji, eni čefurji, eni šiptarji, eni bosanci, eni so dragonsi drugi viole, eni so šiškarji eni fužinarji...skratka zadeva je veliko bolj zažrta v nas kakor si sploh lahko mislimo.


to je nacionalizem, ne rasizem. Dejmo ohranit temo o rasizmu, ker bomo drugače odplul na use možne strani.

To kar jaz ne razumem je čisti rasizem, ki je mišljen o ljudeh, ki mislijo, da je človek z drugo raso kot je on sam manjvreden, itd. Ne vem kako lahko povežeš ljudi z več al manj melanina z načinom kako razmišljajo oz. z možgani.

Kar se presodkov in strahu tiče se samo delno strinjam, ker ni isto a bo mene mau v želodcu stisnilo ko letim v ameriko in vidim arabca na letalu al da nasplošno o njih slabo mislim.


Tudi ryu10kyu-jevo mnenje lahko precej dobro povežeš z rasizmom, če dodaš zraven še predsodke, samopoveličevanje in odklonilnost do drugačnih zaradi pripadnosti drugi kulturi, narodnosti. Sicer pa gre res le za nacionalizem.

Če rasist do Arabcev leti v Ameriko in vidi Arabca na letalu, o njem goji predsodke, njegov odnos do njega pa je diskriminatoren. Če bo njegov negativen odnos prežet z negativnimi čustvi, išči vzroke v strahu. Ta je lahko globoko potlačen, in se navzven izraža kot jeza, v hudih primerih ta lahko preraste v sovraštvo, kjer so prisotne tudi škodoželjne misli, prezir. Ni pa nujno, da bo gojil negativna čustva o tistem, do kogar ima odklonilen odnos. Rasist je lahko inteligenten človek, z dobrim samoobvladovanjem, ki pa bo imel zgrešene predstave/miselnost/mentaliteto. Imel se bo za nekaj več od Arabca, pa čeravno ga še ne pozna. Tako je naučen. Tako da imaš do neke mere prav, ni nujno, da ga je strah, lahko gre le za nevednost.

Kaj ti ne štima glede predsodkov?
Rasizem je po definiciji (jah, bomo pač morali pogledati v slovar ali pa malo pregledati zgornje linke) sklop predsodkov in diskriminacije. Predsodek je negativen, odklonilen odnos do koga ali česa, neodvisen od izkustva. Do njega lahko pride:
- ko se nekdo boji (Ančka (90 kg, 160 cm) ima nizko samopodobo, malo samospoštovanja, in ko ji npr. mimoidoči neznanec pove, da je debela, ona iz preteklih negativnih izkušenj pripiše neznancu vsepolno lastnosti, o za katere nima v resnici nobenih podatkov)
- ko nekdo želi z nekom manipulirati (patološki narcis Jebiveter želi biti nad nekom; četudi je zelo inteligenten in velik intelektualec, lahko podzavestno razvije odklonilen odnos do nekoga, ki ga kritizira, k temu pa zaradi obrambnih mehanizmov doda še polno nekih predsodkov o osebi; tako lahko določenega sogovornika poniža, on pa, ker začuti, da se mu godi krivica in da ni sprejet, želi potrditev od Jebivetra in rine nazaj v neprijetno situacijo; Jebiveter je zelo dober igralec in zna svoje predsodke izkoriščati za čustveno manipulacijo z nekom)
- ko nekdo želi, da je brezpogojno sprejeto njegovo prepričanje (Franci je velika brezprizivna fundamentalistična opica in hoče, da njegovo vero za svojo vero sprejme cel svet; če mu ne uspe zlahka, se bo polastil mehanizmov odklonilnosti in predsodkov, da bi to storil na silo (v stilu: če ne boš tak, kot hočem, bom do tebe negativen))

Človek pod vplivom določenihh gun materialne narave (strasti, nevednosti, vrline) razvije temu primerno vrsto vere. Njegova vera (sem spadajo tudi prepričanja, stališča) je določena z gunami, ki vplivajo nanj.

Pravilno razumevanje je razumevanje brez predsodkov, 100% prepričanj in vnaprej sprejetih miselnih vzorcev. Vsi predsodki in prepričanja nam povzročajo nekakšen domiseln svet, ki nam po eni strani omogočajo, da pridemo do novih spoznanj, po drugi strani pa zaradi njih le s težavo vidimo in razumemo stvari takšne, kot zares so. Pogosto zaradi takšne sleposti tudi trpimo, saj zaradi takšne zamegljene zaznave ne vidimo, kaj se dogaja neposredno pred nami. Hočemo nekaj doseči, pa nam nikakor ne uspe, želje se ne uresničijo. Torej, potrebno je le poskrbeti, da se predsodkov ne držimo kot lačen prašič svojega korita.

Zdaj pa se pojavi vprašanje zakaj bi bil nekdo, ki o nekom goji predsodke, diskriminatoren do njega. Tu je več odgovorov:
-ima napačna prepričanja o tem, kako doseči svoj cilj
-hoče vladati, vzeti drugemu, da bi sam imel več
-je nor
-ga je strah
-temu ne posveča dovolj časa, sprijazni se z nekim delovanjem, v katerem se počuti uravnoteženo (npr. nek človek določi živali za primitivna bitja, ker so ga drugi tako naučili, jih podcenjuje, jim pripisuje lastnosti, ki jih nimajo, hoče brezpogojno vladati nad njimi,...)

Kakorkoli vzamem, je ta človek nor :lol:

Iz filozofskega stališča gledano je se iz nevednosti in strasti (pohlepa po moči in užitkih) lahko razvije strah. Zaradi strahu pred nečem si potem toliko lažje izoblikuješ napačna prepričanja, si pretirano tekmovalen na področjih, kjer lahko zaradi tega kdo trpi, si sovražno nastrojen do nekoga.
Zadnjič spremenil Boris, dne 11. Maj. 2008 10:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 11. Maj. 2008 9:59

Poglejmo si Stewiev odziv na filmček, v katerem dve ženski pijeta iz iste skodelice. Kaj vse je temu pripisal, kakšni občutki so ga navdajali?


Vir

Predsodki so lahko tudi zato, da se potem režimo neumnim odzivom, ki izvirajo iz njih. :D No ja, dokler se to ne razvije v kaj hujšega.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 11. Maj. 2008 10:08

Nekega dne sem bral neko knjigo...zemlja planet strahu...tam sem dejansko bolj globoko razmislil o tej temi...samo človeštvo vodi strah....mediji, politiki, družba, podjetja vsi gradijo na strahu.

Torej če podam primerjavo:
ljubezen- bog
strah- hudič
Dal sem tako primerjavo izključno zato ker smo v svetu kjer naj bi bilo več katoličanov, pravoslavcev, itd.

Strah v bistvu povzroča vso uničevanje in zavira in zatira ustvarjalnost svobodo. Strah je v bistvu klasičen primer za manipulacijo...že same zavarovalnice služijo s strahom...zavaruj se da ti ne bo bajta zgorela in boš ostal brez vsega, zavaruj se kajti če umreš bodo otroci ostali brez tebe( naj dobijo vsaj tistih par deset tisoč €)
Svet sestoji na strahu in vsa kultura in človeštvo temelji na njem...zatorej če bi dal neko širšo ugotovitev bi lahko rekel da svetu vlada hudič.
Že v svetem pismu v stari zavezi piše...boj se boga...boj se gospoda!

Otrok se rodi brez strahu...svoboden brez predsodkov in omejitev...cel svet je odprt in vesel...spomnite se ali pa pomislite kako je bil svet brezskrben in lep ko ste bili mladi? Velike sanje in želje...brez strahu...

Vcepiti strah mlademu človeku je ubiti njegovo utvarjalnost in njegov osebnostni razvoj....to se že takoj v mladih letih začne pri starših...če ne boš priden bo čarovnica prišla in te odnesla...bom policaju povedal da si lump in te bo zaprl...dal te bom stari ženici in boš videl potem...pazi da ne padeš, pazi da se ne opečeš, pazi da se ne poškoduješ...
pridemo v šolo kjer se borimo za čebelice in sončke ali pa črne pike(strah pred dobiti slabo oceno...tam smo prvič vodeni na bolj diplomatski način)strah pred slabo oceno, uči se da boš dobil dobro oceno...potem pridejo ocene čez nekaj časa...potem strah kam iti naprej in kako zgraditi svoje življenje v srednji šoli...ali bom imel dovolj dobre ocene in bom uspel priti tja kamor želim? Pridemo v srednjo šolo jo zaključimo in spet strah kaj pa zdaj...to je premalo moram iti na faks, vsi hodijo na faks...če hočem dobiti in ustvariti lepo življenje moram študirati...spet študij...potem zaključiš faks in treba magisterij narediti, kajti ogromno brezposelnih je s faksom pa ne dobijo službo...ali bom dobil dovolj dobro službo da bom lahko preživel kot se spodobi...
Poleg vsega tega že vmes...so strahovi pred neznanim...strah pred ne imeti denarja, ker študiraš in kaj zdaj....strah pred tem da te dobijo policaji ker si pijan ali greš prehitro. Strah pred ne imeti dovolj dober telefon ali strah pred ne biti dovolj lepo oblečen...strah pred tem da boš zavrnjen pri prvi ljubezni...
Kriminal, nasilje, pomanjkanje...skratka vse to se čez leta zažre v človekov biti in na koncu pride ven neka zafrustrirana oseba polna predsodkov strahov, manjvrednostnim kompleksom...
Če pogledam samo pri ženskah koliko nekega ubadanja z zdravjem in telesno težo...človek sploh ne more zadihati, ker vsako jutro ko stopi pred ogledalo najde neki mazolj na obrazu, kilo preveč ki je groza in strah in trepet...
Skratka začaran krog, ki otroke nič hudega sluteče potem postavi staršem vsem zafrustriranim in prestrašenim...in mu rečejo daj ne sanjaj...boš že odrasel pa boš videl da ni tako lepo kot imaš v glavi...otroka ki je nepopisan list papirja že v kali zatrejo in uničijo...če ne starši pa družba skozi čas in mediji...in krog je sklenjen iz generacije v generacijo...
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 11. Maj. 2008 10:16

Ups...še polno stvari sem pozabil...že sam zakon in ustava nas naredi vodljive in se reče ljudem to mora biti kajti v nasprotnem primeru bi bila anarhija...pa poglejte kam je prišla zdaj amerika zaradi tega pa zameti tega se že poznajo tudi pri nas...velike kazni za prekrške v imenu varnosti ljudi.

Ljudje se seveda vprašajo kaj ima moj prejšnji post veze s nacionalizmom in predsodki in rasizmom...ogromno...več kot se na prvo oko sploh vidi...bistvo je očem skrito...že knjiga mali princ ima veliko skrivnosti v sebi zapisanih...
Vse skupaj se sestavi v celoto in imamo ovčice ki pripadajo vsak svoji skupini in druga skupina je zla in bad...
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 11. Maj. 2008 10:42

ryu10kyu, morda pa bi lahko, če folk že mora strašiti otroke in jih omejevati na vse možne načine, le te strašil na malo drugačen način: "če boš rasist, te bo živega pojedel mutant, živega sesral in sam boš postal mutant"... mogoče takle .

Sicer je pa strah itak odveč, rasist je mutant, ni treba nobenega strahu tule zraven. ;)
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 11. Maj. 2008 11:37

Wuuuuu...sem prav moral sedaj uleteti na cosmota, da dodam tale link...smeha polna vreča...malo smeha na račun rasizma

http://www.youtube.com/watch?v=8q_n8z3a ... re=related

poglejte ne bo vam žal :lach:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov