Pluton ni več planet

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*tenisačica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 591
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Celje(na žalost)

Neprebrana objavaNapisal/-a *tenisačica* » 24. Avg. 2006 19:34

Pluton ni več planet.
Klik

Ah sranje, pa še eden izmed mojih naj planetov je bil. Prav zato, ker je tako majhen, hladen in osamljen :(
“The only gossip I'm interested in is things from the Weekly World News - 'Woman's bra bursts, 11 injured'. That kind of thing.” ~ Johnny Depp
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 24. Avg. 2006 19:57

No, ne da se osebno počutim prizadeto ker je prišlo do tega :D :D :D sam men je tud bil Pluton všeč, ker ima lepo ime :D ....
Sam pol so ns v šoli vsa ta leta učili krive vere.
Me pa zanima če kdo ve, kako je s temi novi planeti, katere so odkrili v zadnjem času in naj bi pridobili naziv 'planeta' našega osončja...
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 24. Avg. 2006 20:51

*tenisačica* napisal/-a:Klik



ah shit...to piše v ang...pa sm glih dons took zmatrana da se mi sploh ne da možgane naprez, še posebi pa z branjem....nej ena prosim na kratko pove kaj piše...
Uporabniški avatar
shiry
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 157
Na forumu od: 22. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a shiry » 24. Avg. 2006 21:10

Sploh ne vem kaj naj...moj najljubši planet je bil... :cry:
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 24. Avg. 2006 23:44

Men pa res dol visi za te planete. Itak se folk vsak dan drugačno bedarijo spomne, ki je še bolj bedna od prejšna. In takle primer je to :D
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 25. Avg. 2006 0:35

za mene je še vedno planet ... ne dam ga iz sistema :P
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 25. Avg. 2006 7:49

Jah znanestveniki študirajo vse mgoče...zdej bodo imeli šele delo glede učbenikov, atlasov in inceklopedij....

Jah sigurn se bodo kej spomnl in dal novi planet...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
*tenisačica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 591
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Celje(na žalost)

Neprebrana objavaNapisal/-a *tenisačica* » 25. Avg. 2006 8:28

jemina napisal/-a:Men pa res dol visi za te planete. Itak se folk vsak dan drugačno bedarijo spomne, ki je še bolj bedna od prejšna. In takle primer je to :D

Men se pa to sploh ne zdi bedarija...mislim, da je kar velika stvar, da ''zgubimo'' planet v osončju. :roll:

puma napisal/-a:za mene je še vedno planet ... ne dam ga iz sistema :P

That's the spirit. :wink:
“The only gossip I'm interested in is things from the Weekly World News - 'Woman's bra bursts, 11 injured'. That kind of thing.” ~ Johnny Depp
norolescentka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 504
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a norolescentka » 25. Avg. 2006 11:16

jao no sej tut če ga ukinejo je on še zmer tam tko
k če se en odloč d me ignorira, še zmer sem tam.....on je edini k me ne vid hehe
življenje je treba uživat! ne veš, kaj te čaka za naslednjim vogalom...
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 25. Avg. 2006 13:41

Kaj se je zgodilo z ostalimi? Nič posebnega. Bom pa sem nalepla novo definicijo planeta saj se v medijih pojabljajo napačne. Razlog, da Pluton ni več planet ni ta, da je premajhen ampak ta, da ni izpraznil njegovega tira. Kaj to pomeni? Pluton je v skupini Kuiperjevih objektov, ki jih je ogromno in ker ni niti največji predstavnik tega pasu (trenutno je objekt s trenutnim imenom Xena) pač nima statusa planeta. Haron (ang. Charon), ki je bil predlagan za pridobitev statusa planeta ostaja Plutonova luna in tako nimamo dvojnega planeta, kot je bil prvi predlog, Xena je ravno tako le predstavnica Kuiperjevega pasu, kot Pluton, Ceres pa ostaja največji del asteroidnega pasu med Marsom in Jupitrom. Poleg izraza planet imamo po novem izraz pritlikavi planet, sem je uvrščen Pluton, na uvrstitev pa čaka še nekaj objektov iz Kuiperjevega pasu (tudi Xena). Definicija pa je sledeča:

vesolje.net napisal/-a: (1) Planet1 je nebesno telo, ki je (a) v orbiti okrog Sonca, (b) ima zadostno maso, da zaradi lastne gravitacije premaga toge materialne sile in s tem privzame hidrostatično ravnovesno (približno okroglo) obliko in (c) je izpraznilo okolico svoje orbite.

(2) "Pritlikavi planet" je nebesno telo, ki je (a) v orbiti okrog Sonca, (b) ima zadostno maso, da zaradi lastne gravitacije premaga toge materialne sile in s tem privzame hidrostatično ravnovesno (približno okroglo) obliko2, (c) ni izpraznilo okolice svoje orbite in (d) ni satelit.

(3) Vsa ostala telesa3, ki obkrožajo Sonce, razen satelitov, bodo znana pod skupnim imenom "majhna Osončeva telesa".

Opombe:
1 Osmerica planetov je: Merkur, Venera, Zemlja, Mars, Jupiter, Saturn, Uran in Neptun.
2 Izdelan bo postopek znotraj IAU, ki bo mejna telesa razvrstil med "pritlikave planete" ali v druge skupine.
3 Med te trenutno spada večina asteroidov v Osončju, večina trans-neptunskih teles (TNO-jev), kometi in ostala majhna telesa.

Vir novice pa na vesolje.net
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 25. Avg. 2006 19:05

No zdej k sm to prebrala vse bolj ugotavljam, da je ljudjem vse bolj in bolj dolgčas :roll: ...
no, sej zdej bo vsaj knjižna industrija spet mastno služila z novimi izdajami knjig,enciklopedij,učbenikov...
Uporabniški avatar
*tenisačica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 591
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Celje(na žalost)

Neprebrana objavaNapisal/-a *tenisačica* » 25. Avg. 2006 19:07

Jap, spet bojo mastne denarce služili :?
“The only gossip I'm interested in is things from the Weekly World News - 'Woman's bra bursts, 11 injured'. That kind of thing.” ~ Johnny Depp
Uporabniški avatar
_kocka_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 5. 2. 2006
Kraj: Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a _kocka_ » 26. Avg. 2006 11:50

12 novih pritlikavih planetov se nam obeta :D
Življenje je potovanje, ne smer. Nosi udobne čevlje.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 26. Avg. 2006 18:59

frocm v šol se pa zdej ne bo reba tooolk mučt, pa se učit še devetga planeta :lol:

drugač pa fajn d so se že enkrat zmenil za definicije, je bil že cajt

drgač je bil pa men pluton tud zlo ljub... :smilingplanet:
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 27. Avg. 2006 10:44

Tigi napisal/-a:Jah znanestveniki študirajo vse mgoče...zdej bodo imeli šele delo glede učbenikov, atlasov in inceklopedij....

Jah sigurn se bodo kej spomnl in dal novi planet...


Jest bi pa prej rekla, da majo teli znanstveniki mal preveč časa... mislm prov važn je al je planet al pritlikavi planet, ker na konc koncev je v vsakem primeru še vedno planet. Pa bol, da ne vemo kok gre enga denarja za take "velemojstrske" in "življensko pomembne" ugotovitve :roll:
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov