Tečaj varne vožnje

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Tinaa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 15. 9. 2013
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tinaa* » 15. Sep. 2013 9:22

Živjo punce, mam eno vprašanje za vas. V kratkem bom morala narediti tečaj varne vožnje in zanimajo me vaše izkušnje, vtisi, kje je najboljše delati in kako to sploh poteka? Hvala za odgovore :)
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 15. Sep. 2013 11:01

V Celovec
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 15. Sep. 2013 11:12

Jaz sem sla delat v Logatec prejsnjo nedeljo, pa je blo kr kul no.. Pac nimam pojma kako je drugje, edini minus ki bi ga tu izpostavila je trajanje, ker smo bli tam prakticno res od zjutraj do zvecer.. Pa bi lahko marsikaj skrajsali, sploh predavanje, ki se je razvleklo na 4 ure, od tega so 3 porabili za razne vice in dolgovezenje :? Prakticni del je bi pa vredu, jasna navodila, sprosceno vzdusje, koristne vaje.. lahko bi bila se kaksna vec, ce se mene vprasa. :)
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 15. Sep. 2013 12:00

jaz sem delal na vranskem. v redu je bilo, predavanje kake pol ure/eno uro, potem pa na vožnjo, ki traja par ur. uporabna izkušnja :) traja pa dolgo, skozi cel dan, tko da drugih stvari ne planiraj na ta dan.
na koncu se spet zberete in dobite listine da ste naredil.

edin svetujem ti, da greš pred vožnjo obvezno na wc, ker traja par ur, pa še voda šprica povsod.. in te tko prime da znoriš :P
hej norci :)
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 15. Sep. 2013 12:43

Tudi jst bi moral jet, ja, pa so cene kar nabite. Kaka je primerjava Vransko vs. Logatec? Ste šli s svojim avtom najbrž?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 15. Sep. 2013 13:36

Cena je državna, 135eur povsod. Vransko ima boljšo opremo. V Logatec se ti splača it popoldanski termin (če nočeš da se ti razvleče) traja cca od 2h do 7h, 8h.
Uporabniški avatar
leanna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a leanna » 15. Sep. 2013 13:39

Tudi jaz sem delala na Vranskem - tečaj za voznike začetnike. Pa smo najprej imeli pred vožnjo pol ure nekakšnega obnavljanja cpp + nekaj navodil za izvedbo vaj, potem kakšni dve uri vožnje, kosilo, spet kakšni dve uri vožnje, na koncu pa še predavanje in nekakšna delavnica - debatiranje po skupinah. Vse skupaj je trajalo 9 ur.
Čeprav mi je veliko ljudi že reklo, da jim je ta tečaj stran vržen denar in totalno brez smisla, so se meni zdele vaje zanimive in tudi koristne. Prav tako nekatere informacije pri predavanju, čeprav sem večino stvari že vedla. Vendar se mi pa vseeno cena tečaja zdi pretirana - 125€ + doplačilo kosila + na tečaj greš s svojim avtom, v kar moraš šteti tudi porabo bencina. Če nimaš svojega avtomobila, pa mislim da imaš tudi možnost izposoje vozila - dodatnih 50€.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 15. Sep. 2013 14:03

Sarissima napisal/-a:Cena je državna, 135eur povsod. Vransko ima boljšo opremo. V Logatec se ti splača it popoldanski termin (če nočeš da se ti razvleče) traja cca od 2h do 7h, 8h.

Cena je previsoka. Dobi se tudi kak bon za varno vožnjo na bolhi, po nižji ceni. 135€ je močno prehuda cena, še ena stvar kjer država obira ljudi.
pupika123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 10. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a pupika123 » 15. Sep. 2013 17:50

jaz sem šla v mursko delat, kjer smo začeli ob 9h in končali 1x okrog šestih, sedmih, ne spomnim se več točno. najprej smo meli predavanje, kjer si obnavljal znanje, nato pa si se sedel v avto in čakal v vrsti da si bil na vrsti za progo, najbolje da maš tank kr poln, ker je večino časa premikaš za par metrov naprej. zame je to bla zguba časa in denarja, država je pač našla način kako dobit kaj denarja spet
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 15. Sep. 2013 18:05

na tečaju nisem bil, ampak glede na to, da imam izpit (in redno vozim) že dobrih 23 let in s tem kar nekaj izkušenj, so mi vaši posti smešni... kje boste trening delali? kjerkoli, samo da se boste naučili reagirati v kriznih situacijah. Koliko trening stane? manj kot stane razbita pločevina, da o morebitnih mrtvih ne govorim, to pa sploh nima cene.

Na cesti se učite celo življenje, ko naredite izpit in prvič samostojno vozite po Ljubljani ali po avtocesti, ne pomeni, da ste prijeli boga za jajca. Zato ne vzemite tega treninga kot nujno zlo ampak kot nekaj dobrega, ki vam lahko reši življenje.

Morda se bom pa tudi jaz prijavil na ta trening vožnje da vidim, če kaj znam... :D
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 15. Sep. 2013 18:16

..
Zadnjič spremenil trust, dne 23. Feb. 2014 12:47, skupaj popravljeno 1 krat.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 15. Sep. 2013 18:58

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 7:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 15. Sep. 2013 20:08

Js sm šla dvakrat, in obakrat mi je blo super fajn :). Prvič sem šla na neko cenejšo varjanto (30eur), ki me je rešila doplačila za mladega voznika pri zavarovalnici, drugič pa to obvezno varno vožnjo.
Prvo sem delala na Vranskem, drugo pa v Logatcu. Program in predavanja so bila vsebinsko približno enaka, s tem, da se v Logatcu predavanja fuuuul razvlečejo, ker tisti "šefe" kar nekaj duhoviči brezveze, in to še preden pride inštruktor sploh do besede. Na Vranskem so bila predavanja zreducirana na 45 min, povzeli so bistvo. Praktičen del je bil daljši in bolj razgiban na Vranskem (enostavno majo večji in boljše opremljen poligon), je bil pa v Logatcu velikvelik plus oseben pristop inštruktorja.

Varna vožnja je res fajn, in veliko se naučiš. Je pa žalostno, ko 3/4 ljudi ne ve niti, če majo ABS v avtu. Potem pa v kritični situaciji spustijo žlajf, ker začne "trest" in so ga "pokvarli" :roll: .

Aja, pa gor sem napisala, da je cena 135eur - pardon 125eur je.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 15. Sep. 2013 22:06

a varna vožnja je zdej neka obvezna stvar, ki jo moraš nardit ko si mlad voznik al kako?

al vsi prostovoljno to delate?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 15. Sep. 2013 22:23

zdaj je obvezna. mislim da v enem letu od opravljenga izpita morš naredit tud tečaj varno vožnjo.
Zadnjič spremenil slovenc79, dne 15. Sep. 2013 22:24, skupaj popravljeno 1 krat.
hej norci :)

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]