Prvič v srednjo šolo-krst fazanov

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Krst fazanov

Podpiram to!
1
7%
Traparija
13
93%
Skupaj glasov : 14

Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 02. Sep. 2013 17:14

Kaj pravite o tem? Kako je bilo pri vas?


Jaz mislim, da je to brez veze oziroma bi se lahko izmislili kaj drugega. Moja sestra je prišla domov taka, kot bi padla v črnilo, je rekla, da so bili fantje višjih letnikov precej nasilni, do nje in njenih sošolk, sem rekel, da če bodo še jutri nasilni pridem jutri v šolo in dam fantom nekaj vzgojnih(sva v sosednjih šolah), v petek naj bi imeli tudi igre, kjer se bodo obmetavali z jajci in moko :eek: Pri meni sem pred 4 leti dobil na čelo F in sem ga moral nositi celi prvi dan potem pa nič več, kar se mi zdi pošteno.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 02. Sep. 2013 17:23

Odvisno na katero šolo greš.. Na bolj primitivnih šolah, so tudi večji primitivci. Spomnim se, je bila cela štala, ko so enega dijaka poslali tauhat v skret na neki srednji šoli.

Pač na strokovnih šolah so ponavadi večji kreteni, tako da se dogajajo taki incidenti. Moja tamala je šla tudi danes prvič v gimnazijo in podpiram, da so jo porisali po faci. Itak se tamalim to zdi fajn, jasno dokler se starejši dijaki ne grejo nekih nasilnih in neoksnih for.
Uporabniški avatar
kana_bis
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 93
Na forumu od: 25. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a kana_bis » 02. Sep. 2013 17:34

Men so najbolj smešne fazanke z globokim dekoltejem, ki kažejo popek pa še kratke hlače majo gor haha. Saj same vedo kakšen je običaj, ko prideš prvič v srednjo šolo. Nevem al so še vedno tok glupe al pa hrepenijo po pozornosti. Svašta.
Pa namesto, da bi šle po pouku domov se sprehajajo še po centru Ljubljane. Pa po možnosti bodo jutri v časopisih članki na temo, kako uboge so fazanke, pa da je vse čist ''too much'', da pretiravajo ti, ki jih fazanirajo. Same so si krive!
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 02. Sep. 2013 17:38

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 7:53, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 02. Sep. 2013 17:41

men je to čist butasto. se spomnim svojih prvih tednov v srednji šoli, ko me je bilo groza it vsak dan tja. pa sem prišla skoz samo z enmu Fjam na čelu, ampak sem pa parkrat mogla bežat po hodnikih pred veliko večjimi fanti iz 4.letnika :D nekateri so bli prov reveži takrat. pač nasilje, ki bi ga mogl ukint
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 02. Sep. 2013 17:54

Pri nas je to bilo zelo omejeno, so bile pa tudi nekatere "kokošje" fazanke, ki so si same iskale probleme (in jih seveda tudi našle). Sama nisem dobila niti F-ja, pa tudi moj brat (ki ne hodi na gimnazijo) ni dobil nič.
Tako da je v veliki meri odvisno tudi od tega, kako dobro se postaviš zase, in da se prvi dan/teden ne izpostavljaš preveč.

Kot sama tradicija mi ni zgrešeno, problematični so po mojem mnenju samo kaki bullyji.
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 02. Sep. 2013 17:56

To je ena totalna neumnost, ki jo podpirajo taki osebki, ki jim niso jasne niti najbolj osnovne človeške pravice. :P :)
Uporabniški avatar
Poppy.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 429
Na forumu od: 30. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Poppy. » 02. Sep. 2013 18:04

Meni je to bedarija, prihod v srednjo šolo je že tako malo težek. Sama nisem bila nikoli krščena, se pa spomnim, da me je bilo tistih prvih nekaj dni kar malo strah, ker je to res pravo poniževanje. Ne morem verjet, da takšne stvari, kot jo je opisal trust, sploh dovolijo (ali profesorji enostavno ne vedo za to?), pa tudi ne morem verjet, da se takšne stvari sploh dogajajo, to je zdaj stalnica? Ko sem jaz bila prvi letnik (11 let nazaj), ni bilo takšnih incidentov, vsaj pri nas ne. Na naši srednji so samo koruzo metali na fazane in se drži "frrr" iz vseh koncev. Smo pa imeli v dijaškem organiziran spoznavni večer in tudi krst fazanov, ampak je bilo vse v mejah normale (podobno kot npr. zadnji razred v OŠ krsti svoje naslednike na valeti - se to še sploh počne?), tako da je bilo celo zabavno.

Drugače pa mastermind, sklepati in posploševati, da so na strokovnih šolah večji primitivci, je tudi neumno. Jaz sem hodila na strokovno šolo, pa, kot sem rekla, takega početja ni bilo. :roll:
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 02. Sep. 2013 18:11

Mah jaz bi nrdila to za obred, ki se mu fazani pridružijo, če želijo.. Potem pa bi bil sestavljen iz kakih zabavnih iger, lahko tudi medsebojnega obmetavanja, če si tega želijo, ne pa izživljanja nad njimi..
It was forever..but it didnt last long..
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 02. Sep. 2013 18:28

Na moji gimnaziji tega ni bilo (razen kakšnega napisa na roki mogoče), se mi bi zdelo pa simpatično, kot predlaga Evelyn, da se bi naredilo ''fazaniranje'' v smislu dogodka, podobnega predaji ključa, ki ga imajo dijaki v 3. letniku.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 02. Sep. 2013 18:48

pri nas tega ni bilo. kakšen frrrr se je slišal od kje, to je pa tudi bilo vse.

mi je pa butast, trust, da bi šel ti sestrine bitke bit, ker je bila pač ona popisana. je treba odrast pa se naučit sam svoje probleme reševat.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 02. Sep. 2013 18:49

na naši tudi ne glih no. redko, ampak res redko koga so označili s f-jem, drugače pa so na trgu metali koruzo, to pa je tudi vse.
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 02. Sep. 2013 19:19

Na moji gimnaziji to poteka že po tradiciji. Prve letnike se malo pobarva (dovoljena so bila samo ličila, kaki alkoholni flomastri, boks in podobne težko odstranljive zadeve ne) pa kakšne igrice se gre z njimi. Peti dan je uraden krst, kjer so prisotni vsi s šole (tudi profesorji, ravnatelj in ostali), kjer so malo bolj umazane igrice (voda, blato,...), na koncu zaprisega in to je to. Jaz mam lušen spomin na vse skupaj. Je pa tudi vseskozi prepovedano kako futranje s feferoni, kar se množično dogaja po ostalih lokalnih srednjih šolah.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 02. Sep. 2013 19:25

Nas so sfazanirali s tem, da so metali koruzo po hodnikih in v razredu. Niti popisal nas ni nihče.
Na vlaku je bilo malo več koruze, ampak samo kak teden, dva, potem pa se je to umirilo.
trust, tvoja sestra bo imela takšne in drugačne ljudi okrog sebe vse življenje, tako da...pusti, da se sami zmenijo, dokler ni nekega nasilja itd.
The world is as you are.
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 02. Sep. 2013 19:36

Kaj pa štampiljka za označevanje pujsov? :) Zelen, smrdiš, fuj pa še dol ne gre zlahka. S tem so nas označli drugi šolski dan, 4 years ago : ))

Jaz nisem nikoli nikogar niti pobarvala, ker nisem za te fore najbolj. Me pa niti ni motilo nekaj ful, da sem bla jaz prvi teden malo prebarvana.. Pač, tradicija, ne smemo biti tako občutljivi pa je..
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov