"Ukradena" sončna očala

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Edinstvena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 21. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Edinstvena » 21. Mar. 2013 14:14

Pozdravljene, pozdravljeni :)

Evo... dilema, ki mi ne pusti spati! 7. 3. sem v enem lokalu, ki je sicer ful na nivoju, pozabila sončna očala... Šla sem jih iskat takoj naslednji dan, torej 8.3. Gospodična, ki je stregla je bila oba dni ista in se me je takoj spomnila. Vedela je tudi kje sem sedela in kakšna so bila očala, povedala mi je (imam tudi pričo, saj sem s sabo vzela kolega) da jih je našla in shranla. Torej, šla jih je iskat a očal tam več ni bilo. Dobro, sma se usedla, spila kavo... ona je očala iskala, a jih ni našla... Prosila me je če ji pustim telefonsko, da me pokliče ko se najdejo. Vredu, pustim telefonsko... čakam na klic... klica ni... 13.3. nato pokličem šefico tega lokala "ki je misla da je zadeva že zaključena" :roll: ji razložim... Mi odgovori da gre pogledat v lokal, pokliče nazaj in mi prijazno reče: Žal očal nismo našli, nevem sicer kam so izginila, ampak žal jih ni. Okej, zadržujem jezo in bes in še njej dam telefonsko, ker očala ne morjo kr tak izginit, da naj me pokliče ko se najdejo. Naj omenim da so bila očala stara eno leto, plačala sem zanje 135€! Po FB sem jim celo poslala sliko očal in še enkrat prošnjo, da jih res želim nazaj in da glede na to da so bila najdena, ne morejo same od sebe izgnit! Moja sporočila so bila lepo ignorirana... Danes sem jim še javno na fb steno tega lokala napisala če se moja očala še niso našla? in da preprosto nekje morajo biit, ker izginit ne morjo...

Ima me da bi nardila sceno, ker se mi dozdeva da je očala pač vzela ena od kelnarc! In v bistvu gre pri vsem tem za krajo... A ima katera podobno izkušnjo ali morda predlog kaj naj nardim (poleg tega da naredim sceno :D )
Izziv je v tem da ostaneš to kar si,v svetu ki te poskuša narediti takšnega kot so vsi drugi!
Uporabniški avatar
panthol
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 180
Na forumu od: 30. 11. 2010
Kraj: logatec

Neprebrana objavaNapisal/-a panthol » 21. Mar. 2013 23:48

pozabi na očala in pozabi na facebook. Ne razumem kako vam je nekaterim FB tako močan medij za komunikacijo. A misliš, da se bodo potem kar ustrašili?

Ja verjetno jih je res ena izmed kelnarc vzela in jih bo nosila. Če bi bil jaz na mestu te šefice se tudi ne bi šel detektiva. Vsak je itak verjetno rekel, da jih ni vzel in to je to.

Pozabi nanje. Drugič pa malo bolj pazi na svoje modne okraske.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 22. Mar. 2013 0:00

Pomoje ne moreš nič naredit. Tudi če narediš sceno verjetno ne bo nič pomagalo.
Uporabniški avatar
shania
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 3. 10. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a shania » 22. Mar. 2013 8:50

panthol napisal/-a:
Ja verjetno jih je res ena izmed kelnarc vzela in jih bo nosila. Če bi bil jaz na mestu te šefice se tudi ne bi šel detektiva. Vsak je itak verjetno rekel, da jih ni vzel in to je to.

Pozabi nanje. Drugič pa malo bolj pazi na svoje modne okraske.


Se strinjam s tem, kdorkoli jih je ukradel tega ne bo priznal in drugič seveda ful pazi na te stvari, še posebej če so očala toliko vredna.

ampak...

Sicer nevem kako je s tem zakonsko, je pa moja kolegica imela podobno situacijo, vendar ona je pozabila vrečko polno oblačil, in so ji tudi rekli, da so jih videli in shranili in potem, ko je to prišla iskat tega ni bilo... v lokalu so se ji opravičili in ker je delala ful sceno, so ji vrnili znesek denarja (saj je imela račun v denarnici) in se ji ponovno ful opravičevali, ker je izgledalo kot da je nekdo od zaposlenih ukradel te stvari, kar je res slab ugled za lokal.
Ampak mislim da je to prej izjema kot pravilo, poglej malo po netu kaj bi lahko storila, kako je zakonsko s tem, ali imaš kakšne pravice... držim pesti, da se zadeva reši.
Srečo lahko najdemo v navadnem zrncu.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 22. Mar. 2013 17:56

^^Ja saj, samo je pa vsak sam odgovoren za svoje stvari tak da v bistvu niso oni krivi, da je pozabila očala ravno v njihovem lokalu ampak ona sama. Če jih je pa kdo od zaposlenih ukradel pa itak nima dokazov, razen če bo šla špionirat za vsemi, da vidi če jih kdo nosi.

Aja pa možno, da jih je pa katera druga vzela in ne ta, ki je ravno delala takrat ker po mojem ne bi takoj rekla, da se te spomni in da ve da si očala pozabila ampak bi se verjetno prej mal nora naredila.
Yada, yada, yada...

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov