ALTA INVEST - upravljanje premoženja

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali bi zaupali premoženje v upravljanje ALTI INVEST?

Da.
0
Brez glasov
Ne.
5
71%
Ne vem.
2
29%
Skupaj glasov : 7

Andreja2631
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 31. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Andreja2631 » 31. Jan. 2013 21:29

Pred leti sem v dobri veri, da bodo strokovnjaki za upravljanje premoženja pri ALTI INVEST tega kolikor toliko strokovno upravljali, sem nasedla njihovemu oglasu in jim po pogodbi o upravljanju prepustila precejšnjo količino denarja v upravljanje.
Odločitev se je izkazala za katastrofalno, saj so se "strokovnjaki" za upravljanje izkazali za velemojstre za ustvarjanje izgube. V letu 2011 so od 30 odločitev, kar 25 ustrelili mimo in pridelali hiperizgubo. Izkazali so se celo za prave vedeževalce za nakupovanje precenjenih delnic, ki so čez nekaj dni postali top poraženec med tisoči delnic na velikem ameriškem trgu. Tak primer je bil npr. nakup delnice CROX sredi oktobra leta 2011, ki je tri dni pozneje padel za 40 %, ali pa delnica CCME, kupljena konec januarja 2011, ki so jo čez 4 mesece prodali po 92 % nižji ceni in še cela vrsta podobnih potez.
Zelo odsvetujem sklepanje podobnih pogodb z njimi, razen, če imate preveč denarja in ne veste kako se ga znebiti.
Andreja
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 31. Jan. 2013 21:58

em kriza je bla. vse je padl. ne samo pri alti. zdaj počas raste nazaj...
Vsak raj ima svojo kačo.
Andreja2631
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 31. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Andreja2631 » 01. Feb. 2013 19:19

s0nckic4 napisal/-a:em kriza je bla. vse je padl. ne samo pri alti. zdaj počas raste nazaj...


Se strinjam, da je bila kriza in je v letu 2011 vse padlo, zato bi sprejela, če bi premoženje v aktivnem individualnem upravljanju ALTE INVEST padlo toliko, kot so padli trgi oz. primerljiv indeks, ne morem pa tolerirati, da je padlo 4 krat toliko kot primerjalni indeks.
Sploh zaradi tega ne, ker takrat, ko so bili trgi močno pozitivni (v letu 2009 in 2010), so upravljalci ALTE INVEST dosegli komaj pol toliko donosa, kot primerljiv indeks. Torej, ko je raslo, so dosegli pol donosa, ko je padalo, pa ne pol izgube, ampak kar štirikrat večjo. :(
Andreja
Uporabniški avatar
shania
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 3. 10. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a shania » 04. Feb. 2013 18:53

Moja mami je tud nasedla in izgubila lepo vsoto denarja :( Res grozno...
Srečo lahko najdemo v navadnem zrncu.
Andreja2631
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 31. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Andreja2631 » 10. Feb. 2013 16:49

shania napisal/-a:Moja mami je tud nasedla in izgubila lepo vsoto denarja :( Res grozno...


Včeraj sem prebral novico, kako je bil Nell Marconi (Robert Poljanec) zaradi zavajanja potrošnikov, ki jim je obljubljal nadpovprečne donose pri upravljanju njihovega premoženja, obsojen na več kot 8 let zapora. ALTA INVEST, ki je prav tako zavajala potrošnike, da bo s strokovnim upravljanjem izkoriščala večja tržna nihanja in dolgoročno dosegala nadpovprečne donose, v resnici pa je upravljala povsem v nasprotju z zavajajočimi informacijami, pa ni utrpela nobenih posledic. Ovadila sem jo pristojni agenciji, ki je odgovorila, da je bilo njihovo ravnanje, kljub očitnemu zavajanju potrošnikom zakonito. Ne preseneča me, da je toliko kritik glede pravne države.
Andreja
Uporabniški avatar
shania
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 3. 10. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a shania » 12. Feb. 2013 12:56

Ja Andreja tudi to je en razlog da smo kot država čist v sranju...
Kake stvari se dogajajo, kaj podpirajo...
Eno zanimivo področje so tud kraje ne samo pravnih ampak tudi fizičnih oseb... mislim, katastrofalno...
Srečo lahko najdemo v navadnem zrncu.
Dill-Dunya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 5. 3. 2013
Kraj: uk

Neprebrana objavaNapisal/-a Dill-Dunya » 05. Mar. 2013 11:24

Punce so rekle da grem pač skozi fazo ker sem prišla na faks in si želim odraslejšega videza. Nekako se mi ni slišalo prav, pa sem jim vseeno verjela.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]