Kaj naj storim

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

LeaDiamante
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 14. 7. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a LeaDiamante » 14. Jul. 2017 23:13

Zivijo, že nekaj časa imam v sebi to težavo in menim,da potrebujem nasvet.

S fantom sva v zvezi približno leto in pol, na prvi pogled bi lahko rekli, da gre za super zvezo, kar delno drži. Res je, da se imava zelo rada in da večino časa preživljava skupaj, ampak v zadnjem času se je pojavilo to, da je fant postal zaprt vase, kadar ga kaj teži, žalosti, veseli... vedno obdrži zase, a sama ga že poznam in vem,da se zapira vase in takrat morem večino stvari iz njega dobesedno bi se lahko tako reklo "vlečt" z njega, da mi ta le komaj kaj pove,ali pa mi samo reče,da ni nič. To njegovo obnašanje sem mu že omenila, in rekel je, da bo bil bolj odprt, a zaman ni se prijelo. Ne vem kaj naj storim.

Opažam pa tudi, da ga neko dekle, ki sicer živi v Švici in je v Sloveniji recimo temu en teden v mesecu, stalno nagovarja k pijači.

Ravno tako so težave pri njegovi stari prijateljici, katero ne omenja rad in ne vem kaj dosti o njej, sem pa jo imela možnost spoznati, ko sva s fantom hodila po mestu in ta ga je prepoznala že od daleč in ga tako bi lahko rekli neprimerno objela, fant se ni branil in vse je izgledalo, kot da me ni sploh zraven in da sem jaz tukaj odveč. Fantu sem omenila, kako sem se počutila, a se ni kaj zmenil zato in se izgovarjal,da sem takšna zaradi ljubosumja. Sedaj pa več ne vem ali je res krivo moje ljubosumje?
Kaj naj storim??
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 15. Jul. 2017 22:32

1. Kdo je ta punca, ki živi v Švici? Je to kakšna stara znanka, bivša sošolka itd ali se sploh ne poznata od prej?

2. Zakaj te stare prijateljice ne omenja rad (si ti mogoče ljubosumna)? Kaj sploh pomeni, da ga je neprimerno objela? Vaju je sploh predstavil (ker pišeš, da se je obnašal kot da te ni zraven)?
simi13
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 3. 10. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a simi13 » 03. Okt. 2017 9:51

Pozdravljeni,

Imam problem iz moje preteklosti. Stara sem 25 let sem imela 4 resne fante + 15 dodatnih spolnih partnerjev, ki se kasneje ni razvila v nič resnega. Takrat se nisem zavedala, ko sem bila samska, da se bo številka tako hitro nabrala. Vem da nisem lahka punca pa da sem to iskala amapak enostavno je do tega prišlo.Vedno pa sem si želela spoznati fanta s katerim bom res srečna in ga do sedaj nisem. Mogoče je bil tudi moj problem v tem, da sem na vsak način hotela imeti fanta in sem bila z nekom, ki sem slepo verjela, da bo hotel biti v resni zvezi z mano in me osrečil. Priznam pa da se je zgodila tudi kakšna avanturca, kar mi je bilo potem drug dan žal, da se je to zgodilo.

Sedaj pa sem spoznala fanta, ki je star 19 let. Noro sva se zaljubila in tudi po pol leta skupne zveze preselila v skupno stanovanje. Še nikoli nisem bila toliko srečna, kot sem sedaj. Problem je pa v tem, da njega na vsake toliko časa muči to, da ve da sem imela več spolnih partnerjev in mi pravi, da se kdaj počuti, da mi ni nič posebnega, saj sem dosti že doživela. Ko mi je to povedal sem se zamislila in mi je sedaj res žal za vse kar sem naredila in se prepustila preveč fantom. Sedaj me muči, da ga nisem vredna in me skrbi, da ga bo to preveč mučilo in ne bova ostala dolgo skupaj. Ne predstavljam pa si življenje brez njega. Nevem kako naj se pomirim, in se neham sekirat za te stvari? Nevem kako naj njega pomirim, da ne bo mislil na te stvari?

Vem da tega ne bom morala spremeniti, samo zanima me ali se da to popraviti? In kako bom lahko pozabila na to zadevo? Mislite, da lahko zaradi tega propade zveza?
Oblomov
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 63
Na forumu od: 10. 9. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a Oblomov » 03. Okt. 2017 15:31

Živimo v družbi, kjer se je - in se še - strogo nadzoruje žensko seksualnost (in seksualnost nasploh), ženske pa se zaradi pritiskov okolice počutijo, kot da počnejo kaj narobe, če si spolnost vendarle narekujejo same in same odločajo s koliko partnerji ali partnericami bodo delile svojo spolnost.

Ampak dejstvo je, da je tvoja spolnost samo tvoja stvar in da imaš pravico živeti svojo spolnost tako, da je tebi fino v nekem trenutku. Sama se lahko odločaš o tem in absolutno nič ni narobe s tem, da si imela toliko spolnih partnerjev, kot si se tedaj pač odločila, da jih boš imela.

Pomembno je samo to, da počneš stvari, ki jih sama želiš početi in da pri tem upoštevaš želje in potrebe partnerja/partnerice in si iskrena.

Če se tvoj fant počuti negotovega, se z njim pogovori. Povej mu, kaj ti pomeni in povej, kaj so ti pomenila prejšnja razmerja. Poskusi mu povedati, zakaj je to, kar imaš z njim, drugače in zakaj si želiš, da bi razmerje nadaljevala. Vsekakor pa nima pravice nadzorovati tvoje seksualnosti in tega si ne dovoli. S kom si bila preden si bila z njim, se ga ne tiče in ni 'nepošteno' do njega ali karkoli! Vajin odnos se odvija zdaj in pomembno je, da si zdaj z njim iskrena ter da delaš na odnosu. On pa mora sprejeti to situacijo ali pa te pustiti - in to je njegova izbira, v katero pa ti ne smeš posegat. Če se mu zdi, da tega, da si imela več spolnih partnerjev ne more sprejet, naj te zapusti. Nikakor si pa ne dovoli, da ti kakorkoli zbuja slabo vest. Smeš spati s toliko ljudmi kot želiš in početi z njim karkoli želiš - dokler se glede tega vsi vpleteni strinjate in ste polnoletni in prisebni. ;)

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]