Ostati ali ne?

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Diva333
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 1. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Diva333 » 18. Maj. 2016 11:56

S fantom sva skupaj 4 leta, skupaj ziviva 3 leta. Nikoli nisva imela veliko tezav, zadnje case pa se vse samo kopici. Laze mi da dela do pol noci, ceprav je pri sodelavcu. nikoli nisem delala tezav, ko je sel kam, zato mi ni jasno zakaj laze. Vse je pa doseglo dno danes. Sem drugi dan na terenu, kjer opravljam sezonsko delo. Vceraj ob pol noci mi je rekel da gre spat, danes pa zvedim da je sel k sodelavki. Klicem ga ze od jutra, ne dvigne, sedaj pa ima nedosegljivo stevilko. Na teren sem sla zaradi njega, ker je bil proti da bi si poiskala delo v blizini. Sem razumela, ker sva zabredla v financne tezave in je trebalo hitro ukrepati, zato sem sprejela to sluzbo. Sedaj pa vec neven kaj naj....je mozno da se bo nekdo spremenil ali je res to konec? naj se vstrajam ali ne? :/
Uporabniški avatar
Rotkamelchen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 7. 3. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Rotkamelchen » 18. Maj. 2016 12:12

Lepo pospravi svoje stvari pa odidi. Nerabis mu niti nic povedat, ce on tebe ne spostuje, ti njega tudi ne rabis. Ko bo pa klical pa reci da si pri sodelavcu..

Vem,da ni lahko oditi, a nikomur ne pusti da te tako obravnava in ti laze. Bodi dobra do sebe
Uporabniški avatar
Diva333
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 1. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Diva333 » 18. Maj. 2016 12:29

hvala za odgovor. premisljujem neprestano da bi odsla, ampak kaj ko je pa tako tezko :( se vedno ga imam zelooo rada, ampak verjetno custva niso obojestranska.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 18. Maj. 2016 12:36

Laže ti. To je čisto dovolj, da greš, pa sploh ne rabiš vedeti, če je s sodelavko imel kaj.
The world is as you are.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 18. Maj. 2016 14:04

Proti je bil, da bi si poiskala delo v bližini? Po kakšni logiki? (aja sorry razumem zdaj, ko sem še enkart prebrala)

Sicer pa sta že predhodnici napisali...ne spoštuje te in vajinega odnosa. Nekaj se kuha, samo povedati (še) ne želi, očitno.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 18. Maj. 2016 14:32

Jaz osebno po 4ih letih zveze ne bi mogla samo spakirat in it.
Bi si želela vedeti, kaj se dogaja, ker tu je vseeno veliko zgodovine zadaj, veliko časa preživetega skupaj, verjetno veliko tudi lepih trenutkov...itd.
Jaz bi ga najprej resno posedla dol in zahtevala, da razjasni, kaj se gre, ga vprašala, zakaj laže in kaj se pravzaprav dogaja. In tu potem po povedanem (oz. nepovedanem, če ne bo želel resnice razkriti) preceniš, če je čas, da zvezo prekineš.
Vsekakor ne bi mogla brez vprašanj kar oditi. Že zato, ker bi rabila nek closure. In mislim, da imaš do tega pravico, če si to želiš. To je seveda samo moj oseben pogled na stvari, ampak jaz imam precej raje vse karte na mizi, da vem pri čem sem (tudi če mi resnica ni všeč) in da tudi moj partner ve pri čem je (torej, če ga zapuščaš, mu to povej. samo zato, ker se gre on neke igrice, ne pomeni, da se jih moraš tudi ti it :) )

Mi je pa zelo žal, da se ti to dogaja in vem, da je zelo zelo težko. Upam, da se vse dobro razplete zate.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 18. Maj. 2016 17:26

se strinjam s firestorm. lahko je napisat "pojdi stran" in mogoče je prav, ampak to je neko sklepanje na pamet, nič se ne ve sploh. vsaka neznanka ni nujno takoj varanje (če pogledamo realnost in ne logiko tega foruma). lahko da neki poleg dela služi, s čemer se mogoče ne bi strinjala in se mi zdi da je bolje če to skriva. lahko da se gre neka mutna posla, in zato noče da bi delala v bližini. marsikaj je lahko, ne tkaoj na prvo žogo da je varanje (čeprav je velka možnost da je, ampak kriv si šele, ko se ti krivda dokaže, seveda)

poleg tega ima človek po 4ih letih z nekom čustva, samo totalno brezčuten človek lahko po 4ih letih kar tako odide. če te ne jemlje resno, mu pokaži da misliš resno, če s klici ne pa z dejanji.

lahko npr. greš tudi ti nekam za en teden, ugasneš telefon in da te ne vidi in boš videla, kako bo reagiral.
hej norci :)
Uporabniški avatar
donna.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 22. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a donna. » 18. Maj. 2016 17:35

Se strinjam s predhodniki, jaz bi tudi rabila nek closure, sej se sliši fino fajn dramatično, da se on pol vrne v prazno stanovanje, ampak mislim, da je boljše zate, da prej razčistita in dobiš nek zaključek. Ker pol se boš vedno spraševala kaj v resnici je bilo itd., nekateri pač lahko živijo s tem v nevednosti, js ne bi mogla in bi si želela dobit odgovore.

Se pa pripravi in bodi trdna, ker čisto možno, da ti bo natvezil kup izgovorov, se ti še 100-ič zlagal in te prosil, da ostaneš.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 18. Maj. 2016 18:17

Saj tu se gre za njegov odnos, varanje (kar je itak težko rečt, brez poznavanja ozadja) je trenutno drugotna zadeva. In to, da te nekdo gladko ignorira pač ni noben odnos... Sicer sama nimam take izkušnje v vezi ampak, če bi nekdo lagal, ignoriral moje klice in nato še izklopil telefon bi to razumela kot "je*i se", pardon izrazu. Itak, da se morata slej ko prej pogovorit ampak glede na njegovo nespoštovanje, ona ne rabi klečeplazit za njim in mu potrpežljivo in vdano dajat priložnosti. Človek bi moral bit toliko na mestu, da se ji javi in pogovori, laži in ignoriranje pač sem ne spadajo. Tako da mislim, da ni bilo mišljeno, da dobesedno spakira in brez besed gre (ali pač? nekateri ljudje imajo močna načela in če jih nekdo krši, lahko tudi takoj odidejo), ampak to, da se glede na njegov odnos ona ne rabi ekstra angažirat, ker ji je s takim odnosom že pokazal vse kar mora vedet o svojem partnerju, varanje gor ali dol.

Saj vsak ima svoje meje in meni je iskrenost temelj veze...ko se začnejo laži, je itak laž na laž, razvrednoten odnos. Drugače pa mislim, da bo avtorica kmalu zvedela na čem je, človek se ne more večno izmikat in ignorirat lastne partnerke.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 18. Maj. 2016 19:01

Wtf, kdo razen ene pa je napisal, da naj kar gre brez pogovora?
In pardon me, ampak vsak gleda iz svojega zornega kota. In ne mi rečt, vi super tolerantni uporabniki, da je lahko vaš partner pri sodelavki/sodelavcu pozno v noč, vmes se ti malo zlaže, izklopi telefon,ti pa ga potem zaljubljeno sprejmeš v svoje roke. Razen če ste takšni. Potem pa me ne čudi, da je toliko zblojenih vez.
The world is as you are.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 18. Maj. 2016 19:25

emanuela napisal/-a:Wtf, kdo razen ene pa je napisal, da naj kar gre brez pogovora?
In pardon me, ampak vsak gleda iz svojega zornega kota. In ne mi rečt, vi super tolerantni uporabniki, da je lahko vaš partner pri sodelavki/sodelavcu pozno v noč, vmes se ti malo zlaže, izklopi telefon,ti pa ga potem zaljubljeno sprejmeš v svoje roke. Razen če ste takšni. Potem pa me ne čudi, da je toliko zblojenih vez.


Kdo pa je napisal, da bi ga zaljubljeno sprejeli nazaj?
Kar sem jaz rekla je, da brez pogovora in brez tega, da veš kaj se dogaja (tudi če je to varanje), pač ne greš kar stran brez da karkoli rečeš (ker ja, nekdo je to napisal in se je navezovalo na ta post).
Jaz nimam pojma, kakšno razmerje imata ona dva, ampak če bi se moj partner začel tako obnašati, bi definitivno z njim govorila. Ne pomeni pa to, da mu kar vse oprostiš in ga "zaljubljeno sprejmeš nazaj". Saj se gre tudi zate, da veš kaj se dogaja. Pač closure. Če me vara, bi jaz hotela vedeti ZAKAJ me vara. Ne, ne bi oprostila in ja, bi se razšla, ampak najprej bi pa hotela vedeti.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 18. Maj. 2016 19:38

To kar ti pišeš so tako ali tako osnove. Se pogovoriš. Hočeš razlago. V tem delu se strinjam. Bolj kot na tvoj post sem tako ali tako ciljala na slovenčev, ki se mu še ni lagalo, ker veze še ni imel. Jaz pa sem imela dve takšni. Ni fajn.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 18. Maj. 2016 21:30

emanuela napisal/-a:ki se mu še ni lagalo, ker veze še ni imel.


ker laganje je vedno možno samo v zvezi, ane :P pa smo spet pri predsodkih..

medtem ko veleizkušena mojstrica zvez ni sposobna dati nasveta ki bi obsegal več kot dva stavka. laž je čisto relativna stvar, in ni vsaka tako težka da avtomatsko prekineš zvezo zaradi tega.
hej norci :)
Uporabniški avatar
Rotkamelchen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 7. 3. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Rotkamelchen » 18. Maj. 2016 21:42

Seveda ima vsak svoje mnenje kako bi se s tem spopadel. Meni se ravno to zdi zeli bolece, da se kaj takega po 4 letih skupnega zivljenja zgodi, ignoriranje, lazi in itd. V zacetku zveze se marsikaj spregledas, izpustis, oz. das marsicemu se priloznost, ampak po 4 letih, da si obravnavana tako,pa ne gre. Pac moje mnenje, sem zelo obcutljiva glede tega. Se posebek ce je bil pri sodelavki. In ja, jaz bi sprva spakirala in sla za par dni, in se komaj potem pogovorila. Ko bi moja glava bila mogoce bolj u regelcih, in bi njemu kliknilo da dela napako.
Zadnjič spremenil Rotkamelchen, dne 18. Maj. 2016 21:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 18. Maj. 2016 21:42

slovenc, nima smisla, resno :D.

Avtorica te teme.

Od vsake osebe je odvisno kakšne so njegove meje, tako da, sama pri sebi presodi.

Razumem da hočeš zaključek, jaz osebno bi se posedel tudi pri kakšnemu svetovalcu skupaj, da bi imel tretjo objektivno osebo, da se čustva umaknejo iz računice.

Osebno pa mislim da vidiš, da ni zdravo zate, ne za tvojo prihodnost da nadaljuješ to.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]