Moška kontracepcija

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 11. Jan. 2016 19:47

Torej, v temu letu baje prihaja moška kontracepcija.

http://www.telegraph.co.uk/women/womens ... thing.html

Osebno mnenje, sam tega še ne bi takoj preizkušal, saj ne bi hotel biti poskusni zajček.
Zadeva mi je interesantna, ampak če nisi v redni zvezi ne vidim pointa...v redni zvezi bi pač lahko jemal in partnerici prišparal hormonsko neravnovesje.
V trenutnemu stanju, pa bi bilo riskantno da bi bila to edina zaščita, dejansko problem ki ga vidim pri temu, je ta da bo veliko neodgovornih idiotov jemalo to zadevo, in bodo tudi pri casual spolnih odnosih uporabljali samo to zaščito, in bo več spolnih bolezni zaradi tega.

Prav tako se bodo nekatere vloge zamenjale, prej smo se lahko tipi bali tega da nas bo katera ženska zajebala, in bo lagala glede zaščite.
Zdaj boste pa ve fasale enega overly attached bf, in bo ku*ac.

Obenem, če bodo tablete, ne vem kateri moški je sposoben beležiti in jemati točno.
Jaz vem da ne.

Mnenje?
Bi prakticirale samo to vrsto zaščite?
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Jan. 2016 20:16

Fajn,da bo obstajala kontracepcija za oba spola, samo bo zadeva najverjetneje rabila nekaj časa,da se ustali.
Jaz osebno nisem ljubiteljica uporabe tablet, zdravil na splošno, če ni res nujno in tudi partnerja ne bi dala na te stvari. Uporaba kondomov brez lateksa mi je dovolj v redu pa še pred SPB varujejo.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 11. Jan. 2016 20:52

ni šans. in tudi nočem da bi moja punca jemala KT. kemija ki uničuje ženski plodnost sam zato da je večji užitek ker je brez kondoma? jaz že ne. ja, vem da še nisem seksal ne vem kakšen je z/brez občutek, ampak zdravje punce, mene, otrok ki si jih želim mi bo na prvem mestu, ne glede na kaj.
se pa strinjam, je fajn da obstaja in naj to je kdor hoče.
hej norci :)
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 12. Jan. 2016 19:53

jz ne maram kemije, ampak je pa super za tipe, pri katerih ženske redno 'pozabljajo' na tabletke. Vedno je dobro imeti izbiro.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 12. Jan. 2016 21:05

Slovenc, če bi bil ženska z bolečimi menstruacijami in bi ti kt pri tem pomagale, ne bi več tako pisal.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 12. Jan. 2016 21:29

mislim da tu govorimo o KT kot kontracepciji, se pravi sredstvo za preprečitev nosečnosti, ne o KT kot zdravilu.

če bi bil ženska in bi mi bile take bolečine neznosne, bi iskal druge načine kako omilit take bolečine. tako kot tudi ne jem tablet ob glavobolih, prehladih, kašljih ampak najdem drugačno rešitev, ali pa potrpim, ker ne trajajo večno. jaz mislim da ta kemija ki reši majhne probleme, čez leta povzroči velike (ne zamerit, če dojemam bolečine ob menstruaciji kot majhen problem v primerjavi z npr. rakom)

tudi Nesanica pravi da ne mara kemije, pa je ženska in ima menstruacijo. tudi haley pravi da ni ljubiteljica tablet in zdravil, pa je tudi ženska in ima menstruacijo. tko da ne vem zakaj ravno mene izpostavljaš :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 12. Jan. 2016 21:52

Meni se zdi možnost moške kontracepcije super in v bistvu sem se že nekaj časa spraševala, kdaj bo znanost naredila nek viden korak v tej smeri.
Je pa res, da preden se neka stvar uveljavi in dokaže kot zanesljiva metoda, lahko mine lep čas.

slovenc79, kaj pa policistični jajčniki, ki ženski uničujejo kvaliteto življenja in vodijo v neplodnost, v kolikor jih ne zdravimo? Zdravilo pa so ravne KT. In to definitivno ne sodi med t. i majhne probleme.
moja sestra jih ima, tako da vem, s čim se je soočala - mozolji, pretirana poraščenost, strah, da je noseča, ker ji je menza non stop zaostajala ali je kak mesec sploh ni dobila itd. Zdaj so vsi tej problemi izginili.

Seks s kondomom pa je meni neprimerljivo slabši kot brez in si ne predstavljam, da bi ga prakticirala v resni zvezi. Meni je sex odkar imam KT veliko boljši. Bi jih pa nehala jemati, če bi opazila padec libida in poiskala drugo alternativo. Kondomov pa definitivno ne, ker to zame ni tisti pravi sex.

Razumem, da je ženska proti KT, če je z njimi imela slabo izkušnjo, ampak treba je vedeti, da so mnogim ženskam tabletke spremenile življenje na boljše. In ja, moški si pač ne more predstavljati, kakšen luksuz je, ko ti ni treba cel dan leteti na wc si menjati vložke, ampak se ti krvavitve zmanjšajo. Seveda bo to težko razumela tudi ženska, če ima že v osnovi šibke menstruacije brez bolečin.
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 12. Jan. 2016 22:04

slovenc79 napisal/-a:mislim da tu govorimo o KT kot kontracepciji, se pravi sredstvo za preprečitev nosečnosti, ne o KT kot zdravilu.


vi lahko vsi jeste in seksate kakor vam srce poželi :) jaz pa imam o tem svoje mnenje - da je taka agresivna kemija na dolgi škodljiva in da ima zdravje prednost pred užitkom. debata zaključena, pa lep večer še naprej :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 12. Jan. 2016 22:29

Ash. napisal/-a:Meni se zdi možnost moške kontracepcije super in v bistvu sem se že nekaj časa spraševala, kdaj bo znanost naredila nek viden korak v tej smeri.
Je pa res, da preden se neka stvar uveljavi in dokaže kot zanesljiva metoda, lahko mine lep čas.


Kot da bi brala svoje razmišljanje ;). Je pa res, da je vsaka vrsta kontracepcije, ki ni kondom ali tabletka totalno stigmatizirana (celo v današnjih časih!!). Ko sem sama začela uporabljati vaginalni obroček, so moje kolegice (ki bi že zaradi same narave študija morale biti odprte do novih dostavnih načinov zdravila v telo) popolnoma ogorčene. Obroček si daš KAM?? Ali pa nikoli ne slišiš nobene ženske, ki bi rekla da uporablja diafragmo/maternični vložek/naravne metode/podkožni vsadek (honestly, to je genialen način kontracepcije, leta imaš mir, pri minimalnih plazemskih koncentracijah!). Zdaj pa te bodo v družbi čudno gledali, kakega "babjeka" imaš to, ki jamlje tabletke namesto tebe... Bi rekla da bodo leta, preden se bo to vsaj približno prijelo :)

Ash. napisal/-a:Razumem, da je ženska proti KT, če je z njimi imela slabo izkušnjo, ampak treba je vedeti, da so mnogim ženskam tabletke spremenile življenje na boljše. In ja, moški si pač ne more predstavljati, kakšen luksuz je, ko ti ni treba cel dan leteti na wc si menjati vložke, ampak se ti krvavitve zmanjšajo. Seveda bo to težko razumela tudi ženska, če ima že v osnovi šibke menstruacije brez bolečin.


Hormonska kontracepcija je dejansko neverjetna zadeva. Jaz bi ocenila da praktično ni zdravil, ki so tako dolgo na tržišču, jih jemlje tako ogromen delež populacije in so tako dobro preučevana. Upam si trditi da je hormonska kontracepcija eno od najbolj varnih zdravil nasploh.
Težava po mojem mnenju nastane pri ginekologih, ki jih predpisujejo kot pez bombone že kar vsepovprek - prideš na odvzem brisa za Zoro, pa ti ponudi sam, predpisujejo jih deklicam, ženskam s prekomerno maso, depresivnim - na splošno vsem, brez da bi se kakorkoli posvetovali s splošnim zdravnikom ali komerkoli, ki je seznanjen z zdravstvenim stanjem osebe. Nihče te tudi ne opozori, na katere znake bodi pri jemanju pozoren, kakšne vse stranske učinke lahko povzročajo itd. Potem pa imamo gospodično pri 20ih, ki so se ji po začetku jemanja pojavila nihanja razpoloženja, in namesto da bi posumila na neustrezne KT, se odpravi k psihologinji, ki ji predpiše pomirjevala. Čudovito.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 12. Jan. 2016 23:38

Sicer se, kot večina tu prisotnih (očitno) trudim čim bolj izogibat vsakršnim medicinskim pripravkom, v kolikor niso neobhodni, ampak kar zadeva KT mi je na smrt žal, da imam migrene z avro (tudi sicer mi je na smrt žal, da imam migrene z avro), ker mi nič hormonskega ne pride v poštev, imam pa PCO (samo na desnem jajčniku, ampak čakam, da se razširi ...), bolečine med ovulacijo in menstruacijo take, da ne morem niti sedet, samo stokam lahko in se zvijam, pa včasih čisto nič ne pomaga proti bolečinam in kože nimam čiste - kot sem jo imela svoj čas na Diane. :( Plus vmesne krvavitve zaradi PCO in menstruacijo dolgo 6-8 dni, namesto 3-5.

Sarissima, Mishela In druge medicinke: A morda katera z medicine ve, kako se kaj obnesejo bakreni maternični vložki? Diafragma? Osebno res res res ne maram kondomov, mi totalno ni isti občutek in iščem alternativo. Da nimam alternative za PCO mi je že itak jasno. :(

Kar zadeva moško kontracepcijo: ni mi všeč, da razvijajo samo hormonske variante. A res z vso to tehnologijo in nanotehnologijo in napredkom ne najdemo kaj, kar ni hormonsko, pa vseeno ni kondom? Všeč mi je torej to, da dobita oba spola enake možnosti zaščite, še več hormonskih kontracepcij - tega pa res ne podpiram.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 12. Jan. 2016 23:41

Ash. napisal/-a:Razumem, da je ženska proti KT, če je z njimi imela slabo izkušnjo, ampak treba je vedeti, da so mnogim ženskam tabletke spremenile življenje na boljše. In ja, moški si pač ne more predstavljati, kakšen luksuz je, ko ti ni treba cel dan leteti na wc si menjati vložke, ampak se ti krvavitve zmanjšajo. Seveda bo to težko razumela tudi ženska, če ima že v osnovi šibke menstruacije brez bolečin.


This.
Četudi bi imele iste stranske učinke in ne bi preprečevale nosečnosti, bi pa pomagale pri močnih,bolečih menstruacijah (ko komaj prilezeš do wc-ja, kaj šele da bi normalno deloval in ti razne hokus pokus ali pa po drugi strani naravne stvari ne zaležejo) bi še vedno bila na njihovi strani.
Priporočam tudi, da si, slovenc, prebereš sestavine tabletk. V njih je min količina "slabih stvari".
The world is as you are.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 13. Jan. 2016 0:09

mislm da je zlo težko danes ugotovit dejansko resnico na podlagi nekih etiket in splošnih prepričanj kaj je škodljivo in kaj ne. itak je vse skupaj en sam biznis. kako škodljiva/koristna so v resnici današnja zdravila, bo pokazal čas, čez 10, 20, 30 let.. vse teorije kaj bo po več letih jemanja tega so samo ugibanja. glede na to kako vzporedno narašča poraba te kemije in hkrati število obolenj za rakom, neplodnosti, itd. jaz kemiji ne zaupam. je tudi ne uporabljam, sem zdrav in se dobro počutim, zato sem v svojo mnenje prepričan. kdor se ne strinja, se pač ne :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 13. Jan. 2016 9:49

^ Zenska kontracepcijska tabletka je naokoli ze od sestdesetih let prejsnjega stoletja. Ze nase mame so jo uporabljale. S tem, da danasnje tabletke vsebujejo precej manjse doze hormonov :wink: Dvomim, da rabimo se nadaljnih 30 let, preden lahko zacnemo proucevati ucinke.
Kakorkoli, mislim, da se nas vecina strinja, da ne glede na osebni pogled na hormonsko kontracepcijo, je vedno super, ce imajo ljudje vecjo izbiro kontracepcije.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 13. Jan. 2016 13:04

to že, ampak farmacija se zelo hitro razvija, ves čas nova zdravila prihajajo in se spreminjajo. dolgoročni učinki zdravil iz 70ih let so že znani, učinki teh ki so komaj prišla na trg pa še ne. pa še glede na to da je vedno več korupcije v zdravstvu.. ne vem, jaz ne zaupam :) bolj zaupam naravi.
se pa strinjam, več kot je izbire, bolje je.
hej norci :)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 13. Jan. 2016 16:25

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov