True Blood

Vse o filmih, serijah, nadaljevankah, oddajah, showih ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 31. Jul. 2011 21:18

Akademik napisal/-a:Vendar očitno ne dovolj. Se ti da na kratko povedat, kje se serija ločuje od knjig, če si brala?


Uf, prva knjiga je praktično ista kot prva sezona. V drugi v nadaljevanki ogromno Maryann, v knjigi zelo malo. Moral bi umret en precej pomemben lik, pa v nadaljevanki ni. Ogromno je razlik (par karakterjev prikazali prej, spremenili zgodbe, drugi mrtvi, kot v knjigi) in se nekak ohlapno držijo zgodbe v knjigah. Skratka zelo priporočam knjige :top: Sicer pa raje ne izdam preveč, da komu ne pokvarim veselja ob branju (pa tudi na Wikipedii vse piše) :D npr (z belo). v knjigi s Taro nimata skoraj nič stikov (sta bli le v šoli dobri prijateljici, sedaj izgubili stike), pa še Tara je belka. Lafayette umre na začetku 2 knjige, Sophie Ann živi še kar precej knjig, Sookie je bolj neumna v nadaljevanki :D Jessica ne obstaja še (pa sem pri 10 knjigi)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Akademik
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 31. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Akademik » 31. Jul. 2011 21:46

Hvala za odgovor!

Dosti zanimivih reči je zgleda v knjigi (tisto z Jessico k si izdala me je najbolj šokiralo ^^). Me pa veseli da se vsaj delno trudijo biti zvesti knjigi. V nekaterih serijah (npr. Dexter) začnejo s knjigo, potem opustijo in sami nadaljujejo in ne izpade kaj prida. True Blood je pa fina serija, ne glede na vse napake in prireditve. Ima nek svojevrsten čar, celotna vas in vsi liki. Je pa res, kot je že ena omenila, da so se zgodbe precej razcepile in tudi je manj interakcije med vsemi liki.
I'll tell you one thing: Don't ever give anybody your best advice, because they're not going to follow it.
Uporabniški avatar
Akademik
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 31. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Akademik » 01. Avg. 2011 18:24

Je kdo že pogledal zadnji del? Konec me malo bega :P
I'll tell you one thing: Don't ever give anybody your best advice, because they're not going to follow it.
mmmBop
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 19. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmmBop » 14. Avg. 2011 16:02

Meni gre Tara tako na živce, da groza. Medtem, ko mi je Eric bil že od začetka všeč, zdaj je malo preveč pocukran... Upam, da se mu spomin vrne in bo spet isti, kot je bil. :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 20. Jun. 2012 10:47

Agreed. Te prvi dve epizodi se mi zdita kar obetavni. Mi je pa čudna ta naveza Eric-Bill. Sta mi bla dosti bolj všeč dokler sta bla še cela našpičena eden proti drugemu. Me pa tudi firbca kako se bosta rešila tega avtoritetinega šmorna (do sedaj so konfliktno osebo lepo odstranili, tukaj pa dvomim da bo šlo na ta način...)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.

Vrni se na TV in filmi

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov