Kritike filmov! 2#

Vse o filmih, serijah, nadaljevankah, oddajah, showih ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 10. Apr. 2013 14:26

jaaaaa, The perks zakon film!
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 10. Apr. 2013 16:44

priporočam branje knjige ob ogledu filma! knjiga še doda to kar v filmu ni vidno.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
delfin500
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 27. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a delfin500 » 10. Apr. 2013 17:21

Zame en najbolših filmov zadnjih let:

The Hunt (2012)
Režiserju, Thomasu Vinterbergu (The Celebration), in ostalim sodelavcem je uspelo praktično v vseh pogledih. Vse od minimalistične zvočne kulise, izjemne fotografije, ki je lep kompliment čudovitemu danskemu podeželju, pa vse do odličnega scenarija. Popoln preplet teh prvin pripomore k izjemni pripovedni moči prizorov, v katerih sicer ni dialoga. Teh ni malo, v njih pa slika razodeva več kot zmorejo besede. Tematika brez tega najbrž ne bi bila tako dobro prikazana. Kinematografija in lepota pokrajine, ki jo prikazuje, na nek način služita kot protiutež vsebini, ki bo le redke pustila ravnodušne.
http://desetaumetnost.wordpress.com/2013/04/10/jagten-the-hunt/
Flavij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 353
Na forumu od: 14. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Flavij » 12. Apr. 2013 20:29

Tamala_mrha napisal/-a:Flavij, To the Wonder bo pri nas v kinu šele sredi aprila, če se ne motim, tako da ga najbrž še nihče ni pogledal (razen če so na netu že kakšni torrenti cam verzije)...

Mislil sem v tujini. Film bo namreč že junija na voljo na BR/DVD formatu.
delfin500
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 27. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a delfin500 » 19. Apr. 2013 19:56

Prozac Nation (2001)
Nazaj, nazaj, nazaj … To so uvodne besede, s katerimi Elizabeth začne svojo zgodbo o boju z depresijo, ki jo opisuje kot črni val, kateremu ne more pobegniti. Film, Prozac Nation (2001), posnet po avtobiografiji Elizabeth Wurtzel, je postavljen v osemdeseta leta, ko pride kot študentka prvega letnika novinarstva na Harvard, za katerega vsi mislijo, da bo njena odrešitev. Motijo se.
http://desetaumetnost.wordpress.com/201 ... ac-nation/
Uporabniški avatar
Poppy.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 429
Na forumu od: 30. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Poppy. » 19. Apr. 2013 20:35

The Perks of Being a Wallflower
Film, posnet po knjižni uspešnici. Govori o Charliju, ki začne obiskovati prvi letnik srednje šole in ima probleme s sklepanjem prijateljstev in vklapljanjem v družbo. Vendarle mu uspe spoznati Patricka in Sam iz zadnjega letnika, s katerima preživi prvo leto.
Film o odraščanju, ki je hkrati nekaj več in nekaj posebnega ter ima kar malce kruto in žalostno ozadje. Super glasba, dialogi in citati, tudi igra je dobra, v Emmo Watson pa sem se zaljubila :)
Meni zelo lep film, priporočam!
http://www.imdb.com/title/tt1659337/
delfin500
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 27. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a delfin500 » 28. Apr. 2013 22:10

Black Swan (2010)
Kje se konča meja med umetnikom in umetnostjo oz. igralcem in njegovo vlogo? Za dosego resnične popolnosti se je v svojem delu včasih potrebno popolnoma izgubiti. Rezultat, kot ga predstavlja Black Swan (2010), je lahko strašljivo čudovit. Režiser te baletne psiho-drame je Darren Aronofsky, režiser, ki enostavno ne pozna besede »spodleteti«. Pi, Requiem for a Dream, The Fountain, The Wrestler in sedaj še Black Swan
http://desetaumetnost.wordpress.com/201 ... lack-swan/
Uporabniški avatar
Poppy.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 429
Na forumu od: 30. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Poppy. » 29. Apr. 2013 9:00

Iron Man 3 - jaz mu dam oceno 10. Čeprav je trajal več kot dve uri, se mi ni niti najmanj vlekel, zanimiv, dobro narejen, s tipičnimi komičnimi vložki, nepredvidljiv, Robert odličen kot vedno.
Beya_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 17. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya_ » 29. Apr. 2013 15:12

WARRIOR (2011)

Ta film sem pogledala po priporočilu in mi ni žal, da sem ga. NITI MALO. In to 2x. Prvič pred nekaj dnevi in včeraj zvečer še enkrat.

Kaj mi je najbolj všeč pri tej zgodbi je dejstvo, da je poleg športa tud ogromno drame. Dva brata vstopita na isti turnir, vsak s svojimi razlogi, zaradi česar je težko ''navijat'' za določenega brata. Da ne omenim igranje glavnih igralcev (Tom Hardy, Joel Edgerton in Nick Nolte), zaradi katerih se še toliko bolj vživiš v film.
Sama zgodba je srce-parajoča, kjer družinske vezi, skrbi in strahovi premagajo vse ostale ''sile sveta''.

Moja ocena: 8,5
Sassy, Classy & a bit Smart Assy ;)
delfin500
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 27. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a delfin500 » 02. Maj. 2013 20:24

The Last Stand
Arnold Schwarzenegger se je, odkar ni več guverner Kalifornije, očitno namenil zopet obuditi svojo igralsko kariero. In čeprav smo ga lahko nazadnje gledali v igralsko in akcijsko nabitem nadaljevanju Expendables 2, lahko rečemo, da je njegov prvi pravi film po daljšem premoru prav The Last Stand (2013).
http://desetaumetnost.wordpress.com/201 ... ast-stand/
Uporabniški avatar
Poppy.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 429
Na forumu od: 30. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Poppy. » 06. Maj. 2013 12:38

Beautiful creatures - slabo. Jaz sem se filma veselila, zaradi tipa zgodbe - Twilight stil pač, na koncu pa je bil še slabši. Slaba zgodba, prehitro odvijanje, nič akcije, (skoraj) nič čarovniških trikov, glavni igralci me niso niti najmanj pritegnil, med glavnima dvema zelo osladni dialogi in nič kemije. Se bojim, da so pokvarili še eno knjigo in da bodo sledili še trije slabi filmi.
delfin500
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 27. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a delfin500 » 08. Maj. 2013 20:50

Oblivion (2013)
Kjer je akcija, tam je Tom Cruise! In resnici na ljubo, ko gre ves svet k vragu, koga drugega bi raje imeli ob sebi? Letošnje leto bo očitno leto apokaliptičnih filmov; After Earth, World War Z, Elysium, Pacific Rim in This is the End. Prvi izmed njih je Oblivion (2013), znanstvenofantastični film režiserja, scenarista in producenta Josepha Kosinskija, v katerem nastopajo Tom Cruise, Olga Kurylenko in Morgan Freeman.
http://desetaumetnost.wordpress.com/201 ... /oblivion/
Uporabniški avatar
Poppy.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 429
Na forumu od: 30. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Poppy. » 15. Maj. 2013 14:46

Star Trek Into Darkness
Čeprav zvrst ni po mojem okusu in takšnega filma še dve leti nazaj niti pod razno ne bi gledala, mi je ta film, kar se tiče tega, kako je narejen, perfekcija. Tudi sama zgodba mi je bila zanimiva, bolj kot v prvem delu (ki sem ga pogledala pred kratkim).
delfin500
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 27. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a delfin500 » 17. Maj. 2013 21:33

Safe Haven (2013)
Safe Haven je tipični »date movie« – lahko prebavljiva romantična drama, ki je popolna izbira za deževni dan. »Blagovna znamka« in pravcata »proizvodnja« romanc z imenom Nicholas Sparks je še enkrat dostavil točno to, kar smo od njega pričakovali.
http://desetaumetnost.wordpress.com/201 ... aven-2013/
Uporabniški avatar
Babs.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 146
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Babs. » 23. Maj. 2013 19:24

the Great Gatsby
http://www.imdb.com/title/tt1343092/

meni je bil res všeč! leonardo dicaprio in carey mulligan sta mi bila odlična, glasba da pridih modernosti, kar se mi zdi, da naredi, da film malo izstopa iz okvirov pričakovanega, kar mi je bilo precej všeč. začne se pompozno, v stilu, vendar imaš ves čas občutek, da se za vso to fasado skriva še nekaj več (sem prebrala knjigo, ampak sem že veliko pozabila) in zgodba se potem počasi odvija

8/10

Vrni se na TV in filmi

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov