Filmi za razmišljanje + psihološki filmi + trilerji

Vse o filmih, serijah, nadaljevankah, oddajah, showih ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Roberta R.
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Roberta R. » 06. Jan. 2011 0:03

Donnie Darko. Najljubši :hail:
(__/)
( o.O)
(")_(")
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Uporabniški avatar
JustThatGirl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 6. 3. 2010
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a JustThatGirl » 06. Jan. 2011 16:42

Roberta R. napisal/-a:Donnie Darko. Najljubši :hail:


Podpis :D
nikki™
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 4. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a nikki™ » 07. Mar. 2011 18:53

Enkrat sm gledala film "KLIK - za popolno življenje" :D šlo je za to, da je tip v neki trgovini dobu daljinc, s kerim je lahko prevrtel svoj lajf naprej ali pa kej ustavu, ipd.

potem je pa vsako stvar, ki mu ni bla všeč, prevrtel naprej... in je tko kr zamujal svoj lajf... pa je biu zrad tega hitro že starček, in je vse zgubu... ker sploh ni vedu, kaj se mu večinoma dogaja, ker je prtisnu forward takoj, ko mu kej ni pasalo :D

in pol sm se zamislna, kolk stvari gre meni včasih na živce, pa si želim, da bi jih lahko "prevrtela" naprej, da so čimprej mimo... ampak v resnici nočem tega... treba je tudi to nekako preživet in cenit...

lahko ta film povežem z enim mejlom, ki sm ga pred kratkim dobila:

"Ko sem študiral, sem umiral od želje, da se čimprej zaposlim.
Ko sem se zaposlil, sem umiral od želje, da si čimprej ustvarim družino.
Ko sem si ustvaril družino, sem umiral od želje, da čimprej spravim otroke do kruha.
Ko sem spravil otroke do kruha, sem umiral od želje, da se čimprej upokojim.
In sedaj, ko umiram, sem ugotovil, da sem pozabil živeti!"


no ja... cela študija ;) uglavnem film mi je zihr dal mislit :D
. Fall in Love with yourself - and Live happily ever after ;] .
Uporabniški avatar
beri1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 9. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a beri1 » 10. Apr. 2011 11:39

PeggySue* napisal/-a:Včeraj sem gledala po resničnih dogodkih posnet film The stoning of Soraya M.
Hud,pretresljiv film,ki te ne pusti ravnodušnega.Zelo nazorno prikazuje težko življenje žensk v svetu islama.

Zdela ga dol vlečem, da vidimo kaj dogaja.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 11. Apr. 2011 11:41

Twin Peaks

Film posnet po kultni seriji iz 90ih je film, kjer se pravzaprav nič takega ne zgodi, vendar te vseeno dve uri drži v napetem pričakovanju.

res priporočam :D
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 16. Maj. 2011 10:06

Včeraj gledal No country for old men.

Mene je film čist pretresel. Še eno uro po koncu sem gledal v ekran: faaaak, kaj je bilo pa to..
Uporabniški avatar
lipstick69
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 4. 6. 2011
Kraj: LJ (okolica)

Neprebrana objavaNapisal/-a lipstick69 » 11. Jun. 2011 11:32

nefertit napisal/-a:Vsiljivci (the others) vsekakor, drugi se pa trenutno ne spomnem.

Jaz tega filma ne razumem xD
Andrej004
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 14. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Andrej004 » 14. Jun. 2011 17:57

Blade Runner!


Verjetno moj najljubši film!
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 14. Jun. 2011 20:11

lipstick69 napisal/-a:
nefertit napisal/-a:Vsiljivci (the others) vsekakor, drugi se pa trenutno ne spomnem.

Jaz tega filma ne razumem xD


kaj tu ni za razumet? velik twist je na koncu, da so ti, za kere misliš, da so ves čas živi v bistvu pač mrtvi in jih ti živi za katere si ves čas mislila, da so duhovi hočejo izgnat. whole easy point.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 31. Okt. 2011 11:40

Limitless

Zanimiva tematika; o zmožnostih naših možganov in njihovi dejanski uporabi. Zapakirano v tipičen holivudski paket z Bradlyem Cooperjem, ampak čisto za pogledat.

Meni osebno všečen, ker mam rada fantazijske filme in dotična tematika res omogoča domišljiji prosto pot :D
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 15. Nov. 2011 0:51

Kljub relativno visoki oceni na imdb (8.2) Drive niti približno ne doseže pričakovanj.

Zgodba o kaskaderju, ki za dodatne pare včasih koga vozi na hit&run vožnji po Los Angelesu. Itak, da se vmes malo zaljubi, se zaplete z mafijo (italijansko kakopak), pobije ene par hudobnežev, spet malo dirka, nosi okrvavljen jopič. za imiđ, ofkors....to je pa bolj ali manj tudi vse. pomanjkljiva zgodba, tematika že 100krat videna, tako v novejših kot starih filmih. konec je porazen. če so slučajno hotli igrat na neko filozofsko noto odprtega konca in samorefleksije gledalca glede posameznih moralnih ali nemoralnih naukov, so se pošteno ušteli. poleg tega je vse zapakirano v en čuden 80s format, tako kar se grafike tiče, kot tudi kadriranja. še muzika je malo synthpopish.

tistim, ki imajo radi dirkanje, špricanje krvi in testosterona, bo njabrž bolj všeč.

edini plus dobi zaradi komada
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 10. Dec. 2011 15:56

Memento

Po 10 letih spet pogledal tole, odličen misteriozen triler. :cool:
Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 28. Dec. 2011 16:38

Za 'domačo nalogo' gledala film Trust (2010) in Megan in Missing (2011). Oba na temo teh internetnih/online predatorjev, ampak precej različna.
Sem totalno zgrožena bla po obeh, ampak Meggan is Missing.. po resnični zgodbi, what the fuck!? Zakaj se to dogaja :/
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 06. Jan. 2012 11:58

Enter the void

je delo režiserja šokerja Irréversible, ki glavna protagonista, brata in sestro popelje v japonski Tokyo, na popotovanje za iskanjem DMT-ja.

Podobno kot v Irreversable, tudi tu film gradi gledalčevo izkušnjo na prvoosebnem pogledu na celotno dogajanje, ki pa ga, imho, na mestih prav grdo zlorabi. Predvsem v drugi polovici filma, kjer se zdi, da se zgodba odvija tako kot se, le zato, da se lahko režiser še vedno igra s kamero po luftu, po tleh, naokoli in še kje.

Film je šokanten, na momente celo malo 'iuuuu fuj jaki', a ne na račun špricanja krvi in odrezanih organov. Na momente resnično ustvarja občutja, ki naj bi jih doživljal glavni protagonist. In ta niso ravno prijetna.

Odlična fotografija, res dobre barve (k čemer pripomorejo predvsem posnetki Tokijskih ulic, polnih neonskih svetilk), pa tudi zgodba se lepo odvija in se fino napleta okoli nekih light motivov, ki ti jih film vmes navrže, da bi zgodbo lahko sploh razumeli.

Odličen film, ki ga res priporočam, vendar si prej preberite tale članek, da boste lažje sledili zgodbi in da vam bodo nekateri prijemi, ki se jih režiser poslužuje jasni, da se vam ne bo zdelo, da se igra nekega konceptualnega artista, ampak da film dejansko zahteva nain, v katerem je posnet.





Play misty for me

je nekakšen Fatal attraction, ampak 5krat manj napet. Clint Eastwood (če ne bi bil tako šarmanten v mladih letih, bi s filmom kr zaključla) kot radijski speaker, ki ima noro oboževalko. Potem sledi klasičen zaplet in razplet, nekaj smrti, par zaljubljenih scen ob sončnem zahodu, ki delujejo kot tista minutaža, ki jo je bilo pač potrebno dat v film, zato da se zapolne trak in konec, ki si ga na koncu res že želiš.

Pozabljivo.
Uporabniški avatar
PeggySue*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1956
Na forumu od: 18. 11. 2006
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a PeggySue* » 23. Jan. 2012 17:34

Filmi za razmišljanje + psihološki filmi + trilerji

http://www.imdb.com/title/tt1527186/ Melancholia

Že dva dni razmišljam,kaj ta film sporoča?Film se loči na prvi in drugi del.Obadva sta na smrt dolgočasna in brez neke zgodbe.Do konca sem vztrajala iz nega samega razloga;in sicer nek logični razplet,na vse nelogične pripetljaje.A konec ničesar ne razkrije.Skratka za moj okus obupen film.[/url]

Vrni se na TV in filmi

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov