Windows Vista vs XP

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Windows Vista ali XP

windows vista
43
41%
XP
62
59%
Skupaj glasov : 105

Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 12. Jul. 2009 17:58

Ljudje pac rabijo razlog za upgrade. Mene zanima kaj je na visti takega, da bi jst placal upgrade iz XP na visto, ce upostevamo to, da z XP nimam nobenih problemov in sem jih ze vajen. Torej jaz, (in tudi drugi uporabniki) potrebujemo resen razlog za upgrade, ki ga pa ni. XP in visto je neumno primerjat na enakih tleh, ker si ljudje vecinoma lastijo XP(in je zato zastonj), vista je pa precej draga. Boljsa podpora 64bit procesorjev je za vecino ljudi zanemarljiv feature.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 12. Jul. 2009 18:25

Mahagonij napisal/-a:Boljsa podpora 64bit procesorjev je za vecino ljudi zanemarljiv feature.


Zame osebno pač ni, ker nekaj programov, ki jih uporabljam vsakodnevno, veliko boljše delujejo na x64 sistemu. Tega pa mi XP-ji žal ne morejo ponuditi...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 12. Jul. 2009 22:16

Meni so xpjei definitivno boljši, ker vista me je ves čas nekej jebala.
Uporabniški avatar
obliterator
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 154
Na forumu od: 23. 10. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a obliterator » 13. Jul. 2009 7:43

Na žalost vsi pozabljate da so bili na začetku tudi XP neuporabni. To je nekakšen trend z microsoftom. Njihovi OS postanejo uporabni šele z SP1 oziroma v hujših primerih SP2. Zdej je XP oh in sploh, pred SP1 je bil pa drek. Za visto bi pa rekel da je bil to ponesrečen poizkus. Malo me spominja na Windows milenium če se kdo še tega spomni :lol:
Jst osebno sem visto poizkusil in sem se odločil da jo bom preskočil. Sedaj že dva meseca delam z windows 7 in sem zaenkrat zadovoljen. Če seveda vzamemo v račun da še nima SP1 :D
When the pin is removed, mr. grenade is no longer your friend.
Bimbl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 1. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Bimbl » 26. Avg. 2009 14:52

vista. :) ni še mi niti enkrat se sesula.. in z njo nimam problemou. sama jo mam približno 5 mesecev.in mi je boljša od xp-ja.osebno. čeprav mi je najboljši linux ubuntu.. :top:
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 26. Avg. 2009 18:49

Sem izkoristil msdnaa in prešaltal iz viste na windows 7 in sem še bolj navdušen kot nad visto... :D
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov