Vse o mobilnih telefonih

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Gracia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 25. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Gracia » 25. Jul. 2013 18:47

Kdo sanja? Saj se že na glas šušlja o 5S: http://s1.ibtimes.com/sites/www.ibtimes.com/files/styles/v2_article_large/public/2012/04/03/iphone-air-concept_0.jpg
Se pa še ne ve, ali bo to 5S ali 6.
Don't give to anyone the power to put you down. Haters are losers pretending to be winners.
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 25. Jul. 2013 19:22

Komentiral sem sledeco izjavo:
Nekaj dni že primerjam zadnje tri favorite in se nikakor ne morem odločit med Samsung Galaxy S4 (čeprav baje decembra, ko bojo neke velike akcije, pride ven 5ka)
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 26. Jul. 2013 9:48

Meni je to povedal en znanec, ki naj bi se ful spoznal na telefone in je cel čas informiran kaj sledi in prihaja naslednje na trg ... Drugače pa ne vem ali bi se odločila za Samsunga S4 (ja, še vedno se odločam :D), ker je baje tudi zanj značilno, da tako kot predhodniki začne zmrzovat in štekat. Vsi mi priporočajo Sony Xperio Z ali iPhone 5, čeprav me pri iPhone-u bega glede popravil. Recimo, da se mi v roku garancije pokvari, ali je res, da tudi takrat moraš iz svojega žepa plačati popravilo in ga poslati ali nesti v neko Applovo trgovino v Lj, kjer so edini, ki ga popravljajo, in ne tja, kamor pošiljajo ostale telefone na servis? :? SE torej splača kupiti iPhone 5, ali ne? Bi pa rada prešla na Mobitel omrežje, kjer se pa ga ne da kupiti (niti v njihovem omrežju baje ne deluje, razen če je jailbreakan, kar pa stane??), zato ga lahko kupim očitno edino pri Simobilu. :? Potem pa zaradi vezave novega nar. razmerja niti ne morem takoj preiti na Mobitel, ker bi morala plačati precejšnjo kazen zaradi predčasnega preklica naročniškega razmerja.
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
malamutka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 29. 12. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a malamutka » 26. Jul. 2013 11:26

Kolikor je meni znano glede popravila iphona je tako, da je odvisno, kje je telefon kupljen (ali na Simobilu ali pa kje drugje) in so različni pooblaščeni servisi. V nobenem primeru pa ti ne plačaš popravila, če je telefon v garanciji in če popravilo ni nujno zaradi tvoje napake/nerodnosti (npr. razbit ekran). Pri iphonih v garanciji je tudi tako, da ti telefona načeloma ne popravijo, ampak dobiš drugega, enak model, kot ga prineseš na servis. Sicer nisem 100% kako to deluje, in da ti ne dam uporabnikov).kakšne napačne informacije, ti predlagam, da si malo preletiš teme o iphonu na www.jabuk.si (forum Apple
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 26. Jul. 2013 17:33

Leonessa napisal/-a:Drugače pa ne vem ali bi se odločila za Samsunga S4 (ja, še vedno se odločam :D), ker je baje tudi zanj značilno, da tako kot predhodniki začne zmrzovat in štekat.


Jaz ga mam zaj slab mesec nekje in ni niti enkrat minimalno zmrzno al pa zaštekal. Dela kot najbolje podmazan stroj in sem brez minimalne pripombe. Čudo od telefona.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 15. Avg. 2013 14:24

Moje čudo od telefona mi je iz rok padlo na asfalt in to direkt na rob tak, da sem si zlomo steklo na ekranu. Kaj je boljše oz. kaj me bo ceneje prišlo, če nesem na neuraden servis al odnesem na mobitel, da mi menjajo steklo?
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Avg. 2013 8:21

Bi mi kdo priporočil kak dober budget smartphone? Zaenkrat preferiram samsung s3 mini in nokio lumia 520, kako bi ju ocenili?
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 18. Avg. 2013 10:23

Te Lumie 6xx/5xx so baje dost zakon. Ce pa isces androida, pa dosti folka hvali LG Nexus 4 (stock google android - nadgradnje direktno od googla, brez poizvajalcevega bloatwarea).
Uporabniški avatar
Georgia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 7. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Georgia » 05. Sep. 2013 9:50

Zanima me, če kdo ve, kako se imenuje tista foto aplikacija, s katero na fotko lahko dodaš bleščečice oz. tiste male svetleče mehurčke (ki nastanejo zaradi svetlobe..)?
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 05. Sep. 2013 10:29

ena aplikacija ki vseboje take efekte je recimo pixlr-o-matic. :)
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
Georgia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 7. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Georgia » 05. Sep. 2013 10:46

Jap, to bo ta, že zloudala. Hvala :)
Uporabniški avatar
Cassiopeia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 14. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Cassiopeia » 19. Sep. 2013 12:32

A še kdo čaka na iPhone 5S? Jaz z iPhoni še nimam izkušenj, sem pa tokrat sklenila počakati z nakupom, ker želim nekaj bolj kvalitetnega in zmogljivega, pa ker sem mela že več znamk, iPhone je pa zame še vedno "misteriozen". :)
Baje prihaja k nam konec tega leta. Zanima me, če so že kje informacije glede morebitnih rezervacij, cene ipd.?
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 19. Sep. 2013 15:50

Precenjeno sranje.

Raje si poglej kaksno Lumio. Kvalitetna izdelava za polovico (ali se manj) cene JezusPhonea.
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 19. Sep. 2013 15:57

Iphoni so res ful v redu telefončki vendar, kot je predhodnik napisal precenjeni
Uporabniški avatar
Cassiopeia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 14. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Cassiopeia » 19. Sep. 2013 20:05

Hvala za mnenje, čeprav nisem vprašala kakšen se vam zdi iPhone kot znamka, pač pa če še kdo čaka nov model in kdaj bodo znane informacije o tem kdaj bo pri nas, o rezervacijah ipd. :wink:
Kar se tiče precenjenosti, bom pa povedala tako ... iPhone v prosti prodaji ni nič dražji kot razni najnovejši Samsungi, HTC-ji idr. telefoni primerljive kvalitete. Telefon se itak da odplačevati na obroke, kvaliteta telefonov je pa nekje na istem nivoju, vse je samo stvar okusa/pripadnosti, in jaz mam pač namen za spremembo preiti na neko drugo znamko (zlasti ker imam tale zadnji telefon že bolj bogi in bom prvič dala več na telefon).
To je to, ni treba jemati iPhone kot neko modno muho "nek se vidi raskoš", ker ne gre za kazanje niti za razkošje, pač pa za primerljiv telefon tistim, ki jih ima 90% ljudi katere poznam ali srečujem. Ampak čim vidi folk da ima nekdo iPhone-a, že padajo kritike o precenjenosti. :)

Vsakemu svoje. Informacije za katere sprašujem, pa še vedno čakam, če se najde kdo, ki je bolje informiran kot jaz. :wink:

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov