Višje cene pri Đabestu

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Pucca20
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 25. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Pucca20 » 03. Jul. 2010 12:50

Mobitel je res bil dolgo monopol, samo pri takem omejevanju konkurenčnosti sem zmedena :? :? :?
Dokler vsi enako razmišljamo, sploh nihče ne razmišlja.
Uporabniški avatar
abstraktna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 10. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a abstraktna » 03. Jul. 2010 16:45

nevem kako je pri đabestu, a ste mel možnost pol zravn vzet telefon za nižjo ceno? ker če ja, pol se s tem vežeš za dve leti (predvidevam da je isto kot pri simobilu pa tušmobilu) in ne moreš prej prekinit pogodbe, če še ni pretekla ta doba vezave. edin če plačaš pogodbeno kazen, to je da odplačaš vrednost telefona in nato prekineš naročnino. js sm že pozabla kako se to pogodbeno kazen zračuna, takrat ko sem prek študenta sklepala pogodbe sm vedla, zdej pa ne več. ampak sej če na info številko pokličete vam bojo povedal kako zračunat al vam pa celo že znesek povedal. pol pa vidiš a se ti bolj splača plačat pogodbeno kazen al pa počakat do konca naročnine al pa vsaj da se ta bolj približa koncu.
Uporabniški avatar
eclipse.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 29. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a eclipse. » 05. Jul. 2010 19:38

Zdelo se je res predobro, da bi bilo res. Jaz najbrž še vedno ostajam na đabestu, saj potrebujem teh 1000 sms-ov :)
Pri nas pa je simobilova pokritost signala obupna :?
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 05. Jul. 2010 19:54

jaz že prej nisem porabila za 15€, kaj šele zdaj za 19 :evil:
A ti sploh lahko zvišajo naročnino, če si sklenil pogodbo?
Don't worry, be happy!!
MIS_MAS
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 251
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a MIS_MAS » 05. Jul. 2010 20:12

Nima smisla menjavat naročnika. Prvič zaradi tega, ker bodo drugi ponudniki telefonije tudi dvignili cene paketov. In drugič ob odstopu od pogodbe je potrebno plačati tudi pogodbeno kazen, saj ima Mobitel pravico dvigniti cene paketa, saj je tako tudi zapisano v pogodbi.

Aja pa da ne pozabim, da če se prekine pogodba, moraš vrniti telefon in za njega ti zaračunajo uporabnino.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 05. Jul. 2010 20:41

^^moram prevert, ker sem pri S!, pa mislim, da je drugač: res moraš prov vrnit telefon? A ne samo doplačat..neki-pač?
Uporabniški avatar
mala-anchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 106
Na forumu od: 14. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a mala-anchy » 05. Jul. 2010 20:47

kje si pa to pobrala da je treba telefon vrnit?
doplačaš razliko cene telefona..piše v pogodbi koliko je za vsak mesec do poteka naročnine.
MIS_MAS
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 251
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a MIS_MAS » 05. Jul. 2010 20:49

Meni se zdi brezveze se ljudje toliko razburjajo zaradi tega, to je bilo za pričakovat, pravico imajo, podjetje pa tudi mora obstat na trgu. S Đabestom so pridobili veliko veliko veliko strank zato pa si lahko to privoščijo.
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 06. Jul. 2010 15:16

Če prekineš pogodbo in si vezan imaš dve možnosti:
-plačaš pogodbeno kazen, obdržiš telefon, greš na drugega operaterja
ali
-vrneš telefon, plačaš uporabnino telefona (v splošnih pogojih mislim da samo to piše, a mi je njihov svetovalec na 041700700 povedal, da moraš še vrniti telefonsko številko, tore je ne moreš prenesti, in pol leta ne moreš skleniti naročnine na mobitelu....nisem čisto celih točnih pogojev brala, a v točki, ki je govorila o vračanju telefona se tega ni omenjalo, tako da če nisi podpisal tega ne more veljati).

Tako da telefon lahko obržiš ali pa ga vrneš.
MIS_MAS
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 251
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a MIS_MAS » 06. Jul. 2010 16:06

Sestavljanka napisal/-a:Če prekineš pogodbo in si vezan imaš dve možnosti:
-plačaš pogodbeno kazen, obdržiš telefon, greš na drugega operaterja
ali
-vrneš telefon, plačaš uporabnino telefona (v splošnih pogojih mislim da samo to piše, a mi je njihov svetovalec na 041700700 povedal, da moraš še vrniti telefonsko številko, tore je ne moreš prenesti, in pol leta ne moreš skleniti naročnine na mobitelu....nisem čisto celih točnih pogojev brala, a v točki, ki je govorila o vračanju telefona se tega ni omenjalo, tako da če nisi podpisal tega ne more veljati).

Tako da telefon lahko obržiš ali pa ga vrneš.


Ja mislim pa da če prekineš pogodbo moreš poleg pogodbene kazni plačati tudi uporabnino telefona, ker ti nebodo pustili kar tako telefona vrednega recimo 300 eur, ti pa si zanj dal preko paketa recimo 100 eur.
Uporabniški avatar
mala-anchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 106
Na forumu od: 14. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a mala-anchy » 06. Jul. 2010 16:14

ja saj pogodbena kazen je razlika med vrednostjo telefona in tem koliko si ti plačala zanj, zmanjšana za % časa koliko si plačevala naročnino
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 06. Jul. 2010 18:04

MIS_MAS napisal/-a:Nima smisla menjavat naročnika. Prvič zaradi tega, ker bodo drugi ponudniki telefonije tudi dvignili cene paketov.


Jaz pa nisem tako prepričana v to, ker je bil postopek sprožen samo proti Mobitelu, tako da so oni pač primorani zvišat cene, drugi operaterji očitno niso bili osumljeni kršitve. :wink:
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 06. Jul. 2010 18:19

Mobitel bo pa prej kot slej sproži postopek proti simobilu. Al misliš, da bodo pri mobitelu kar sedeli križem rok in čakali boljše čase? :wink:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 06. Jul. 2010 18:31

Sej paket Orto v nulo ni bil identičen Džabestu?! Vsebuje manj prenosa podatkov, če ne drugega...
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 06. Jul. 2010 18:44

Vseeno... Ne morejo vsi ostali imet paketov za 20€, simobil pa za 10€... :wink: Bodo tisti vsi ostali že poskrbeli, da bo podražil tudi simobil... Mobitel se bo najbolj trudil na tem področju, sploh če bo folk začel migrirat k zeleno-belim.
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov