starši & internet

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 12. Feb. 2009 1:45

*hox* napisal/-a:
Tryanna napisal/-a:zdaj pa še ultimativno vprašanje: bi dodali svoje starše med prijatelje na facebooku? :)

Jaaaaa. :D


neee.moji mami je bilo na začetku noro še to, da sva s sestro gor in se je komaj sprijaznila.tako da ne:)
Uporabniški avatar
theNinna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 373
Na forumu od: 31. 3. 2008
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a theNinna » 12. Feb. 2009 16:14

Tryanna napisal/-a:zdaj pa še ultimativno vprašanje: bi dodali svoje starše med prijatelje na facebooku? :)



Če že mam teto gor.. te bi naša dva tudi dodala. Edino malo je moteče to, ko mam kej čudnega napisanega na msn (napr. kake čudne pijanske izjave), mama takoj komentira... :)
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 12. Feb. 2009 17:00

Moja mami kar dost uporablja internet- gleda novice, čekira YouTube, pošilja maile, zdej smo ji zrihtal še msn, in se enkrat na mesec celo prjav gor, ampak če ji kej napišem odpiše šele čez pol ure... :D Facebooka pa nima... :P Sicer je bolj počasna, in večkrat ji kaka spletna stvar povzroča preglavice ( :P ) ampak se počas navaja na naše stoletje...

Fotr pa ogromno uporablja računalnik in internet; in že od nekdaj ve "vse" o takih stvareh... Msnja in facebooka pa nima...


Če bi naše2 imela facebook, bi jih mogoče dodala, sam bi onemogočla da gledata moje slike in sporočila- oz pogovore itd... :twisted:
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 16. Mar. 2009 20:45

fun napisal/-a:
Če bi naše2 imela facebook, bi jih mogoče dodala, sam bi onemogočla da gledata moje slike in sporočila- oz pogovore itd... :twisted:

V takem primeru bi bilo skoraj nesmiselno, da bi ju dodala. :D No, pri nas je s tem tako... fotr ve kako funkcionira računalnik in internet, ker pošilja službene maile, skratka je računalniško pismen. Mama pa ne ve niti prižgati računalnika. Ima takšne vrste službo, da tega ni nikdar kaj dosti rabila. Oz. če je treba kakšen mail poslati, pošlje fotr namesto nje.
Zadnjič spremenil Tamala_mrha, dne 06. Sep. 2009 8:50, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
nora_ovca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 29. 4. 2005
Kraj: na sončni strani alp

Neprebrana objavaNapisal/-a nora_ovca » 19. Mar. 2009 18:04

z našima je tko
mami zna uporablat internet(recepti, maili,..) , word, pa še nek program k ga uporabla v službi, z usemi temi stvarmi se zlo dobr znajde, bl problem je če hoče kj nouga odkrivat.
fotra pa zlo zanima, tko da obvlada uporabo računalnika.
če lahko o nečem sanjaš, lahko to tudi uresničiš. walt disney
christianna cruz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a christianna cruz » 22. Jul. 2009 23:33

moja dva sta oba okoli 60ih , in jima ni v interesu tale moj računalnik , kar mene popolnoma nič ne moti ..
in če ne znata niti najdit gumba za prižgat , ni nobene bojazni da jih srečam na facebooku
mam pa dodanih nekaj tet in stricev , in ostalih sorodnikov....in je use prov fajn :)
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 23. Jul. 2009 15:04

:D
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 29. Nov. 2010 19:08, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
boom_boom*¸
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a boom_boom*¸ » 23. Jul. 2009 17:48

pr ns tud mami ne zna nč na računalniku, ji je problem še miško držat :D
fotr pa neke stvari zna, ampak internet ga pa še zmer matra... glih dons me je prašu če mu dam facebook na USB kluč :lol: :lol:
Zadnjič spremenil boom_boom*¸, dne 01. Avg. 2009 12:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
creative PERSON**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 3. 1. 2009
Kraj: Rateče - Planica:vikend ; Lj :med tednom

Neprebrana objavaNapisal/-a creative PERSON** » 23. Jul. 2009 23:40

moja mami kr zna s kompm učas še več k jst :D piše kr hitr, ma gmail, čekira na youtubu, word obvlada
nima pa msnja, faceboka pa tt nima pa tt skoz prav kok je to bv pa da je res ena oslarija,...

fotr je pa prou brezupn edin kar zna je brskat po netu pa še to bl tko nujno mi enkt na mesc uleti z spiskom komadov pa rece tole mi dol potegn pa zapeč :roll:
ENJOY our lives ---> That's the only way to make us HAPPY
Uporabniški avatar
*amber*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 25. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *amber* » 24. Jul. 2009 12:42

Mami sicer zna z netom in rač., vendar ga uporablja samo za službo in ne sodeluje na fb ipd.

Oče je pa precej dejaven na netu. Net vsak dan uporablja, ima tudi netlog, fbja hvalabogu ne in upam, da si ne umisli še fb.

Ju pa definitivno ne bi dodala na fb, saj tudi ostalih starejših sorodnikov nimam dodanih, razen sestričev in sestričen.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 04. Avg. 2009 5:54

Moja mat je zadnč komentirala, da sva midva vzela internet s sabo na morje :lol: :D , ko sva vzela prenosnika, hahahaha
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 04. Avg. 2009 11:16

uf mi smo pa bolj moderna familija :) mami in ati sta v taki stroki da delata z racunalniki (pa ne sam navadno delo na racunalniku, ampak prav lastno rac. podjetje :D ), babica zna kompletno uporabljat racunalnik in vse kar spada zraven, se je sama naucila. sicer gre bolj pocasi in po zlo starinski logiki ampak zna pa :D sestra studira racunalnistvo, fant je programer...ugl. nimam problemov z nakupi racunalnikov, servisiranjem, poznavanjem programov, raznimi virusi ipd. mam en kup ljudi okrog sebe k to vse rihtajo. jej :D
Uporabniški avatar
n4stk4
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 23. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a n4stk4 » 04. Avg. 2009 21:10

nah, mi pa nismo moderni.
oba sicer znata uporabljat računalnik, ati uporablja predvsem bolho in pač tisto stran, kjer lahko kupiš avto. :D potem recimo word bi tut znal odpret in kej napisat :) čeprav piše ne najbolj hitro, ampak se trudi in je dost boljši v tem kot mami.
mami je pa pesmca zase. sicer ga zna prižgat, tut na internet še pride, ampak je kr živčna, če kej ne dela alpa če kej ne zna. tipka tok počas, da me mine, ko jo gledam in mi ne da srce, da bi jo pustila samo. :D včasih kšno igrco najde in jo igra, za kej drugega pa ni več uporabna. aja, ko je email.si še delal, je imela svoj mail in ga je včasih celo uporabljala, še večkrat pa rekla men naj kej natipkam in komu pošljem. to je pa tut use. :D
Uporabniški avatar
aderyn
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 389
Na forumu od: 16. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a aderyn » 05. Sep. 2009 22:09

boom_boom*¸ napisal/-a:... glih dons me je prašu če mu dam facebook na USB kluč :lol: :lol:


lol, sem se nasmejala ob branju cele teme, kako je večina starejših bolj "počasnih" za te stvari, medtem ko se to nam zdi nekaj samoumevnega..

Tudi moji mami moram 5x eno in isto stvar razložit (npr. kako si da kakšno stvar pod zaznamke), večinoma pa na netu gleda kakšne slike, prebere kak mail, pred kratkim se je tudi prijavila na facebook :D In sem jo potrdila

Najbolj mi pa gre na živce, ko me prosi, da poberem dol kak film (ki ga najde ne-vem-kje) in če ga ne najdem je takoj "Ja kako ga ni, sigurno je gor in se ti ne da pogledat ipd." - enako za podnapise, če npr. ne najdem slovenskih/hrvaških. Pa če ga ni gor, ga pač ni :evil:
There are no shortcuts to any place worth going.
Grcr
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 30. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Grcr » 30. Sep. 2009 19:10

Js sm uspel babi naučit uporabljat internet, slovarje, mail, gledanje filmov :) v službi pa je samo uporabljala računalnik kot prodajalka.
mami zna desetprstno tipkanje, miške pa ne zna uporabljat :D
I like to see you move with the rhythm; I Like to see when you're dancing' from within (Bob Marley)

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov