starši & internet

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 09. Okt. 2008 13:44

Moja mama dobro obvlada racunalnik, saj ni ona niti tak stara (44 je), da bi ji bil problem. Obvala od mejlov, do downloadanja muzike, s filmi nas oskrbuje ona, da imamo kaj za pogledat, internet nasplosno, v glavnem obvlada.

Ati je nekaj let uporabljam samo njegove programe za posel. Najbolj je bil smesen, ko je rekel, da naj mu pokazemo kak dela internet, ker je vedel kak je to popularno in da vsi uporabljajo. Brat mu je odprl Mozillo, on pa ves razocaran:"To je internet?? Kaj si naj s tem zacnem?" Malo smo mu razlozili, pokazali google in cez pol ure se je tak lepo smeskal, da on pa zna uporabljati internet. Hehe, smesen je.

Babica pa nobena noce niti slisati za racunalnik.
You want me to be something I can never ever be.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 10. Okt. 2008 15:34

:lach:
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 08. Dec. 2010 22:24, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dadyka15
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 503
Na forumu od: 25. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dadyka15 » 12. Okt. 2008 19:48

ja fotr obvlada..
mami pa..no to je pa že druga pesem...pojma nima.. :(
Imej se lepo in uživaj življenje do konca.. Le enkrat živiš!!
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 13. Okt. 2008 2:48

Mojadva že leta uporabljata računalnike in internet. Tata pa itak obvlada - pa ne mislim googlanje pa excel, še marsikaj več pozna in razume. Včasih zgleda počasen, ampak se vidi, da ima kilometrino in znanje.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 14. Okt. 2008 8:52

Moja mami se je mogla zarad mene naučit skype uporablat, pa je blo res smešn k je medtem govorila "zdej te pa vidm... zdej te pa ne. kaj sm nardila? kaj je narobe? kaj to piše?" - ker je minimizirala okno :D Je pa res, da ko enkrat začnejo jih je lažje naučit. Na začetku še miške ni znala prijet.... Sicer pa dvomim, da bo kdaj mela mejl in podobno, ampak pustimo se presenetiti :lol: Je pa ne interesira to, če kaj rabi že meni reče.
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 19. Okt. 2008 19:08

Ko sem jaz mamo naučila uporabljat internet se mi je včasih dogajalo, da sploh nisem mogla do svojega računalnika. Mame pa tud ne morš ravno odstranit.

Zadeva je zdaj rešena, imamo vsak svoj računalnik. :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 19. Okt. 2008 19:25

lolitaa napisal/-a:Moja dva mata oba take službe da sta po cele dneva za računalnikom.Tko da se kr dobro spoznata na te stvari.
Enako.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 19. Okt. 2008 23:31

Tryanna napisal/-a:Ko sem jaz mamo naučila uporabljat internet se mi je včasih dogajalo, da sploh nisem mogla do svojega računalnika. Mame pa tud ne morš ravno odstranit.

Zadeva je zdaj rešena, imamo vsak svoj računalnik. :)


isto je blo pri nas :D

prej ne duha ne sluha, da bi koga zanimal računalnik al pa internet.Potem pa kar naenkrat ko sem mami pustila samo da neke recepte pogleda in se ji je kar zmešalo v smislu, ker tam pa res najde lahko čist use kar potrebuje.No, takrat je potrbovala osvojit nekaj veščin interneta, pa tudi nekaj osnov računalnika in potem je večalimanj sama gruntala kaj in kako.Je pa slabo, ker ne razume anegleško (usaj nekih tehničnih izrazov ne) in potem me skos kliče če se ji kej odpre, kaj kej pomeni.Ampak ok, določene fraze in okna že pozna, tko da ni panike.
Isto je bil fotr.prej v življenju ni tipkal na računalnik (on je še iz časov pisalnega stroja :D) , potem so ga pa na šihtu ker je menjal delovno mesto, postavl pred le-tega in znajdi se.No, na začetku sm mu spet jst pomagala, ampak ker on zna mal bolj anglešk kot mtka, se je hitrej ufural in morm priznat, da mu zdej kr laufa :)
je blo pa zanimivo in videt brezizhodno ravno to, da sta nekak obadva začela spoznavat računalnik in net skupaj in potem sta itak hotla met skos dostop, ampak ker sm mela jst v sobi svoj računalnik je blo to precej moteče, ker sta skos v moji sobi visela in mi težila.neki časa smo še to fural, pol sm se pa nekak odločila, da jima tastar računalnik dam gor, sebi pa kupm nouga laptopa.in zdej je mir in je usak na svojem (no, onedva mata še občasne prepire v smislu "a se lahko prosm spravš s kompa da neki pogledam" :D jst mam pa mir ja :D
sm pa vesela, da sta se sama naučila spopadats težavami, tko da mi ne težita več za usak drek k se pokaže, pa kako kej narest.prej me je pa mami klicala tud po desetkrat na dan ko sm bla na šihtu, kako to pa kako uno..jaoooo, hehe
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 19. Okt. 2008 23:48

Moja dva sta locena in foter niti ne ve dobro, kako racunalnik izgleda, kje sele da bi kaj znal ali celo posedoval kaksno taksno cudo. :wink:

Mami se pa kar dobro znajde. Zdaj, ko v sluzbi racunalnika ne uporablja vec, gre, ce je kak racunalnik prost, pogosto precekirat maile ali pa kar tako malo surfat.
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 20. Okt. 2008 14:35

Moj oči se kr dost spozna na internet in ga kr dost uporablja, mami pa je čisto nasprotje - 3x na leto prebere mejle (pa še to ji mormo prej naštimat, ker vztrajno trdi da ona tega ne zna, čeprou smo ji že 100x pokazal kako pa kaj), včasih ji naštimam 24ur.com in potem bere vreme in ostale novice. :)
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 20. Okt. 2008 18:35

moja dva nimata pojma o compih, nikol ne uporabljata neta (zdi se mi da tudi nikol ne bosta), tud el. pošte ne...
tud nista v službah, kjer bi bilo potrebno uporabljat to čudo,
se čist znajdeta brez :lach:
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
t@ssy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 54
Na forumu od: 10. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a t@ssy » 25. Okt. 2008 13:00

.............
Zadnjič spremenil t@ssy, dne 25. Sep. 2010 20:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Darling, if you want to talk bollocks and discover the meaning of life, you''re better off downing a bottle of whiskey. At least that way, you''re unconscious by the time you start to take yourself seriously. (P.S.)
Uporabniški avatar
veneficus pupa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 175
Na forumu od: 11. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a veneficus pupa » 26. Okt. 2008 15:30

fotr mislm da se kr znajde. sicer ga to ne zanima preveč, ampak gre vsake tolk mal počekirat na mail, pa po netu če so kaki festivali, pa bio kmetije..pa take stvari :)

mt pa tud zna net uporablat..sam recimo, k je pa treba malenkost več vedt pa zmrzne..morm pa js vedno zravn čepet pa ji vse razložit... učas je prou muka!! :x
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 26. Okt. 2008 18:36

zdaj pa še ultimativno vprašanje: bi dodali svoje starše med prijatelje na facebooku? :)
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 15. Dec. 2008 21:24

Tryanna napisal/-a:zdaj pa še ultimativno vprašanje: bi dodali svoje starše med prijatelje na facebooku? :)

Ja. Kot prvo, nimam kaj skrivat. Kot drugo, če bi imela, tega že ne bi dajala na FB.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov