Splošna tehnična vprašanja

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7033
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 08. Jul. 2011 18:59

Vprašanja, ki si ne zaslužijo svoje teme in ne ustrezajo v že obstoječe.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7033
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 16. Sep. 2011 21:02

Citiram iz zaklenjene teme:
Rož-Ca napisal/-a:Nikjer še nisem zasledila te teme.
Zanima me namreč kakšen mp3/mp4/ipod priporočate. Potrebujem ga izključno za tek. Zanimajo me vaše izkušnje z vašimi predvajalniki.
Zelo so mi ušeč tisti mali ipodki, ki imajo sponko, ki jih lahko pripnemo za pas (nekaj takega imam tudi v mislih- majhen, lahek, priročen, s sponko). Vendar sem zelo zbegana in se sprašujem če to sploh potrebujem, oziroma če lahko dobim kaj podobnega, mogoče še bol kvalitetnega za še manjšo ceno. Pripravljena pa sem odšteti do 50 evrov. Seveda, če bi se dobilo kaj ceneje bi bilo še boljše.
Gledala pa sem tudi neke mp3-je (GRUNDIG MP3 predvajalnik MPAXX 940), cena se giblje okoli 30evrov, vendar sem zasledila nekaj komentarjev, ki so proti nakupu.

Razpišite se, vsak komentar mi bo prišel prav pri odločitvi o nakupu.


purple_rain napisal/-a:Kaj takega mogoče? :D Pa kupi 2, za vsak slučaj, zna se zgodit, da kej ne dela (od nakupljenega s te strani). :lach:


Pa malo bolj zares: zakaj pa ne vzameš kar mobitela? Še večina ne tolk novih ima solidne predvajalnike..
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Rož-Ca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 11. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Rož-Ca » 16. Sep. 2011 21:09

Predhodnika se ne citira.

hehe, cena pri temu mp3-ju mi je več kot všeč ;)

ja, sem razmišljala, da bi vzela mobitel.. vendar je moj telefon kar velik in bi mi bilo moteče teč z njim... če bi kupila kakšen etui, da se ga pripne za pas..vendar bi me vseeno motilo. zato pa iščem nekaj čisto lahkega, majhnega in priročnega.
prihajajo pa tudi mrzli dnevi, tako da bom veliko preživela v fitnesu in tudi ni fajn s telefonom za pasom strašit okrog...
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 16. Sep. 2011 21:25

Jaz imam SanDiskovo Sanso clip in sem zadovoljna z njo. Sicer so mi prvo zamenjali, ker je bila ocitno neka tovarniska napaka, sedanja pa zaenkrat dela super, zvok je enkraten, pregledna je pa se moznost "nadgradnje" s spominsko kartico ima. Sicer je baterija malce slabsa in zdrzi "le" do 15 ur, ampak mi cisto ustreza.

Aja, pa uporabljam ga skoraj tudi oz. predvsem za tek.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 17. Sep. 2011 18:07

Jaz sem imel že VSE vrste mp3jev itd.

Glede zvoka se mi zdijo najbolj vrhunski Phillipsi, prav tako so razmeroma poceni za kar dobiš...ne dobiš pa nobenih etuijev za na roko itd. A ne prenesejo pranja :P

ImeL sem Sandisk Sansa, kar drag, isto nobenih etuijev..spet ne prenesejo pranja :P .

Kolega mi je posodil nekoč tega GrundiG, in ajde to je fejk serija starega Ipoda mini shuffla. Ni slab, ni pa odličen.

Trenutno imam Ipod mini shuffla, in ja... je dokaj odlična zadeva, majhen, lahek, pripnem si ga za majico ko tečem, ker ima na samem mp3 samo 1 gumb (shuffle, in vklop), je zelo trpežen..komande za prestavitev pesmi pa ima na slušalkah, baterija zdrži 12 ur. Na živce mi gre neumen način nalaganja pesmi, če ti gredo slušalke v k**** so drage.

http://www.letsgodigital.org/images/art ... player.jpg

Za tek in aktivnosti je to najboljši mp3..pa še pranje prenese, in to večkrat

:P
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 18. Sep. 2011 12:25

Jaz imam za tek iPod nano, no tudi sicer ga dosti uporabljam, ker se mi na telefon še ni dalo nalagat glasbe. Je pa ipod rahlo nadležen, ker moraš nalagat glasbo prek itunes, jaz bi raje kar skopirala, kot pri ostalih mp3 playerjih.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 30. Sep. 2011 7:53

falila temo... :oops:
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
flesherka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 675
Na forumu od: 24. 3. 2008
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a flesherka_ » 07. Okt. 2011 15:26

Se spozna kdo na Pantheon - malo bolj napredno vprašanje imam. Potencialni kandidati naj se javijo na PVT.
ONCE YOU GO PINK, YOU NEVER GO BLING...
Uporabniški avatar
Jess°
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 20. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Jess° » 26. Dec. 2011 14:35

Eno vprašanje. Imam ipod nano. Slušalke so mi šle u k***c in seveda rabim nove (sm probala vtaknit not slušalke od mobitela, vendar, sej melodijo je slišat, sam petje pa pač ne :D) pa me zanima, če morem kupit ravno originalne, ali se da kje kakšne fejk nabavit, da niso tako drage, pa bi vseeno vseskupaj delovalo, ne da bi bilo kakšnega hreščanja in podobnih zadev?

Hvala za odgovore! :)
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 26. Dec. 2011 19:46

Mi zna kdo povedat, kako naj pošljem sms, ki je malo daljši, v celoti, da ne manjka zadnji del? Imam Nokio Xpress Music 5530. Zanimivo je to, da včasih odpošlje v celoti, včasih pa kakšnega ne in manjka zadnjih par besed, ko preverim med odposlanimi sporočili. Sestra in kolega, ki imata Samsung ne vem keri (android v glavnem), jima avtomatsko spremeni daljši sms v večpredstavnostnega (zraven ikonice - pisemca je narisana nota, a ne gre za komad, pač pa običen sms). Kako pa je sicer treba to nastavit v telefonu, da odpošlje celotni sms?
drejča
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a drejča » 28. Maj. 2012 16:59

Odločam se za nakup tabličnega računalnika iPad. Zanima me, ali ima že kdo kakšne izkušnje in če mi lahko prosim svetuje katerega kupiti, ker je ponudba resnično velika.
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 28. Avg. 2012 20:36

Tale je trenutno ful fajn: http://www.google.com/nexus/#/7
Weilyi.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 2. 9. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Weilyi. » 01. Nov. 2012 11:00

Imam en problem, ki pa upam, da mi ga bo tu kdo znal razrešiti. :)
Imam digitalni okvir Hama New Basic. http://www.mimovrste.com/artikel/1130001410/digitalni-foto-zaslon-hama-new-basic-8 Tu imate njegove tehnične podatke.
No uglavnem gre se za to, da mi nekatere slike razmaže in mi ni jasno zakaj.
Npr: slika, velikost: 500x375, jpg format mi razmaže, medtem ko mi sliko 500x326, jpg format ne razmaže? Sliki sta si po lastnostih skoraj identični, ampak kljub temu eno razmaže, medtem ko drugo prikaže takšna kot je.
Razmaže mi tudi slike večje ločljivosti, kot jo ima on, npr: 960x960, ampak potem je pa tudi veliko slik, ki pa jih ne razmaže, čeprov imajo tudi čez 1000 pixlov. Ne štekam res.. ×)
Če se morda komu sanja zakaj je tako?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 01. Nov. 2012 11:50

pomojem najprej nekje nastavi, da ti ohranja razmerje velikosti.

(keep aspect ratio, lock aspect ratio)
Weilyi.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 2. 9. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Weilyi. » 01. Nov. 2012 12:31

Na voljo v Aspect ratio imam:
-Original
-Stretch
-Crop
V nobeni od teh možnosti se stanje slik ne spremeni. -.-

** Sem že uredila, hvala vseeno! :)

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov