skype..

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

kravzlbavc
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 16. 10. 2006
Kraj: kingdom far far away

Neprebrana objavaNapisal/-a kravzlbavc » 21. Mar. 2007 18:44

hey..sem iskala temo o tem če že obstaja pa očitno ne...če pa pa se opravičujem..

zanima pa me kaj moraš naret za klicanje na stacionarni tel, in ali plačaš samo 1x al je naročnina, se odštevajo impulzi al kak??

pa še če mogoče obstaja kak program s katerim lahko brezplačno kličeš na stac.tel??

dobrodošle vsakršnekoli inf o vsem tem pa tud o drugih programih...

hvala!!!!!!
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 21. Mar. 2007 23:05

Obstaja VoIP(Voice Over IP)...pa se malo izobražuj. ;)

link 1
link 2


Aja, žal pa ne vem točno, kako deluje...je ena kolega to reč mel, sam nisem nikol nč vprašala kako in kaj gre to.




Skype sem pa tud jz mela en kratek čas, pač iz radovednosti kako izgleda :)
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 22. Mar. 2007 0:26

Voip super deluje, ga uporabljam, če se ravno spomnim. Pač zlovdaš si program,mislim da imaš po 5 min zastonj, pol ti prekine. in pač še enkrat pokličeš. Ko ti zmanjka kredita, meni ga še ni, si pač še enkrat inštaliraš program.


Skype: Imaš neko dobroimetje, ki ga plačaš najbrž s kartico prek interneta. To je vsaumetnost ;)

Pa ful luškani skype telefončki obstajajo :razz:
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 22. Mar. 2007 3:23

^^Aja? Ker meni je ravno zmanjkalo kredita pri Voipu... torej samo se 1x instaliram in je to to? Ker pred casom si moral poloziti na "racun" 10€ ali 10$ (ne vem vec tocno... )
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 22. Mar. 2007 6:25

Skype nima naročnine. Pri klicanju Skypeout kontaktov (stacionarci, mobilci) plačuješ impulze, ki pa so zelo poceni.
Jst ga precej uporabljam za Skype-Skype klice (zastonj) in pa za klicat v tujino.
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 22. Mar. 2007 8:43

Skype-skype klici so zastojn, zato jih tufi jaz uporabljam. Klici na mobilca pa stacionarca so pa zlo dragi, razen če kličeš v tujino.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 22. Mar. 2007 15:37

Jaz uprabljam programček samo za Skype-Skype klice. So pač zastonj. Zraven pa kamera in je še boljše kot predragi mobiteli.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 22. Mar. 2007 17:10

Oki zdej bom pa jst k en največji debil postavla par uprašanj, k mi par stavri ni jasno pa bom najlaži tuki uprašala tko po domače :D

Skratka Skype-Skype klici so neki tko k msn, samo da se pač ubistvu pogovarjaš prek mikrofončka in slušalk seveda ... in je zastonj?
In to morta met obadva valda na pcju ne ... da loh tko čvekata :D

Kar se pa tiče ostalga, da recimo iz Skypa kličeš na mobitel al pa na stacionarni telefon je pa treba neki plačat, neki minimalnega baje ... a zato nujno rabiš plačilno kartico? Al kako si to daš denar gor?

Mene je namreč nekdo tko zelo presenetu s klicom pa bi jst rada kdaj tut njega pa me zanima, če je dovolj, da si jst samo ta Skype naložim na pc al morem met tut kkšno kartico s katero vnaprej ta klic plačam in ga pol loh pokličem ... :D

Skratka nej mi prosim en tole mičken razloži k jst nimam pojma ... pa tko na čimbolj enostavn način prosim ... :D K drgač mi sploh nau nč jasn ...
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 22. Mar. 2007 20:31

Če ga boš klicala na računalnik rabiš samo program. Ko ga inštaliraš, si izbereš neko skype ime. Ko iščeš kontakte v bazi podatkov (če ne veš direktnega nicka), mislim, da lahko to narediš prek emaila. Vpišeš če je na ta email jprijavljen kakšnen uporabnik. RAbiš samo mikrofon in slušalke, ki jih priklopiš na računalnik mislim da tja, kjer so zdaj zvočniki. Stanejo par jurjev v Big BAngu in podobnih zadevah. Pol imaš na spletni strani skypa če se ne motim, navodila, kako si spremeniš nastavitve na PC, da ti pač upošteva mikrofon&slušalke. NIČ drugega :)

Če boš klicala na stacionarne številke, so zastonj za vse evropske države=> Voip, ker je zastonj (skype za plačat nekj malega, ampak maš že komplikacije s plačilom). Isto prek računalnika. In za Slovenijo 100%no deluje ;)

Dost luškana stvar je tudi, ko imaš slušalke, če posnameš osebno sporočilo (nekje v pripomočkih je program), in to pošlješ po mailu
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 23. Mar. 2007 13:37

Hvala Zvončica :wink: Zdej me pa samo še neki zanima ... ker on nima stacionarca v Španiji :?
Če ga jst kličem na mobitel plačam a ne? Ampak kako? A s kartico al kako? Ve mogoče katera, kako se te impulzi plačajo?

Ker vem, da ko je on mene klicu na mobitel, mi je povedu da plača sicer neke impulze, ampak da so čist poceni ... sam mene zanima kako se to plača sploh ... :D Oz. kako se to lahko naloži gor denar, da se lahko kliče ...
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 23. Mar. 2007 14:33

tiasha, kaj pa če bi si oba inštalirala skype in bi blo zastonj?
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 23. Mar. 2007 15:22

A dejte no, mal bi pa lahko po Googlu poiskal.
http://www.skype.com/

Plačaš s kartico ali PayPal. Po istem postopku kot ko kj kupuješ prek internet.
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 24. Mar. 2007 11:20

Ja prpl rejn ... sej on ga že ma ... :wink: Jst si ga bom pa tut počas naštimala ... sam tko ne, včasih pa nisva lih oba za pcjem recimo pa je kul, če ga loh pokličeš na mobitel ... :)

Drgač pa mi majself end aj ... ne bit preveč pametna, če je pač tema o skypu mislm, da loh tuki kej uprašam ... drgač bi šla pa pač na gugl brskat al pa koga druzga spraševat ... :wink:
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 24. Mar. 2007 12:40

tiasha napisal/-a:Ja prpl rejn ... sej on ga že ma ... :wink: Jst si ga bom pa tut počas naštimala ... sam tko ne, včasih pa nisva lih oba za pcjem recimo pa je kul, če ga loh pokličeš na mobitel ... :)

Brez zamere, ampak sem mislila, da mata bolj "distanciran" odnos(kot sem razbrala iz tvojih postov), ne pa da bi se ravno klicala kadar se komu sprdne..
Ja, sori, ni moja stvar.

Drgač pa mi majself end aj ... ne bit preveč pametna, če je pač tema o skypu mislm, da loh tuki kej uprašam ... drgač bi šla pa pač na gugl brskat al pa koga druzga spraševat ... :wink:

me,myself&I je čist dost pametna, .. ja, a je tko težko poguglat zadevo al pa official stran prebrat(velik prej dobiš potrebne informacije tam)?
:roll:
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 24. Mar. 2007 12:52

tiasha napisal/-a:Drgač pa mi majself end aj ... ne bit preveč pametna, če je pač tema o skypu mislm, da loh tuki kej uprašam ... drgač bi šla pa pač na gugl brskat al pa koga druzga spraševat ... :wink:

Se pravi si lena pa naj drugi opravjo delo namesto tebe? :roll:
Ok je, če vprašaš za naše izkušnje s Skypom al pa keri so še drugi načini telefonije, ampak podrobnosti o samem programu pa že lahko pogledaš na uradni strani. Pa tudi zate je boljše, ker informacije ki so tam, so zagotovo točne.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov