SIOL, AMIS, T2, ....

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Katerga od internetnih operaterjev uporabljate vi?

SIOL - telekom
36
78%
AMIS
10
22%
Skupaj glasov : 46

Uporabniški avatar
KristinĆk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 18. 9. 2007
Kraj: somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a KristinĆk » 20. Nov. 2008 14:05

doma mamo siol trio po tanovem..zadovoljni!
v fletu v lj mamo pa amis..poraz!
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 20. Nov. 2008 15:08

jst sm zaenkrat na siolu, pa mi je kr mal drag, za povezavo do interneta in tv plačam 50 EUR na mesec, kar mi je definitivno preveč, tko da bom mogoče preklopla na optiko, čeprou ne vem, al se mi splača al ne oziroma kaj dobim za to in kolk bi pol stal. Drugač pa nikol nism mela kkšnih večjih problemov pri siolu, vedno so mi lepo pomagal, kadar sm jih rabila, so tud znal pomagat, tko da čez klicni center nimam pripomb.
Uporabniški avatar
*Kobilica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 28. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Kobilica* » 21. Nov. 2008 9:31

ryu10kyu pismo, ti pa imaš dramo s tem internetom ... upam, da naju ne bo čakalo kaj podobnega, ko si bova na svoje začela rihtat ...
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 21. Nov. 2008 11:03

ej ne vem, kar js poznam folka, majo kr srečo s siolom. Kolega sta ravno dobila laptop in jima je kul, net in vse ostalo pa zaenkrat dela. :)

a tale laptop, ki ga ponujajo, ma tko mali ekran? sicer ga ena moja kolegica ma, oz. je iskala prav takega, da ga lah nosi sabo v ruzaku na predavanja. zna bit zlo priročno?
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 21. Nov. 2008 11:57

jagodka85 napisal/-a:jst sm zaenkrat na siolu, pa mi je kr mal drag, za povezavo do interneta in tv plačam 50 EUR na mesec, kar mi je definitivno preveč, tko da bom mogoče preklopla na optiko, čeprou ne vem, al se mi splača al ne oziroma kaj dobim za to in kolk bi pol stal. Drugač pa nikol nism mela kkšnih večjih problemov pri siolu, vedno so mi lepo pomagal, kadar sm jih rabila, so tud znal pomagat, tko da čez klicni center nimam pripomb.

Kako 50€? Mi plačujemo 39€ za internet, televizijo in telefon (kjer je v naročnino vključenih toliko pogovorov, da skoraj nikoli ne doplačam nič, kvečjemu par centov).
Lahko pa imaš tudi vse troje za 30€, samo potem nimaš vseh tv programov, oziroma jih doplačaš posebej.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 21. Nov. 2008 12:31

Ne bi vedla. Mamo povezavo mislm da 4 gb, potem mamo pa še siol tv in to je to, brez telefona, mamo telefon posebi. in je blo zadnč računa 50 EUR, tm okol nekje.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 21. Nov. 2008 13:28

Potem je najbrž fora v hitrosti povezave - moja je 1Mb/s. Več kot preveč za moje potrebe. :wink:
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 21. Nov. 2008 14:01

Ja, se poviša mislm da za vsak Gb, tko da ja, vrjetno je to zarad tega. Ampak mi je še vedno preveč 50 EUR na mesec za to dajat. Čeprou, optika baje pr nas zaenkrat še ni možna, tko da kej cenejšga ne bi mogla dobit, razn če zmanjšam hitrost povezave, tega si pa ne želim. Ah ja, bomo že preživel :)
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 21. Nov. 2008 14:53

Ja pri netu je tako da vsak korak višje pri hitrosti je 6€ več...mislim da tako pri t2 kakor pri siolu...amis pa ima kar dosti veliko kapaciteto prenosa v primerjavi z drugimi uporabniki, če seveda gledamo adsl varijanto....tako da če hočeš neko spodobno povezavo preko neta nanese okvirno 50€ na mesec.
Mene sicer siol ni prepričal ker je njihov način lovljenja uporabnikov bolj preko kakšnih akcij kjer dajo kakšen prenosnik ali pa plazmo, ki je že nekako "zastarela tehnologija" in ljudje pač zagrabijo na to. Njihova ponudba pa dolgoročno gledano ni med najbolj ugodnimi..saj so si ponudniki dosti blizu cenovno ni nekega dumpinga s katere koli strani :wink: Razlikujejo se samo v podrobnostih in zahtevah ki jih uporabnik ima...nekateri ponudniki so nekaterim bolj prijazni drugi pa drugim.
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
Ava87
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 6. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Ava87 » 22. Nov. 2008 20:03

A kera kej ve o tem lcd ju ki je sedaj v akciji? Zgleda res kul! Pa niti ni kr ena firma ampak je LG!

Kolikor razumem, ga dobiš ob naročilu na katerokoli Siolovo stroritev. Ni nujno ravnočit na primer TRIO?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 22. Nov. 2008 20:47

^^ Ravno en komentar pred tvojim, je ravno komentar na ta tv. Dejansko ta TV stane 672 evrov. Za malo več denarja lahko dobiš veliko boljši lcd.

Ne vem no, naj kdo, ki se dejansko spozna na te stvari poda mnenje.

EDIT: Popolnoma isti LCD sem najdla na strani od Big Banga za 15 evrov ceneje. Ugodna ponudba- my ass.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 26. Nov. 2008 10:01

ryu10kyu napisal/-a:Satya: Ma...to dajo ena jajca od računalnika v akcijo in jih pošibajo ven...saj itak jih napol zastonj dobijo :wink:

Drugače pa ja mi je všeč tale tema...ker sem imel pred kratkim težave z internetom.
Imam pa celi trg preštudiran:
Skratka kabla se izogibajte kot pes mačke, ker je najdražji in najmanj dobiš zanj...druga opcija je adsl....tretja najcenejša in najhitrejša je pa optika!

pri meni je problem ker imam samo kabel...hotel sem imeti adsl, ker optike še nekaj časa ne bom videl, čeprav živim v centru mesta v Ljubljani :roll: ...
Oddam povpraševanje ali imam lahko adsl in odgovorijo mi da lahko...najcenejši ponudnik za moje zahteve hitrosti interneta je bil amis...in dobim odobritev in na koncu po dveh mesecih ko sem bil brez neta(kajti kabel sem odpovedal prepričan da bo to ena dva tri uštimano) ugotovijo da moj telefonski priključek nima povezave do omarice glavne od telekoma(telefona stacionarnega ne uporabljam že huhu časa). Do investicije da bi šel na lastne stroške od glavne omarice do mojega stanovanja vleči žice mi pa ni...glede na to da se je enkrat ta strošek že vračunal v ceno stanovanja...ampak telekom itak pravi zdaj, da je to interna inštalacija in ne stvar telekoma in da takrat je to ptt delal kao in blabla. In da to žico je očitno nekdo nase prevezal..sem rekel ok...potem bom te žice potrgal ven iz zida ker "kao" ni nakamor zvezano pa briga me potem kaj se zgodi, če potrgam ne vem komu vse žice ven? Mislim poden od podna...je še tisti od telekoma rekel da se je to vse po kavbojsko delalo in da noben sploh nima načrtov kako te žice gredo in kako ne..in so dvignili roke.
No in sem šel spet na kabel potem in najdražjo možno opcijo na trgu.
Razmišljam da bi celo od simobila ali mobitela vzel internet ker so cenovno na isti ravni kakor ponudniki kabelskega omrežja.
Ali se bom pa odselil v neko stanovanje, ki ima možnost optike, haha :lach:


če boš šel res na to mobilno varianto, bo mel mobitel baje zdej akcijo, ko boš laptop dobil (mislim da ga plačaš 150 evrov, pol pa 24 mescev po 30 evrov - s tem ga odplačuješ, pa še net ti krije neomejeno). fino, ne :)
Uporabniški avatar
pepelčica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 483
Na forumu od: 10. 7. 2007
Kraj: koper

Neprebrana objavaNapisal/-a pepelčica » 26. Nov. 2008 10:52

Mi imamo t2 optiko in je super. Internet je 14€ na mesec 10/10 Mbs in tv je 12€ na mesec. Se mi ne zdi neki velik strošek za to kar dobiš. Sploh si ne predstavljam več kako je blo prej, ko smo film pobirrali 2 uri :) Zdj rabi 10min.
Uporabniški avatar
*Kobilica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 28. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Kobilica* » 26. Nov. 2008 17:50

Satya, za tale mobilni paket z laptopom sem tudi jaz brala, na enem drugem forumu. Baje se splača, da je računalnik vreden tega denarja in tako naprej.

Jaz sicer mislim, da sedaj ne smem zapravljati za take stvari, mi je pa kar malo žal, da ne morem. Nekaj kompaktno prenosnega bi bilo genialno, laptop, ki ga imam sedaj je prava krava. Z rogovi vred. :lol:
Uporabniški avatar
*Kobilica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 28. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Kobilica* » 27. Nov. 2008 10:26

Da delim svoje FW-jane mejle. Tole sem dobila od kolega: Siolova nagradna igra. Naj najbolj srečna dobi LCD :wink: [/url]

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov