Prva pomoč za računalniške nevedneže #2

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

funny baby
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 23. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a funny baby » 02. Feb. 2010 17:46

kepka napisal/-a:
funny baby napisal/-a:PROSIM NUJNO RABIM POMOC

Na prenosniku Lenovo Thing Pad (os Vista) se mi je zatemnil ekrat, za pet minut sem sla stran in, ko pridem nazaj je zatemnjen ekran, premikam misko, nic, ugasnem prenosnik in prizgem nazaj, nic... Je zatemnjen, vidi se slika ampak ne dovolj, da bi karkoli lahko naredila. Nujno moram nekaj na tistem racunalniku naredit, ker tukaj nimam programa... Kako naj dobim normalno sliko? :cry: :?:

Mogoce veckratni pritisk kombinacije tipk Fn + Home?


Ne gre. Mi je cudno, ker drugace se slika vidi, vendar zalooo slabo, skratka zatemnjen ekran, kot, ce ga zatemnis na navadmen pc-ju s tistimi gumbi ob strani ekrana. Vendar jst nisem nic zatemnila, ko sem sla stran za par minutk je bilo vse ok pa pridem nazaj pa zatemnjen.
Ne vidi se niti toliko, da bi vedela kaj se dogaja na ekranu, niti kurzorja se ne vidi oziroma miske.
Pa na prenosniku tudi sploh nimam moznosti zatemnitve vsaj ne zunaj na racunalniku.
funny baby
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 23. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a funny baby » 02. Feb. 2010 18:06

Naj se povem, da drugace racunalnik dela normalno, kolikor se pac vidi, le slika je zatemnjena.
Zato ne upam kar koli klikati, da ne bi potem se unicila raculanika.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 02. Feb. 2010 18:55

Sigurno je na tvojem prenosniku ena kombinacija tipk(v stilu Fn+...), ki poveča ali zmanjša osvetljenost zaslona...poglej v navodila...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
funny baby
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 23. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a funny baby » 02. Feb. 2010 19:01

ja to sem ze poskusila pa ne gre. Ocitno ga bo treba nest na servis.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 02. Feb. 2010 19:32

Potem ti je očitno osvetlitev spustila dušo...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 03. Feb. 2010 0:22

Novo

Nameravam kupit tale laptop:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist ... 0853__Ruby

In zdej tm piše:
Operacijski sistem: za doplačilo, DELL priporoča Microsoft Windows 7

Kaj to pomeni? A če ne doplačam ne dobim gor windowsov naloženih? Kaj pa je pol gor? Kako pa pol zaženeš računalnik če ni windowsov - a ga sploh lahko zaženeš?

Pa še neki - če jih ni in če bi jih rada namestila z domačimi windowsi :D kako to nardim? Mislm a zloudam iz kšne (plačljive ;) ) torrent strani windowse in kaj pol? Dej če kdo to ve pa ne sme na glas govort, nej mi plis pošlje ZS.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 03. Feb. 2010 10:06

Sej si študentka in skoraj morate met na faksu možnost, da dobite zastonj.
Pa si na tem računalniku preprosto downloadaš jih, posnameš na dvd (piše vse, kaj moraš naredit) in inštaliraš na prenosnika. Drugače se pa tud na črno vse dobi, sam zakaj nebi lepo legalno, če pa lahko :D

Zdej če ga prižgeš bo pa Bios gor (razen če je zdej že kej novga :D ) in ne moreš praktično nič z njim.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 03. Feb. 2010 12:14

*mala* napisal/-a:Zdej če ga prižgeš bo pa Bios gor (razen če je zdej že kej novga :D ) in ne moreš praktično nič z njim.


Najbrž misliš DOS. BIOS bo gor v vsakem primeru.

No, če si študentka je tvoj faks verjetno vključen v MSDNAA in lahko dobiš W7 zastonj. Na strani fakultete so sigurno navodila, tam vse piše kako pa kaj.
Če ne pa....warez... :twisted:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
funny baby
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 23. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a funny baby » 03. Feb. 2010 12:50

Ze, buubbika, samo pri meni je ekran skoraj cisto zatemnjen, vidijo se samo sence, nic se na de delati, ker se ne vidi niti miske, niti crk, niti kaj se prikaze na zaslonu.

Hvala kepka pa McLarnovc! Danes gre prenosnik kar na popravilo.

Imam pa se nekaj vprasanj glede tega starega PC-ja (windows 98).
Se mi zdi, da ze odkar ga imam se pojavlja neko okno, ce zelim instalirati Adobe Flash Player. Zdaj pa me zanima, ce je to varno instalirati? Namrec sem brala, da so taka okna lahko tudi virusi. Okno se pojavi samostojno, tudi po dvakrat do trikrat na dan.

A je antivirusni program nod32 dovolj zanesljiv? Namrec uporabljam ga ze vec kot tri leta pa mi je do zdaj nasel le 3 ali 4 viruse. Posodablja se redno avtomatsko.
Kaj vi mislite o nod-u?
TechMan
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 29. 9. 2009
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a TechMan » 03. Feb. 2010 14:05

jaz uporabljam aviro mi je boljši pa še zastojn je
No fear just downhill
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 03. Feb. 2010 15:06

funny baby napisal/-a:se pojavlja neko okno, ce zelim instalirati Adobe Flash Player. Zdaj pa me zanima, ce je to varno instalirati? Namrec sem brala, da so taka okna lahko tudi virusi. Okno se pojavi samostojno, tudi po dvakrat do trikrat na dan.
A ni to samo update?
A zgleda tko? (sam tole je za eno starejšo verzijo)
funny baby
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 23. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a funny baby » 03. Feb. 2010 16:12

purple_rain napisal/-a:
funny baby napisal/-a:se pojavlja neko okno, ce zelim instalirati Adobe Flash Player. Zdaj pa me zanima, ce je to varno instalirati? Namrec sem brala, da so taka okna lahko tudi virusi. Okno se pojavi samostojno, tudi po dvakrat do trikrat na dan.
A ni to samo update?
A zgleda tko? (sam tole je za eno starejšo verzijo)


Ne, tak siv okencek je. Na temu pise adobe acrobat, na mojmu pa pise prav Adobe Flash Player na vrhu, pa cel okencek je popisan, spodaj pa na isti nacin kot pri temu, Install now, don't install,...
Jst sem kar kliknila install now ampak se nic ni zgodilo, kaksno minuto je racunalnik mlel pokazalo pa se ni nic.
Drugace pa, ja, se mi zdi, da je samo update. Samo se mi zdi cudno, ker se mi zdi, da jst sploh nimam na temu racunalniku instaliranega adoba, ko sem gledala med programi ga ni.
Mi tudi dolocene spletne strani ravno za to ne delajo, se prav izpise, da ne more prikazati strani, ker racunalnik nima Adobe flash playarja.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 03. Feb. 2010 16:25

Moj faks ni v MSDNAA. Sicer pa hvala za pomoč :)
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 03. Feb. 2010 16:48

funny baby napisal/-a:Kaj vi mislite o nod-u?


Bolj tako tako. Se je že izpel.

Novi avast! 5 (free) je kr huda zadevca.
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 03. Feb. 2010 17:11

Jap, avast! pazi na moj računalnik že več kot leto in še ni bilo problemov :wink:

sončk- kakšen faks pa ste to? :D (hec seveda)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov