Prva pomoč za računalniške nevedneže #2

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
joy23
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1690
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a joy23 » 07. Jan. 2010 17:08

Aha, OK. Hvala tudi tebi :)
Use your head and follow your heart.
Uporabniški avatar
obliterator
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 154
Na forumu od: 23. 10. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a obliterator » 10. Jan. 2010 13:03

ribicaX napisal/-a:^^ dveh wordov ne boš mogla imeti, ker moraš 2003 verzijo izbrisati, če želiš imeti novejšo verzijo. sicer se točno ne spomnim ali je res potrebno brisati ali lahko kar naložiš nove office. meni so v službi stare izbrisali in nato šele naložili nove. poizkusi najprej novejše inštalirat, če ne bo šlo, pa stare najprej izbriši.


Neumnost.
Pri namestitvi office 2007 te vpraša če hočeš narediti sibe by side namestitev. Stestirano in delujoče. Pri nas je to super delovalo ko je firma prehajala iz 2003 n 2007.
When the pin is removed, mr. grenade is no longer your friend.
Uporabniški avatar
Lotta*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 24. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Lotta* » 10. Jan. 2010 18:07

Kaj se mi bolj splača, glede interneta, telefona in TV-ja?

Sem v najemniškem stanovanju v bloku. V bloku naj bi potekala optika. TV imam na sat-tv (preko bloka), telefon naštiman na Telekom(enojčni tf. prik.), internet pa prek T-2 (1mbps/1mbps). Za vse to plačujem 39€.

Situacija: telefona ne potrbujem, rabm samo programe na televiziji in osnovi internet, ki bi ga potem z rutarjem razpršila za 3 računalnike.

Prepričana sem, da bi se mi s kakšnim paketom finančno bolj splačalo. Ampak ker ne poznam ponudb in kako je s tem izklaplanjem in priklaplanjem storitev(lahko izklopim telekom in mam samo t-2, al se splača kej druzga?), vas prosim za pomoč.
Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 10. Jan. 2010 18:46

obliterator napisal/-a:
ribicaX napisal/-a:^^ dveh wordov ne boš mogla imeti, ker moraš 2003 verzijo izbrisati, če želiš imeti novejšo verzijo. sicer se točno ne spomnim ali je res potrebno brisati ali lahko kar naložiš nove office. meni so v službi stare izbrisali in nato šele naložili nove. poizkusi najprej novejše inštalirat, če ne bo šlo, pa stare najprej izbriši.


Neumnost.
Pri namestitvi office 2007 te vpraša če hočeš narediti sibe by side namestitev. Stestirano in delujoče. Pri nas je to super delovalo ko je firma prehajala iz 2003 n 2007.


kaj je tle neumnost? sem samo napisala tisto, kar sem sama doživela. pač ne poznamo vsi vseh možnih variant :? če so se pri nas odločili da stare office brišejo in šele nato nalagajo nove, jaz v tem ne vidim nobene neumnosti. sicer pa kaj mene briga, kaj in kako inštalirajo office na moj comp. konec koncev je to službena lastnina in z njo lahko počnejo kar hočejo. meni je važno, da lahko brez problema delam.
TechMan
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 29. 9. 2009
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a TechMan » 10. Jan. 2010 20:28

Kaj se mi bolj splača, glede interneta, telefona in TV-ja?

Sem v najemniškem stanovanju v bloku. V bloku naj bi potekala optika. TV imam na sat-tv (preko bloka), telefon naštiman na Telekom(enojčni tf. prik.), internet pa prek T-2 (1mbps/1mbps). Za vse to plačujem 39€.

Situacija: telefona ne potrbujem, rabm samo programe na televiziji in osnovi internet, ki bi ga potem z rutarjem razpršila za 3 računalnike.

Prepričana sem, da bi se mi s kakšnim paketom finančno bolj splačalo. Ampak ker ne poznam ponudb in kako je s tem izklaplanjem in priklaplanjem storitev(lahko izklopim telekom in mam samo t-2, al se splača kej druzga?), vas prosim za pomoč.


ponudba kabelskega operatera:
UPC

ponudba T2 optika:
T2
Seveda lahk maš sam T2 sam reči jim naj te odklopijo od izkoriščevalnega telekoma. Jaz bi vzel optiko če bi jo mel na razpolago
Uporabniški avatar
obliterator
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 154
Na forumu od: 23. 10. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a obliterator » 11. Jan. 2010 20:23

ribicaX napisal/-a:
obliterator napisal/-a:
ribicaX napisal/-a:^^ dveh wordov ne boš mogla imeti, ker moraš 2003 verzijo izbrisati, če želiš imeti novejšo verzijo. sicer se točno ne spomnim ali je res potrebno brisati ali lahko kar naložiš nove office. meni so v službi stare izbrisali in nato šele naložili nove. poizkusi najprej novejše inštalirat, če ne bo šlo, pa stare najprej izbriši.


Neumnost.
Pri namestitvi office 2007 te vpraša če hočeš narediti sibe by side namestitev. Stestirano in delujoče. Pri nas je to super delovalo ko je firma prehajala iz 2003 n 2007.


kaj je tle neumnost? sem samo napisala tisto, kar sem sama doživela. pač ne poznamo vsi vseh možnih variant :? če so se pri nas odločili da stare office brišejo in šele nato nalagajo nove, jaz v tem ne vidim nobene neumnosti. sicer pa kaj mene briga, kaj in kako inštalirajo office na moj comp. konec koncev je to službena lastnina in z njo lahko počnejo kar hočejo. meni je važno, da lahko brez problema delam.


Ne govori o stvareh ki jih ne poznaš!
Če so ti drugi inštalirali office in si jim kobajagi gledala čez ramo se sploh ne oglašaj.
Gospodična je iskala nasvet in ti nekaj na pamet govoriš. Če ne znaš pomagati bodi taje tiho.
When the pin is removed, mr. grenade is no longer your friend.
Uporabniški avatar
obliterator
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 154
Na forumu od: 23. 10. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a obliterator » 11. Jan. 2010 20:27

TechMan napisal/-a:
Kaj se mi bolj splača, glede interneta, telefona in TV-ja?

Sem v najemniškem stanovanju v bloku. V bloku naj bi potekala optika. TV imam na sat-tv (preko bloka), telefon naštiman na Telekom(enojčni tf. prik.), internet pa prek T-2 (1mbps/1mbps). Za vse to plačujem 39€.

Situacija: telefona ne potrbujem, rabm samo programe na televiziji in osnovi internet, ki bi ga potem z rutarjem razpršila za 3 računalnike.

Prepričana sem, da bi se mi s kakšnim paketom finančno bolj splačalo. Ampak ker ne poznam ponudb in kako je s tem izklaplanjem in priklaplanjem storitev(lahko izklopim telekom in mam samo t-2, al se splača kej druzga?), vas prosim za pomoč.


ponudba kabelskega operatera:
UPC

ponudba T2 optika:
T2
Seveda lahk maš sam T2 sam reči jim naj te odklopijo od izkoriščevalnega telekoma. Jaz bi vzel optiko če bi jo mel na razpolago


Popolnoma strinjam. Dodaj 10/10 optiko pa imaš mene. Idealno če hočeš da lahko vsi nemoteno delajo pa še kakšen torrent v ozadju. Cena je pa zelo ugodna. Še enga linksysa za cca 50€ pa si zmagala.
When the pin is removed, mr. grenade is no longer your friend.
Uporabniški avatar
Lotta*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 24. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Lotta* » 12. Jan. 2010 13:42

Ja v bloku imamo možnost optike pr T-2. Rabim pač nekaj osnovnega in hkrati tud ugodnega. Gelde na to, da telefona ne rabim lahko pri telekomu izklopim linijo. Lahko tudi sat TV preko bloka prekinem? Če je potem TV naštiman na optiko....

Pač imam mal problemov s tem kaj lahko izklopim in kaj ne, da ne bom plačevala brezveznih stroškov.
TechMan
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 29. 9. 2009
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a TechMan » 12. Jan. 2010 15:51

Te pa probaj mal kombinirat recimo da televizijo obdržiš pa se odjaviš od telekoma. Pri t2 pa si naroči sam optiko internet (cenik). Pa te pride recimo 14€ + teve=? s tem sigurno precej zmanjšaš sedanje stroške. Telekom čimprej odjavi če ga ne rabiš več.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 19. Jan. 2010 14:40

mogoče kdo ve kaj je z mojim googlom, ki se je kar naenkrat spremenil v nek čuden google. Sploh ni v slovenskem jeziku in ko daš na iskanje ti kr neke sponzorje ven vrže. Pa sm najdla nazaj običajnega in dala pod domačo spletno stran in ko sm dala na iskanje mi je spet tega čudnega dalo nazaj.

Sploh ne vem kaj nj naredim, ker se tega res ne da uporabljat.
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 19. Jan. 2010 15:05

Po mojem imaš kak virus, ali pa si v preteklosti zašla na kako sumljivo stran, pa ti zdaj avtomatično nastavlja ta 'fake google' za tvojo domačo stran. Nekaj takega se je zgodilo mojemu fantu (na mojem računalniku, grrr), problem je šel stran, ko sem zbrisala celoten browser, vključno z vsemi osebnimi nastavitvami, in ga naložila na novo. Če imaš kake bookmarke, si jih prej shrani ali exportaj v kak drug brskalnik, da ne bodo šli ravno po gobe. :)
Every rose has its thorn
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 19. Jan. 2010 20:12

NUJNO!

Na domačem računalniku sem na mailu odprla eno sliko, ki mi jo je poslala prijateljica in ni ravno taka slika, ki bi jo delila še z domačimi :oops:, pa ne vem kam se je zdaj ta slika shranila (med slikami je ni). :nixweiss: Iskala sem že med dokumenti pa je ni nikjer, ampak ker se je downloadala (edino ta možnost je bila, da sem jo lahko videla, ker ni bilo predogleda), sem prepričana, da je nekje na računalniku. Kje naj še iščem?? :D Tole mora it v koš, nujno!
Uporabniški avatar
joy23
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1690
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a joy23 » 19. Jan. 2010 21:47

Ena možnost je, da pogledaš na mail kako se ta slika imenuje, potem pa greš na računalniku na raziskovalca, vtipkaš ime slike in naj ti jo poišče.
Use your head and follow your heart.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 19. Jan. 2010 22:16

*Gaja* napisal/-a:NUJNO!

Na domačem računalniku sem na mailu odprla eno sliko, ki mi jo je poslala prijateljica in ni ravno taka slika, ki bi jo delila še z domačimi :oops:, pa ne vem kam se je zdaj ta slika shranila (med slikami je ni). :nixweiss: Iskala sem že med dokumenti pa je ni nikjer, ampak ker se je downloadala (edino ta možnost je bila, da sem jo lahko videla, ker ni bilo predogleda), sem prepričana, da je nekje na računalniku. Kje naj še iščem?? :D Tole mora it v koš, nujno!

Poglej katero lokacijo imaš nastavljeno za shranjevanje datotek iz brskalnika (Firefox - orodja - možnosti - splošno).
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov